Keresés

Részletes keresés

eperjeske Creative Commons License 2023.09.16 0 0 270938

Legelőször egy környezetvédelmi Filmfesztiválon voltunk a Gödöllői Kastélyban, tavaly májusban, akkor szerettünk bele a kastélyba és kertjébe, de a kertészetét is szívesen látogatjuk azóta.

Tavaly december 17-18-án voltunk a karácsonyi időszakban a kastélyban. Első nap este egy remek kórusprogramot hallgattunk a díszteremben, másnap délelőtt pedig a Gödöllői Szimfónikusok adtak kis koncertet. Mi mindkettőt jónak tartottuk.

Majd pedig márciusban csak azért mentük el, mert a Lovardában a Szolnoki Szimfónikusok adtak nagyszerű koncertet.

Mi ezekkel elégedettek voltunk, és ugye nincs előző időkből tapasztalatunk az összehasonlításhoz.

Az kétségtelen, hogy vannak kézművesvásárok és kézműveskedések, gyerekeknek programok is a főműsor melett, de ezek a főműsort szerintem nem zavarják.

 

Nagytétényről pedig egy ott élő barátunk a napokban írta éppen, hogy az a kastély zárva van, a honlapjuk is ezt írja. 

 

Iparművészeti vásáron két éve voltunk nagyon színvonalason karácsony előtt a Károlyi Palotában (a Petőfi Irodalmi Múzeum része).

 

DE örömmel fogadok újabb ötleteket!

 

Előzmény: CBNora (270937)
CBNora Creative Commons License 2023.09.16 0 0 270937

Tücsök tudtommal nem Gödöllőn lakik, de mi igen!

Az utóbbi években mi kihagytuk a kastélyrendezvényeket, sokat romlottak, mióta először voltunk. Persze lehet, hogy most már újra jók, jó pár év kimaradt, inkább Nagytéténybe mentünk vagy valamelyik iparművészeti vásárra. Mikor legutóbb a kastélyban voltunk karácsony előtt, inkább zoknivásár jellegű rendezvény volt.

Előzmény: eperjeske (270935)
Imrehajcsi Creative Commons License 2023.09.16 0 0 270936

Banánt nem ültetek tuti. Botanikus kertbe meg a hazájába szép. Inkább valami régóta velünk élő, például tuja, ciprus, de még akácot is százszor előbb ültetnék a kertbe, mint banánt, vagy főnixet. Én ahhoz már öreg vagyok, a fiatalok trendi növénye a banán a medence mellett

Előzmény: szicsu1007 (270927)
eperjeske Creative Commons License 2023.09.16 0 0 270935

Majd ha sok lesz, átvesszük tőle! :) Karácsony táján úgyis megyünk Gödöllőre a kastély-rendezvényekre. Hátha kibirják addig a végzetfácskák! :) 

Előzmény: CBNora (270934)
CBNora Creative Commons License 2023.09.16 0 1 270934

Nem lesz sok ennyi végzetfa?

Előzmény: tucsok13 (270932)
taormina001 Creative Commons License 2023.09.16 -1 0 270933

Nem lehetne a Facebook reklámot privát üzenetben?

Előzmény: tucsok13 (270932)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.16 0 1 270932

A helyi Fb csoportban találtam nagyon szép cserepes végzetfákat 2500 Ft - 3000 Ft közti áron, holnap megyek érte.

Előzmény: tucsok13 (270923)
eperjeske Creative Commons License 2023.09.15 0 0 270931

Köszönöm, ezt nem tudtam!! De mi még várunk a banánültetéssel. A bougainvilleát is sikerült félárnyékba tennünk, nem is lilul, sajnos!

Előzmény: beetee (270930)
beetee Creative Commons License 2023.09.15 0 1 270930

Kertbe kiültetett banán nem fog termést hozni. 

Általában Musa basjoo.

Van egy télállónak mondott, és terméshozásra is képes faj a daijao, de minimum 3 év a virágzás ültetéstől. és rezeg a léc minden télen.

a termése meg elég kicsi.

Előzmény: eperjeske (270929)
eperjeske Creative Commons License 2023.09.15 0 0 270929

Nemrég már említettem, hogy augsztusban Somogyban jártunk, és ott már szinte minden második kertben van banánfa, bár termést még nem hoz az elmondottak szerint. Gondoltam ők délebbre vanak, mint mi az Alföldön, ez a magyarázat. De tegnap itt Szolnok megyében láttam egy kiskertben banánfát!

Mi még csak az eukaliptusznál tartunk. Ez a kisebbik, de ez a szebb, erről köldök hát képet:

 

 

 

Előzmény: szicsu1007 (270927)
sza_attila Creative Commons License 2023.09.15 0 0 270928

Mondhatjuk úgy is, hogy a növény egy ösztönös állat 🙂

A fajfenntartás ösztöne munkálkodik benne. Én búcsúzni szoktam a növénytől, amikor kiugróan sokat terem. 

Egy szép példa: lepermeteztem szelektív gyomirtóval a pázsitot, tele volt gyermekláncfűvel. Sárga mező volt az egész. Nah, mondom, még időben elkaptam! Francokat. A permetezés után szépen beérlelte a magot, elszórta és, mint aki jól végezte dolgát, meghalt...

De, hát ugyanez van földeken a napraforgóval is. 

Előzmény: Imrehajcsi (270926)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.15 0 0 270927

A növénynek van esze!:-). Jobban kedveli a generatív (ivaros) szaporítást, mint a vegetatívot (ivartalan). Utóbbira nem is mindegyik képes magától, csak inkább "emberi" segítséggel (oltás, szemzés, dugványozás, bujtás,..) Ezért amikor megcsapja a növényt halál szele, akkor orrba-szájba növeli a terméshozamot, ami pl. gyümölcsfáknál sok kis apró almácskában jelentkezik.

Vannak persze másféle esetek; pl. a borostyán csak akkor hoz termést, amikor már eléggé fejlett (és "öreg").

Tuják - Nyugodjék békében!

Ültessünk banánt:-))))

Előzmény: Imrehajcsi (270926)
Imrehajcsi Creative Commons License 2023.09.15 0 0 270926

A tujával viszont idén is az a gond, mint tavaly, rogyásig lett tobozbogyóval. Egy ismerős meg is kérdezte, hogy miért olyan sárga, mondom az nem a levele, hanem a millió bogyó. A lombtrágyát a bogyókba nyomja, pedig a levelekbe jobb lenne, így nem is csoda, hogy legyengül. Erre sokan panaszkodnak, hogy a milliónyi bogyótól a levél se látszik, és legyengül a fájuk. Nem tudom, mit/hogyan kellene neki adni, hogy ne érleljen ennyi bogyót minden évben. Több már ki is csírázott alatta.

Imrehajcsi Creative Commons License 2023.09.15 0 0 270925

Nem. Egyébként nem csak tuja van, boróka, ciprus, de csak pár darab, szoliterek, és nem végig a kerítés mentén. Szólóba vannak. Ha tavaszig a himalájai boróka nem sárgul le, akkor csinálok egy "utána" képet is, a kitakarítás  előttiről van fotó. Jelenleg bonsai, de rengeteg rügy jön még a törzstől pár centikre is, idén mindenhol átlag 10-20 cm-t nőtt. Még jó, hogy nem hallgattam okosokra, akik azt tanácsolták, hogy a törzstől vágjam vissza az ágakat...A madarak szeretik, érdekes formája lett, és sok a pucér ágrész még, ahol gyakran tollászkodnak. Viszont azon gondolkodtam, hogy az örökzöldek, tuja, hamisciprus, ott Kanada környékén ilyesmi hűvös időben élnek, vagyis lehet még ilyenkor is tápozni kellene a fagyokig? Feltehetően ott is hasonló hűvösbe növögetnek, mert ha 20 fok alatt megállnának, akkor ott semmit nem nőnének egész évben. Van aki október-novemberig adja a nitrogénmentes tápot nekik. Szóval azt gondolom nem mindegy kinek mennyire van jóllakatva tavaszig.   

Előzmény: Didergő Király (270868)
Imrehajcsi Creative Commons License 2023.09.15 0 0 270924

Azért tervezem, mert kezelhetetlen a magassága, lombtrágyázáskor és amúgy is. Szép a kerted, rengeteg meló és egy fél élet lehet benne, én is sokat tettem a fákba, ezért mentem őket. Valamint tetszenek is, ami szubjektív, és eső után az illatuk nekem pótolhatatlan, így mindig lesz 1-2, hacsak 1 méteresek is "mutatóba". De azért egy fa 15 év alatt nőtt meg, nem akarok más fajta fára annyit várni. Ez van.

Előzmény: sza_attila (270866)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.14 0 0 270923

Nagyon szépek :-)

 

Megjöttek a kis bokrok, egy dobozba nyomorgatva, kritikán aluli a szállítás. A növények sem az igaziak. Persze itt majd kikupálódik, de ajándékba nem adnám ebben a formában.

Előzmény: eperjeske (270922)
eperjeske Creative Commons License 2023.09.14 0 0 270922

Nyár végi vadvirágok: Ma kimentünk a határba itt az Alföld közepén vadvirágot szedni. Íme egy csokorban, ami itt most nyílik. Nem sok! És én sajnos csak a cickafarkot ismerem közülük:

 

bergen-góc Creative Commons License 2023.09.14 0 0 270921

Bocsánat!! Hely és személy is TÉVES!!!

Előzmény: bergen-góc (270920)
bergen-góc Creative Commons License 2023.09.14 0 0 270920

Írj rám légyszi.

Előzmény: eperjeske (270902)
tucsok13 Creative Commons License 2023.09.13 0 0 270919

Nem, nem változott meg gyökeresen - annyiban kissé hogy a fiatalabbak körében inkább az Instagram és a TikTok a népszerűbb, de az aktív vagy nyugdíjas népet a Face-n lehet leginkább elérni, brutális eléréssel.

Lehet a kisebbséghez tartozni, de én sokkal inkább az ésszel használat mellett vagyok mindenben a totális tiltás mellett, és a gyerekeimnek sikerült is ezt átadnom, ők nem használják, ellenben anyámmal :-P

 

Lehet Facebook nélkül élni, de egyébként mobiltelefon nélkül is - csak hát sokkal kényelmesebb, ha van. Napi egyszer felnézek, kb. 10 percet töltök fenn, és sokszor futok bele hasznos infokba - ma pl. a Revolut csoportban értesültem egy leállásról, ami miatt korábban bosszankodtam, de kiderült, hogy nem nálam van a hiba.

Előzmény: taormina001 (270916)
taormina001 Creative Commons License 2023.09.13 0 0 270918

Akkor se a farok csóválja a kutyát.

Előzmény: sza_attila (270917)
sza_attila Creative Commons License 2023.09.13 0 1 270917

Hótt eccerű, el akarják juttatni az információt 1db kommunikációs csatornán a lehető legtöbb emberhez. Melyik csatorna ez? Hát a Facebook, hogy a fene vinné el! Ezért oda teszik fel az információt. Aztán hogy máshová miért nem, azt tőlük kell megkérdezni, de gondolom, visszakérdeznének: hát maga nem teccik ott lenni?

Ettől függetlenül teljesen jó önkormányzat lehet, csak látatlanban mondom, mert asse tudom, melyikről van szó :)

Előzmény: taormina001 (270915)
taormina001 Creative Commons License 2023.09.13 0 0 270916

Gondolom ez mostanra gyökeresen megváltozott és csak a nagymamakorosztály tolong már ott, akik lemaradtak (minimum) egy brossúrával.

A világot se megváltani, se megtisztítani nem fogjuk tudni, de legalább a saját mikrokörnyezetünket tartsuk karban és -távol ettöl. Legyen már egy kis bátorságunk a kisebbséghez tartozni és nem beletörödni, hogy egész iskolai osztályokat kényszerítsenek ilyen képtelenségre!

Előzmény: eperjeske (270914)
taormina001 Creative Commons License 2023.09.13 0 1 270915

Nagyon egyszerü, az ilyen önkormányzat megérett a  bukásra; nem kell öket megválasztani többé; egy ömkormányzattól vezetést, irányítást, önálló döntésképességet várok el, nem szolgai alkalmazkodást a világ legalantasabb mocskához, csak mert már sokan vannak ott.

Előzmény: eperjeske (270912)
eperjeske Creative Commons License 2023.09.13 0 0 270914

Rákerestem és ezt találtam:

 

Magyarországgal kapcsolatban a havi aktív Facebook felhasználók száma ismert, ami 2021-ben 6,75 millió ember, ami több mint az országban élő lakosságszám 2/3-a.

Előzmény: sza_attila (270913)
sza_attila Creative Commons License 2023.09.13 0 1 270913

Igen, igen, meg kellene jelentetni.

Mivel 99% facebookozik, ezért ott jelenik meg. A maradék meg esetleg megtudja hallomás útján az abszolút többségtől. Ők valszeg igy képzelik el.

Nincs ez igy jól, de hát ha csak ez lenne a világ összes baja, de jó is lenne!

 

Nejem akkor regisztrált, amikor tanitói állást kapott pár éve. Megtudta, hogy az iskola a szülőkkel kizárólag fb útján kommunikál. Na erre varj gombot.

Előzmény: eperjeske (270912)
eperjeske Creative Commons License 2023.09.13 0 0 270912

Egyetértünk, csak nem győzőm hangsúlyozni azt a problémát, amikor egy önkormányzat gyakorlatilag csak a Face-en keresztül tesz közzé olyan, a köznek szánt infókat is, mint pl. a felújítások miatti útlezárások helye/ideje, az orvosi rendelő és a gyógyszertárak működésben történő változások. Ezeket meg kellene jelentetni a hivatalos honlapjukon is, mintegy kötelező jelleggel, mivel mégsem mindenki facebookozik!

Előzmény: sza_attila (270911)
sza_attila Creative Commons License 2023.09.13 0 1 270911

Én sem vagyok fenn és nemcsak nem vagyok, de nem is vágyok 🙂

Amit nem enged, hogy lássak, hát azt nem látom. Nem kell a világ összes dolgát ismernem.

Az a tény, hogy a világ 99%-a ott van, csupán őket minősíti... Minő sitt, mondhatni 🤣

Előzmény: eperjeske (270909)
eperjeske Creative Commons License 2023.09.13 0 0 270910

Óóó, nagyon köszönöm!!!!!!!! Tünemény a Frau Bürgermeisterin! Most ki a szolgája/személyzete Őnagyságának?

Előzmény: CBNora (270907)
eperjeske Creative Commons License 2023.09.13 0 0 270909

Úgy általában egyetértek a Face fertőnek minősítésével, éppen ezért nem vagyok ott tag én sem! De látod itt a csevelyből, hogy sajnos sok esetben másként nem lehet manapság fontos helyi infókhoz sem hozzájutni! A mi önkormányzatunk pl. teljesen rákapott a Face-ezésre, más kommunikációs csatornákat csak részlegesen használ! Ha tehát azt szeretném, hogy megismerjek ránk is vonatkozó közleményeket, ezzel a korlátozott eléréssel jó ha beenged cukorhegy-mágnás...

Előzmény: sza_attila (270908)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!