Keresés

Részletes keresés

nvizsla Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110036

Ne nekem magyarázd, hanem Áronnak, Ő akar repülőket svenkelni!

Előzmény: Rőth Sándor (110033)
Jahno Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110035

Én rákerestem a svenkelésre, hogy merre van rendesen leírva és rögtön egy airportálos link van, megszórva minden hasznossal. Bár innen a mintaképek hiányoznak, de sebajja:

 

http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?f=11&t=3692

 

Addig is ha a repülő ritkább, városban próbálja követni az autót, motort, bicajt és valami lesz.

Előzmény: emyl (110034)
emyl Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110034

gondolom Áron ilyesmi bemozdult izéket akar gyártani, mint ezek

 

én a saját tapasztalataimból kiindulva azt tudom javasolni, hogy először masszív alapokat kell felépíteni, legyen meg a mindenholéles képek készítésének a képessége, a gépek fotózás közbeni precíz követése. ha ez már csuklóból, odanézés nélkül is megy, azután el lehet kezdeni nyújtani a záridőt és bemosni a hátteret...

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110033

A repulogepnel masok a dimenziok. Az utasszallito marha nagy, viszonylag lassan mozog foldkozelben. Nem lehet eleg kozel menni hozza, illetve messze esnek hozza azok a targyak, amik mellett elhaladva erzekelheto lenne a sebessege. A nagy tavolsag, -meg reszben a szuk rekesz miatt- hiperfokalis tavolsagba kerul, nehez levalasztani a kornyezeterol. Fenyeros, nagy, illetve orias tele kellene, de azzal pedig nagyon keves latszik a hatterbol, a kep esztetikailag eleg zero. Nem tobb egy habituskepnel. A legtobb igy is az. 

 

Előzmény: nvizsla (110032)
nvizsla Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110032

Nagy-vonalakban meg is fogalmaztad. Pontosan, blende- idő beállítással, vagyis ne legyen az expó, túl rövid, mert akkor nincs háttér-elmosás és minél pontosabb gépmozgatás(tárgykövetés), ami sok, sok gyakorlattal sajátítható el. Olyan mint az agyag-galamb lövészet. Néha nekem is sikerül, de nem könnyű műfaj, a svenkelés.

Figyelembe véve, hogy k-r géppel, 1/125 s zár-sebességgel, Tamron 70-300 mm -es objektívvel, kézből, és nem sorozat-expóval készült, meg vagyok elégedve az eredménnyel.

Előzmény: MesterAron (110017)
Fitstván 68 Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110031

Máshogy nem jut előbbre az ember csak ha beismeri a hiányosságait! Köszönöm a meghívást remélem szabadnapos leszek. Áron! Én azt figyeltem meg magamon shvenkelésnél ,hogy megállítom a követést exponálásnál gyakorolni kell mert ez nem jó.

Előzmény: Mercutio_ (110015)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110030

Megnézem, mi ez, köszönöm!

Igen, RAW-ból dolgozom.

Előzmény: pagrus (110026)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110029

Ahogy estvánnak írtam, úgy neked is igazad van! :)

Előzmény: Rőth Sándor (110025)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110028

Nem mondom, hogy nincs igazad, sőt! :)


Előbb-utóbb rákényszerül, aki fejlődni akar. Csak szerintem a nagy többség nem úgy kezdi, hogy elkezdi tanulni, hanem, hogy vesz egy fényképezőt, kattintgat, nézegeti a képeket... Aztán, ha rájön, hogy valami nem jó, akkor kezd el utánajárni, hogy miért nem... vagy feladja, mert azt hiszi, hogy csak ennyire képes. Ha feladja, akkor valóban! :)

 

De ez a saját példám. Én csak azt tudtam, hogy kell egy fényképező.. az egy MZ-50 volt. :))) 

 

Van még hová fejlődnöm, de sok képemet már most is szeretem. De ugye én a magam örömére fotózom egyelőre, nem rendelésre.

 

Áron jó úton jár, mert kérdez! :) 

Előzmény: estvan111 (110024)
Jahno Creative Commons License 2016.02.19 0 0 110027

Figy, más csopportban egyik okoskodós kolléga Pesten szervez kis alapfokú okításokat, teljesen ingyen, szerintem az bőven jót tenne.

 

Egyelőre segítek Neki a csoportokat igazgatni, meg a mittomén, mert rossz volt nézni, hogy karácsonyra mindenki DSLR-t vett és fogalma nincs róla, hogy miképpen kell bekapcsolni. Ha érdekel Pesten hétvégén, metróval jól megközelíthető helyen, akkor írj egy mailt, mert kicsit zanzásított fűrészpor lesz a fejben, de ezeket valahogy rendbe kellene tenni. Aztán többire rájössz magadtól, csak mi is úgy kezdtük, hogy lusták voltunk 2 naponta leírni, miszerint ha közel van valami, akkor mélységéleséggel is lehet játszódni, amúgy svenkelni kell, vagy C, D, verziók.

 

Addig vagy olvass utána, vagy akármi, ezt rágd végig és nem baj ha nem érthető, nyomkodd a masinát, nézd meg a képeket, kattints el sok ezret, aztán lehet folytatni:

 

http://www.bykyny.hu/fenykepezes-alapjai-tartalom.shtml

 

Nagyon sok dologra rá lehet jönni, aztán van ami nem megy, azt elengeded, meg vannak majd dolgok amik ösztönből jönnek, vagy tudatosan. Meg kell fejtened magadnak.

Előzmény: MesterAron (110017)
pagrus Creative Commons License 2016.02.18 0 1 110026

RAW-ból dolgozva muszáj.

Ingyenes, nyílt forráskódú RAW-feldolgozó a LR helyett:

http://rawtherapee.com/downloads

Leírás magyarul:

http://www.bykyny.hu/rawtherapee.shtml

Előzmény: Törölt nick (110009)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110025

Az a kerdes, mi a szandekod? Sodrodni szeretnel igy, vagy ugy, vagy celjaid vannak a fotozassal, es iranyitod a sorsod?

Ha celjaid vannak, akkor tudatosra kell venni a figurat.

Előzmény: Törölt nick (110023)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110024

Ez egy technikai kérdés volt.  A kérdés feltevés komoly ismeret béli hiányosságokra utalt. Erről a témáról több oldalt lehetne írni. Ha valaki valamelyest is ért a fotózáshoz ezt a kérdést  fel sem teszi.

De ezzel semmi baj. Szerintem ha komolyan érdekli a repülő fotózás Áront, akkor jobb, ha az elején tudatosul benne, hogy a jó képek nem maguktól jönnek, hanem egy tanulási folyamat eredménye. Senki sem verset ír rögtön hanem megtanul először írni, és olvasni. És még akkor se biztos hogy Ady vagy József Atilla lesz. De legalább írni, és olvasni tud. Az sem kevés.

Előzmény: Törölt nick (110023)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110023

Miért kéne mindenkinek ugyanazt az utat bejárni? Ki így lesz fotós (vagy nem lesz), ki meg máshogy lesz, vagy nem lesz... 

 

Én minden tanácsnak, segítségnek örülök, néha ide be is írom, hogy köszönöm! Aki nem szívesen segít, az ne tegye! :D (Nem személyes üzenet, általában értendő!! :) ) Szerencsére itt a fórumon majd' mindenki segítőkész a maga módján.

 

 

Előzmény: estvan111 (110020)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110022

Én tökéletesen tudok bródszájdolni. /is/

Előzmény: Rőth Sándor (110021)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110021

Kinek hogy sikerul.

Előzmény: estvan111 (110020)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110020

A fényképezést az alapok elsajátításával kell kezdeni. Autó vezetést sem a bródszájdolással kezdi az ember.

Előzmény: MesterAron (110017)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110019

Jaj de jó lenne ha ez ilyen egyszerű lenne egy repülőnél.:)

Előzmény: monyesz (110018)
monyesz Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110018

Persze, ezt hívják svenkelésnek! Húzod a kamerát a tárgy mozgásának megfelelően.

Vakuval a hátsó (második) redőnyszinkronnal csinálható meg, persze nem repülőnél. :)

Előzmény: MesterAron (110017)
MesterAron Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110017

Tudnátok segíteni hogy hogyan lehet azt elérni hogy mozgó tárgy fotózáskor (repülőgép) a háttér el legyen mosva viszont a gép éles legyen? Blende idő játékkal vagy normál beállításokkal csak mozgatni kell a gépet közeben?

 

Előre is köszi! :) 

estvan111 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110016

:)

Előzmény: Mercutio_ (110015)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110015

Semmi gond, és nagyra értékelem, ha valaki sallangmentesen leírja, hogy tévedett. Ritka az ilyen, emelem kalapom!

 

A következő talin vendégem vagy egy korsó sörre!

 

 

estvan111: "az a minimum, hogy ha kell megvágom a képet, beállítom az expót, kontrasztot, fehéregyensúlyt, szűröm a zajt és élesítem a képet. Alapvetően ő sem csinált mást. "

Ne vedd magadra, csak erről  az jutott eszembe, hogy a cimborám az ecsetet húzogatja a vásznon, meg Michelangeló is, tehát "Alapvetően ő sem csinált mást.":DDD

Előzmény: Fitstván 68 (110002)
Jahno Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110014

Végén még kiderül, hogy van külön repülőgépfényképezős szakág...

Előzmény: emyl (109996)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110013

Van jelentősége és az életlenségnek is van. De erre sincs egy recept. Ez is ízlés, látásmód téma függvénye

és van rá több fél módszer.  Kinek nagyon fontos, kinek nem. Nekem általában nem ez a kardinális kérdés egy képnél. De ne is vagyok egy pixelbuzeráló típus. Semmire nincs tuti előírás.

Előzmény: Törölt nick (110009)
Jahno Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110012

Én meg utána nézegetetm csak az utómunkás mindenfélét. Atzán valami lesz.

Előzmény: Rőth Sándor (110011)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110011

Bar senki kerdezte, de mielott digitalis gepet vettem, beiratkoztam egy PS tanfolyamra Jakab Zsolthoz, aki az ADOBE szakertoje, hogy legyen valami halvany lovesem a kepfeldolgozasrol. 

Megy itt az eszosztas oda-vissza a megapixelekrol, miegyebekrol, csak eppen az alapveto hozzaertes hianyzik. no mosoly

Előzmény: estvan111 (110008)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110010

Igen, van jelentosege. 

Előzmény: Törölt nick (110009)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110009

Szinte soha sem élesítem a képeimet, tényleg akkora jelentősége van? Lehet, hogy csak nem látom (meg) a különbséget, azért. Nem tudom. 

Előzmény: estvan111 (110008)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110008

Ez nem repülés specifikus feldolgozás. Ez teljesen normális menet. Messze van a halálpontos szín és fehéregyensúly beállítástól. Ez Ízlés, látás, és rutin kérdése. Mint láttuk nincsenek pontos értékek. És ezen kívül még húsz féle módon el lehet érni ezt az eredményt, vagy mást ami pont ugyan ilyen jó.

 

Ez a fényképezés pont olyan fontos és alapvető része, ha nem fontosabb mint a felvételezés.

Természetesen az ember ha ötszáz fotót dolgoz ki 800x600 pixelre ne szarozik ennyit, de az a minimum, hogy ha kell megvágom a képet, beállítom az expót, kontrasztot, fehéregyensúlyt, szűröm a zajt és élesítem a képet. Alapvetően ő sem csinált mást. Ez képenként kb. fél perc. Mondjuk ilyenkor az előre beállított 10-12 szűrés/ élestés  variáció közül választok.

Igényesebb helyre készülő képeknél ugyan ez több óra is lehet.  

 

Előzmény: emyl (109993)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.18 0 0 110007

Miert kene ra visszaterni? A vilag egyiranyba halad, megha nem is mindig a legjobba.

 

 

Előzmény: Törölt nick (110006)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!