Keresés

Részletes keresés

Petya79 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 3499

A helyiség méretétől, és az igénybevétel nagyságától függ. Különösen magas páratartalomnál, vízkároknál akár 5-6x-os légcsereszámmal is számolhatsz, enyhén nyirkos, dohos helyiségben meg legalább 2-3x-os légcsereszámmal. Utóbbi esetben kb. 30-40 m2-t kiszolgál a TTK 75 E.

Előzmény: tangerine (3498)
tangerine Creative Commons License 2015.10.21 0 0 3498

Érdemesebb inkább 2 kisebbet (TTK 75 E) vagy 1 nagyobbat (TTK 100 S) használni?

Gondolom a kisebb halkabb lenne kicsit könnyebb is, meg akkor nem kéne annyiszor cipelni ide-oda.

 

A TTK 75 E kikapcsolja vajon a ventilátort is?

Előzmény: Petya79 (3495)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.21 0 0 3497

A plusz ventillátort üzemeltetheted akkor is amikor van páralecsapatód, hogy a ruhák közül fújja ki a párát. A masina így hatékonyabban, gyorsabban tud dolgozni.

Előzmény: pillich (3494)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 3496

Éjszakára kezd egy picit téliessé válni az időjárás, és a műanyag ablakaim alumínium távtartói körül megjelent a páralecsapódás (2 rétegű üvegezésű ablakok).
Ez azt jelenti, hogy egy picit intenzívebb szellőztetésre, és hosszabb fűtésre lesz szükség.
Eddig elég volt csak este 19:00-22:30-ig felfűtenem a lakást. Éjszakára így 23 Celsius fokig emelkedett a hőmérséklet, és másnap 19 óráig max. 1,0-1,5 Celsiust esett a hőmérséklet. Ez viszont most már kevés lesz.

Petya79 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 3495

Nálam egy régebbi Tekno Point és egy Einhell gép van. Az előbbit a fürdőszobában használjuk, utóbbit meg nagy ritkán, ha a szobákban is kell páramentesíteni. De ha utóbbit a kisszobában, vagy nagyszobában járatom, akkor addig igyekszek mindig egy csendesebb szobába átvonulni.

Épp ezért a 3 db páramentesítőnek nem sok értelmét látom (akkor már jobban megéri helyette néhány egyhelyiséges hőcserélő).


A 3 gép, amit felsoroltál, mind külön kategória:

A DH720 20l/nap max. teljesítményű, max. 215 m3/h légszállítással, 390 watt fogyasztással. Digitális kijelzője van, és újabb típusban UV lámpás fertőtlenítő is került.
A Trotec TTK 100 S max. 30 liter/nap teljesítményű, max.  200m3/h légszállítás, és 600 watt fogyasztás mellett.
A DH745 max. 45 liter/nap teljesítményű. max. 300m3/h légszállítással, és 830watt fogyasztással.

A gyárilag mért zajszintjük olyan 46-48 dB. Ha magamnak venném, én egy Trotecet választanék, és abból is lehetőség szerint inkább a mechanikus vezérlésűt (egy relatív csendesebb TTK 75 E-t, vagy ahhoz hasonlót). Igaz, ha jól emlékszem, a mechanikus vezérlésűeken nincs időzítő, de mivel a kívánt páratartalmat elérve teljesen kikapcsolnak, így ez nem is olyan fontos.

Előzmény: pillich (3494)
pillich Creative Commons License 2015.10.20 0 0 3494

 

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat. Igen, a ventilátor jó ötlet átmenetileg. 

A márkákra visszatérve, akkor szerintetek Trotec vagy Master? Sajnos azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy 3 készüléket vegyünk és üzemeltessünk. Fontos lenne a csendesebb működés. A Trotec állítólag hangos, erről van-e valakinek konkrét tapasztalata? 

Csak olyan minőségűt vennénk, amelyet magára is lehet hagyni, nem tudjuk megoldani, hogy mindig otthon legyünk, amíg jár a gép. 

Előzmény: Petya79 (3492)
firemanus75 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 3493

 

Sziasztok!   Ki találkozott már ilyen hibajelenséggel, természetesen akinek ilyen rendszere van!!!!!

Több mint 4 éve lett kiépítve egy páraszabályzott szellőző rendszer. Ha a Limodor ventilátor  2 fokozaton működik, 1  fokozatra való lekapcsoláskor van úgy, hogy csak kattog, a ventilátor minimálisan forog. Ha kézzel tekerek a hygrosztáton( MAICO HY5),vagy ha megpöckölöm a dobozát, akkor beindul a ventilátor. 1 fokozatról fel 2 fokozatba simán leszabályoz, csak a lefelé váltással van néha gond és néha magától megáll (alapjáraton).

 

VIDEÓ

 

Petya79 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 3492

Igaz, az USA-ban volt már probléma Midea által gyártott, GE és noname készülékekkel is:

http://recallverification.com/recalledunit-a.html

Előzmény: Petya79 (3491)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 3491

Fura. Nekem egy öreg Tekno Point páramentesítőm van, ami lényegében megegyezik egy régebbi típusú Mideával.
Használtan vettem, valami 15-16 ezerért. :-) Tökéletesen működik, pedig napi rendszerességgel használjuk a fürdőszobában zuhanyzáskor, elszívó ventilátor helyett. Az egyetlen probléma vele, hogy a kívánt páratartalmat elérve csak a kompresszor kapcsol ki, a ventilátor pörög tovább. Ha legközelebb vásárolnom kell, akkor olyat választok, ami teljesen ki is kapcsol. Felépítését tekintve szerintem minél egyszerűbb, annál jobb. A kijelzős változat csak egyel több hibaforrás. A Trotec, Master, Midea stb, megbízható márkák. A noname-el nem árt vigyázni:

 

Bár én azért a márkás készülékeket sem hagynám szívesen felügyelet nélkül...

Előzmény: pillich (3486)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.19 0 0 3490

Akkor vegyél kettőt, esetleg hármat, és a konyha is boldog lesz. Háromból három nem fog egyszerre kipurcanni. A ventillátor sokat gyorsít a száradáson, amíg nincs párátlanítód használd azt, de mindenképpen kell mellé a lecsapató. Megpróbálhatsz még egy kis fólia-sátor szerűséget is csinálni, hogy abban rekedjen meg a vízpára, de erre valószínűleg nincs helyed.

Előzmény: pillich (3489)
pillich Creative Commons License 2015.10.19 0 0 3489

Ok, köszi, de az a baj, hogy a fürdőszoba kicsi, nem tudunk teregetni oda. És mivel például nincs ablak, oda is szükséges lenne párátlanító. Nekünk már bevált a szobában való teregetéses páramentesítés, ehhez nem változtatnák, csak új gép kellene. 

Előzmény: Törölt nick (3488)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.19 0 0 3488

A ruhákat a fürdőben teregessétek, és oda állítsd be a gépet, majd csukd rá az ajtót. Segíthet, ha egy picike kis mozgófejes ventillátorral is kergetet bent a ruhák között a levegőt.

Előzmény: pillich (3486)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.19 0 0 3487

Megmértem az aldis infrahőmérővel a 20w-os cfl fénycsöves plafonlámpát. 43 °C -nak mutatja az alatta levő üvegbúrát :)

Előzmény: -nokiN- (3483)
pillich Creative Commons License 2015.10.19 0 0 3486

Sziasztok!

 

Mobil páramentesítővel kapcsolatban kérnénk segítséget. Volt már egy nagyobb, ami 3,5 évig kifogástalanul működött, viszont ekkor a kompresszora javíthatatlanul tönkrement, így lehetett kidobni a gépet is. Kompresszor pedig már nincs hozzá (ami amúgy 30 e Ft lett volna). Pedig rendeltetésszerűen használtuk a gépet, csak egy szobában, és azon belül is csak a kiteregetett ruhák szárítására. Csak ősztől tavaszig, és nem napokig, csak reggeltől estig.

 

Fontos szempont a gyors szárítás, mivel sok ruhánk van, és a ruhaszárító gépes megoldás egyéb okok miatt nem jön szóba.

 

Tudnátok-e olyan márkát és azon belül típust ajánlani, ami:

-          viszonylag megbízható (a „németnek” nevezett márkák jobbak, vagy mind már Kínában készül, és nincs nagy különbség „német” és nem német között?), nem romlik el közvetlenül a garancia lejárta után

-          ha elromlik, a szerviz viszonylag normális, és szóba áll az emberrel akkor is, ha a készülék már nem garanciális

-          viszonylag halk (kb. 50 dB-nél ne legyen hangosabb)

-          nagyobb teljesítményű, de azért nem ipari a fogyasztása (középkategória inkább)

-          programozható, legalább 2 fokozatú, és a száraz levegő kifújásának iránya lehetőleg állítható

-          van magyar és azon belül lehetőleg országos márkaszervize (nem csak Budapest)

 

Mi a Trotec TTK 100 S, Master DH720 vagy a Master DH745 típusokra gondoltunk első ötletként. Mi a véleményetek? Más tipp esetleg?

 

Köszi!

firemanus75 Creative Commons License 2015.10.19 0 0 3485

Kedves Zsuzsa!

 

Elnézést, hogy csak most jelentkezem, ha még aktuális a probléma, nyugodtan kereshet!

 

Üdv: Tibor  

Előzmény: d_zsuzsa088 (3130)
t.lantos Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3484

Ezert mondm, hogy telen kit erdekel :)

Előzmény: Törölt nick (3482)
-nokiN- Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3483

Sziasztok,

A nemrég beírt problémámmal kapcsolatban a Trotec korrektül járt el. Küldték a futárt, elvitték a hibás gépet. Ma kaptam kézhez az újat :) Ez teszi a dolgát rendesen.

Üdv: Attila

Előzmény: -nokiN- (3439)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3482

Itt nincs veszteséghő, sőt ahőmérsékletet is emeli a fűtéssel, így a relatív páratartalmat ezzel is ha minimálisan, de csökkenti. Érdekes szerkezet, a kondenzációs szárítógép is ezt csinálja. A hagyományos villanykörte is fűtött, de szintén a szobában maradt a hő, igaz ez nyáron nem volt jó dolog.

Előzmény: t.lantos (3480)
atti73 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3481

Köszönöm a véleményed, de ma kiépült a szellőző rendszer. Majd ha lesz tapasztalatom, megosztom veletek.

Előzmény: budaine (3479)
t.lantos Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3480

Tekintettel arra, hogy a huteshez futes is kell, es a hatasfok nem a legjobb, van vesztesegho. Telen ez pont nem szamit :)

 

Előzmény: budaine (3479)
budaine Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3479

Szia, nálunk bevált a párátlanító. 2 kolléganőm is ajánlotta, mert a gyerekeik albérletben laktak, és penészes volt mind a két albérlet. Már egyik sem az. Ezek után én is vettem, mert két szobám is északi falas és ott évek óta harcoltam a penésszel. (de más helyiségben is) Most naponta kb. 8 litert kitermel a lakásomból a párátlanító kb 14 óra használattal. Fogyasztása max 300 W.  Páratartalmat ebben az időben is 58% körülre tudom lecsökkenteni vele. Még úgy is, hogy nappaliban szárítom a ruhákat. Én nagyon szeretem, nyugodt vagyok. Tisztább a levegő. És valamiért kb 1 fokkal melegíti a levegőt. Havi szinten szerintem ha átalányt fizetsz, max 800-1000 Ft többlet. Nekem megéri.

Előzmény: atti73 (3459)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3478

Szóse róla, de nagyon nagy a különbség pl. ha a munkahelyi irodámmal vetem össze.

Tegnap fixen 52%, fűtés nélkül, gyenge aluablakokkal. Mondjuk egyedül vagyok, keveset lehelek:DD

Sokat kellene szellőztetni és erősebben fűteni:((

Előzmény: Petya79 (3477)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3477

A 80% feletti érték tényleg gáz. Viszont ilyen enyhe, csapadékos időben, amikor még alig-alig, vagy egyáltalán nem megy a lakásban a fűtés, a szokásosnál valamivel magasabb páratartalommal lehet számolni. Nálam például a megszokott 50-55% helyett most jellemzően 58-63%-os a páratartalom (már ha pontosan mérnek az 1000 Ft-os higrométereim).
Itt Szegeden 13-14 fok körüli átlaghőmérséklet mellett jellemzően 80% feletti volt a relatív páratartalom: http://www.met.hu/idojaras/aktualis_idojaras/megfigyeles/nedvesseg/

Előzmény: Prézlivagány (3476)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.16 0 0 3476

Nah, 1 napig folyamatosan esett nálunk, nagy mennyiségben. Nem áztam be és nincs pára, mivel 13 fok volt éjjel is.

Valszeg a múltkori a extra szigetelt ablak+eső+extra hideg 3 fok okozta azt a kicsapódást.

Viszont elkezdtem mérni a páratartalmat 62%-82% a lakásban.

A fizika az fizika, de a nappalim gáz, hogy teregtés nélkül is enyire teleleheli a család.

Előzmény: Petya79 (3475)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 3475

És ha teszem azt, a penészedést valakinél egy igen jelentős geometriai hőhíd, tönkrement vízszigetelés, beázás, szivárgás stb. okozza, akkor mi a helyzet? Hogyan vállalhat így látatlanban a penészmentességre bárki is garanciát? Nyilvánvalóan sehogy. Szóval én alaposan átolvasnám azt a szerződést.

Előzmény: atti73 (3474)
atti73 Creative Commons License 2015.10.15 0 0 3474

Egyelőre csak szóbeli megállapodás történt, nem láttam semmilyen dokumentumot. Remélem fogok. :-)

Előzmény: Petya79 (3472)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 3473

Én csak arra céloztam, hogy mivel rövid idő alatt nagy mennyiségű csapadék hullott le, akár beázás is lehet az oka. Utána kellene járni.
Ha viszont nem erről van szó, akkor a légmentesen záródó, fokozott hőszigetelésű üvegek is előidézhetik a problémát, pont, ahogy lipido3 írta.
A tél beálltával ez majd gyorsan elválik.

Előzmény: Prézlivagány (3466)
Petya79 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 3472

Érdekes dolgot írsz. Ha nem tudják, hogy mi okozza a penészedést, akkor hogyan vállal a cég garanciát a penészmentességre? Elolvastad a szerződés garanciára vonatkozó részét, hogy az lényegében miről is szól?

Előzmény: atti73 (3467)
Prézlivagány Creative Commons License 2015.10.14 0 0 3471

Szia,

 

De akkor az üvegcseréjig miért nem volt semmi?

Valószínüleh Petyának lesz igaza, mert most is szakad nálunk az eső, de nem 3 fok van, hanem 13, így kevésbé párás. Megszárítás után lekopogom nem jött vissza.

Előzmény: lipido3 (3470)
lipido3 Creative Commons License 2015.10.14 0 0 3470

Szia.

Nekem velux ablakom van, és ugyan így jártam. Kihívtam a veluxos  képviselőt, és megnézettem, nem-e az ablakkal van a probléma. Sajnos a  gipszkarton és  szarufa között egy cent szigetelés sem volt, az okozta a hőhidat! Az idén egy teljes tetőszigetelés cserén mentem keresztül, mert sajnos máshol is voltak hiányosságok. Megnézném (akár kívülről is) van-e szigetelés az ablak körül

Előzmény: Prézlivagány (3466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!