Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zetecR Creative Commons License 2004.06.05 0 0 448
Van itt egy Fusion tartósteszt, német nyelvtudás előnyben:

http://www.langzeittest.de/ford-fusion/index.php

ZE Creative Commons License 2004.06.04 0 0 447
Eddig én sárgultam, most te fogsz :-P Hétfőn délután 4-kor veszem át az autómat, amit 03.29-én rendeltem meg, 04.21-én kapott motorszámot, 05.27-én indítottuk a hitelt és fizettem ki a sajáterőt, 06.02-én voltam a hitelpapírokat aláírni, és 06.07-én délután, ha minden jól megy, kigördülhetek a kocsival az autókereskedésből.

Egy probléma azért van: a kért sebváltózárat nem biztos, hogy hétfőre be tudják rakni. Őrzött parkolóban fog állni, úgyhogy nem vészes annyira...

Előzmény: TDCI2004 (446)
TDCI2004 Creative Commons License 2004.06.04 0 0 446
Felteszek 2-3 képet a Fusion-ról, a megérkezés napján készült. Azóta is csak fényképen gyönyörködöm. Mégis hány hét kell még az átadásig? A finanszirozás megjött a CIB-tól. Internet cim: http://community.webshots.com/photo/149368749/149369988MtKfpV
http://community.webshots.com/photo/149368749/149370359LXqKzN
http://community.webshots.com/photo/149368749/149370618kCTFoW
aquar Creative Commons License 2004.05.31 0 0 445
Akkor az egri az kivétel :-)
Eddig még minden gondomat megoldották. Minden sóhajomat teljesítettek. 6. éve vagyok az ügyfelük.
Előzmény: Lehr Péter (444)
Lehr Péter Creative Commons License 2004.05.31 0 0 444
Bemutatóautó? Mi is így jártunk, szép volt. Úgy látszik a Fordnál ennyit ér a vevő.
Előzmény: ZE (443)
ZE Creative Commons License 2004.05.30 0 0 443
Közben a finanszírozás kipipálva: Ford Credit-tel megy, ugyanis a "3rd party" hitelezés lassabb (A kereskedőnél direktben két finanszírozó érhető el: az egyik a Budapest Bank (Bp. Autó), illetve természetesen a Ford Credit), és körbekérdezve, ez utóbbi picit olcsóbb, és... Szóval a Bp-eseknél telefonon valahol a negyedik-ötödik ügyintéző tudott érdemi -de csak hozzávetőleges, pl. előtörlesztés díját ő is csak megkérdezte valakitől- felvilágosítást adni a feltételekről.

Ami pedig a "kitették bemutatni" az autót, az szerintem addig korrekt, amíg csak nézni lehet. Utána már minimum illene a vevőt megkérdezni...

Mert ha:
-Már a te tulajdonod, akkor te rendelkezel vele. (elvileg az adásvételi aláírása után már ez a helyzet)
-Még nem a te tulajdonod, akkor viszont neked egy _bemutatóautót_ adnak át, nem egy újat, amire minimum "illik" árkedvezményt adni.

Előzmény: TDCI2004 (441)
aquar Creative Commons License 2004.05.30 0 0 442
Az új tulajdonosok lelkesedését várjuk ;-)

Én nem autózva ünnepelek. Beparkoltam az ablak elé s néha kisandídok kandurhangú pacimra. A lelopott dísztárcsák már fel sem tűnnek. A környezetemben megszaporodott pléh kasznikat nézve lehet, hogy inkább zöldet kellett volna venni? Kevéske városi autózás mellett 6,4 litert fogyaszt. 1,6 LE húz is ám ha már felgyorsult.

Előzmény: ZE (440)
TDCI2004 Creative Commons License 2004.05.30 0 0 441
Apropo finanszirozás- 1,8 millióra 6 évre 31145 Ft/hó (svájci frank alapú) a CIB-nél. Ennél jobbat nem tudok. Ez egy akciós hitel, amihez CASCO-kötés is szükséges. Ennyit tudok, még folymatban van az ügyintézés. Az autómat kitették 3 napra kiállitásra egy sátorban-Keszthely McDonalds melletti EXPO. Persze meg se kérdezték tőlem.-még nem vagyok tulajdonos és az ügyintézésért nem kértek eddig semmit.
ZE Creative Commons License 2004.05.29 0 0 440
Nos, akkor blog mód, ha már senki nem ír... (tudom, mindenki autózgat...)

Ma este végre láttam egy kék Fruzsit (Bp. Árkád mögötti parkolóból jött kifelé)... Tetszik, kifejezetten tetszik... Az meg hab vala a tortán, hogy egy ezüstszínű meg bent a parkolóban ácsorgott...

Apropo, érkező autóm: Ford-os finanszírozással kapcsolatban tapasztalatok valakinek? Per pillanat az néz ki a leg olcsóbbnak...

Előzmény: ZE (439)
ZE Creative Commons License 2004.05.26 0 0 439
Megjött végre, beleülni a jövő héten lehet :-))))

Most megyek hitellel kapcsolatban kavirnyászni. Budapest Bank-os az alapajánlat, de a Postabankos hitellevéllel, illetve az Ödön, bocsánat Erste bank-os hitellel is kacérkodom. Ahogy láttam, CIB-et említett a t. autóstársunk :) azt is megkukkolom.

Előzmény: ZE (436)
aquar Creative Commons License 2004.05.23 0 0 438
Ez enyém kényelmesen intézve 3 hétig tartott. Szerintem nem kell sietni, akkor biztosan van időd minden alaposan megfontolni s ha nem tetszik még időben, nagyobb veszteség nélkül módosítani. Remélem a hitelt alaposan végig gondoltad s mindent jól áttanulmányoztál :-)
Előzmény: TDCI2004 (437)
TDCI2004 Creative Commons License 2004.05.23 0 0 437
Kösz a CASCO tanácsokat! Ma voltam kiegésziteni az indulórészletet. Faxon továbbitják majd a kérelmet a megyéhez, onnan Bp.CIB-hez, vissza a kérelmezőhöz, végösszeg megy a Ford Hungáriához, majd csak ezután intézhető a forgalomba iratás, stb. Saccra 2,5 hetet adok amig volánhoz ülhetek. Hát USA-ban biztos gyorsabban adnak el egy új autót. Eddigi számitásaim 3 hónapot igazolnak!
ZE Creative Commons License 2004.05.20 0 0 436
Sárgulok :) Persze ha megnézem, mikor rendelted meg, akkor... van bő két hetem...

Nem tudod véletlenül, mikor volt a tervezett gyárelhagyás, vagy hogy mikor kapott motorszámot? (Izgulok na, hogy én mikor ülhetek be a saját autómba...)

Casco ügyben erősen javaslom, hogy kösd meg, mert mondá sok okos ember: "Naaagy az Isten állatkertje, de legnagyobb vala az utakon!"

A Casco-ügyben én nem találtam a neten olcsóbbat, a biztositas.hu-t üzemeltető társaság biztos tud neked segíteni. (Alkuszok, tehát rálátnak a piacra -- ez a dolguk...)

Előzmény: TDCI2004 (433)
AttilaBal Creative Commons License 2004.05.19 0 0 435
Nekem 1.4 fusion CD -vel, klimával biztosítva 10%, 100e Ft. Havonta (baleset biztosítással) 4900 Ft. Generali biztosítónál.

üdv.: Attila

Előzmény: TDCI2004 (433)
aquar Creative Commons License 2004.05.18 0 0 434
Jól megvárakoztattak!
Nekem teljes CASCO-m volt és van. Mindig alacsony önrésszel. Most 10% vagy 22.000 Ft. minimum. Ha magasabb önrészt vállalsz, akkor kisebb a havi díj. Kérj ajánlati listát a biztosítóktól.
Én a Generalinál vagyok. Itt is nézelődhetsz.
http://www.generali.hu

Szerintem jó ha van CASCO-d. Egy új kocsinál mindenképpen ajánlatos.
Bármi történik vele, drága a csináltatása s pótolni sem lehet egy új kocsit könnyen. Ha már ennyit áldoztál egy új kocsira, nem szabad CASCO nélkül járni.

Előzmény: TDCI2004 (433)
TDCI2004 Creative Commons License 2004.05.18 0 0 433
Nagy meglepetés és öröm! Megjött a Fusion 1,4 TDCI a K.telepre, valamikor ma d.e. Pont 10-ik hete hogy megrendeltem(márc.11-n) Jól néz ki, az udvarban kipróbálhattam. Még 2-3 hét az átvételi adminisztráció- bankügyek, forgalmi, műszaki stb. Érdemes CASCO-t fizetni? Ma 9000 Ft-t emlitettek az Allianz-nál havonta. Van ólcsobb havi díj?
aquar Creative Commons License 2004.05.18 0 0 432
Szia ZoliBA!

Ez valóban bosszantó meghibásodás. Pesten a nagy forgalomban egy ilyen programhiba rendkívül kellemetlen.

Most én vigasztallak :-)
Gépre teszik, kijön a már korábban említett hibajelzés. Törlés, újra programozás s aztán vígan száguldozhatsz ismét.

Garancia ide vagy oda, szerintem az nem jogos, hogy ezért fizetni kelljen. Ugyanis Neked nem volt választásod, amikor a kocsit vetted. Kevesebb elektronikával, PC vezérléssel ugyanis nincsenek ilyen gondok.

Minden esetre sok szerencsét a csütörtökre. Ügyes és szemfüles légy :-))

Üdv.
Aquar

Előzmény: ZoliBA (426)
aquar Creative Commons License 2004.05.18 0 0 431
Gratulálok! Ö, a másik hölgy biztosan tökéletes :-))
Előzmény: ZE (425)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.18 0 0 430
Próbálj meg a 3 éves szavatosságra hivatkozni. Ha úkorában előjött a hiba, lehet, hogy gyári hibás valami elektronikus kütyü. Márpedig ha az, akkor érdemes verni az asztalt, különösen, ha a 400. km.-nél előjött hibáról van egyértelmű dokumentumod (munkalap).
Előzmény: ZoliBA (429)
ZoliBA Creative Commons License 2004.05.18 0 0 429
Sajna már nem garanciális.
Tavaly január 8.-án vettem át, akkor még csak egy év volt a garancia.
Egy pár napra rá (~400 km-nél) már jelentkezett is a hiba, de azóta csak most jött elő ismét (~34.000 van benne).
Előzmény: Törölt nick (428)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.18 0 0 428
Lehet, hogy gyári hibás, (vagy érintkezési problémák vannak, beázás,stb). 1 Vectrával jártunk egyszer így. Mindenképpen irass velük munkalapot (amin rajta van a jelenség és annak lehetséges oka), nehogy a garanciaidő végéig húzzák az ügyet.
Előzmény: ZoliBA (427)
ZoliBA Creative Commons License 2004.05.18 0 0 427
Ismét én.

Csütörtökön viszem be a szervízbe az autót, akkor tudják fogadni csak.

Valami miatt a Computer xaraxik. Előzetesen csak ennyit tudtak mondani.
Üdv:

ZoliBA

Előzmény: ZoliBA (426)
ZoliBA Creative Commons License 2004.05.18 0 0 426
Szia Aquar!

Nincs mit, nagyon szívesen. De azért hozzáteszem, hogy az ördögöt a falra festettük, vasárnap este 11 körül ismét produkálta a hibát a masina :-((((

Pesten a Hungária krt. - Kerepesi út kereszteződésben.

Még jó, hogy volt annyi lendület, hogy "átcsorogjon" és félre tudjak állni. Nem tom, hogy mi a fene lehet, de egy kicsit elgondolkodtatott a dolog.
Mi van, ha ez az országúton egy előzés közben történik? Nagyon nem szeretném kipróbálni.

A helyszínen mindenesetre "orvosolható" volt a dolog. Motor leállít, néhány másodpercig állva hagy, majd újra indít. A hiba jelenség eltűnt.
Tisztára mint a Windows: "Kérem indítsa újra..."

Azért valahol ez röhejes.
Üdv:

ZoliBA

Előzmény: aquar (417)
ZE Creative Commons License 2004.05.17 0 0 425
Lassan egy hete, hogy Fruzsimról még semmi hír. Mosty meg az, hogy állt az "élet" 2 hetet a vámhivatal miatt(???), ráadásul a legutolsó infó a tervezett gyárelhagyás ideje...
És közben egy másik hölgy (Marianna Tünde) érkezett a családba :-)) (Ráadásul bő 10 nappal a tervezett "gyárelhagyás" :-))) előtt!)

Előzmény: ZE (418)
ZE Creative Commons License 2004.05.14 0 0 424
Nekem a regisztrációs sarccal kapcsolatban az az infóm, hogy "lenyelik" (gondolom csak egy darabig...) a Fusion esetén (180E Ft).

Sajtóhírek szerint, mivel az év eleji ármeghatározásnál erősebb EUR-ra számítottak, így az árfolyamváltozás közel kiegyenlíti a regisztrációs sarcból eredő többletköltséget.

Előzmény: TDCI2004 (423)
TDCI2004 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 423
Ma beszélgettem az egyik Ford Fusion 1,4 TDCI-s taxissal. 4000 km átlag 4,5 liter fogyasztás, de inkább hosszú útakat járt meg. Az első szerviz (olajcsere+szűrő) 15 ezer volt. Nagyon elégedett eddig az autóval. Remélem nem változnak az árak a műár megrendelt új autóknál! A TV szerint több százezerrel emelkedhetnek az árak (riogatás?)
ZE Creative Commons License 2004.05.12 0 0 422
Azért kisasszony, mert Fruzsinak hívják :-))) A garival kapcsolatban direkt rákérdeztem, és a szóbeli tájékoztatás az volt, hogy villanyos :) dolgoknál, amennyiben nem zargatja az autó elektronikáját, akkor mehet. Sárfogó gumira nem kérdeztem rá (Az elektronikát viszont tutira nem bántja :-)))

Ha nekem mondod, hogy nagyszerű az üzleti érzékem, akkor azt köszönöm, remélem, sokra fogom vinni :-))) (Igaz nem ilyen területen dolgozok, de azért ebben a pénzalapú világban tényleg jól jön az, ha valaki ezen a téren képes talpra esni.)

Előzmény: aquar (419)
zetecR Creative Commons License 2004.05.12 0 0 421
Miért? Nem olyan drága a Ford ablaktörlő.
A Premium sorozat (két különböző gumikeverékből) ugyan annyiba kerül, mint pl a Bosch Twin.
Az más dolog, hogy mondjuk a Tescoban van 800-ért is ablaktörlő, de -mint írtad - ez korrektül töröl és csendes az átfordulása.
Előzmény: aquar (419)
aquar Creative Commons License 2004.05.12 0 0 420
Csak a két hátsó sárhányót!

Még valamit!
Tegnap nagy esőben mentem. Egy VW Poló száguldott el mellettem bőven 100 felett. Én százzal mentem. Akkora ködesőt húzott maga után, hogy az én szélvédőm is tele lett, sőt az egyre nagyobb távolság ellenére is még sokáig spriccelt.
Nem volt hátsó sárhányója!

Előzmény: aquar (419)
aquar Creative Commons License 2004.05.12 0 0 419
Kisasszony? :-)) Az enyémnek olyan elégedett, jól megtermett kandúros dorombolása lett. Kellemes, egyenletes. Az egész kocsi lendületessé és markánssá vált. Ehhez most egy komorabb színt is eltudnék képzelni.

Egyébként én igazából egy Pumába szerelmesedtem bele, de Fordka lett belőle. Egy pomás balerina! – Hm… ő már elkelt. Most kifényezve ott áll a szalonban, az új gazdira várva. Azt hittem új, amíg a rendszámtáblára nem esett a pillantásom. Ezek az egri Fordosok, minden vevőt, minden autót úgy megbecsülnek, megtisztelnek, hogy az embernek különös érzése támad, olyan mintha az autók templomába lépne.
A kiskocsimat 1.3 Mill.-ért vették be. 1.341-re tartották és 1.35-ért adták el. Egy ismerősöm vette meg az unokahugának, aki Pesten lakik. Az oda-vissza információim autómat illetően teljes körűek és messzemenően egybe vágnak. Fordosaimat én is nagyra tartom. Tegnap, direkt arra mentem, hogy személyesen elmondjam nekik, hogy milyen jó lett a kocsi s jelenleg mennyire elégedett vagyok. Számomra nagyon fontos egy jó, megbízható kocsi, mert ezzel járok nap mint nap dolgozni. – Velem örültek a jó híremnek.

*****A sárhányókat kemény 8.000-ért kapom szereléssel :-(
Sajnos a garancia miatt semmivel nem is próbálkozom. Most már kezdem megérteni miért lopták le a dísztárcsáimat. A véleményemet a tolvajról inkább meg sem írom :-((

Te viszont ügyes és talpra esett vagy, nagyszerű üzleti érzékkel. Ha ifjú vagy, akkor még sokra viszed :-))

Az eredeti Fordka ablaktörlőket is többszörös áron voltam kénytelen tavaly megvenni. Ugyanis csak ezek töröltek maradéktalanul, tökéletesen.

Előzmény: ZE (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!