Keresés

Részletes keresés

lala1961 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 97569
Előzmény: lala1961 (97568)
lala1961 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 97568

Üdv ! Épített zuhanytálcánál fontos az erre kitalált "szuez" beépítése a bűz végett ! :-)

Előzmény: Yanez. (97566)
sr1 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 97567

A folyóka felső peremére van a dobozba egy vízszigetelő karima. 

A folyókát beállítod és beöntöd az aljzatbetont lejtésel. Aztán az rögzíted a karimát az első réteg kenhető vízszigetelésbe és utánna még egyszer körbekened. 

Nagy meretű padlócsempével nehéz megadni az esést. Nem probléma a csempe alatt összegyült nedvesség, azt kell megodani, hogy ne tudjon beszivárogni a folyóka és az aljzatbeton közé a nedvesség, mert a padló hőszigetelése alatt el tud szivárogni akkármere a házba.  

Előzmény: Shog999 (97564)
Yanez. Creative Commons License 2020.12.13 0 0 97566

Az összefolyót így gondolom, előre ki betonozva. már a lejtést megadni a folyókairányában. de már a betonozásnál. 

Előzmény: Shog999 (97564)
Yanez. Creative Commons License 2020.12.13 0 0 97565

Ez a víz ott maradás a csempe-és a szigetelés között. Ez csak akkor igaz. Ha a járólapot pogácsában rakják. A lejtés kiképzés miatt. de..... ha szépen kivan betonozva a lejtés. És fogas glettvassal van behúzva a burkolási felület. Akkor ez kivan zárva. He nem is? akkor is annyira kevés víz/pára, maradna ott. hogy nem érdemes foglalkozni ilyennel. Ez egy fűrdő nem?  Vizes helység!!

Előzmény: Shog999 (97564)
Shog999 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 97564

Sziasztok,

 

Van egy hasonló felépítésű folyókám: https://www.aquamixwebaruhaz.hu/wp-content/uploads/2020/01/STY-Do-60.png

Nem 100% ugyanez, de mindegy, a legtöbb az hasonló rendszerű.

A kérdésem a "kávára" vonatkozna: addig rendben van, hogy a vízszigetelő réteg rákerül a folyóka test peremére, majd erre kerül a csemperagasztó és a csempét kell végül "nekitolni" ennek a "kávának", még az is hogy a kettő között ki kell szilózni...

 

Node: az köztudott hogy a csempe nem vízszigetelő réteg, ezért is van alatta erre a célra kifejlesztett vízszigetelés, tehát ha nem is sok víz, de valamennyi a csempék alatt is közlekedhet.

Namármost ez ha megvan a lejtés végül eljut eddig a "káváig" aminek a csempe neki van tolva, viszont onnan ha jól értem soha nem fog belekerülni a lefolyó részbe, ott fog pangani.

 

Hol tévedek? mi lenne erre egy jó megoldás? Én azon gondolkodom, hogy ha nem is vágom le ezt a "kávát" de pár helyen kifurkálom, így igaz, hogy valamennyi víz kifolyhat  a folyóka testből a csempék alá, de aztán minden vissza is tud folyni a lefolyóba.

 

Köszi a válaszokat előre is!

sr1 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 97563

Rusztikushoz: Baumit Klimadecor, 1/1.5/2- es granulátummal gyártják, szinezhető is, beltéri vedres nemesvakolat- meszes. 

Lassan húz, fel kell vinni  gletvassal kb. 1-1.2 cm vastagon és 1,5 óra múlva azt a mintázatot húzod bele, amit akarsz.  Lehet 3D-s mintázatot is késziteni belőle.

A legjobb hasonló terméke a Sto-nak van, de az rendkivűl drága. 

 

 

Előzmény: GD_Balint (97556)
BigFic Creative Commons License 2020.12.13 0 1 97562

Most jöttem rá, hogy tulajdonképpen én rusztikusan vakolok helyből. Ez egy extra :)

Előzmény: Yanez. (97559)
Yanez. Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97561

Igen így van. És még szokták szivaccsal is simogatni, ez már igény kérdése. De megéri. 

Előzmény: Töck Jenő (97560)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97560

Ha a simítót elhúzzák a faltól az is jó eredményt adhat. Csak lassabb. 

Előzmény: Yanez. (97559)
Yanez. Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97559

Valahogy így nézne ki.

Yanez. Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97558

”Rusztikus vakolás” én úgy ismerem antikolt fal. Ezt glettel szokták össze-vissza, spaklival elkenni, és aztán lazúrral átgurítani. És elég szép a végeredmény.

Előzmény: GD_Balint (97556)
Yanez. Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97557

Én úgy szoktam... a mély több centis hornyokat először csemperagasztóval kikenem. padlósíkban lehetőleg. És száradás/kötés után. padlopon alapozóval le gurítom. és aztán telibe lehet önteni padloponnal.  Kb 5-6mm vastagon.

Előzmény: GD_Balint (97556)
GD_Balint Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97556

Üdvözlök mindenkit!

Lakásfelújításban vagyok, és szeretnék kérdezni egy-két dolgot, hogy milyen anyagokat vegyek a további munkálatokhoz.

A feladatok a következők:

A kérdésem tehát az lenne, hogy milyen anyagokat és eszközöket vásárolva tudom megoldani a padló kiegyenlítését. Mivel foltozzam be a kisebb hézagokat a padlón? Mit vásároljak, amivel betömhetem a több centi mély hézagokat a panelillesztések helyén mielőtt nekiállnék vakolni? A linkelt rusztikus vakoláshoz mivel sűrítsem be a glettanyagot, és milyen egyszerűen használható glettelőanyagot ajánlotok? A parkettázáshoz vannak ötletek, amik esetleg segíthetnek a szintkülönbség problémán? Laminált parkettát szeretnék vásárolni és lefektetni, amihez kell egy alátét. Létezik olyan alátét, ami segít az ilyen problémán?

Minden hasznos segítséget köszönök!

eekeili Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97555

  Akad ebben a mondatban  nehány ellent mondás :

 

 

"4 emeletes csúszózsalus épület kohósalakból, legfelső lakás, a blokkok között eleve voltak repedések, de a lépcsőházban is ki vannak repedve.  "

 

  Szvsz a csúszózsalus technológiánál nem alkalmaztak    kohósalakot. Azt  betonból  valami  speciális betonból készítették / gyorsan szilárdulóból  /.

 

 A kohósalakból jobbára blokkokat,  méghozzá  un. közép blokkokat gyártottak, majd ebből a házakat.

 

Előzmény: Csuklósbusz (97545)
Yanez. Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97554

Szántam=szabtam:) 

Előzmény: Yanez. (97553)
Yanez. Creative Commons License 2020.12.12 0 0 97553

Néztem a képet. Szerintem ez járhatóút ha van megmaradt faanyag ilyen helyekre nyugodtan belehet építeni. én a faházba úgy csináltam. hogy a szarufák közzé szántam be a lécet. És nem vesz el helyet a magasságból. A tükörfóliát ne feledd:))

Előzmény: occseb (97538)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.11 0 0 97552

Nem gondoltalak bunkónak, nem is mondtam ilyet. De már Petőfi is írt erről a tulajdonságról, nem kell elkapkodni, meg egyébként is jó az úgy is. Attól, hogy valaki ilyen hozzáállású a dolgokhoz lehet talpig úriember. Ennek a gondolkodásnak egy továbbfejlesztett változata: elég a tányért belülről elmosni, kívülről nem eszünk belőle...

Előzmény: occseb (97550)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.11 0 0 97551

A véálemények sokszínűsége élénkíti az életet.

occseb Creative Commons License 2020.12.11 0 0 97550

Nem értem miért gondolod ezt taknyolásnak.

Olyan anyagokat használok fel amik vannak, és nem akarok költeni rá, mert teljesen feleslegesnek gondolom hogy olyan dologra költsek amit sosem fogok nézegetni, és amúgy eddig is elégségesen megfelelő volt.

Ez egy tanúbizonyság a részemről hogy egy trehány tuskó vagyok aki mindent meggányol. Nem gondolnám.

Előzmény: Töck Jenő (97549)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.11 0 0 97549

Nem. Azzal a hozzáállással, hogy jó a taknyolás is. Nyilván egy sufniba nem kell aranykilincs, de egy minimális szintet azért tartani kell. Ez pedig magasabb, mint a buherálás. Azért tartom különösen veszélyesnek, mert azt a hitet ébreszti mindenkiben, hogy magasabb követelmény esetén is jó a gagyi. A magyar építőipar legnagyobb része emiatt a nézetnek az elharapózása miatt tart ott, ahol tart. A szinvonal a 80-as évekhez képest nagyot zuhant.

Előzmény: occseb (97548)
occseb Creative Commons License 2020.12.10 0 0 97548

Mármint a nem teljesen professzionális megoldással nem értesz egyet?

Előzmény: Töck Jenő (97547)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.10 -1 0 97547

Nem értek egyet ezzel. Itt valóban csak egy alárendelt helyiségről van szó. De itt kezdődik a megszokása annak, hogy jó az úgy is.

Előzmény: halaloszto (97544)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.12.10 0 0 97546

Célszerű lett volna valami ismert méretű tárgy elhelyezése a képen, pl. egy doboz gyufa vagy cigaretta. Akkor lehetne kb. tudni a képrészek méretét.

Ezek nem a fal, inkább a vakolat/glettelés hibájának tűnnek még akkor is ha ez az építési mód nem tartozik a legsikeresebbek közé.

Előzmény: Csuklósbusz (97545)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.12.10 0 0 97545

4 emeletes csúszózsalus épület kohósalakból, legfelső lakás, a blokkok között eleve voltak repedések, de a lépcsőházban is ki vannak repedve. 

 

 

Nyáron ki lett glettelve meg festve.  Most megnézve a lakást így néz ki a homlokzathoz legközelebb eső rész:

http://keptarhely.eu/view.php?file=20201210v01uax93g.jpeg

 

http://keptarhely.eu/view.php?file=20201210v01uhg04b.jpeg

 

3 főfal közül kettő repedt így ki.

 

3-as metró kb 150 méterre megy el tőle, de nem érezni a rezgést a vonatoktól. 

 

Ez normális jelenség, a kőművesek hibáztak, vagy mozog az épület de ennyire? 

 

 

 

halaloszto Creative Commons License 2020.12.10 0 0 97544

ohh, értelek. akkor tényleg nem kell túlspilázni. a sarokba rakott lécdarabok tökre meg fognak felelni.

Előzmény: occseb (97542)
Syracusa Creative Commons License 2020.12.10 0 0 97543

Kicsit OFF kérdés lenne, kettő darab, helyi közügy jellegű:

A) Az stimmel, hogy ez a fajta külső szerkezet ezen a külső felületén alapvetően fa, műanyaggal bevonva? Nyolcvanas évek elején épült kábé, klassz CK borítású ahol zárt, és vmi acélszerkezet lehet belül.

B) Az ablaktáblákat a gumiperemeken kívül mi tartja a helyén? Mármint elvileg, mert ezek a peremek ugye már biztosan nem, és az a két-három 1.5mm szeg sem.

Az épület egy általános iskola étterme (értsd: k sok gyerek közlekedik mellette), az üvegtáblák negyedét látszólag csak a légnyomáskülönbség tartja a helyén.

Gondoltam szólok a helyi képviselőnek, hátha kicsit pipa lesz az a szülő akinek a gyerekét agyonvágja egy ilyen.

 

Kösz!

occseb Creative Commons License 2020.12.10 0 0 97542

Ez egy elég szűk kis tetőrész, ahová a gipszkartondarabok vannak támasztva, már egy fal van. Lényegében csak tároló funkciót lát el ez a kis helyiség.

 

Eddig is csak a szarufákra rakott cseréplécek fogták a gipszkartont, jó lesz ezután is úgy, kábé senki nem fogja nézegetni, nem baj ha kicsit hullámos lesz, bár amúgy egészen egyenesek voltak a gipszkartonok.

Lényegében csak egy védelmi funkciója lesz a kartonnak hogy mégse pőrén csak ott legyen a levegőben.

Előzmény: halaloszto (97540)
iszp Creative Commons License 2020.12.09 0 0 97541

iszp bt-vel bereggeltem és már jött is a cucc pár nap múlva, nem nagy téma.

Előzmény: occseb (97536)
halaloszto Creative Commons License 2020.12.09 0 0 97540

Hogyan fogod a síkot kihozni?

Előzmény: occseb (97538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!