Keresés

Részletes keresés

Lilatigris Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34331

4 naposak a kis nyuszik. :) 9-en vannak elvileg, de annyira nem akartam piszkálni őket, mert a mami már elég ideges volt. :)

tp329 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34330

Ha rákeresel a Szulfadimetoxin-ra, lehet még csemegézni.

Örülök, ha hasznosnak ítéled.

A jókívánsághoz csatlakoznék, legyen sikeres mindegyikünk!

Előzmény: Deryan (34329)
Deryan Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34329

Nagyon hasznos linkek! Köszönöm! Ajánlom mindenkinek a figyelmébe! Sikeres nyulászkodást valamennyiünknek!

Előzmény: tp329 (34327)
Deryan Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34328

Ez bizony sajnos így igaz :(

A legtisztábbnak tartott helyről szedett fűről sem tudhatjuk, hogy mennyire bio.

A bio mézet pedig végképp ostobaságnak tartom, hisz a méhek gyűjtőhelyeit pedig végképp nem lehet teljesen átlátni.

 

Ezek után megnézem, hogy milyen linkeket raktál be :)

Előzmény: tp329 (34327)
tp329 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34327

Csak piszkálgatom a körmömet és beszélek hülyeségeket, szóval nem kell figyelni!

Aztat írják itt sokan, azért tartanak nyulat, hogy ne az agyon antibiotikumozott nagyüzemi csirke vagy pulyka hús kerüljön az asztalra. Ne azon nőjjön fel a gyereke stb. stb.Azután néha jól betrisulmixozzák az állományt, nehogy már megdögöljenek szegények. Nem csak ezen a fórumon látom, hogy néhányan menetred szerűen tömik vele az állataikat. Ja, hogy a Trisulmix antibiotikum és rezisztencia is kialakulhat ellene és, hogy tulajdonképpen adtak a szarnak egy pofont? Ugyan már, hiszen kiürül a nyúlból, hiszen betartják az ÉVI-t. Persze, hogy kiürül (azért van rá határérték megadva, persze tök fölöslegesen, csak úgy), megy a trágyába, azt meg komposztáljuk és kihordjuk a zöldségesbe, jó kis biokomposzt! :-(.  Azt is tudja mindenki, hogy a mézre nincs megadva Szulfadimetoxin (a Trisulmix hatóanyaga) határérték ezért ha van benne, akkor gondolom, kuka, vagy azért mehet a kereskedelembe? Azon gondolkodom, hogy a szomszéd méhész bácsitól vett "biomézben" mennyi lehet, az évek óta "bionyúltrágyázott" cseresznyefámról gyűjtött mézben? Ötlet? (nem vagyok szakember fogalmam sincs). A talajba sem sok mosódhat be az öntözővízzel, esővel, hiszen évi 20-30-50 dekánál több nem fogy (nyúltartónként, bocs tenyésztőnként), ez a víz meg nem a talajvízbe és végső soron nem az ivóvízünkbe kerül vissza, nem ám, dehogy, ilyen csak a mesében van. Na, egész szépek lettek a körmein, megyek is dógomra. Azért még egy öltözködési tanács: akinek nem inge, stb.


http://www.hungalimentaria.hu/Default.aspx?tabid=162


http://ec.europa.eu/food/food/animalnutrition/feedadditives/docs/Report-Coccs-233-2008-HU.pdf

vadtas Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34326

hello most olvastam a hozzászolásod, fel is lapoztam a régi takarmányozási táblázatok könyvemet, és megnéztem a könnyen beszerezhető takarmányok beltartalmi összetevőit. Csak annyit jegyeznék meg, hogy a friss fűnek 18% -os nyers fehérje tartalma van, aminek a digesztibilis fehérje tartalma 73%! Ez vetekszik az idősebben vágott lucerna beltartalmi paramétereivel! Ha virágzás előtt vágod a lucernát akkor van benne 20% ny. f. és 73% emészthető belőle. Ha a fiatal hajtásait szeded csak ami igencsak idöigényes lenne, akkor lenne 26% ny.f benne, 86%os emészthetőséggel, de a lucernát nem 10 centis korában vágjuk, így a beltartalmi értékei pláne ha kissé kanálfüves, vagy gyomos is akkor 18% nál beáll a ny.f tartalom 73% os emészthetőséggel. A réti gyepszéna 13-14%os ny.f. tartalommal bír, a lucernaszéna 17-18%. Így ezt lehet javítani abrakhoz adott borsóval, vagy szójával, napraforgóval, de a szójárol tudni kell hogy már a vetésterületének több mint 90%-án GMO szóját termesztenek, és a keresztbeporzás a meglehetősen kicsi izolációs távolságoknak köszönhetően valószínűleg az egész állományt megfertőzte már. kiirom pár abraktak. feh tartalmát csak érdekességként : búza 14,4 , árpa 12,8 , kukorica 11 , tritikálé 13,8 , zab 12,2 , borsó 26,2 , szója 39,4 , napraforgó 19,3 , repce 7,8 , buzakorpa 16,5 , extrahált napraforgódara 48,9.

 

Deryan Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34325

Az is lehet, hogy tele ette magát és a bélműködése nem volt megfelelő. 

Örülök, hogy minden rendben van.

Előzmény: Rózsika :) (34318)
Qman74 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34324

Üdv.

Régen írtam ide,soká is fogok csak olvasgatok néha mikor van idő.Én már jó pár éve nem oltom a nyulakat és nem is áll szándékomba,nyáron a diófa levelét napi szinten adom nekik,elektromos riasztó van kint.

Az én eszemnek magas eggyes fórumozók írása-okoskodása-nyálaskodása.

Én amit szeretnék megenni azt nem nyomom mindenféle gyógyszerrel,akkor vehetnék húst a multiba is.Ennyi a véleményem.

Előzmény: japipapi (34323)
japipapi Creative Commons License 2014.04.08 0 0 34323

Szia!

Már oltasz? Én még idén nem láttam szúnyogot, a tavalyi szárított dióleveleket keverem alomba, most még eredményes, a "repülőket" riasztja. Én minden évben oltok, de csak június elején szoktam, akkor viszont 2 hetestől a törzs állományig mind. Amit írtál, tavalyi veszteség?

Előzmény: sziakivagy (34313)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34322

Erősen túladagolod a szert, jó hatszorosát adod, mint kellene !  10 testsúlykg-ra számítva 2 g a maximum, ami egy kávéskanálnyi. Ezt annyi vízben kell feloldani, amit egy nap megisznak, majd másnap ismételni, de max. 5 napon át. Gyakorlatilag nálam egy hat hetes leválasztott állomány kb. 10 kg, ők kb. 2 liter vizet isznak meg egy nap. Ebben oldom fel a szert és szigorúan 5 napig itatom.  Abszolút felesleges az előírtnál nagyobb dózist alkalmazni, ha valami meghal egy lövéstől, abba nem kell hatot belelőni, nem hal meg hatszor jobban !

Előzmény: Robi912 (34319)
Chezulu Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34321

Hello!

Segíteni szeretnék, ezért lenne pár kérdésem! Milyen tápot etetsz? Hirtelen történik e takarmányváltás? Mennyi nyúl van egy helyen?

Előzmény: kerivili (34311)
vadtas Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34320

egy zacsi trisulmix nálunk 2500ba kerül, és 100 g van benne, ami ahogy te adagolod kb 10 liter vizbe el is fogyna. nem tudom mennyi süldöd van, de ezt jelenleg nálam egy 15 ös csapat max 2 nap alatt megissza. És akkor milesz nyáron! Baromi sok lesz a gyogyszerköltséged. Én egy kávéskanállal keverek 2 literhez, így is kb 3g megy egy adagba, és így is az elöírás 1,5xeresét adom nekik legalább! Így egy csapat leválasztása után a csomagolás, és orvos utasítása szerint egy hétig itatom, és csak ezt ilyenkor, és el is fogy egy tasak por 1 hét alatt 15 kicsinél. Utána már megszokják a helyet, meg a haverokat, és nem lesz gond. Szerintem probáld meg az elöírt adagot adni nekik, nem hiába van az irva a csomagolásra, hogy 1 hét itatás után legalább 1 hét szünetet kell vele tartani. 

Előzmény: Robi912 (34319)
Robi912 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34319

Szia!

 

Én a Trislmixet úgy itatom, hogy 7-8 hetesen választok, és egy liter vízbe 3 púpozott kávéskanál Trisulmix. Mindezt két hétig kapják. Nálam ezzel a módszerrel nem szokott lenni elhullás. Állatorvosi javaslatra adom nekik így, ő mondta, hogy nagy dózisban kell nekik adni és akkor nem lesz gond.

Előzmény: kerivili (34311)
Rózsika :) Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34318

Köszönöm szépen a segítségeket, reggelre már fellált, sőt, már az ajtót rángatta, hogy éhes. de azért külön raktam. fogalmam sincs mi lehetett vele :( remélem most már helyre jött.

Előzmény: Deryan (34310)
sziakivagy Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34317

A ketrecet kifertőtlenítettem, nagyon nagyon alaposan! HYPO+ kórházi fertőtlenítő, fertőtlenítő spray. Igyekeztem mindent megtenni. Még egy VAPE elektromos szúnyogriasztó is be van téve, pont azért mert még nem védettek. Plusz jön a hideg esős szeles idő, ami nem kedvez a szúnyogoknak.

  Szerintem az állatorvos nem tegnap nyitotta ki, mert tegnap vasárnap volt, nemigen van nyitva az állatkórház.  Én meg ma délelőtt mentem. Hát majd meglátjuk mi lesz.

kemorgo Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34316

Hát nem tudom, az én orvosom meg azt mondta, hogy max egy órán belül használjam fel...

Előzmény: Törölt nick (34315)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34315

A Myxovac vakcina "bekeverve" pontosan 24 órán keresztül használható még fel. Erre konkrétan emlékszem, mert külön rákérdeztem múltkor az állatorvosomtól, amikor elhoztam tőle a 20 adagos kiszerelésű vakcinát (ennek apropóján nem is osztoztunk a barátommal, ahogyan eredetileg terveztük).

Persze, egyáltalán nem kizárt, hogy a te állatorvosod éppen előző nap bontotta fel a vakcinát, de az ellenkezőjét is simán el tudom képzelni (sajnos).

Előzmény: sziakivagy (34313)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34314

Szia!Egy ideig eláll de azzal vigyázz hogy 1 hét míg kialakul a védettség!!!!Még véletlenül se tedd a betegek ketrecébe őket mert gyakorlatilag 100% hogy ők is elhullanak hiába oltottad őket!

Előzmény: sziakivagy (34313)
sziakivagy Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34313

Sziasztok.

Nekem borzasztó két hetem volt, nyulazás szempontjából :(((

 

Elvitte a myxo 1 bakom és 3 anyámat. Igaz csak házi nyulak voltak, de gyakorlatilag kezdhetem előröl az egészet.

Ma vettem 2 német világos nagy ezüst nyuszkót anyának. Még csak 11 hetesek. Ezekhez keresek majd egy bakot is. Haza se vittem őket, hanem egyből egy állatkórházba. Megkapták a MYXOVAC oltásukat. 

Viszont ami kicsit aggaszt, hogy az orvos egyből egy bontott vakcinából oltott.  El áll ez a vakcina valameddig bekeverve? Vagy esetleg már semmit sem ér? Gondolom nem akar kitolni velem az orvos.   Itt elég myxomatozis fertőzött a környék, szóval ha nem hat a vakcina, akkor 100százalék, hogy elpusztulnak.

Debrecen környékiek oltsatok!

 

Deryan Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34312

Stressz, zsúfolt tartás is okozhatja. Nézd meg a korábban ajánlott linkemet!

Előzmény: kerivili (34311)
kerivili Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34311

Üdv nyúlÁszok!

A TRISULMIX kokci megelőzésére is jó, vagy a már kokcis nyulak kezelésére? Én ezzel a kokcival kinlódok... Már a második alomból való kb. 2 hónapos nyulaknál jelentkezik, pedig tisztán tartom őket, rácson vannak. Almaecetes vizet, szénát, tápot, zab-árpa-kukorica keverékét kapják. Ha már látom, hogy 1-2 gubbaszt a ketrec sarkában és csikorgatja a fogait akkor jódos víz jön, de van hogy ez sem segít! Tavaly is a kokcival kínlódtam. Jelentős elhullás volt. COCCIFORT-ot is etetük velük leválasztás előtt (6 hetesen) 5 napig ahogy javasolva van. Ismerős bácsinak a nyulai "nyakig" az ürülékben nőnek fel, (alig takarítja őket), mindig lök alájuk szalmát és semmi ilyen gondja nincs! Ötlet? Köszönöm!

Deryan Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34310

Trisulmixet én is javaslom és tedd külön ketrecbe az anyát, hogy pihenni tudjon. Ne zaklassák napközben a kicsik. Csak szoptatni rakd be a kicsikhez!

Előzmény: Rózsika :) (34303)
Deryan Creative Commons License 2014.04.07 0 0 34309

Olvasd el itt a bénulással kapcsolatosakat!:

http://nyuszitartasiabc.uw.hu/oldal/nyulbetegsegek.htm

Előzmény: Rózsika :) (34303)
Rózsika :) Creative Commons License 2014.04.06 0 0 34308

Nem, nem puffadt, inkább üres volt neki a hasa. Nem búza zöld, hanem búza szemet kapnak. Megmozgattam megint, amikor visszatettem, inkább hátrafelé tolatott, előre nem bír menni. 

Előzmény: printer71 (34307)
printer71 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 34307

  A felfúvódást szemmel is lehet látni , és tapintással is lehet ellenőrizni . A nyúl hasa a benttrekedt gázoktól hordószerűen fel van puffadva . Ilyenkor a nyúl a fájdalomtól úgy viselkedik mintha meg lenne bénulva , nem mozog , nem eszik , lassan elpusztul . Trisulmixxel és almaecetes vízzel szoktak ilyenkor próbálkozni , de kevés az esélye a gyógyulásnak . 

Előzmény: Rózsika :) (34305)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.06 0 0 34306

Honnan szedted a búza zöldet? Esetleg permetezhették ?

Előzmény: Rózsika :) (34305)
Rózsika :) Creative Commons License 2014.04.06 0 0 34305

Már egy ideje etetek, a picik is azt kapnak, de csak a 2-3napos füvet adom, búza, pici kukorica, széna, szalma. Mondjuk lehet apum adott nekik sárga répát, vagy friss füvet, de nem vállalja. Jajj, annyira nem szeretném, hogy baja legyen, nagyon jó anya.  A felfúvódást nem tudom mit kell nézni, átmaszíroztam őt, milyennek kell lennie?

Előzmény: printer71 (34304)
printer71 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 34304

 

  Nincs felfúvódva ? Ezt könnyű megállapítani , hogyha megnézed alaposan , esetleg megtapogatod a hasát azt érezni . Hogyha felfúvódás akkor nem sok remény van . Elkezdtél zöldet etetni ?

Előzmény: Rózsika :) (34303)
Rózsika :) Creative Commons License 2014.04.06 0 0 34303

SOS

Légyszi segítsetek!

Az egyik anyám, most vannak alatta 3hetes kicsik, most vettem észre, hogy valami baja van. a hátsó lábai teljesen előre vannak nyúlva, nem is mozog, nem is eszik. már tegnap is láttam, h nincs étvágya, csak néz, de  mára már nem is mozog. letettem a földre és semmi, ha hátra tettem a lábait, úgy maradt, ha előre, akkor úgy. mi lehet a baj??????

ulan77 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 34302

Nekem vannak Fajtatiszta Pannon fehér nyulaim 2 vérvonalból! Komárom-Esztergom megyében ha érdekel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!