Keresés

Részletes keresés

Rudicska Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11302

Reflexologusban hiszel?!

Előzmény: Törölt nick (11301)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11301

Amúgy a doki nekem 2 hónapig mondta a PPI -t az meg letelt...tehát elvileg már nem is kéne szednem. Legalábbis nem mondta. Igaz semmit nem mondott mi legyen ha letelik a 2 hónap...Imádom a mai dokikat komolyan mondom.

Előzmény: gombóc63 (11298)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11300

Ráadásul mint tudjuk a helicobacter elszaporodásával megnő a sav mennyisége is és nekem nem volt helicobater teszt sem.

Előzmény: gombóc63 (11298)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11299

A szedett gyógyszerek a sav ellen védenek. De mi van ha bakteriális? Az egész egy antibiotikumos kúra után kezdődött amikor kikészítettem magam a stresszel. Simán lehet gombás / bakteriális eredetű a nyelőcsőgyulladásom :(

Előzmény: gombóc63 (11298)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11298

Ha szeded az előírt gyógyszereket mindez nem alakulhat ki.

Előzmény: Törölt nick (11296)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11297

Mert 2 hónap alatt nem történhet akkora nagy katasztrófa. És ne feledd, ez is egy invazív beavatkozás. Magánban akkor és annyiszor tükröztetheted meg magad ahányszor kifizeted.

Előzmény: Törölt nick (11295)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11296

PL mi van ha közbe valami gyomorgyulladás vagy fekély kialakult a gyomorban is? Akkor szerintem jobb mielőbb megtudni új tükrözéssel és kezelni.

Előzmény: Törölt nick (11295)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11295

Gondolkozom a magánon.

 

Mi az, hogy nincs is értelme?

 

Tegyük fel az én esetemet. Nyelőcsőgyulladásom van erózióval(vagy volt mittudomén) és úgyérzem hogy rosszabb azóta(hasam is fájogat, kutyorog egész nap és a hátam is fáj).

Nem az lenne az "értelmes" hogy minél előbb újratükrözzenek, hogy kiderüljön nem e más kezelés kell? (pl ha bakteriális a gyulladás és nem a sav miatt volt).

 

Komolyan érdekelne ezek fényében ha úgy érzem rosszabb miért "nincs értelme" ?

Előzmény: gombóc63 (11294)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11294

Tb-re senki nem fog 2 hónap után tükrözni. Nincs is értelme. Magánban 30 ezer az alap.

Előzmény: Törölt nick (11292)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11293

Tudtok amúgy pesten Magánba gyomortükrözést ahol nem 30ezer Ft és kíméletes a doki/dokinő?

Előzmény: Törölt nick (11292)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 11292

Gondoltam 2 hónap után visszamegyek gyomortükrözésre, erre a helyi "sztk" szerű intézményből a hölgy felvilágosított, hogy nem úgy van az ilyenkor először konzultáció.. oda január 20 a legelső időpont és majd a doki eldönti hogy kell e újra tükrözni...

Csodás azóta mióta voltam először már a hátam is fáj és nagyon fosok, hogy azóta már nem csak erózió hanem fekély is van erre húzzák halasszák a dolgot...Bár tudok nyelni de ez a hátfájás nagyon beindítja a fantáziámat mitől lehet. Hányni nem hánytam még mondjuk és akinek fekélye van az hány + alig tud nyelni én még azért lenyelem a kaját de nagyon jó lenne már mégegy tükrözés :(
Lehet elmegyek és magánba megcsináltatom nem tudom..

Most quamatel mini -t szedem amúgy.

sogormail Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11291

"És a kezelésnél próbálj a fokozatosságra törekedni, előszór csak savlekötőt ha kevés graviscon, ha az is kevés quamotel ha az is ppi."

 

Ha gyulladas/felmarodas van a protokoll pont a forditottja ennek. Nem veletlenul, mert elobb a gyulladast/felmarodast kell megszuntetni. Tehat PPI maximum adag par het mulva csokkentve es ha lehet elhagyva.. Ez az altalanos.

Ha meg valakinek hosszutavon kell ppi szedes, ott meg kell talalni a fenntarto adagot, hol nem jon elo felmarodas es meg az emesztes is ok.

Előzmény: Adrestia (11280)
Adrestia Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11290

Igen én is ezt a taktikát használom, mivel a ppi töl nem alszok, egyrészt szétvágom az Ezomperzaol Sandoz -t másrészt egy napot kihagyok és quamotel minit szedek be. Graviscont is veszek be mellé. Idővel rájössz majd hogy ne biztos a nagyobb dózis a jobb. Legalábbis nálam ez volt. A pontosabb dózisnak jobb az eredménye, mert a nagy dózistól is fájni szokott a gyomrom. Egyébként a tapasztalatom azt mutatja hogy tök mindegy hogy szeded hozzászokik a szervezet, viszont ha váltogatsz ahhoz nem igazán tud hozászokni. Pl kisebb dózis különbségek és kihagyások. Én 2 évig iszonyat szenvedtem a ppi töl. Most hogy találtam olyat amit szét lehet vágni, egyértelműen sokkal jobb a helyzet. Illetve még azt is tapasztalom ha túl sok cukros dolgot eszek az is kihatásra van a relfuxra nem tudom miért.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 11289

Tegnap nem vettem be a 40mg os Controloc ot(helyette Quamatel Mini -t) és átaludtam az éjszakát.

sogormail Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11288

"Ki tudja, h az ember már mitől lesz jobban?! :/"

Nincs olyan, hogy "meregtelenites", messzirol buzlik a "termek". Vegig akarod probalni az "egeszsegpiacon" a zavarosban halaszok osszes termeket ki-tudja alapon? Meg az evidenciakkal rendelkezo gyogyszerekkel, modszerekkel is "kiserletezni" kell. Az ilyen kapkodasnak, minden hulyeseg kiprobalasanak nem sok ertelme..

Előzmény: Rudicska (11275)
sogormail Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11287

"Egyik munkatársam azt mondta, hogy a hasnyálmirigy működése ha felborul akkor is képződhet sokkal több / más összetételű sav ami nagyon káros a gyomorra / belekre."

 

Igy szuletnek a legendak:) Googlizd ki a hasnyalmirigy funciojat:)

Enzimeket, hormonokat termel, kozombositi a gyomorsosavat a vekonybelben

A gyomorban egyebkent nem gyomorsav van, hanem gyomornedv, amelynek egyik osszetevoje a gyomorsosav:) Ide nem nagyon hat a hasnyalmirigy csak utana.

Ellenben letezik hasnyalmirigy enzimtermelesi problema, ami emesztesi zavart okoz. Ha visszaolvasol volt itt tema, ANA-nak volt ilyen problemaja. O is regi "motoros" volt a forumon, csak egy idoben elegge szettrolkodtak a forumot es szerintem mar nem olvas. 

Előzmény: Törölt nick (11261)
sogormail Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11286

"Akkor ez azt jelenti, h te már 8 éve PPI-ken élsz?"

Gomboc biztos nem:) De sokan masok sem 8-10 ev reflux utan. Nekem vmikor 2002 korul diagnosztizaltak a refluxt.

Majd idovel rajossz, hogy egy nagy szazalekban (sajnos van akinel nem es kell neki a mutet) ez egy periodikus betegseg. Nalam siman voltak akar 1,5 koruli tunetmentes idoszakok dieta nelkul bar nehany szigoritassal.

Ha meg kell kell hat jojjon a PPI (akinel hat) 1-3 honap es csokolom. Majd idovel ugyis megbaratkozik az ember a gondolattal, hogy idovel van "allagromlas":) Ez egy betegseg, egyutt lehet vele elni. Oruljunk, hogy csak ennyi van.

Előzmény: Rudicska (11255)
sogormail Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11285

Mas gyartastechnologia?

 

Controloc hatoanyag: pantoprazol (nátrium-szeszkvihidrát formájában)

Controloc magna hatoanyaga: pantoprazol (hemimagnézium-monohidrátként)

 

Egyebkent a hatoanyag ugyanaz, hordozó es segédanyagok is ua. Valszeg csak marketing:)

Előzmény: Törölt nick (11240)
sogormail Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11284

"Ma este beszedem ismét és holnap reggel is, de ma beszéltem egy idősebb gyógyszerésszel, aki mondta hogy az Ő véleménye szerint és a sok pozitív visszajelzés alapján, ezeknek a mostani PPI knek a jól bevált elődje a Losec nevezetű PPI.

Amire igaz, hogy nincs támogatás (vajon miért) és csak 20 mg-os, de jóóó lehet, s mégsem 40 mg."

 

Ez mar egy kicsit a legendagyartas:) Teljesen mindegy mi a markanev, osszesen 5 PPI hatóanyag van forgalomban Mo.-on.

LINK 

 

"Hazánkban forgalomban van az omeprazol, a pantoprazol, a lansoprazol, a rabeprazol, és az esomeprazol."

 

Az omeprazolt es az esomeprazolt "szidjak" mint problemasabb hatoanyagokat, jo sok mellekhatassal. Nekem az esomeprazol (Nexium) megboritotta a verkepemet, majenzim ertekek total rosszak voltak egy vervetelnel. (A Losec az meg omeprazol)

 

A rabeprazol hatoanyag volt a legtovabb vedett, jo sokaig csak Pariet neven volt elerheto horror aron. Nalam tovabbra is ez valt be legjobban es ennek az adagolasa 1-2x 10-20mg az 1-2x 20-40mg helyett normal adagolasban. 

Előzmény: Rudicska (11239)
sogormail Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11283

"Én sem alszom a ppi -töl, klinikai körülmények között tudom bizonyítani is, fogadnék is rá 1 millában bármikor. "

 

Nem kell bizonyitani, benne van a betegtajekoztatoban. (Pariet)

 

"Gyakori (10-ből 1 beteget érinthet):
- álmatlanság (alvászavar)"

 

Mondjuk 10% az sok. Nem gondoltam volna..

Előzmény: Adrestia (11274)
Adrestia Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11282

Hát jobbulást, nekem "csak" refluxom van, szerencsére.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11281

Én már túl vagyok vizsgálatokon. Reflux Erózióval nyelőcsőgyulladással LA ST B (ez a GERD2 nek felel meg). Rekeszsérvet nem láttak tükrözésnél ezért remélem nincs.

Fokozatossággal nincs gond. Fokozatosan kezdek egyre rosszabbul lenni :) De betudom az epekőnek.

Előzmény: Adrestia (11280)
Adrestia Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11280

Az hogy refluxod van, gyomortükrözés után lehet kijelenteni. Nem tudom mit szedsz, vagy milyen diagnosztikán vagy túl. De ne probáld meg te meghatározni mi a bajod. Nem látsz bele a testedbe. A reflux okozhat tüdőgyulladást is. Lehet rekeszérved is van. Ki tudja? Ezért kell megvizsgálni. És a kezelésnél próbálj a fokozatosságra törekedni, előszór csak savlekötőt ha kevés graviscon, ha az is kevés quamotel ha az is ppi.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11279

Nem akarok okoskodni, de szerintem ha reflux / gyomorgyulladásod van és volt ilyen olyan vizsgálat tök felesleges köhögéssel menni gégészetre...időpocsékolás.

Énis köhögök fel ilyen slejm szerű izét főleg sok folyadékivás után. Kb 4 hónapja. Ugyanis a gyulladások(nyelőcső,gyomor) bizerálják a hörgőket is a tüdőben...

Előzmény: Rudicska (11273)
Adrestia Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11278

Azért ne izgasd fel magad nagyon, ez egy betegség, és a betegség az már csak ilyen. Azt próbáld kitapasztalni neked mi a jobb. És barátkozz meg a gondolattal hogy az orvos tudomány jelenleg itt tart. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11277

írok neked mégérdekesebbet. Én 3 napja mióta szedem a PPI -t bármit(!) megehetek és nem émelygek. Na?

Ettől még fáj a hátam a gyomorszájamnál és erőtlen vagyok fáradt és gyenge(nem csoda ha nem tudok aludni amúgyse...).

Az emésztésem meg...2 naponta ha elmegyek 1szer wcre lehet sokat mondok...most hogy szedem a ppi-t.

Szóval sehogy nem jó.

2 választásom van most.

1. szedem a controlocot és ehetek jobban(ígyse eszek sokat azért) viszont nem/alig alszok

2. nem szedem a controlocot és lehet hogy akár eszek akár nem émelygek egész nap akár(1 hete még ez volt...).

 

F*sza dolog ez...

Előzmény: Rudicska (11273)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11276

Persze, hogy nem okoznak az emberek többségének hiszen ezek savkötők és általában akkor kapják az emberek ha sok a savuk illetve refluxosak.

Én 100000% ban egyetértek veled, hogy akinek kevés sava van azoknál lehet alvászavar hiszen nem működik sav hiányában az emésztés, vagy legalábbis alig...Ezért csak néz ki az ember a fejéből éjfél után míg mindenki más vígan alszik.

Előzmény: Adrestia (11274)
Rudicska Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11275

Ki tudja, h az ember már mitől lesz jobban?! :/

Előzmény: sogormail (11272)
Adrestia Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11274

Én sem alszom a ppi -töl, klinikai körülmények között tudom bizonyítani is, fogadnék is rá 1 millában bármikor. Viszont az Esomeprazol Sandoz széttörhető, ezért megtaláltam azt a pontos dózist amitől a refluxom se túl erős és aludni is tudok, de minden héten 1 napot kihagyok. Nálam ez vált be. Egyébként lehet nem a ppi okozza nálam az alvásproblémát hanem a kevés sav, mert magas dózisú Quamotel is ezt okozza. A legtöbb embernek nem okoznak ezek a gyógyszerek alvás problémát, de van akinek igen. 

Rudicska Creative Commons License 2015.01.07 0 0 11273

Köszi, megvagyok! Szedem reggel és este! Az émelygés maradt, de érdekes módon, estefelé 5 körül viszont étvágyam lesz! Én nem értem ezt az állandó émelygést és ezzel együtti rossz közértetet! K..va gombóc érzet a torkomba...Ha sok a savam, akkor miért nem ég a gyomrom, miért nincs fájdalmam?! Persze nem mintha baj lenne ez, csak nem értem az összefüggést?! Holnap megyek gégészetre is, h mert lehet az állandó köhögés miatt van már folyamatos émelygés!? A torokgyulladásom előtt ha kezdem émelyegni, akkor ettem es elmúlott kb 2 órára, de most már nem segít a kaja sem :(

Előzmény: Törölt nick (11271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!