Keresés

Részletes keresés

don_kihote Creative Commons License 2004.04.16 0 0 67
Ugyan már Gvass, ne bosszankodj!

A kapanyelet is át lehet alakítani és a szomszédot is agyonüti a villám!

:o)))))

Előzmény: gvass1 (64)
fazekaslaci2 Creative Commons License 2004.04.16 0 0 66
Általánosságban elmondhatjuk, hogy:

1.) a flobertekkel nem érdemes SEMMIT okoskodni, mert úgy vannak megcsinálva, hogy nem lehet "ügyesíteni" őket.

2.) minden fegyverbe csak olyan lőszer használható, amire az adott lőszert tervezték. NAGYON kevés kivétel van.
(pl. 22WMR-.22LR-.22Short-6mmFlobertRF,
.357Mag-.38Spl-.38S&W)

Előzmény: ffeerrii (65)
ffeerrii Creative Commons License 2004.04.16 0 0 65
Bocsi gvass!
Kezdő fórumozó vagyok, máskor majd jobban odafigyelek.
gvass1 Creative Commons License 2004.04.16 0 0 64
"Valaki írja már meg van-e olyan jó minőségű 10mm-es gumilövedékes revolver, melyből el lehet sütni biztonságosan a 9mm es disznóölő patront? Mert akkor... ...szilveszterkor olcsóbb lenne a durrogtatás.
Azért félek megvenni ilyen "forgót", mert a gumis adaptertöltényekbe 6mm-es peremgyújtású patront paszíroznak, tehát asszem a disznóölőnek kijjebb csapódna be az ütőszeg, mint ahogy a kissebb méretű csappantyú elhelyezkedik. Tehát lehet, hogy el sem tudnám sütni? ."

FFerri!
oregfiu, hanyszor irtuk mar le itt, hogy ne provokald a nepet idiota illegalis temakkal, hogy mit hogyan alakitanal at. Asszem kuldok moderatornak levelet, hogy tiltsanak le, ha meg egy iylent balfaszkodsz!

Es nem eleg, hogy illegalis, meg eletveszelyes is, amit irsz, mert annyi hozzaertesed sincs, hogy esszel felemrd, hogy egy nyitott tuzfalas, 10 mm-es kaliberu, 1 mm-nel kisebb falvastagsu revolverdob nem birja ki a 9mm-es dizsnoolo nyomasat. mas kerdes, hogy az utoszeg-kialakitas miatt el sem sutne, de ez mar a te szerencsed.

Előzmény: ffeerrii (63)
ffeerrii Creative Commons License 2004.04.15 0 0 63
Valaki írja már meg van-e olyan jó minőségű 10mm-es gumilövedékes revolver, melyből el lehet sütni biztonságosan a 9mm es disznóölő patront? Mert akkor... ...szilveszterkor olcsóbb lenne a durrogtatás.
Azért félek megvenni ilyen "forgót", mert a gumis adaptertöltényekbe 6mm-es peremgyújtású patront paszíroznak, tehát asszem a disznóölőnek kijjebb csapódna be az ütőszeg, mint ahogy a kissebb méretű csappantyú elhelyezkedik. Tehát lehet, hogy el sem tudnám sütni? .
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2004.04.07 0 0 62
csak úgy mondom, hogy az említett beavatkozásból kevés előny származna és rengeteg hátrány. nem érdemes legálisan használható eszközből kizárólag a párna alatt dédelgethető tök baleset veszélyes béna gagyit gyártani. inkább menj el egyszer egy lőtérre, és nézz meg egy igazit.
:)
Előzmény: sholtz222 (51)
hunserv Creative Commons License 2004.04.06 0 0 61
Na, lemondhatok a váltókészletről...

Német kollegák ledarálnák a szánt, majd egy újat tesznek rá, a pisztolynak megfelelő sorszámmal.
Megkérdeztem, ők javasolják, várjak Eucsatig, utána eccerűbb a cinca.

hunserv Creative Commons License 2004.04.05 0 0 60
bocs, kicsit marhanagyok lettek a képek, de legalább több a részlet....
hunserv Creative Commons License 2004.04.05 0 0 59
itt valának a képek a szánról...
ja, megjegyezném, hogy csak vakufénynél látszik ily erősen a hiba, elsőre észre sem lehet venni kívülről... de az ordít róla, hogy nem zsír...

http://kep.tar.hu/hunserv/index.phtml?aid=27639071

sholtz222 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 58
Az igaz, hogy az ujjlenyomat két 'j' de az útelágazódást is ki lehetne mondani elsőre:)

Teljesen igazad van addig csak egy rikácsoló hörcsög marad a téma amíg nem állok ki valaki elé.
Bár biztos próbálkozott már tőlem ismertebb, komolyabb ember is pl. a Keserű gyár tulaja.

gvass1 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 57
hi,
a nincs az okfejteseddel baj, bar kb. 3 topicba bemasoltad mar. De ez a buncselekmennnyel kapcsolatos beirasodat nem menti.

De ha mar ilyen jol kifejtetted, akkor miert nem mentel el a korzeted szerinti parlamenti kepviselohoz, hogy uyganezeket eletard?

Előzmény: fazekaslaci (56)
fazekaslaci Creative Commons License 2004.04.05 0 0 56
az okjfetés O.K., mondjuk az ujjlengyomat két "j"..
Előzmény: sholtz222 (55)
sholtz222 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 55
Igazatok van de azért leírok egy kis okfejtést...

Miért nem lehet úgy fegyvered, hogy csinálsz egy rendes vizsgát, újlenyomatot vesznek, fegyvertől lövedékmintát vesznek.Így tuti nem élne vele senki vissza és csak az használná aki tényleg életveszélyben van.De legalább lehetne ha ilyen feltételek mellett is!Erre varjanak gombot a tetves kommunisták!!!Egy dolog van amit nem értek.Azt hallottam a Fidesz is szigorítani akrta a törvényt.Itt mindenki hülye?Nem igaz, hogy ebben az országban annyi a barom politikus, hogy néha már máshova kívánkozik az ember.Nem arról van szó, hogy összevissza akarok lövöldözni mert szeretem a fegyvereket hanem arról hogyha az életemre tör valaki akkor mennyi a valószínűsége, hogy megvéd egy rendőr?Hamarabb csap belém egy villám.Alapvető jogoktól fosztanak meg minket.A bűnöző eleve fegyverrel jön neki nem számít.Lassan meg a rendőr kezéből is kiveszik a fegyvert.Nem baj van megoldás.Nem szabad kimenni 8 után és nem szabad megmutatni a világnak, hogy te rendes, kerseő ember vagy.Szakadtnak kell látszani stb.Na akkor ki kezdi?Medgyesi, Kovács vagy Viktor?

gvass1 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 54
"Keseru V6 mini revolver tuning lehetséges dobcsere nélkül?A gyártó szerint mehet bele 22 kaliberű Rong Rafle.Eszkábáltam bele meghosszabított töltényt amibe háziport tettem.Kicsit erősebb lett de a töltény alja kipúposodott hátrafele és nem forgott a dob mert nagyon kicsi a hely.Plussz eltört valami az ütőszeg környékén amit garanciába cseréltek, gondolom az erősebb töltény miatt tört el de akkor a Rong Rafle töltényt meg hogy bírja ki a gyártó szerint?"

hi,
1. okorsegeket irsz (Rong rafle - hahahahaha)
2. buncselekmeny elkoveteset ismerted be (2-8 ev)
3. Az eles .22 LR (ill.inkabb .22 Magnum) Keseru az nem spiaterbol van, hanem acelbol, raadasul nem nyitott tuzfalas, hanem zart, es a dobrogzites modja is mas. Ergo a szabadon tarthato cuccok atalakitasa eles LOSZERRE meg 1 fodarabcserevel sem jarhato ut.

A fentiekbol kovetkezoleg tehat iylen temaval tobbet ne latogasd ezt a forumot. Es lehetoleg mast se.

Előzmény: sholtz222 (51)
fazekaslaci Creative Commons License 2004.04.05 0 0 53
Hi,

ne majomkodjál ezekkel a spiáterszarokkal, ha nem akarod, hogy a arcodba robbanjon !

Ezek úgy vannak kitalálva, hogy ne lehessen őket tuningolni. Ami mellesleg bűncselekmény is. 2-8 év

Laci

Előzmény: sholtz222 (51)
altefnegy Creative Commons License 2004.04.05 0 0 52
Nem tudom miről beszélsz, és mit csinálsz pontosan, de ne nagyon folytasd! A saját érdekedben.
Előzmény: sholtz222 (51)
sholtz222 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 51
Keseru V6 mini revolver tuning lehetséges dobcsere nélkül?A gyártó szerint mehet bele 22 kaliberű Rong Rafle.Eszkábáltam bele meghosszabított töltényt amibe háziport tettem.Kicsit erősebb lett de a töltény alja kipúposodott hátrafele és nem forgott a dob mert nagyon kicsi a hely.Plussz eltört valami az ütőszeg környékén amit garanciába cseréltek, gondolom az erősebb töltény miatt tört el de akkor a Rong Rafle töltényt meg hogy bírja ki a gyártó szerint?
hunserv Creative Commons License 2004.04.05 0 0 50
Nem gond a feltöltés... csak akkor csinálnom kell valami ingyenvackot, mert semmim nincs, ahova feltehetném. Azt hittem megy másképp is... Hazaértem, aztán megoldom, estére fennlesznek a képek.
Előzmény: Törölt nick (49)
hunserv Creative Commons License 2004.04.04 0 0 48
Én is bízom az olcsó váltócuccban.
Azért nem néztem meg/próbáltam ki, mert gyáriúj HK-ról volt szó. Hk magyar nagyker. Ők olyan szinten nem tehetnek róla, hogy hát új a cucc, miért néznék meg. egyébként félhomályban nem is látszik a hiba.
Egyébként a németek küldtek nekik emailt (nekem is másodcímzettként) hogy küldjék vissza, ha beviszem. SZóval innentől kezdve csak-csak fognak velem foglalkozni, és nem jobbra-balra vizsgálni vinni.
Ha van valami fejlemény még mesélek. Azért senkit ne akarok lebeszélni a HK-ról, jó vas. Haverom először lőtt vele, szabadkézből (1kéz) 25 m-re normál lőlapra, egy sem ment 8-ason kívülre... Ja, és olcsó MFS kulókkal.

Hogyafrancba teszek be ide képet?

sholtz222 Creative Commons License 2004.04.02 0 0 47
Nem ide vág de...
Németországban vagy Ausztriában vehetek-e valami komolyabb fegyvert csak egy személyivel?Azt hiszem 40J körüli energiájú gumilövedékest igen vagy még azt sem?
Sziasztok.
fazekaslaci Creative Commons License 2004.04.02 0 0 46
Mondjuk, megírhatnád, hogy melyik forgalmazótól vetted..
gvass1 Creative Commons License 2004.04.02 0 0 45
hi,
azert mondjuk miert nem nezted meg, amikor vetted?
(Magyarisztani tapasztalatokbol okulva).

De mondjuk ez a hiba imho magat a hasznalhatosagot nem befolyasolja, nem eri meg a belefeccolt energiat/papirmunkat/penzt visszakuldetni.

Az arengedmeny kerese valtokeszletre azonban talan sanszos.

Előzmény: hunserv (43)
fazekaslaci Creative Commons License 2004.04.02 0 0 44
Ez a nagy büdös magyar valóság !

Szerintem pucold meg a fegyveredet, és ne küldd sehová, pláne hogy benne van az engedélyedben a száma !

IMHO fegyvert csak úgy érdemes venni, ha előtte kipróbálhatod lőtéren + szétszedni, és alaposan átnézni !

Egy hibás alkatrész miatt qrva sok baszakodás lehet, ld. Bokros doki egyik levelét a Kaliberben.
Ott egy klubfegyver huzagolásával volt gáz, és elég sokáig tartott a pereskedés..

Laci

Előzmény: hunserv (43)
hunserv Creative Commons License 2004.04.02 0 0 43
Wááááóóóó...

Nem hiszem el!
Vesz az ember ősszel egy vadiúj HK USP EXPERT-et, hazaviszi, örülneki... nézegeti, jééé, rozsdafoltos a szán kívülről egy möttyet, belül meg teljesen... megkérdem mi az, azt mondják tartósítózsír, majd némi pucolás után lejön... Imádom, amikor madárnak néznek, mondanom sem kell, hogy azóta sem tette... lefotóztam szépen, kép elküld, semmi válasz...
Na, IWA-n addig-addig nyaggattam HK-ékat, mire megigérték, hogy foglalkoznak az üggyel.. most ott tartunk, hogy nagykernek vissza kéne vinnem az expertet, de ők meg mindenhova vizsgálgatni vinnék a jogos reklamácót megállapítani, gondolom én, pedig a németek megkérték őket, hogy legyenekszívesek visszaküldeni a fegyvert hozzájuk, ők kicserélik / megszerelik, tudomisén... basszus, én akármit vettem tavaly mindennel csak a szívás volt... Ez úgy látszik jellegzetes magyar mentalitás, hogy miután perkált az ügyfél le sem szarjuk. Na mindegy, sajna már megszoktam...
Ha visszaküldöm a csúzlit akkor gondolom vagy legalább fél évig nem látom viszont/nem kapok másikat... aztán meg kurvajól fog kinézni egy alig pár hónapos fegyveren a szánon és a tokon/csövön eltérő számozás... meg a kurva papírmunka meg illetékek, hogy mindezt lekönyveljék a yardok... Ha meg eladom a francba, akkor bukok rajta rendesen.

Szerintetek mennyi realitása lenne, ha nem a fegyver/szán cseréjét kérném, hanem mondjuk "kedvezményes áron" kérnék rá egy .40S&W váltókészletet?
Ha azt vesszük, sós vízben u'ccse fogok úszkálni a pisztollyal, a legnagyobb felületkezelési hibák meg úgyis belül vannak... Nem is zavarna a dolog, ha nem egy híresneves H&K pisztolyról lenne szó...
Hmm... meg is kérdezem... aztán max abból is valami selejtet kapok, amilyen mázlista vagyok.

Ha valakit érdekel, tehetek fel képet a foltocskákról. (ide drag&droppal teszem be?)

belic Creative Commons License 2004.03.09 0 0 41
Hello!

"egy dimenzioban gondolkodva" Ugye te is latod hogy ez igy ertelmetlen?!

Nem latom. Egy maroklofegyver lovedeke az emlitesre melto tavolsagon belul egyenesen repul. Mas szoval 1 dimenzioban. Es mivel ez a lovedek okoz "problemat" az impulzusmegmaradassal, eleg erre az egy dimenziora koncentralni. Persze lehet csinalni olyan csoszajfeket, aminek csak a bal oldala "lukas" es igy megpedul tolle a fegyver jobbra, de ertelmetlen, ugyis olyat csinalnak, ami oldaliranyban szimmetrikus, es a HATRAlokest (ami meg mindig ugyanabban az 1 dimenzioban van) csokkenti.

Milyen fel-, es egesz megoldasokra gondolsz?

Felmegoldas: csoszajfek, ez rug, de kisebbet
Egesz megoldas: reaktiv fegyver, ez tenyleg nem rug.

Bel

Előzmény: Gorak (20)
Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 40

A holnapi viszont latasra...

Addig is varom tovabbi fegyvermesterek, fegyver konstuktorok jelentkezeset e-mailben, akik szeretnenek az alulirott ujdonsagon dolgozni...

hunserv Creative Commons License 2004.03.09 0 0 39
Válaszoltam is rá :)
Befekt. közvetítő mit csinál? elkalauzol pénzes emberekhez jó pénzért?

Na ez megint off... Légyszíves ne ide válaszolj rá :)
Maradjunk a topiknák a hülyeségeket meg emailben...

Előzmény: Gorak (38)
Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 38

bizony rosszul ideztel.
Az nem befektetesi tanacsado, hanem befektetes kozvetito... Nagy kulonbseg. :)

((Egyepkent az e-mailem mar elment regen.))

hunserv Creative Commons License 2004.03.09 0 0 37

Emberek... ne észkombájnkodjunk...

Gvass: Ha valaki igy kiad 250-ezret, vagy többet, akkor nem esik csalás áldozatául... nem kell rágalmazni. Csak ADAKOZOTT :) :) :)
Azt meg nem tilos, legfeljebb APEH rászáll a kedvezményezettre, hogy bevallotta-e az adományt :)

Ja, Mindenki feszült, Pláne, ha úgy érzi, hogy hasba akarják akasztani.

Gorak, most már tényleg nem értelek. Ha neem kell tanács minek is mész 2 héten belül "befektetési tanácsadóhoz" ?!? Ellentmondó :) De lehet, hogy rosszul idéztem, nem copypaste volt.
Mindenesetre NAGYON kíváncsian várom Emailed.

Mégvalami.
"Ha a befekteto szabadalmaztatja az en talalmanyom, es en, csupan az arra a talalmanyra epulo cegbol bizonyos reszesedest kapok akkor vajon megeri-e a befektetonek kifizetni negyedmilliot (250 ezer)?!"
Ez már kopipészt.
Ha hagyod, hogy a befektető szabadalmaztassa a TE találmányod, stbstb, akkor megéri neki kifizetni.
mert akkor ÖVÉ a szabadalom, TE meg SZART sem kapsz :) Aztán mint őrült feltaláló mesélheted nagyszerű találmányod történetét... és megint nem fog hinni neked senki...

De emailedben kifejthetnéd gazdasági elképzelésed.
Ha ÉN levédetném Korszakalkotó találmányom (maradjunk a lézerpisztolynál) és
"csupan az arra a talalmanyra epulo cegbol bizonyos reszesedest kapok" akkor is megveszek magamnak egy szigetcsoportot... Még AKKOR is, ha ez a bizonyos részesedés kicsi...

Gorak. Indulatos hangvételünket kérlek ne vedd rossznéven (legalábbis a magam nevében beszélnék) nem sértésnek van szánva, csupán okító célzatúak.
Mellesleg lenne még egy kérdésem. ? éves vagy? Nem akarok ismerkedni :) és leszólni sem senkit...
Voltak nagy feltalálók egész fiatalok is, ha jól tudom COLT is ilyen volt... Nem fontos erre válaszoni...

Gorak Creative Commons License 2004.03.09 0 0 36
Petike23 nagyon jol beszelsz!

"Egy magyar bejelentés + egy akár 90 országra szóló PCT nemzetközi bejelentés pályázati támogatással történő igénybe vétele általában 250.000 Ft-tal megindítható."

Vagyis az elinditashoz eleg a szobanforgo összeg.

Előzmény: gvass1 (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!