Keresés

Részletes keresés

Tibi47 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93432

Üdv. A következőben kérném véleményeteket:

Adott egy családi ház, külsőleg szigetelve, szigetelt ablakokkal. Alsó szinten az előtérben, ahonnan nyílik a három szoba, konyha, wc, fürdő, van egy cserépkályha. Az egész cakk-pakk 75 négyzetméter. A szobákban konvektorok vannak, de csak ha nagyon hideg van, akkor kell rásegíteni a fűtésre velük. A lakásban így télen 20-22 fok van, ami nekünk elég. 

Nos, mivel a tüzelő árak lassan az egekbe szöktek és nekünk a fabrikettből, amivel fűtünk és amiből 30 mázsa kell minimum, egy szezonra, (8300 ft. volt mázsája tavaly,  tehát 250 ezer ft. volt az ára, ami idén szerintem ismét jelentősen emelkedni fog..) arra gondoltunk, hogy átállnánk a klímás fűtésre. Tehát az előszobába feltetetnénk egy 5 kw.-körüli klímát és azzal fűtenénk télen. A cserépkályha tartalék lenne, ha nagyon hideg lenne, a szobákban pedig ezután is rásegítenénk a konvektorokkal, ha szükséges. Ja, még megemlíteném, hogy a brikett helyett a tüzifa sem megoldás, hogy olcsóbban jöjjünk ki, mert igaz, hogy olcsóbb, de kb. kétszer annyi kell belőle. Tapasztalat. Plusz a nyári klimatizálás is jól jönne természetesen.

Vélemények? Járható út ez?  

windy12 (X) 2021.04.19 -1 0 93431

Igen, ez jó lehet, gumimembrános visszacsapószelepe van.  Rendszeresen ki kell takarítani, ne ragadjon fel a membrán.

Előzmény: ember a szélben (93430)
ember a szélben Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93430

Létezik dupla mosógepszifon...Egy nagyobb csonka a mosógép e,egy kisebb a klimanak...

https://www.szaniteraruhaz.hu/alcaplast-p149z-mosogep-szifon-dupla-csonk-feher-p149z

 

Előzmény: Teran1 (93425)
Teran1 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93429

Igen, bennem is felmerült ez a visszanyomás, ezért is próbáltam meg itt tanácsot kérni hogy milyen megoldásokkal  lehetne ezt kiküszöbölni.

Előzmény: windy12 (93428)
windy12 (X) 2021.04.19 -1 0 93428

Azért óvatosan azzal.  Nem mondom, hogy nem lehet jól megcsinálni, de mivel a mosógép az elhasznált vizet szivattyúval, nyomással küldi a szennyvízhálózatba, így vigyázni kell, hogy nehogy a klíma felé visszadolgozzon.  

Előzmény: Teran1 (93425)
Teran1 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93427

Köszönöm a választ!

Esetleg ide, vagy az emailemre kaphatok egy képet a szifon megoldásról ha nem nagy kérés, könnyebben tudok a vízszerelő és klímással egyeztetni hogy ugyan arra gondoljunk.

teran1994@gmail.com

Előzmény: Isti_1 (93426)
Isti_1 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93426

Igen, nálam is így van megoldva már 2 éve, tökéletesen működő megoldás, csak arra figyelj, hogy tegyél oda egy bűzelzáró golyóval ellátott kis poharat, amit a bojlereknél is szoktak használni, és abba ereszd bele a klíma csövét.

Előzmény: Teran1 (93425)
Teran1 Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93425

Üdv, 

 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy valaki látott/csinált-e már olyat esetleg van-e ötlete arra hogy a klíma kondezvízet belehet-e vezetni a mosógép szifonjába/abba a fali kiállásba ahova a mosógép van kötve.
Akár valami kétágú szifonnal vagy toldattal esetleg?

kormos* Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93424

Azért kérdezem, mert állítólag "csíp" nekem még a telepítő mondta, hogy ezért földelt konektorba  kell dugni. 

Előzmény: kormos* (93423)
kormos* Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93423

fi relét klímánál használtok? 

peterch Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93422

Úgyszintén egy Daikin termék hasonló teljesítményü , hogy ne legyen az a kifogás , hogy más gyártó terméke :  https://www.klima-shop.sk/fotky6781/fotov/klimatizacia_daikin_sensira_katalog---KLIMA-SHOP-SK.pdf

 hütés üzemmódban  csendes , alacsony , magas : 20/26/40 dB(A)

 fütés  üzemmódban  csendes , alacsony , magas : 21/28/40 dB(A)

 Szóval nem hangosabb a fan-coil , mint a klíma .:-)

Előzmény: kormos* (93419)
peterch Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93421

Szia !

 

Nekem ilyen van : http://daikinvrv.hu/termek/daikin-fan-coil-oldalfali-egyseg-24-kw/732

A maximum hangnyomás 35dB(A)

Előzmény: kormos* (93419)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93420

Nem!

A fancoil olyan mint egy sima klíma beltéri, csak nem klímagáz adja a meleget a hőcserélőben, hanem a melegvíz.

Ugyanúgy van benne ventillátor (radiátorban nincs), szóval pont olyan hangos, pont annyira légkeverő, mint a klíma. Ha ez valakit zavar akkor pofon a barnakupacnak.

Ja, szerintem alapból hangosabb is, mint egy jó klíma, hiszen inkább ipari jellegű a származása, mint komfort.

Előzmény: kormos* (93419)
kormos* Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93419

Már látom, olyan, mint a parapet.

Tehát egy klíma parapettel van olyan komfortos, mint a radiátor fűtés??

Előzmény: kormos* (93418)
kormos* Creative Commons License 2021.04.19 -1 0 93418

Mi az a faincoil?

Előzmény: 1 valaki (93413)
tarejos Creative Commons License 2021.04.17 -3 0 93417

Azért egy jól belőtt radiátor+kevert körös - a kettő egymástól függetlenül - időjárásvezérelt rendszert én nem akarok felborítani.
Kíváncsi lennék arra a cuccra amit említesz, hogy milyen hőmérsékleten milyen hatásfokkal dolgozik.

Nincs klímám és nem is tervezünk.
Mint írtam a jelenlegi rendszerhez megfelelően illesztve és csak a kazánházban ill. kültéren akarok bárminemű "rombolást" munkavégzést.

Előzmény: dokeee (93416)
dokeee Creative Commons License 2021.04.17 -5 0 93416

Épp tegnap láttam a facebookon valami kókány 5 Kw-os on-off-os kültéri egy hőcserélóvel, beküldöm a radiátoros rendszerbe a sosem használt vegyes tüzelésű kazán helyén, mehet folyamatosan, ha kevés, a sima klímákkal rásegítek. Szerintem 3 kilóból kijön mindenestül.

Előzmény: tarejos (93414)
Zeki_ Creative Commons License 2021.04.17 -4 0 93415

Elnézést az OFF-ért!

 

Irodaházban kellene lecserélni a fan coilokat vezérlő termosztátokat olyan wifis termosztátokra, amiket valami felület összefog, hogy központi vezérlés, szabályozás is történhessen! Kb 40 db ilyen kellene és a neten elérhető vezérlő.

 

Köszi!

mail:kecskemet@gmail.com

tarejos Creative Commons License 2021.04.16 -9 0 93414

Persze, lehetne.
De akkor mindenhol át kellene helyezni a jelenlegi radiátor kiállásokat, mindenhová villanyt vinni ráadásul "vezérelt"-et (nem éjszakaira gondolok), a hűtés miatt a kondenzvízzel is kezdeni kell valamit, no meg az áruk.
Nem új fűtési rendszert tervezek, "csak" a meglévő kazán mellé/helyett alkalmas alternatívát, figyelembe véve a napelemeket.
És a padlófűtésről NEM  akarok lemondani!
Valamint csak a kazánházban tervezek bárminemű olyan munkát, ami falfúrással, stb... jár.
Csak ennyi.  ;-)

Előzmény: 1 valaki (93413)
1 valaki Creative Commons License 2021.04.16 -10 0 93413

A radiátorok helyett simán lehet tenni fancoilokat, vagy parapet klímát.

Vagy multi kültérivel parapeteket, fűtésre is megoldás.

 

Előzmény: tarejos (93409)
tarejos Creative Commons License 2021.04.16 -8 0 93412

Az nem.

Előzmény: KAti (93411)
KAti Creative Commons License 2021.04.16 -9 0 93411

Légcsatornás klíma nem jöhet szóba?

Előzmény: tarejos (93409)
vejne Creative Commons License 2021.04.16 -8 0 93410

Sziasztok! Egy észrevétel a klímák légkeverésére. Én is egy kis hétvégi házat fűtők klímával, mert napi szinten használom munkára és a kandallós vacakolást meguntam. Hőszigeteletlen szilikát, csak úgy süt a sarkokból a hideg, hozza be a beton aljzat. Majd egyszer szigetelek is. Mivel észrevettem, hogy a meleget maga körül keringeti a klíma, hiába a turbó fokozatú lefele fújás, először egy nagy lapátos asztali ventilátorral forgattam a levegőt. Sokkal komfortosabb lett a ház. Majd kicseréltem a lámpát egy ventilátorosra. Így már kulturáltabban néz ki a dolog. A Bauhausban találtam 17 cm belógásút, ami be nem veri be az ember fejét, még 250-es belmagasságnál sem. Igaz, alatta nem jó lenni, meg plusz zajforrás, de több az előnye, mint a hátránya.

tarejos Creative Commons License 2021.04.16 -7 0 93409

Nagyon billeg nálam is a dolog.

A radiátor kérdése engem is eléggé elgondolkodtat.
Most a gázkazánnal rel. keveset megy a radiátor kör, de mondjuk valahol 45 fok környékén van az a víz, amikor nincs igazán hideg.
Nyilván jól meg kell határozni azt a hőfokot, ahol már be kell segítsen a kazán, illetve ahol már csak annak kell dolgoznia, akkor még rel. tűrhető értékekkel dolgozik a hőszivattyú.

Amikor meg a radiátor kör nem kér hőt csak a padló, akkor max. 35 fokos vizet kell keringtetni ugyanúgy, mint a kazánnak, az viszont nem egy rossz érték.

De nyilván át kell rágni a kérdést.

Ezt a "rosszul van bekötve" dolgot hogy/mire érted?

Karbantartási költség nyilván van, az van kondenzációs kazán esetében is, az esetleges árkülönbségről gőzöm sincs.
A most 18 éves kondenzációs kazánomra is már kb. 5 éve azt mondta a szerelő, hogy szerinte le kellene cserélni, mert hogy már öreg, nincs alkatrész,....
Tényleg koros, ha komoly alkatrész kellene, akkor meg lennék halva.
Nem ismerem a hőszipkákat ilyen szempontból, de kb. egyformán érnek meg a cserére ezek.

Mondjuk ha hybrid módban dolgozik a rendszer, mindkét komponens kíméletesebben van használva, főleg talán a hőszipka, ami a kedvezőtlenebb paraméterek esetén már nem teljesen vagy egyáltalán nem kell működjön.

Ha tisztán a gáz mellett maradok, akkor az is egy full cserével indul, ami a kazán + DIM egység + kémény csere + szerelés - cca. 1.5 milka.

Ha hőszipka, akkor a kazán egyelőre maradna. Igaz, a hőszipka alsó hangon is drágább lenne mindenestül mint a kazáncsere, DIM egység ahhoz is kellene, viszont kéménycsere - egyelőre nem.

A villanyhálózat - elvileg - elég lenne hozzá.

A leolvasztott víz kérdése, ez jó felvetés.
Ha falon van a kültéri, akkor a járdára csöpög? Nem tudom.
Ha betonalapon, akkor simán elfolyhat onnan, viszont akkor a kivitelezés macerásabb.

 

És fentebb még nem volt szó a hűtésről.
Tudom klíma. Egyelőre klímák telepítése semmiképp nem játszik.


Összetett a kérdés.
Érik.
Majd lesz valami.

Előzmény: Toma24 (93403)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.16 -10 0 93408

A "használd magas fokozaton" az a hülyebiztos megoldása egy problémának.

Ha úgy van elhelyezve a klíma, hogy alacsony fokozaton is eltudja fújni magától a kifújt meleget, nincs esélye visszaszívni akkor menni fog az szépen kis fokozaton is.

Fal közepén elhelyezve, kellő szemközti távolsággal a faltól és kellően lefelé irányítva könnyen átforgatja a helyiséget.

Sarokban, közel a plafonhoz vízszintesen fújatva egész más lesz az összhatás.

Előzmény: ddsteel (93398)
peterch Creative Commons License 2021.04.16 -7 0 93407

Szia !

 

Jól nézd meg , hogy melyik mellett döntesz , mert nagyon csalóka a dolog . A teljesítmény leadásának feltételét vedd figyelembe ! Vannak olyanok is , amik alacsonyabb hömérsékleten is üzemelnek , de azok jóval drágábbak .

Előzmény: SIMTDIToledo (93405)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.16 -9 0 93406

+20fok feletti hőmérsékletekre kalibrálva. Alatta pocsék hatásfokkal. Fagyállóban ne is gondolkodj, 0 alatt már nem működne.

Előzmény: SIMTDIToledo (93405)
SIMTDIToledo Creative Commons License 2021.04.16 -9 0 93405

Sziasztok!

 

Gondolokodom egy hétvégi ház építésén, és arra gondoltam, hogy nem lehetne-e fűteni padlócsövezéssel, és egy egyszerübb hőszivattyúval, amit medencékhez ajánlanak.

 

pl: mostani Aldi katalógus. Persze ezt nem tudom milyen külső hőmérséklet mellett működik, de vannak azért szép számmal hasonlóak. Nyilván valami fagyálló folyadékkal feltöltve.. Szerintetek?

peterch Creative Commons License 2021.04.16 -8 0 93404

Egy füstölö pálcával könnyen letudod ellenörizni , hogy amikor újra elkezdi a felfütést a klíma , meddig tudja autó módba állított ventilátorral megmozgatni a levegöt intenzíven .

Előzmény: ddsteel (93402)
Toma24 Creative Commons License 2021.04.16 -7 0 93403

A hőszivattyú elsőre nagyon vonzó, de azért annak is elég sok hátránya van, főleg, ha radiátorokkal is használod.

Amik engem kicsit elbizonytalanítanak, hogy beruházzak-e egy komolyabb hőszivattyúba:

- Nehéz olyan szakit találni aki normálisan beköti, ha rosszul van bekötve, hamarább tönkre megy.

- Éves karbantartási költség elég magas, ha javítani kell elég zsebbenyúlós,

- Beruházási költéség szintén magas és mire behozná az árát a gázhoz képest valószínűleg cserélni kell a készüléket.

- Az olvasztáskor keletkező víz elvezetést kultúráltan megoldani nem egyszerű.

- Elég nagy villamos teljesítmény kell a beüzemeléséhez, amihez valószínűleg hálózatbővítés kell.

 

Persze legalább ennyi előnye is van.

 

 

Előzmény: tarejos (93364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!