Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.11 0 0 9709

Lehetne rá csinálni számítógépes szimulációt.

Paraméterek: fertőzőképesség és halálosság.

A populáció tagjainak is legyenek paraméterei: az immunitás kialakulásának ideje és erőssége.

 

(Sajnos a numerikus módszereknek az a hátrányuk, hogy a paraméter szerint nem lehet diszkutálni. Illetve ahhoz nagyon sok fajta paraméter kombinációt kell futtatni.)

Előzmény: 12 voltos (9704)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.11 0 1 9708

Beteg vagy emberke:

 

Az emberi szervezet alapból tele van bacikkal és vírusokkal is.

Tebenned is minden bizonnyal van jelenleg is nagyon sokféle vírus.

 

Tehát akkor minimum kellene egy szép egy csúnya vírus/baci felosztás :-)

 

 

... de a dolog nem így működik ... a valóság nem VÁGYVEZÉRELT !!!!

 

Jellemzően mindig valamiféle egyensúlyi rendszer felbomlása okozza  járványokat és a betegségeket is.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 12 voltos (9707)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.11 -2 1 9707

az ilyenek miatt kell téged és az összes nickedet letiltani

Előzmény: MemetikaTan (9706)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.11 -1 1 9706

Ilyesmiért nincs még meg a megoldás, amit Te is írsz. A "Vírus" hibás megszemélyesítése miatt:

 

"Addig, amíg nem válik dominánssá egy olyan mutáns, ami nagyon gyorsan terjed, de nem olyan súlyosan betegít meg."

 

- A "Vírus" nem akar dominánsá válni.

 

-  A "Vírus" nem mutálja magát, a gazdaszervezetek teszik ezt.

 

- A "Vírus" nem is terjed, a gazdaszervezetek terjesztik.

 

- A "Vírus" nem betegít meg, szintén a gazdaszervezet teszi valamiért, helytelen reakcióként.

 

- A "Vírus" nem élőlény!!!! Adat csak.

 

- A  "Vírus" -sal kapcsolatban tehát az emberekben kell keresni a hibát!!! ... ott a megoldás is.

Előzmény: JimmyQ (9698)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.11 0 0 9705

Másrészt a halálozási arányok egyáltalán nem csak a vakcinnációtól függenek, hanem nagyon erősen a lakosság egészségi állapotától, és az egészségügy minőségétől is.

 

Az előbb még mintha tagadtad volna ezt az összefüggést?

 

Ha jól emlékszem, az egyik orvos azt nyilatkozta, hogy a krónikus betegek gyógyszeres kezelése szinte lehetetlen. (Itt megint az a gyanúm, hogy az orvos szavaiból az újságíró annyit adott tovább, amennyit megértett belőle.) Nem lehetséges, hogy az egyik betegségre adott gyógyszer és a másik betegség kezeléséhez szükséges gyógyszer üti egymást? (Azaz lehet választani, hogy a szívbetegséget vagy a koronavírust nem kezelik? Ez kérdés.)

Előzmény: JimmyQ (9697)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.11 0 0 9704

gondolom meg tud több koronavírus is fertőzni, csak a populációban egy idő után kihal az amelyik kinyírja a gazdaszervezetét, illetve az is, akinek a gazdaszervezetét karanténba rakják. így aztán egy idő után a kevésbé halálos lesz egyre elterjedtebb.

de gondolom az is bejátszik, hogy hogy a kevésbé halálos mutáns is kialakít védettséget, tehát véd a halálosabb mutáns ellen is.

Előzmény: Törölt nick (9703)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.11 0 1 9703

amíg nem válik dominánssá egy olyan mutáns, ami nagyon gyorsan terjed, de nem olyan súlyosan betegít meg

 

Értetlenkedek tovább.

Hogy kell érteni azt, hogy az egyik mutáns kiszorítja a másikat? Ezt nagyon nem értem.

Hol van az előírva, hogy egy embert egyidőben két (vagy több) kórság nem betegíthet meg?

(A krónikus betegeknél például tipikusan 3-4 betegséget sorolnak fel.)

Előzmény: JimmyQ (9698)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.11 0 0 9702

Huszadszor olvasom el, és nem értem :(

 

A:=krónikus beteg

B:=fertőzött

C:=meghal

D:= A ÉS B

 

C =/= D

 

Nincs itt semmiféle implikáció. Ez nem logika, hanem statisztika, valószínűség.

(A logika a törvény, a statisztika pedig a szabály. A szabály alól vannak kivételek, oda és vissza is.)

Előzmény: JimmyQ (9667)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.11 0 0 9701

Olyan soha nem lesz, amíg a tömeges idegenforgalom nem áll le addig mindég jönnek az új variánsok.

 

Márpedig bizonyos országok főként a turizmusból élnek.

Előzmény: yhcmocdloz (9700)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.11 -2 0 9700

pfizert kaptam, hit nélkül, gondoltam hagyjanak békén. 6 éve 3 valamilyet egyszerre, tehát nem vagyok oltás ellenes. De életem végéig nem fogok folyamatosan oltakozni.

 

Addig, amíg nem válik dominánssá egy olyan mutáns, ami nagyon gyorsan terjed, de nem olyan súlyosan betegít meg. Ha szerencsénk van, akkor az omikron talán ilyen lesz.

 

Olyan soha nem lesz, amíg a tömeges idegenforgalom nem áll le addig mindég jönnek az új variánsok.

Azért szelidül még mindég mert 2 éve a covid19 utolsó pillanatban meghúzta a vészféket, megállt az idegenforgalom.

Pl itt az állatok nagyon sűrűn vannak, ezért tud olyan variáns is terjedni aminél a halálozás arány 100% mert mindegy neki ha megdöglött is a gazdaszervezet ha már átugrott 10 másikra, kiszorítja a normális konkurrenciáit.

Előzmény: JimmyQ (9698)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.11 0 0 9699

A kormány facebookját követem már 1-2 hónap óta:

https://www.facebook.com/gibraltargovernment/photos/pcb.4921176394594284/4921176324594291

30 000 lakosra ez a 2 olyan mint ha itt a 10 milióra lenne 700. de ott 120% a beoltott, 20% a 3. at is megkapta.

 

De hát nem erről van szó, nem amit covid esetnek jelentenek, hanem a bármely okból haláleset szám növekedése a megelőző időszakhoz, az átlaghoz viszonyítva.

Amikor a who újraszámolta az országokban így, akkor Magyarország visszaesett a 16. helyre a világ elsőségről. Ui. mi számoltuk a legjobban, ez a szám csak 30% al haladta meg a covidra könyvelt esetszámot. De pl a japán az 10 szer annyi lett. A who azt tekinti a járvány következményének, minden halálesetet ami több mint a megelőző nem tudom mennyi idő átlaga.

Érdemes lenne ezt jegyezni az intenzív vagy a krónikus osztályokra kerülőknél is. 2 hónapon keresztül naponta látogattam valakit egy crónikus belgsógy osztályon, augusztusban kapta a strokot, nem számolgattam de úgy tűnt növekedik a betegek száma és egyre fiatalabb arcok is, egy ismerős is akkor került oda. De ez nem statisztika, nem reprezentatív, de gyanút azt ébreszt, ami meg is dőlhet és igazolódhat is.

 

Kár lenne egyelőre számolgatni, de érdemes figyelni mert gyanús, hogy ahol nagyobb arányban vannak a beoltottak ott kevesebb a covid haláleset de több a bármely okból bekövetkezett. 

https://ourworldindata.org/grapher/excess-mortality-p-scores-projected-baseline?country=HUN~AUT~DEU

Előzmény: JimmyQ (9696)
JimmyQ Creative Commons License 2021.12.11 0 0 9698

"Lelkes híve lennék az oltásnak, 2-t meg is kaptam márciusban, ha látnám értelmét"

A márciusi oltásaid mára már nem elég hatásosak. Különösen, ha kínaiak. Úgy néz ki, egy ideig még rá leszünk kényszerülve az évi 3-4 oltásra. Addig, amíg nem válik dominánssá egy olyan mutáns, ami nagyon gyorsan terjed, de nem olyan súlyosan betegít meg. Ha szerencsénk van, akkor az omikron talán ilyen lesz.

Előzmény: yhcmocdloz (9695)
JimmyQ Creative Commons License 2021.12.11 0 0 9697

Korábban már írtam, hogy a többlethalálozási adatok a tárgyhét után még több hónappal is sokat változnak, az adminisztráció lassúsága miatt csak kb. fél évvel később érik el a végleges értéküket. Ezért az ilyen

https://ourworldindata.org/grapher/excess-mortality-p-scores-projected-baseline?country=HUN~AUT~DEU

görbék jobboldali vége még sokat fog változni. Ezt konkréten csak május végéig lehet készpénznek venni.

 

Másrészt a halálozási arányok egyáltalán nem csak a vakcinnációtól függenek, hanem nagyon erősen a lakosság egészségi állapotától, és az egészségügy minőségétől is. Ez utóbbiak nálunk sokkal rosszabbak, mint Ausztriában vagy Németországban. Alighanem emiatt volt annyival nagyobb a halálozási arány a 3. hullában nálunk, mint ebben a két országban. Noha akkor a vakcinnációban mi még jobban álltunk mint ők.

Előzmény: yhcmocdloz (9693)
JimmyQ Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9696

Kár itt valami titkolódzásra gyanakodni, a

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/gibraltar/

oldalon meg lehet látni a gibraltári napi halálozási adatokat. A legtöbb napon ez 0 volt, és két év alatt elszórva kb. tucatnyi napon volt még 1-1, valamint ott van a 2021 jan.11-febr.2. közötti időszak, amikor meghalt összesen 62 ember, a legrosszabb napon 9-en. Akkor még el se kezdték adni a 2. dózis vakcinát.

Előzmény: yhcmocdloz (9692)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9695

A nem covidos, hanem az akármilyen kórházi esetekben? 

 

Izrael és Ausztrália aminél úgy látom, próbálgatva az interaktív grafikont, hogy az oltakozás javít ezen is, a többinél vagy igen vagy nem, de mind a kettő a határait is éppen zárva nem tartja, de körülményes a beutazás. Lelkes híve lennék az oltásnak, 2-t meg is kaptam márciusban, ha látnám értelmét, de így nem, így soha nem fog elmenni de évente 3...4 vagy még több oltást nem szeretnék.

Előzmény: MemetikaTan (9694)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9694

Hasonló folyamat játszódott le a szingapuri hivatalos adatközlésben is.

Ott is volt egy kimutatási forma, ami már nagyon látványossá tette, hogy túl sok a kórházi esetek arányában az "oltott" és átvariálták, hogy ne legyen annyira látható.

Előzmény: yhcmocdloz (9692)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9693

Erről is gondolhatná az ember azt is, hogy ausztriában és németországban azért több a bármely okból haláleset mert több a beoltott? Nem tudom, kérdezem. 

https://ourworldindata.org/grapher/excess-mortality-p-scores-projected-baseline?country=HUN~AUT~DEU

 

Ausztria itt nem szerepel, de a német tényleg akár így is nézhet ki, kb ennyivel oltakozottabb nálunk.

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

 

 

Előzmény: JimmyQ (9681)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9692

Azt se értem, mi a bajod a gibraltári adatokkal. 

 

Az adatokkal????? Az adatok hiányát kifogásoltam. A világlegoltakozottabb közössége, 30 000 lakos nem olyan kevés az, amikor olyan csúnyán megugrott ez a szám beszüntették az adatközlést. Legalábbis érdekes, vagy nem? Az semmit nem jelent, hogy a covid haláleseteket közlik, az nem is volt hónapok óta (na, mostanában 2 ) ha nem tudjuk a bármely okból bekövetkezettek változását.

 

meg azt, hogy egy darabig közzétették azokat, aztán már nem.

 

 

nem egy darabig, hanem akkor szakadt meg amikor nagyon kedvezőtlen lett.

 

Na de az világos, ez az adat ilyen rövid távon nem sok információt tartalmaz. Figyelni viszont érdemes annak akit érdekel ez a téma, szerintem a bármi egyéb okból intenzív vagy krónikus osztályra kerülők számát és az oltakozottságát is érdemes lenne.

Előzmény: JimmyQ (9681)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.10 -3 0 9691

Ja, ha ezt a táblázatot funkcionálként értelmezed az A(), B(), C() függvények felett. :D

Előzmény: JimmyQ (9667)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 -3 0 9690

Ha nem értik meg akkor abban minden bizonnyal a pszichovírusaik akadályozzák meg őket.

Azok ellen meg a racionális érvelés hatástalan. Ott is immunizálni kell először.

Sajnos itt sem számít ki milyen okos alap helyzetben.

B.ld.gkői is tele van mémfertőzésekkel, akkor ha mellette meg akadémikus, meg orvosokat képző intézmény vezetője is.

Előzmény: sszinténzenész (9689)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.12.10 -2 1 9689

Na ezt hiába magyarázod nekik, az úristennek nem akarják érteni. Pedig már betettem a harvardi tanulmányt is.

Előzmény: MemetikaTan (9672)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.10 -1 0 9688

igen, pont ez a durva... és hogy erről semmit se beszél a média

Előzmény: sszinténzenész (9687)
sszinténzenész Creative Commons License 2021.12.10 -1 2 9687

Soknál. Van, aki eleve covid nélkül ment be. Cilike: a hazai betegek ötöde vagy negyede? kórházi fertőzés.

Előzmény: 12 voltos (9682)
rtrz Creative Commons License 2021.12.10 0 1 9686

rezisztens bakteriális fertőzést is kaphat a lélegeztetőn. 

Előzmény: 12 voltos (9682)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.12.10 -2 1 9685

Sokan azt választják, hogy háziorvosi ellenőrzés, vagy kórházi ellenőrzés és gyógyszerezés melletti otthoni kúra.

Számos ismerősöm is ezt tette.

Ez sincs persze benne a statisztikákban.

Mint Szingapurban és jónéhány más országban a nem kórházi, de még is elkülönített, zárt és orvosi és gyógyszeres kezelés.

Ez is eltorzítja a valóságot.

Előzmény: 12 voltos (9683)
rtrz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9684

" De téged Magyarországon vagy Európában meg szoktak állítani csak úgy ok nélkül?"

Engem szoktak, de mondjuk rengeteget vezetek. Én emiatt is utálom őket. 

Előzmény: JimmyQ (9677)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.10 -1 2 9683

úgy értem, bekerül a kórházba és akkor kap nagyobb dózist, miközben ha otthon maradt volna, közepes betegséggel túléli

Előzmény: 12 voltos (9682)
12 voltos Creative Commons License 2021.12.10 -1 0 9682

arra lennék kíváncsi hogy hány embernél fordul elő, hogy közepes rosszullét esetén a kórházban kap egy nagyobb dózisú koronavírust... és attól lesz súlyosabb az állapota...

JimmyQ Creative Commons License 2021.12.10 0 1 9681

"De már most ez nem is biztos, ott az interaktív ábra."

Épp ezen látszik, hogy a többlethalálozás bizony rendszerint együtt hullámzik a vírushullámokkal.

 

Egyébként halvány sejtésem sincs arról, mit akarsz itt írni. Próbáld meg érthetőbben megfogalmazni!

Azt se értem, mi a bajod a gibraltári adatokkal. De tudok javasolni még ezeknél is jelentéktelenebb adatokat, pl. a vatikániakat. Teljesen értelmetlen ezekkel foglalkozni, olyan mintha a Margitszigeti lakosok statisztikai adatait firtatnád, meg azt, hogy egy darabig közzétették azokat, aztán már nem.

S e fölöttébb gyanús körülmény alapján állítanád, hogy

"Nem elfogadható magyarázat ez amit adtál."

 

 

Előzmény: yhcmocdloz (9679)
yhcmocdloz Creative Commons License 2021.12.10 0 0 9680
Előzmény: Pacemaker (9676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!