Keresés

Részletes keresés

meszi67 Creative Commons License 2021.03.08 0 2 51541

Szerintem most nagyon-nagyon beégetted magad!! Annyira, hogy ez még nekem is fáj!!

Azokat a hozzászólásokat TE írtad --nyilván politika mentesen, hiszen te nem politizálsz itt! :) A te munkásságod része mindhárom beidézett és általam épp ezért idézőjelbe tett hozzászólás!! Egyébként ennél sokkal több van fenn. Tudod: a net nem felejt!!

A kérdéses hozzászólást ebben a topikban te írtad 2018.03.13-án,  a száma:50010, rákereshet bárki.

Te minősítetted azt a néhány embert, köztük a Szilágyit is, akit továbbra sem ismerek. Egyébként a többit sem. 

Szóval ez így elég ciki, ezért inkább  ne is beszéljünk arról, hogy kettőnk közül ki a komolytalan! 

/esetleg majd egyszer ha elásod végre a csatabárdot üljünk le egy kávé mellé és mesélj erről a Szilágyiról, mert már én is egy kicsit  kiváncsi lettem rá :)/

Előzmény: egonca (51540)
egonca Creative Commons License 2021.03.08 -3 1 51540

"Fogalmam sincs, hogy ki az általad emlegetett  Szilágyi!"

Ne viccelj, te raktál be egy listát, mint "minőségi" kerületi ellenzéki politikusok. Ebben van Szilágyi is. Minőséginek hívod és nem tudod ki az? :D

Ez így komolytalan...

Előzmény: meszi67 (51537)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.08 -2 3 51539

Nem a parkolóról tettél fel képet  /pedig akár azt is lefotózhattad volna, hiszen több iformációt hordozott volna néhány jól sikerült kép/   hanem az indulatokat generáló politikai tartalmat sugalló  hangulatkeltő tábláról!!! Ez tény!

Egyébként semmit nem kenek másra --hiszen nincs is mit kenegetni, csak a párttársadnak írtam meg a tényeket! Ahogy most neked is. A tényeket meg inkább tudomásul kell venni --mint vitatni! 

Ha megengeded neked is idézném saját magam: "Részemről lezártam" 

Előzmény: cucu (51538)
cucu Creative Commons License 2021.03.08 -4 1 51538

Hát nem!

Én egy parkoló rendbe hozataláról tettem fel képet, amelyről az is kiderül, hogy a kerület végzett el a Főváros helyett. Erre néhányan -többek között te is- országos politikai minősítésbe kezdtetek, szidalmazva a kormányt! Tehát egyike vagy azoknak, akik minősítenek! 

Az igaz, hogy amint azt a Tanú c. filmből tudhatjuk, minden politika, de itt te kezdted a politikát belevinni! Ne kend másra, és válogasd meg a szavaidat!

Ha a téma nem tetszik, ne szólj hozzá! Vegyél példát a többi fórumozóinktól, és maradj csendben, vagy használd a +/- gombot. Ennyi.

Előzmény: meszi67 (51537)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.07 -1 3 51537

Fogalmam sincs, hogy ki az általad emlegetett  Szilágyi! De tényleg.

Pusztán arra hívtam fel a figyelmed, hogy miközben  másoknak osztod az észt, hogy mire való ez a topic, aközben te nyilvánvalóan politikai hozzászólásokat írsz!!! Nem egyet, hanem sokat  ---én csak néhányat emeltem be közülük.

Elegánsabb lett volna annyit írni, hogy "bocs, igazad van, néha én is megbotlok".  De nyilván ez nem a te stílusod. Csak sajnos a tények makacs dolgok...

Ha már a ki kezdte ki nem kezdte témán lovagolsz --ebben sincs igazad! Az egész polémia  ott kezdődött, hogy Cucu nevű fórumtársunk feltette azt a táblát, melyben az egyik politikusokból álló testület minősítette a másik politikusokból álló testületet!! 

Erre írtam én.

Persze  nyilván ez a tény is elkerülte a figyelmedet, mert a jelek szerint ezzel a személlyel egy alomból valók vagytok!

Részemről lezártam. 

Előzmény: egonca (51532)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51536

Így van. A bankok 67 éves korig számolnak.

Előzmény: egonca (51535)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51535

Megismétlem:

"húsz éve lakom itt és nem volt semmilyen felújítás vagy karbantartás" pedig nem "rezsicsökkentett" árat fizettünk. De nemcsak gáz, hanem villany, víz, csatorna téren sem.

Az én koromban már nemigen adnak hitelt, meg aztán az életemben meg sem térül a "befektetés"

Előzmény: Patreides (51530)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51534

No arról az időről is vannak érdekes családi emlékek. Nem az, amit az elmúlt harminc évben szajkóztak.

Előzmény: egonca (51531)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51533

El volt rendelve a polgármester által.

Nálunk nem jár senki az utcán mikor kutyát-sétáltatok és elszívok egy staubot, ez nem probléma. Itt óránként 1 ember ha elmegy

:D

Előzmény: cucu (51528)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -3 1 51532

Még egyszer: politizálni te kezdtél

Ha neked Szilágyi (Országházban: "gyere ki lerúgom a fejed") minőségi politikus, akkor nálad nagy baj van

Előzmény: meszi67 (51527)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51531

65 éves Te lehetsz, én apró foszlányokra emlékszem 56-ból

:D

Előzmény: kari56 (51522)
Patreides Creative Commons License 2021.03.07 -1 2 51530

" Jön a gáz húsz éve, csak eddig drága volt, most nem annyira. Ez miért bánt bárkit is, nem értem"

.

Mert a közszolgáltató a bevételből végezné el a szükséges karbantartásokat, amit így viszont már (legalább) nyolc éve hanyagol.

Amúgy, 2013-ban a gáz beszerzési ára akkorra már rendesen alatta volt a rezsicsökkentett árnak is, de a hasznot nem a lakosság, nem is az állam, hanem a gáz beszerzésével akkor megbízott közvetítő cég tette zsebre, és utalta... valamilyen számlákra, valahová. (Nem ez volt az egyetlen ilyen történet sem akkor, sem azóta.)

Én is örülök, amikor a csekkeken nem kell annyit befizetni a közszolgáltatóknak, miközben tudom, hogy a végén az elmeradt karbantartásokat úgyis velünk fogják megfizettetni, vagy közvetlenül, vagy adókkal szétterítve, de nincs más, akire ezeket (meg a mindenféle "alkotmányos költségeket") ráterhelhetnék.

.

A ház szigetelésére meg pályázni kell, ha van ilyen pályázati lehetőság (időről időre szokott lenni), és a külső szigetelést (min. 15 cm hab), plusz a nyílászáró cseréket (három rétegű ablak) érdemes megcsinálni, aztán még a hőcserélős fűtés kialakítását is (akár hűtő-fűtő légkondival, befújás helyett plafonban elhelyezett hűtő-fűtő csövekkel), ha hitelt kell felvenni, valami kedvezményest (a pályázati támogatás mellé), az energiaköltségek csökkentéséből évek alatt azért csak visszajön.

Előzmény: egonca (51525)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51529

A nikotin méreg, mindent elpusztít:))

Előzmény: cucu (51528)
cucu Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51528

Nem teljesen. A Polgármesterek hatásköre volt, hogy elrendeli vagy sem.

Most viszont a kormány rendelte el országosan.

Azt viszont sehogyan sem értem, hogy miért lehet a járdán közlekedve cigarettázni, persze lehúzott maszkkal. A kifújt füstöt meg a mögötte haladó szívja be. Ez nem veszélyes....?

Előzmény: egonca (51526)
meszi67 Creative Commons License 2021.03.07 0 3 51527

"Te kezdtél el politizálni ebben a helyi ügyekkel foglalkozó topikban. Tényleg nem kellene..." 

Bocsánat, abszolut jogos részedről a  feddés, hiszen te magad nem teszed! Vagy mégis? 

"Ahha.

Elég "minőségi" a választék:

Tóth Endre -- MOMENTUM

Genetheim Barbara Éva --  NEMZET ÉS BÉKE

Szilágyi György -- JOBBIK

Fléger István Tamás -- MUNKÁSPÁRT

Lukoczki Károly --  MSZP, PÁRBESZÉD

Kelemenné Jancsó Mónika -- REND PÁRT

Schmuck Erzsébet -- LMP

Radics Tibor -- KÖZÖS NEVEZŐ"

"

Na, na...

Az üzbégsapkás demszky eléggé le van pukkanva"

"

"Horváth Tamás:

polgármesteri fizetésem 50%-át április-május hónapban a járvány védekezési költségeire ajánlom fel."

TAPS!"

Ugye ismerősek a szövegek? 

No comment... 

Előzmény: egonca (51519)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51526

"közterületen kötelező a maszk"

Eddig is kötelező volt, csak szólok. A dohányosokat pedig kéretik békén hagyni...

:)

Előzmény: cucu (51524)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -2 0 51525

Ami az energetikai felújításra történ felhasználást illeti egyetértek. Nekem például szigeteletlen a házam és így elég magas a gázszámla, még így "rezsicsökkentve" is. Akinek szigetelt háza annak is magas lesz a gáz egy esetleges kormányváltás esetén. Nekem meg az egekbe fog emelkedni...

"Az elmaradt karbantartás" Nos, én húsz éve lakom itt és nem volt semmilyen felújítás vagy karbantartás. Jön a gáz húsz éve, csak eddig drága volt, most nem annyira. Ez miért bánt bárkit is, nem értem

(Mikor ideköltöztem 34Ft volt gáz!)

Előzmény: Patreides (51521)
cucu Creative Commons License 2021.03.07 -1 0 51524

Most hallom, hogy holnaptól minden közterületen kötelező a maszk viselése, amely mindenkire érvényes,

kivéve a 6 éven aluliakat és a sportolást végzőket.

Tehát a dohányzás nem szerepel a kivételek között.... Nagyon jó néven venném, ha ezt a hatóság betartatná a magukról megfeledkezőkről.

kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -1 0 51523

Volt EU-s vissza nem térítendőre lehetőség, amit mint mindíg elcsesztek. Kilencven milliárd lakossági felhasználásra szánt pénzt, amit mindenféle közintézményre költöttek. Mielőtt az egészségházzal jönne valaki, ez még évekkel ezelőtt volt.

Előzmény: Patreides (51521)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51522

65?

Előzmény: egonca (51518)
Patreides Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51521

A rezsicsökkentés teljes összegét az épületek energetikai felújítására fordítva sokkal jobb eredményt lehetett volna elérni, és a közművek karbantartása sem maradt volna el.

Ez így kölcsönfelvétel a jövő terhére, ahelyett, hogy beruházás történt volna a jövőbe.

tizenöt éve még az önkormányzatnak volt pénze az ilyen energetikai felújítási pályázatok megtámogatására (30%-al), tíz éve már nem volt, ott már csak az állam szállt be 50%-al.

A kerületben a panelek elég észrevehető részén történt ilyen beruházás (hogy az csak a kívülről látszó részeket érintette-e, vagy a belső fűtési rendszer átalakítása, és a nem látható szigetelések elhelyezése is megtörtént-e, kérdés), de mára már az épületek 100%-ának a felújítását el kellet volna érni.

A legolcsóbb energia az, amit nem használunk el.

Az elmaradt karbantartás pedig valamikor a jövőben ránk fogja rúgni az ajtót.

Előzmény: egonca (51518)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -2 0 51520

Nagyon igazad van. Még bőven lehetne sorolni a kormány "bűneit"...

Ez egy lokális topik, de úgy látszik kezdődik a "kampány"

Előzmény: BPeter01 (51509)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -4 0 51519

Csak néhány észrevétel:

"normális piacgazdaság" - Magyarországon az van

"Nem állok sehol" - ez baj, változtatnod kellene rajta

"hová silányították ezt az országot" - erre kaptál kimerítő, de korántsem teljes választ

"ki lesz népszerű" - várjuk meg a választást ezzel

Te kezdtél el politizálni ebben a helyi ügyekkel foglalkozó topikban. Tényleg nem kellene...

Előzmény: meszi67 (51507)
egonca Creative Commons License 2021.03.07 -2 1 51518

Tudom miről beszélsz mert idősebb vagyok mint Te. (tipp)

A rezsicsökkentés nem arról szól amit fejtegetsz.

(Megnéztem a vita "hevében" a gázszámlámat: 2013 jan. 1. óta 680.000 kellett kevesebbet fizetnem. Ebben hónapban pl. 17.000 forinttal)

Most már csak nehogy arról próbálj meggyőzni, hogy akkor járok jobban ha többet fizetek

:)

Előzmény: kari56 (51506)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.07 0 1 51517

Ok elrontottam a völgyhíd csak 51,175 Mrd Ft volt.

Forrás:
https://www.asz.hu/storage/files/files/%C3%96sszes%20jelent%C3%A9s/2008/0813j000.pdf

Előzmény: kari56 (51515)
Kevin Creative Commons License 2021.03.07 0 0 51516

70

Előzmény: kari56 (51515)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 0 2 51515

"Völgyhíd 356 milliárdba került." No ennek szaladj neki még egyszer.

Előzmény: kari56 (51514)
kari56 Creative Commons License 2021.03.07 -2 2 51514

Betegen nem ajánlatos.

Előzmény: sjohn (51513)
sjohn Creative Commons License 2021.03.07 -1 1 51513

...nem akarsz inkább bringázni?...

Előzmény: BPeter01 (51512)
BPeter01 Creative Commons License 2021.03.07 -4 2 51512

Csupán azt mond meg, ha mindig mindent ellopnak, akkor hogy van ennyi minden?
Gyurcsányék után egy hajszálra voltunk a csődtől romokban voltunk, sikerült megerősödnünk és a mostani pandémia ellenére is van pénz a kasszában.
Akkor biztosan lopnak???

Kommunista tolvajlás 6 pontjából itt van kettő:
- vádold meg az ellenfeled avval amit te követtél el és mentesülsz a bűn alól, ha védekezik nyerél
- nem kell jobbnak lenni, mint a politikai ellenfeled, csupán az kell elérni, hogy ész nélkül zsigerből gyűlöljék és biztos ne szavazzanak oda!

Völgyhíd 356 milliárdba került.
Elkezdtem utánanézni a mátrai erőmű történetének, google kiegészített a következőre. "mátrai erőmű mészáros lőrinc" az első oldalon a leghitelesebb hírforrások szerepeltek, ki is nyomtam.
Érdemes beütni mennyire jó hírforrások vannak...

Akkor ki is a birka és az agymosott?
(akkor tökéletes az agymosás, ha nem is veszed észre)

Előzmény: kari56 (51511)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!