Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2005.09.05 0 0 322

Hat lehet, hogy vele keverem, de en egy halom kiskrapekra emlekszem, nem pedig ekkora meretekben ilyen labon elo kiskamaszokra :)

 

Előzmény: zso70 (310)
zso70 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 321

Hm, ez egy ujabb , vegelathatatlan vitaknak, eszmeknek a futtatasara alkalmas tema:iskolakezdes

a legnagyobb nalunk most kezdte a 8 osztalyos gimit, en vele kapcsolatban mar latom, hogy kb mi az, amit biztos, hogy NEM fogok elkovetni a kicsiknel.

O aprilisi, kerdes nem volt, hogy megy isibe, vagy sem, egyontetu velemenye volt mindenkinek, hogy igen. Azt latom, hogy hasonlo koru baratai, ismerosei, akik maradtak egy evet oviban, hatalmas forral kezdtek az iskolat, s altalaban ez az elony, ha ertelmes a gyerek, tart legalabb 3. osztalyig. Bende totalisan iskolaerett benyomasat keltette, megis meg a mai napig azt latom rajta, hogy elvettem tole egy evet, mert rendkivul gyerek... ami persze nem baj, mert 10 evesen legyen meg gyerek, csak szerintem ha kesobb kezdi, akkor talan jobban veszi az iskola allitotta akadalyokat ( ti.: beszelgetes ora kozben, jatek allandoan.. stb)

De ez megint amiatt vanm, szvsz, hogy jott egy divathullam ( sajnos mast nem tudok erre mondani ) , 2000 tajan, hogy nem adjuk a 6 eves gyereket iskolaba, mert nem.. kozben persze a 6 eves az oviban mar halalra unta magat.

Nem allitom, van, mindig van, volt olyan gyerek, aki fizikalisan, szellemileg nem erett 6 evesen az iskolakezdesre, csak, hogy vki egy divathobort miatt tegye ezt... keptelen vagyok felfogni.

Ezert van, az tobbek kozott, hogy az osztalyban szinte O a legkisebbb, mert tulkeppen az egy evvel idosebbekkel van egyutt ( egeszen altalgos meretekkel rendelkezik ). Az altalanos isiben volt egy kisfiu, aki 1993.szeptembereben szuletett,az enyem pedig 1995.apr.. S ez orult nagy kulonbseg..

Előzmény: Rapsonne (320)
Rapsonne Creative Commons License 2005.09.05 0 0 320
Kriza
az egyik módszer szerint (Hajdú ?) olyan olvasás-tanulás van, amihez adnak egy 96 oldalas könyvet, amiben képek meg szavak, mondatok, szótagok stb. találhatók. ezeket MIND ki kell vágni, oldalanként borítékolni, nevet-oldalszámot ráírni, tanító néninek beadni.
Egyébként Hajna még csak szept. végén lesz 6, úgyhogy ő a legkisebb az osztályban.
Oviból nem javasolták iskolába, mert szociálisan éretlen, a nevelési tanácsadó viszont egyértelműen azt mondta (nagyon nehezen iskolába engedős hírében áll), hogy igen.
Szerintem nem érdemes halogatni a dolgot, egy év alatt egy csomó gyerek elveszti azt a nagy lelkesedését a suli iránt, ami megvolt, ha oviban marad.
Persze sokan nem, és teljesen egyéni a dolog mindenkinél.
Előzmény: Kriza (306)
Törp Creative Commons License 2005.09.05 0 0 319

:)

ezek egy mérettel nagyobbak, de ez se egy leányálom :)))

 

Előzmény: zso70 (318)
zso70 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 318
huuu, mik vannak, pedig meg csak 4 eve volt elsos, es meg a mezei harcos miniatur betuket kellett vagdosni,, hogy utaltam
Előzmény: Törp (317)
Törp Creative Commons License 2005.09.05 0 0 317

belekotyog :)

 

ha Apáczais könyveik vannak akkor ott vannak a kivágandó betűk vmlyik olvasókönyv mellékleteként :) 

Előzmény: zso70 (316)
zso70 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 316
figyu, megsugok vmit, a betuket is papirboltban, hipermarketekben, stb adjak, "nyilon " csomagolasban, altalaban - ugy, mint  a jatekpenzt, az is kell mar elsoben, nem? ( az olyan, mint  a gazdalkodj okosban )                        
Előzmény: Kriza (315)
Kriza Creative Commons License 2005.09.05 0 0 315
Igen, én is remélem, hogy cak autót vesznek együtt ;-))))

Hát én is betűket akartam beletenni, de az nem volt benne, és azt gondoltam, azt adják a suliban. Vagy mittomén, honnan vannak a betűk, "de komolyan" hogy klasszikust idézzek...??? Micsoda rejtély! :))

(Mikor kisbaba voltam és babakocsiban kellett tolni, kinéztem és láttam ott egy nagyobb kisbabát és csillag volt a kezében. De komolyan, Mama, ez igaz! Döme, 2005.09.02.)
Előzmény: zso70 (314)
zso70 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 314

a Parodnak a pasim tetszett?? hmmm.... :))))

 

Csillagviragzatom, mit szeretnel rakni a betutartoba? ha nem betuket, pl..

Előzmény: Kriza (312)
Kriza Creative Commons License 2005.09.05 0 0 313
És 26 kg és 123 cm körül volt, ha jól emlékszem... és vékony...
Előzmény: Kriza (312)
Kriza Creative Commons License 2005.09.05 0 0 312
Jakabnak is keskeny a lábfeje, és ÉN ráadok (jó állapotú) használt cipőt is a gyerekeimre :))))

Csak betűtartónk van, a listánkon betűk nem szerepeltek. Nem is értettem... rá fogok kérdezni. Basszus, ma este is iskolást játszom?!?!?! :))

Művésznő :))) Mellesleg a páromnak is nagyon tetszett a pasid, hogy milyen profi és jól alkuszik, és csak vele fog autót venni :)) Remélem, mielőbb nyélbe ütik a dolgot... :))
Előzmény: zso70 (311)
zso70 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 311
Kriza, azert ez a 33, nagyon durva.. Bende 10 volt aprilisban, s 37es labbal bir...aminek en tokre orulok, mas kerdes, hogy ua. keskeny labfeje van, mint nekem, s emiatt eleg gaz a cipovasarlas
Előzmény: Kriza (308)
zso70 Creative Commons License 2005.09.05 0 0 310

Blan, Te nem Domevel kevered a Jakust ? Vele jart pocakos talikra, aztan meg babasra, O egyidos Liliommal, vagyis masfel ho, mert Liliom aug 3., nem??

 

Kriza, Nektek nem kellett betuket kivagni, s gumis fizetbe tenni? Nalunk igy tanultak olvasni, szojegyzek, vagy mia turo a neve..

 

Lanyom, apjaval szombatona  Bazilikaban volt eskuvon..

" mikor lesz mar a csok???"-ezt kerdezgette egyfolytaban

" ezutan" 

-" jo, akkor csokolozzunk mi"....

 

 

majd, amikor vege volt " holnap is jovunk??"  :)))

Előzmény: quilla (301)
piglet Creative Commons License 2005.09.05 0 0 309
Az más, de a lányom még csak most 115, úgy hogy a nyáron 6 centit nőtt, és csak 17,5 kg, 28-as lábbal. Pedig áprilisban volt ő is 6.
Előzmény: Kriza (308)
Kriza Creative Commons License 2005.09.05 0 0 308
Jakus márciusi, és én sokáig nem is akartam engedni suliba, de meggyőztek, hogy menjen és nem bánom, mert nagyon magas, érett is, és igen megkomolyodott, mióta Emmu megszületett. Kilógna az oviból a továbbmaradó gyerekek közül simán, mind korban, érettségben, mint méretben :)) Csak arányoknak: 128/134-es ruhákat és 33-as cipőt hord...lassan örökölni fogok tőle :))
Előzmény: piglet (307)
piglet Creative Commons License 2005.09.05 0 0 307
Jakus mikori is? Mert nálunk maradt a lány még egy évet az oviban. Szerintem jót fog neki tenni, például fizikálisan is. Még az ovis évzárón is kb 5 évesnek tünt, és nem 6-nak.
Előzmény: Kriza (306)
Kriza Creative Commons License 2005.09.05 0 0 306
Mi a manót kellett összevágnotok? Úristen, elfelejtettem valamit??? Fekete pontot fogok kapni, én nem vágtam semmit szét, de mindjárt fogok egy könyvet és felaprítom :))) Kitartás, mindjárt másodikosok leszünk, talán arra belejövünk, amibe bele kell :))

Az én Középsőm kissé nehezen veszi az akadályt, hogy a Nagy sulis lett és mindenki róla érdelődik, a Kicsi meg köhög, de semmi látható baja a doki szerint, kaptunk köptetőt, amiről itthon kiderült, 2 éves kor alatt nem adható, ő féléves, így nem adtam be, az ügyeleten javasoltak másikat, de még mindig köhög, sőt, néha inkább fuldoklik, lehetőleg alvás helyett, a frászt hozza rám... :(( Felmerült, hogy valami aspirációs (???) köhögése , esetleg tüdőgyulladása van, szóval nem vírus meg ilyesmik, de még várjunk, mielőtt röntgenre küldik. Gyanús ez a dolog, mert úgy kezdődött, hogy nagyokat félrebukott, majfd 2 nap múlva elkezdett köhögni... azóta több orvos látta, mind állítja semmi baja. Hát nem tudom.

Na szóval vidám a háromgyerekes élet...
Előzmény: Rapsonne (305)
Rapsonne Creative Commons License 2005.09.05 0 0 305
sziasztok

végre összevágtam az első osztályos könyvet :)
96 oldalt kellett apró fecnikre vágni nálunk az elsősöknek, aki emlékszik rám még régről: Hajna ment suliba.
Boróka kezdi az ovit jövő héten, Bátor még egy fél évig itthon marad velem, és aztán felveszik őt is az oviba korengedménnyel két és fél éves korában (a faluban nincs bölcsi, városba meg állandó lakcím kéne, hogy oda vihessem. :(

Az első osztályban egy ikerpár is, nem irigyeltem őket, nekik 192 oldalt kellett fecnikre vágni és beborítékolni...
Kriza Creative Commons License 2005.09.04 0 0 304
Én is ebben ringattam magam múlt héten, de nem jött be... :))
Előzmény: tamara (303)
tamara Creative Commons License 2005.09.04 0 0 303

Sziasztok,

lassan elkezdek megint aktív(abb) fórumozó életet élni. És akkor bekukk, visszaolvasok itt is...

Holnap kezdődik (végre) az ovi... (talán több időm lesz)

tamara

 

Előzmény: Gabeszka (302)
Gabeszka Creative Commons License 2005.09.03 0 0 302

Hahó!

Jó a topik! És sok az ismerős nick!

 

Üdv Kriza, Lovászi, esztike... (a 3 gyerek mellett nincs időm végigolvasni, csak az elmúlt 1 hetet:))))

 

Asszem én itt nehezített helyzetben vagyok a 3 fiúval, bár ebből még csak 2-t érzekelek, tekintve hogy a legkisebb alig másfél éves, még nem sok vizet zavar. A nagyobb Jakussal egyidős (és egy méret!!!, neki is bejött a suli!), a közepes meg 5 éves.

 

Szerintem a suli-ovi-bölcsi-különórák szervezésének a titka a közelség. Meg kell próbálni mindent a lehető legkisebb körben megoldani. Vagyis sztem nem érdemes egy jó hírű isi vagy ovi kedvéért átfuvarozni a fél várost (pláne bkv). A nagyobbnak érdemes olyan különórát válsztanai, ami alatt a kisebb esetleg még oviban van (pl. én tavaly f3-ra vittem úszni, és épp visszaértem az oviba a középsőért)

A kicsire jött apukám vigyázni, de ha nem tudott, akkor is aludt annyit a kocsiban, hogy a 40 perc úszást kibírta. Vittem babakocsit, kaját, tartalék cuccokat stb.

 

Az igaz, hogy eléggé megbámulják az embert 3 kölökkel, de én erre büszke vagyok!!

 

A hosszú itthonlét zavar már kicsit, így tavaly belefogtam egy posztgrad képzésbe, hogy valami értelmeset is csináljak

(mano!!! lehet 3 gyerek mellett is tanulni, bár volt hogy nagyinál voltak 1-2 napot a vizsga előtt:))

És persze tervezem a munkát, talán leszek olyan szerencsés, mint zso:))

 

És nagyon jó lenne még egy kislány, nagyon jó dolog egy baba, de mivel egyrészt nem tuti hogy lány lesz, és minden gyerek megnől, ami azt jelenti, hogy kis gyerek kis gond - nagy gyerek nagy gond, asszem sajnos itt a vége. A 3 gyerek az cél volt a férjemmel, és örülök, hogy összejött, egyelőre szépen növögetnek, szeretetben. Én mindenkit buzdítok további babócákra!!

quilla Creative Commons License 2005.09.03 0 0 301

Koszonjuk jol :) Liliom marcius ota foallasu ovis (reggel fel kilectol este negyed hetig onszantabol) es azota mar folyekonyan nyomja a maga szintjen a nyelvet is :o) A klima nagyon idealis, itt meg most is nyar van es honap vegeig nagyjabol marad is... a tel is nekem valo, nincs ho es minuszok. Csak baromi hodeg a lakasban, mert itt nem divat a futes.

De Jakuson meg mindig nem tettem tul magam :o))) Ezt hogy csinaltatok? Mi meg csak kozepsos kategoria vagyunk... en meg amugy is tartanam vissza a gyereket, mint a nagyot aki 7,5 evesen kezdte a sulit es nagyon nem volt baj, de ilyet errefele pl. nem lehet csinalni. Ugyhogy ha odajutunk, Liliom 6 evesen biza megy az iskolapadba. Amugy itt majd csak szept kozepen kezdodik a tanev.

Előzmény: Kriza (296)
Coge Creative Commons License 2005.09.02 0 0 300

Óvónénik rég(ebb)i vágásúak, de aranyosak nagyon. Reggel elkezdenek mosolyogni és abba sem hagyják egész nap :-)

Ma Csibe apu is megszemlélte fél órában a csoportot, majd közölte, hogy: "Te, tisztára az volt az érzésem, hogy 30 éve ugyanezeknél az asztaloknál ültünk, ugyanezekből a kancsókból töltötték a kakaót, na és tökugyanezek az óvónénik voltak"

Egyébként kézműves szekció, lány imádja!

Előzmény: zso70 (298)
erdeiboroka Creative Commons License 2005.09.02 0 0 299
Szerintem a gyerekeidet is kérdezd meg :)))
Előzmény: zso70 (295)
zso70 Creative Commons License 2005.09.02 0 0 298

na es milyen volt az elmult 2 nap?

milyenek az ovo nenik, "kozelrol"? meg azon a csoporton gondolkodom leginkabb...tehat nem kizart:))

 

Előzmény: Coge (297)
Coge Creative Commons License 2005.09.02 0 0 297

Kibicként én aszondom (annak alapján, amit nálunk láttam :-), hogy külön.

Mondjuk a fiad jöhetne Csibéhez :-)

Előzmény: zso70 (291)
Kriza Creative Commons License 2005.09.02 0 0 296
Szia, nem volt gépem pár napig, de ma megjött az új :)) Bizony, Jakus immár második napját gyűri az iskolában , akkora nagyfiú! És ti hogy vagytok odakünt? :))
Előzmény: quilla (277)
zso70 Creative Commons License 2005.09.02 0 0 295

na, ez az, azert is bocsatottam vitara, mert ugyan en ismerem oket, de hezitalok,mert igazad van abban, hogy buszke, stb, esetleg konnyebben megy a beilleszkedes, De igazat adok Pigletnek is, s egyaltalan pont emiatt fordult meg a fejemben, hogy nem kellene egy csoportba rakni oket...

nehez dio ez, mert Jankanak mar pedzegettem, hogy megy a Samu is oviba, jovore, ( bar fogalma nincs arrol, hogy az mikor lesz :))  ), s masik csoportba, s mar mos ertetlenkedik, hogy miert....

Előzmény: anyabanya (294)
anyabanya Creative Commons License 2005.09.02 0 0 294
no akkor most megtudtad, hogy mindkét megoldás tökéletes és akkor válassz. Talán a lényeg hogy ismerve öket nekik hogy jobb, együtt vagy külön?
Előzmény: zso70 (291)
piglet Creative Commons License 2005.09.02 0 0 293
Szerintem külön csoportba, először én is tartottam ettől, de sokkal jobb így nekik. Így is sokat vannak együtt, legalább mindkettőnek megvan a saját kis világa, baráti köre. Végülis a suliba sem egy osztályba fognak járni.
Előzmény: zso70 (291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!