Keresés

Részletes keresés

paranormális Creative Commons License 2012.04.19 0 0 579

A kormány szerint öntisztuláson esett át a rendőrség 2006 óta

 

Bevallom, erre még én sem számítottam, pedig minden kétséget kizáróan bizonyítja az állításaim helyességét. Nem számítottam ennyire pofátlan hazugságra, márpedig, ez a sintéri rémuralom legaljasabb, legpofátlanabb hazugsága 2010. május 29-óta.

 

De így legalább teljesen egyértelmű az üzenet:

 

Az ávó korlátlan úr Magyarországon, Orbán pedig egy utolsó szemét áruló.

paranormális Creative Commons License 2012.04.19 0 0 578

Fegyverrel védte a macskát

 

Pisztolyból leadott figyelmeztető lövés miatt indult rendőrségi eljárás egy 69 éves szőlősgyöröki asszony ellen. Kiderült ugyanis, hogy a nő engedély nélkül tartott lőfegyverrel akart megvédeni egy macskát kutyáktól.

 

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálatának szerdai tájékoztatása szerint az asszony azért adott le egy figyelmeztető lövést egy flóbertpisztolyból, mert észrevette, hogy a szomszéd kertben három kutya fojtogat egy macskát.

 

A közlemény arra nem tér ki, hogy miként értesültek a rendőrök a történtekről, arról viszont igen, hogy a lövés nyomán házkutatást tartottak az állatmentő asszonynál, akinek a lakásában két engedély nélkül tartott lőfegyvert és hozzájuk tartozó lőszereket találtak. Ennek alapján lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak ellene.

 

(mno.hu)

Előzmény: Törölt nick (577)
paranormális Creative Commons License 2012.04.18 0 0 576

Sintér és bandája valamilyen rejtélyes okból kifolyólag ismételt hatalomra jutásuk első perceitől kezdve kitüntetett figyelmet szentelt a gyerekeknek. Persze, lehet, hogy nincs itt semmi rejtély: egyszerűen szeretik a gyerekeket...

Előzmény: paranormális (575)
paranormális Creative Commons License 2012.04.18 0 0 575

Egyenruhásokkal támad a kormány a lógós diákokra

A rendőr vihetné egyenest az igazgatóhoz a fülön csípett diákot, és jönnének a testi kényszer alkalmazására is jogosult iskolaőrök. Tovább »

forrás: Index.hu

paranormális Creative Commons License 2012.04.18 0 0 574

Hát persze, persze... :-)))

Előzmény: MrJones (572)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.04.18 0 0 573

A közbiztonságra különösen veszélyes eszközöket lakásból le sem foglalhatták volna.

Amig nincs közterületen, addig nem sért szabályt.

Szerintem.

Előzmény: paranormális (567)
MrJones Creative Commons License 2012.04.18 0 0 572

Nem az első szívásod ez.

Igaz, nem is az utolsó. :)

Előzmény: paranormális (565)
paranormális Creative Commons License 2012.04.17 0 0 571

Persze, hogy nem jogállami. Az új ügyvédi eskü rendőrállami...

Előzmény: paranormális (570)
paranormális Creative Commons License 2012.04.17 0 0 570

Nem jogállami az új ügyvédi eskü

A kamara után Szabó Máté ombudsman is bírálja a titoktartási kötelezettséget elhagyó szöveget. Tovább »

forrás: Index.hu

paranormális Creative Commons License 2012.04.17 0 0 569

Nem. Az is a rendőrállam... :-)

Előzmény: Dr. a kula (568)
Dr. a kula Creative Commons License 2012.04.17 0 0 568

Nem. Az a rendorallam,hogy 30.000 ft,ha 15-el atleped a sebesseghatart. Nem eleg az 500 ft-os benzin,meg jonnek a buntetesek is. Jobb,ha az ember otthon marad es nem dolgozik,mert minek?

Rohangalok egesz nap,hogy adot tudjak fizetni,meg parkolast..inkabb itthon maradok-(

Előzmény: m54 (561)
paranormális Creative Commons License 2012.04.17 0 0 567

Ez rendőri akció lenne?! Egy 120 fős felfegyverzett horda éjszaka rátör több családra, elhurcol 23 embert, majd a bíróság összesen két embert helyez előzetes letartóztatásba?! Ha ez nem rendőrállam, akkor semmi.

 

Egyébként, meggyőződésem, hogy a Svábhegyen találomra kiválasztott házak lerohanásával legalább ennyi anyagot és gyanúsítottat össze lehetne szedni, vagy még többet is...

 

Ketten kerültek előzetesbe a terrorelhárítás akciója után

 

Kábítószerrel való visszaélés miatt került előzetes letartóztatásba két férfi abból a 23-ból, akiket a VIII. kerületi Diószeghy utcában végrehajtott akcióban fogtak el a terrorelhárítók a múlt pénteken.

 

A Terrorelhárítási Központ (TEK) múlt pénteki budapesti akciója során elfogott huszonhárom ember közül két gyanúsított, H. József és O. Antal előzetes letartóztatásáról intézkedett a Pesti Központi Kerületi Bíróság kábítószerrel visszaélés bűntett miatt. A kényszerintézkedés 30 napra szól. A bíróság a döntését azzal indokolta, hogy a gyanúsítottak - szabadlábon hagyásuk esetén - befolyásolhatják a büntetőeljárásban kihallgatandó tanúkat, ezzel meghiúsítanák a bizonyítási eljárást, illetve tartani lehet attól, hogy újabb, szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követnének el.

 

A TEK múlt pénteken, a hajnali órákban egy VIII. kerületi, Diószeghy Sámuel utcai többemeletes lakóházból a kerületi kapitányság felkérése nyomán kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények miatt 23 embert állított elő. Az akcióban több mint 120 TEK-munkatárs vett részt. Ezzel "a péntek hajnali művelet a Terrorelhárítási Központ eddig legnagyobb létszámban végrehajtott akciója volt" - írták az akkori közleményben. Mint hozzátették, a művelet idejére a TEK munkatársai lezárták a Diószeghy utcát.

 

A rendőrök a házkutatások során kábítószer terjesztésére utaló, mintegy 150 adag kicsomagolt, kábítószergyanús anyagot foglaltak le, valamint "közbiztonságra különösen veszélyes eszközöket" és nagyobb mennyiségű, zárjegy nélküli cigarettát találtak. Az ügyben a VIII. kerületi rendőrkapitányság kábítószerrel való visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást.

 

(origo.hu)

paranormális Creative Commons License 2012.04.17 0 0 566
paranormális Creative Commons License 2012.04.17 0 0 565

Nem hiszem el, és szerintem, más sem... :-DDD

Előzmény: MrJones (563)
MrJones Creative Commons License 2012.04.17 0 0 563

*ásít*

Előzmény: paranormális (555)
paranormális Creative Commons License 2012.04.16 0 0 562

Igen, pontosan...

Előzmény: m54 (561)
m54 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 561

Azt a rohadt rendőrállamát! Ittas vezetésért akár le is csukhatják az embert!

Akik rendszeresen szabályt sértenek még a jogsinak is búcsút mondhatnak!

Előzmény: paranormális (556)
paranormális Creative Commons License 2012.04.16 0 0 560

"Mi a kérdés?"

 

Az, hogy miért nem olvastad el a cikket, mielőtt "hozzászóltál"... :-DDD

Előzmény: fúrómester (558)
paranormális Creative Commons License 2012.04.16 0 0 559

Gyalogost is...

Előzmény: Törölt nick (557)
fúrómester Creative Commons License 2012.04.16 0 0 558

Bulvárszar.

 

Ez eddig is így volt, ha nem fizette be a büntetést, akkor lehetett gyomlálni, vagy leülni.

 

Mi a kérdés?

Előzmény: paranormális (556)
paranormális Creative Commons License 2012.04.16 0 0 556

Vasárnaptól lecsukhatják gyorshajtásért

Nem mentség a szegénység, és a az sem, ha valakit még soha nem bírságoltak meg. Tovább »

forrás: totalcar.hu

paranormális Creative Commons License 2012.04.13 0 0 555

Go to 548! Szó sincs semmiféle 1%-os selejtről – ami amúgy egy erőszakszervezetben teljességgel megengedhetetlen lenne. Elítélt bűnözők szolgálnak jelen pillanatban is a "magyar" "rendőrség" állományában.

 

Belevertem az orrocskádat a kért konkrétumokba, és erre te felhúztad. Abban is legyél biztos, hogy a rendőrbűnözés látenciája minden bűncselekmény típusnál magasabb, tehát, amit megír a média, az legfeljebb az 1%-a lehet a megtörtént eseteknek, és így is jut minden hétre több is...

Előzmény: MrJones (554)
MrJones Creative Commons License 2012.04.13 0 0 554

"Ime a szar-fos-húgy rendőrállamod a maga valójában..."

Köszönöm, ennyi elég is, go 530. További kellemes hányást kívánok.
(Azért majd ha tudsz beszélgetni, akkor szóljál.)

Előzmény: paranormális (547)
MrJones Creative Commons License 2012.04.13 0 0 553

"A teljesen feleslges évi több mint mint hárommiló igazoltatásnak, a mindenáron vcaló csapdahelyzetekben levő rajtakapásnak, pedig semmi köze a bűnüldözéshez..."

Hát kérlek, akit rajtakapnak, az bizony elkövetett valamit, ergo bűnöző (illetve szabálysértő). Akár annak gondolja magát, akár nem.

Persze erre nem az a megoldás, hogy még több szabály, még keményebb rendőrség, hanem pont fordítva.
Ja, izé... az a liberalizmus, és az fully. :)

"Mint írtam, kis bűneseteknél az állampolgár (az adójáért)  neki járó állami szolgáltatás helyett csak semmitmondó levelet kap, miért nem nyomoznak a kis ügyekben."

Kis állampolgár kis adójáért csak kis rendőrséget kap.
A kis rendőrség csak kis ügyekkel foglalkozik.
De azokkal is csak egy kicsit.
:)

Előzmény: amanita_phalloides (540)
MrJones Creative Commons License 2012.04.13 0 0 552

"Már egyszer írtam, hogy a kisrendőrrel nekem semmi bajom, őt paranccsal odavezényelték, nem tehet mást, mint amire parancsot kapott. Engem inkább azok zavarnak, akik a parancsot kiadják."

Há' akkor ugye... már mégse igazságos en bloc fikázni a röndért? Jól van, haladunk...
Akkor rendben, ne vedd magadra, nem neked szólt.

"A rendőri vezetéssel kapcsolatban teljesen igazad van, de akkor sem értem, miért nincs a rendszerváltás óta egy olyan tökös rendőri vezetés, amelyik azt mondja, hogy a rendőri munka egy szakma, egy hivatás, a rendészeti munkának ezáltal megvannak a szakmai jellemzői, és aszerint fogjuk a rendészeti munkát elvégezni, a politikának ehhez kuss, mert mi az állam rendjét védjük, és nem a mindenkori kormány verőlegényei és/vagy pénzbehajtói vagyunk."

Ezzel kapcsolatban azért van egy tippem.
Tudod, aki olyan mereven beletagozódik egy hierarchiába, mint egy rendőri vezető (pláne, ha a pozíció elérésére 45-50-60 éves lesz) addigra az ritkán őrzi meg a korlátlan egyéni kezdeményezés kincsét.
Még rosszabb a helyzet, ha általánosan(!) elfogadja, hogy ő, mint rendőr csak parancsvégrehajtó.
Nnomost, az ilyen embertől már mit lehet elvárni?
Argóul szólva csicska lesz. És tökmindegy, milyen díszes ruhában.
Felfelé nyal, lefelé tapos és slussz.
De mint mondtam, ez csak egy tipp (valójában nem találkoztam "rendőri felsővezetéssel", csak próbálok extrapolálni).

"Azért a szabályok indokoltságával azért foglalkozhatna a rendőrség, urambocsá el is dönthetné, hogy egy szabály indokolt-e vagy sem, különösen, hogy azóta már többször láttam rendőrautókat ugyanazon az úton 80-90-el hajtani megkülönböztető jelzés nélkül. Mibe kerülne nekik szólni a a Közútkezelőnél, hogy héé fiúk, kint felejtettétek az 50-es táblákat, már vagy 2 éve. Ugyanilyen butaságnak és felesleges erőforrás lekötésnek tartom a lakott terület táblánál történő méréseket. Ha néha még eljutok Pestre, akkor állandóan reszketek az Üllőin például, amikor 70-el haladunk konvojban, hogy mikor büntetnek meg. Ha itt a nagy forgalomban tudomásul veszik, akkor a vidéki 4 számjegyű utakat is hagyják békén."

Nna látod, pont ez az információ az, ami remekül hangzana az illetékes kapitányság megfelelő előadója (vagy hol a rossebbe hívják) előtt, vagy egy lakossági fórumon, vagy bármilyen rendőri-szakmai szervezetben.
Vagy mittudomén... akár alakíthatnátok is egyet.
Mert itt én (meg a többiek) legfeljebb bőszen bólogathatunk orrbaszájba, hogy mennyire igazad van, megminden... csak nem lesz belőle semmiféle megoldás.

"Amúgy én egyáltalán nem vagyok hajlandó senkit sehol mószerolni, ide is csak véleményt és tapasztalatot írok."

Szerintem ha felveted a problémádat (telefonos elérhetetlenség), az nem mószerolás (ha megmogyoróznak miatta valakit, az már az ő dolguk, te nem azt kérted - és ez a lényeg!).
Másfelől megközelítve a kérdést meg oda jutunk, hogy néma gyereknek anyja sem érti a szavát, ugye... szóval honnan tudja az a csóringer kapitányság, hogy ilyen bajod van, ha nem mondod?
Azt azért irreális lenne elvárni, hogy külön osztályt tartsanak fenn, amely netes fórumokon kotorászik, eldugott hozzászólások után.

Előzmény: amanita_phalloides (533)
paranormális Creative Commons License 2012.04.12 0 0 551

"Bíróságon nem csapkodunk"

 

Ezt ugye nem te döntöd el. Szerintem, bíróságon nyugodtan lehet csapkodni, ha az nem zavarja a bírót, ha meg zavarja, majd szól, esetleg kivezettet, stb. Amit pedig az illető hölggyel csináltak, olyasmit csak utolsószarszemét emberek csinálnak. Szégyelték is az ocsmány pofájukat....

 

"evés közbe nem fingunk."

 

Ez off-topic. Ha ilyen problémátok van, beszéljétek meg szűkebb körben... :-DDD

Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (549)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.04.12 0 0 549

Bíróságon nem csapkodunk, evés közbe nem fingunk.

Előzmény: paranormális (547)
paranormális Creative Commons License 2012.04.12 0 0 548

Ime a szar-fos-húgy rendőrállamod a maga valójában...

 

Előzmény: MrJones (531)
paranormális Creative Commons License 2012.04.10 0 0 547

Ime a szar-fos-húgy rendőrállamod a maga valójában...

 

Bezárták az idős nőt, mert ideges volt

 

Miskolc - Ez aztán a szigor! Három napra börtönbe zártak egy 65 éves hölgyet, mert idegességében ráütött a bírói pulpitus előtt álló korlátra.

 

Torma Ivánné Ágnes asszony egy – szerinte jelentéktelen – bírósági érzelmi kitörése miatt került rács mögé. A nő azóta is összerezzen, ha csak egy szirénázó mentőautót lát, Ágnes asszony azt állítja, a poklok poklát járta meg a fogdán.

 

Tormáné kálváriája akkor kezdődött, amikor bírósághoz fordult asszonytartás miatt. A nőnek korábban megítéltek harmincötezer forintot, azonban ezt kevesellte, meg akarta emeltetni ötvenezerre. Szerinte ugyanis nagyon sok a rezsije.

 

 

Ágnes még most sem érti, miért kellett három napig fogdában maradnia

 

– A tárgyaláson csúnya dolgokat mondtak rólam, és egyszerűen ideges lettem. Éreztem, hogy elsötétül előttem minden, szerintem a vérnyomásom is az egekbe szökött. Ráütöttem két kézzel a korlátra. Ezután összepakoltam az irataimat, és kimentem a teremből – emlékezett vissza Ágnes asszony, aki szerint a folyosón két biztonsági őr belekarolt, és az utcán álló rendőröknek átadták.

– Betettek az autóba, azt se tudtam, hová visznek és miért. A rendőrségen fogdába kerültem. Először azt hittem, pár óráig tart az egész, és hamar rájönnek, hogy nem követtem el semmit. De elvették az ékszereimet és a személyes tárgyaimat. Ezután jött maga a pokol! A zárkában kosz és bűz volt, egy elsárgult matracon kellett aludnom. Ha bármi kellett, dörömböltem az ajtón, az ujjaimról ezért le is jött a bőr – magyarázta Torma Ivánné, akit három nap után engedtek el.

– Napokig magam alatt voltam, de a megaláztatásnak még ekkor sem volt vége! Beidéztek az ügyészségre, és gyanúsítottként hallgattak ki – tette hozzá a nő.

 

Ágnes ellen hivatalos eljárás akadályozása miatt vizsgálódtak, majd az eljárást megrovással megszüntették. A Blikk természetesen a hatóságok állásfoglalására továbbra is kíváncsi az ügyben.

– Ellenszenves döntés született azzal, hogy egy büntetlen, idős hölgyet egy egyszerű szabálysértés miatt három napra bezárnak. Ez az eljárás szokatlan és kirívó, ráadásul semmi szükség nem volt rá – mondta a nő ügyvédje, Lichy József.

Csikós Klaudia

 

(blikk.hu)

Előzmény: MrJones (530)
m54 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 546

Visszavonva, bolondgomba hatására írtam.

;-)

Előzmény: m54 (544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!