Keresés

Részletes keresés

Kvász Ivor Creative Commons License 2008.02.09 0 0 5734
Oppardon, most néztem meg a belinkelt helyet és látom, hogy LvT álláspontja eltér Hajdúétól.
Kvász Ivor Creative Commons License 2008.02.09 0 0 5733
A Buzi az bizony Buzai, de akit így hívnak, az előbb-utóbb megváltoztatja, például Buzára. Mint Buza Barna szobrászművész, aki eredetileg Buzi volt (erről a névről véletlenül beszélt is a Hajdú tanár úr). A Battyán eredetileg egyelemű személynév volt, amelyet magyarok viseltek, de hogy milyen eredetű, az kétséges. A Megyeri 'Megyerről származó'.
Előzmény: Blitker (5712)
Dincsuu Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5732

Szia !

ha mindenigaz az a férfi a térképről apám testvére.de ez nem biztos de tudtam egy férfiről aki ott él.

 

milyennincs Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5731

Korábban többször téma volt, hogy a telefonkönyvek mennyire alkalmasak kutatási eszközként, ha egy név 'németes' vagy szlávos' hangzású, meggyőzódni arról, hogy mennyire elterjedt abban az országban, annak melyik területén, stb. 

Ez a link, amit scasc hozott konkrétan Németország esetében 'jobbra váltja' a telefonkönyvet, olyan vizuális megjelenítésre, ami nem csak egy név elterjedését jelzi, hanem alkalmas annak az egyes szójárásait is jelezni (a konkrét példában a Meyer-Maier párhuzamban)

Így a Kukkonka 'találat' Lipcsében azt jelzi, hogy élnek ilyen nevű személyek (1-3 fő, vszeg 1 család), akinek van telefonja. (de a Kukkonkáról annyit már 'kiderítettünk' korábban is, hogy nem német eredetű :)

Előzmény: Dincsuu (5730)
Dincsuu Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5730

Köszönöm milyennincs!

még lenne egy kérdésem ami talán ide tartozik ha nem elnézést!:S

a térképes link egy régebbi üzenetedben csak külföldön élő kukkonkákat mutat??

 

Előzmény: milyennincs (5729)
milyennincs Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5729

mottó: "Mért, Te is Matuka vagy?" :) (aki érti)

Nem. Üsd be a googleba Kukkonka+Kunszentmárton, feladja azt a két Radix fórumot, ahol ez szóba jön (van pár Kukkonka a Tigyi név alatt). Aztán nézz körül a Radix-on (de ez már minden inkább a jeleztem másik topik témája) 

Előzmény: Dincsuu (5728)
Dincsuu Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5728

szia Milyennincs!!

vhol azt írták Kukkonka rokonokat kersenek, vmi radix forumon ott találtak is?

amugy te is kukkonka vagy??

Előzmény: milyennincs (5727)
milyennincs Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5727

Szia!

Ami itt eddig Kukkonka ügyben 'elhangzott', az miond nyelvészeti megközelítésből történt, anélkül, hogy a konkrét névviselő (aki kérdezte, - illustr férjéé é név) mondott volna valami 'kapaszkodót' a család eredetéről (legalább a dédszülőkig a családi emlékezet él, ezekből sok minden hasznos információt le lehet vonni, ami segít az egyes elágazásoknál).

Szerintem ha írnál erről valamit a Családfakutatás topikba utána lehetne nézni. Mert a név eredete ez esetben (s minden más egyedi névnél) szorosan összefügg a család eredetével. Kezdetnek: a korábban felmerült kunszentmártoni 'tájolás' esetetekben megáll?

Előzmény: Dincsuu (5725)
milyennincs Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5726

Látom már :) (5483 hsz)

 

2 oka lehetett, hogy átsiklottam:

1. ami nem linkként van, nem szoktam kipróbálni

2. túl kicsi betűvel volt írva. :)

 

egy 'újszülött'

Előzmény: scasc (5723)
Dincsuu Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5725

valaki megtudná írni a kukkonka név eredetét?köszönöm

én is kukkonka vok.

Dincsuu Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5724

Szia milyennincs!!

köszönöm gyors válaszod,mintha ugy láttam volna régebben te is kommentárokat írtal a vezetéknévvel kapcsolatban.esetleg tudnál róla vmit írni??Köszi előre is.

Előzmény: milyennincs (5722)
scasc Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5723
Ezt a forrást egyszer már belinkeltem a "Puszter" kapcsán... de lehet, hogy másik topikban volt... Tényleg klassz Németország területére nézve.
Előzmény: milyennincs (5722)
milyennincs Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5722

Szia!

Nézd, milyen remek forráshoz segítettél. Ötletszerűen beírtam a google-ba, hogy Kukkonka és a 3. lapon feladta ezt a remek forrást, mely alapesetben azt mutatja, hol lakik most az adott néven keresett személy.

 

Viszont nagy segítség a magunkfajtáknak. Nem kell itt telefonkönyvezni, hanem beírod a keresett nevet, mint pl. Meyer, vagy Maier s jön is a remek vizuális megjelenítés, merre laknak (most), milyen eloszlásban, s alatta a szöveges részben is sok értékes információ. (az itt előbukkant 'német ' nevek 'gazdáinak' is sokat segíthet)

Előzmény: Dincsuu (5721)
Dincsuu Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5721
látom hogy nagyon sokat foglalkoznak a Kukkonka név eredetével,én egy fiatal lány vagyok és egyszer beütöttem a kerseőbe a kukkonka nevet kiadott pár találatot mert engem is érdekelt volna a név eredete mivel én és féltestvérem is Kukkonkák vagyunk.nem tudom hogy az a kukkonka amiről önök beszélnek ez a kukkonka. köszönöm válaszát.
Előzmény: illustr (2925)
Lájszló Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5720

> Valami ilyen lehetett:

 

Nem, nem ilyen, mert talpatlan betűtípussal volt szedve. Három tökegyforma vastag függőleges vonal. Abban a betűtípusban semmi különbség nem volt a nagy I és a kis l között.

Előzmény: Törölt nick (5711)
Lájszló Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5719

Hát akkor ez nem jó minőségű szedés volt. Meg nagyon apró betűs. Egyébként meg nem matekkönyv volt, hanem kémia.

scasc Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5718
Matematikai formulákban változókat kurzívában szedjük, a számokat egyenesben. Ez már önmagában elég megkülönböztetés. Jó minőségű matematikai szedésben az l-változót a kurzíva l egy (matematikai) változatával helyettesítik, hogy még jobban elkülönüljön az 1-estől: látható felső hurokkal.
Előzmény: Lájszló (5710)
hive Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5717
Előzmény: FriendlyFire (5715)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5716
Volt egy "Vószem" nevű szomszédunk, ez vajon számnév? :-)
FriendlyFire Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5715

"Buzi nevü családnévről?"

 

Igen, szerintem magyar talán a "buzá"-ból? Buzai?

Előzmény: Blitker (5712)
rumci Creative Commons License 2008.02.08 0 0 5714
A Hatos mint családnév vsz. leginkább apanévi lehetett. Régi világi személynévként ugyanis a hatodszülött kaphatta ezt a nevet (vö. Előd mint elsőszülött). De lehetséges Kázmér szerint az is, hogy a hatodik telek birtokosa kapta ezt a nevet. Én mindenképp az előbbi lehetőségre voksolnék.
Előzmény: -Tremmel- (5713)
-Tremmel- Creative Commons License 2008.02.07 0 0 5713

Sziasztok!

Ha már "számos" családnevek.  A Hatos nevet hogy kaphatta valaki? Hatos számú házban laktak az ősök? Valami ragadványnév lehet?  Erre egy példa a mi falunkban: Az egyes számú házban lakókat Egyeséknek mondják még ma is,hivatalos nevük Szabó. A faluban a Szabó volt a leggyakoribb családnév,és mivel ők az egyes számú házban laktak,igy lettek Egyesék. A Hatossal is ugyanez lehet?

Üdv!

Blitker Creative Commons License 2008.02.07 0 0 5712
Hallotatok ti már a Buzi nevü családnévről?Mert én igen és hát nem igen tudtam behatárolni hogy ez valami külfödi név vagy magyar.Ja és megtudja valaki mondani hogy a nevek miylen eredetüek?:Battyán,Megyeri.Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 5711
Előzmény: Lájszló (5710)
Lájszló Creative Commons License 2008.02.07 0 0 5710

A nagy I, kis l és az 1-es szám tipográfiai hasonlóságából iszonyú szívások tudnak keredni néha. Gimiben angolból volt egy olvasmány "To be római három" címmel. Rá nem bírtam jönni, hogy mit jelent :)

A múltkoriban meg párommal percekig próbáltunk megfejteni egy matematikai formulát, mire rájöttünk, hogy amit egyesnek nézünk az egy ell betű...

Előzmény: Törölt nick (5709)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 5709

Egyszer egy ismerős megkérdezte, hogy "Ki az a Három Márton? Ráadásul római számmal van írva!"  (Ill Márton)

Viszont egy Hatost én is ismerek.

Kvász Ivor Creative Commons License 2008.02.07 0 0 5708
Háromsitz-cel már találkoztam (és azóta se értem, talán valami népetimológiás alakulat...)
Előzmény: Lájszló (5707)
Lájszló Creative Commons License 2008.02.07 0 0 5707
Pár éve a lépcsőházunkban az egyik postaládán megjelent egy "Három ???" név (a keresznévre már nem emlékszem). Mindig olyan Mórás hangulatom támadt, mikor rápillantottam...
Előzmény: scasc (5706)
scasc Creative Commons License 2008.02.06 0 0 5706
igen... meg ritka a latin praenomeneredetű magyar családnév...

A Nyolcas melléknévi alak, de a Harmincat (bár nem ismerem az illető építészt) érni hagyom.

Hundertwasser (az építész) eredeti neve Stowasser volt, olyannyira, hogy én a Stowassert forgattam hat éven át: az építész apja latin professzor volt, és a Stowasser egy latin szótár...

Persze, ez eleve egy igen hibrid és szokatlan név, plussz II. József, ha minden igaz...


Ha a Száz nem szász, hanem valóban számnév, akkor a Harminccal egyetemben érdekelne mindenféle fejtegetés.----
Előzmény: Kvász Ivor (5705)
Kvász Ivor Creative Commons License 2008.02.06 0 0 5705
Vagy ezek a latin praenomenek: Decimus, Quintus, Sextus. Igaz, ezek meg nyilván 'valahanyadik fiú' eredetűek, ami százzal már bajos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!