A családom meg akar válni a pintyeinktől, 10 nap múlva megyünk nyaralni, addig. Internetre kéne felraknom a hirdetést, de félek, hogy valami hüllő eledel lesz belőle, sok ilyen történetet hallottam már. Kereskedésekbe nem veszik be őket.
Magyar név : Jerdon bronzpintye Latin név : Lonchura kelaarti (Jerdon, 1863) Német név : Bergbronzemännchen, Jerdon-Bergbronzemännchen Angol név : Black.throated Mannikin, Jerdon's Mannikin, Hill Munia
Na fején találtad a szöget! Pont ezt akartam következőleg felhozni, hogy róluk is olvastam ilyen "vonzó" dolgokat. Szóval akkor ezt is elhihetem a szakirodalomnak!
Kár :(. Hát, akkor marad a sirályka. Nem mintha ez olyan rossz lenne, mert tényleg nagyon szépeket láttam itt a neten is. És róluk rengeteg jót olvastam! :)
Remélem az is úgy igazolódik, mint a többiekről a rosszak!
hát amik nekem voltak, azok bizony agresszívek voltak... valóban nagyon elegánsak. két alfaja van. az egyik vöröscsőrű, a másik sárga. magyarországon alig lehet találni valóban vöröscsőrűt ( sárgát meg végképp ). mind olyan "répavörös", fenti két alfaj keresztezése miatt.
Figyelem: a zebrának sem kell a szomszédba menni egy kis "kegyetlenkedésért".
Köszi! Szóval tényleg agresszívak a drágáim. Olvastam ilyet, de reménykedtem, hogy talán mégsem ez az általános. Akkor lehet hogy tényleg maradok én is a zebrapintynél vagy a sirálykánál. Úgyis nagyon tetszenek! Csak az a baj, ha meglátok egy ékfarkút elcsábulok, mert olyan szép. Szolíd és mégis tetszetős. A monori börzén szeretném én is megvenni az első párat, most augusztusban. Remélem lesz börze!
a könnyebbet azért ajánlják, hogy legyen sikerélmény. én ékfarkúakkal kezdtem '95-ben. az első lépcsőt át akartam lépni.
szerintem jó választás. viszonylag igénytelen, de gondot okozhat a nemek megkülönböztetése. ill. agresszív faj. egy kalitkában csak 1 pár legyen. lehet csapatban költetni, de akkor fiatalokat kell venni és lehetőleg egyszerre beengedni a röpdébe. májusban a monori börzén vettem egy "pár-t", de mindkettő hím lett ( sokkal több a hím a piacon ). néhány hete vettem egy tojót. 1 nap alatt kiderült melyik hím a domináns. a másikat leválasztottam. az eredmény: pénteken kelt 4 fiókám.
Hát az nagyon jó kérdés, hogy milyen fajt akarok tartani! Ez az amit nem tudok eldönteni. Tudom, azt mondják nálam okosabb, tapasztaltabb emberek, hogy inkább valami "könnyebbel" kezdjük pl. zebrapinty vagy sirályka. Nekem ők is nagyon tetszenek, de a nagy szerelmem az ékfarkú amandina. Igazából azért nem tudok dönteni, mert mindet szívesen tartanám. Egyszerűen nem tudok mi alapján választani közülük. Ha lenne tanácsod, nagyon örülnék! Előre is köszi!
Gratulálok ehhez a topichoz, nagyon tetszik! Már régóta bele-belenézegetek, de ma végre végigolvastam a kezdetektől, és mondhatom nagyon színvonalas! Sok-sok információt és segítséget kaphat itt a kezdő madarász is. Bár nekem már vannak hullámos papagájaim, de éppen most készülök valamilyen díszpintyet vásárolni, így ezen a téren kezdő vagyok. Nagy öröm látni, hogy bár a szakirodalom tényleg nagyon szűkös (mert én is felkutattam már mindent, amit el lehetett olvasni magyar nyelven), azért itt vannak olyan tapasztalt madarászok, akik segítik a kezdőket a nehézségeikben! Nagyon örülök, mert régóta szerelmese vagyok ezeknek a gyönyörű kis madaraknak, és látom, ha belevágok, ide fordulhatok a kérdéseimmel.
Bocsánat, hogy rögtön az első hozzászólásom ilyen hosszúra sikeredett! :)
Magyar név : Fehérfoltos bronzpinty Latin név : Lonchura leucosticta (D'Albertis & Salvadori, 1879) Német név : Perlenbrozemännchen Angol név : White-spotted Mannikin Alfajok : nincs alfaj
Rizspinty tojót keresek. Tenyészti őket valamelyikőtök? Vannak most eladó fiatal tojók? Salgótarjáni vagyok, de ha nincsen senki a környékről, Budapestről való szállítást is meg tudok oldani (remélem).
Magyar név : Hegyesfarkú bronzpinty Latin név : Lonchura striata (Linné, 1766) Német név : Spitzschwanz-Bronzemännchen Angol név : Striated Mannikin, White-rumped Mannikin, Sharp-tailed Finch, White-backed finch, wild Bangalese
Latin név : Lonchura punctulata - Linné, 1758 Német név : Muskatbronzemännchen, Muskatfink Angol név : Scaly-breasted Munia, Spice Finch, Nutmeg Mannikin
Sziasztok! Demkó Ottónak szeretném üzenni, hogy kikeltek az izabell színű szebrapintyeim. Csodálatosak, már kirepültek. Egy tojót és egy fiút biztos megtartok. A fiónak aranyos kis gallérja is lett, valakire visszaütött, mert anyának apának nincs ilyen. Ha esetleg tudnátok segíteni!: használt röpdét vennék, vagy cserélnék dísznövényekre!