Keresés

Részletes keresés

Kriza Creative Commons License 2005.09.08 0 0 375
Gyivi már úton van felétek :))) És halkan szólok, babakocsit ne felejts el mellékelni Sahuhoz :)) )
Előzmény: zso70 (372)
Coge Creative Commons License 2005.09.08 0 0 374

P, mint Pablosky :-)))

(na, azoktól szoktam elolvadni...)

Előzmény: zso70 (371)
dalia Creative Commons License 2005.09.08 0 0 373
az én lányom szept12-i, hasonló okokból 4 évesen vittem oviba, aholis közölték, hoyg ő már nagy a kiscsoportjoz, és felvették a középsőbe :) így valóban 3 évig jár majd oviba, de ebből 2 nagycsoport lesz...
Előzmény: rozália (365)
zso70 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 372

Ja, s holnap mennek a gyerekek a Nagyihoz, mi meg ketten egy pinduri picike hetvegio pihenesre hahaha, de jo lesz!!

 

 

zso70 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 371

Tornacipo, piros ugyan pl a Duna Plaza aljaban levo gyerek outlet-ben ( ua. van kinna Biatorbagyiban ), s csattos.

De tepozaras, nem rozsaszin, kek-viragos, kek-narancssarga, Babybell markaju pl. a Becsi uton levo Uj Udvarban a gyerekcipo boltban ( vagy a Teres krt 27-ben van meg uzletuk)

az utobbi cipoboltot ajanlom masnak is, mert Jo, markas gyerekcipok, nagyon bo meret valasztekkal, s olcsobban, mint pl a Branch-ben ( Siesta, Monke, az a spanyol P betus, a nemet Knee.. vmi, egynek sem jut eszembe normalisan a neve )

Előzmény: piglet (360)
Coge Creative Commons License 2005.09.08 0 0 370

Miabaj a pirossal??? :-)))

(tornacipő: Stop Shop, Kenguru Gold, garantáltan nem rózsaszín :-)

Előzmény: piglet (360)
Rapsonne Creative Commons License 2005.09.08 0 0 369
Piglet, köszi
Akkor nálunk is van ilyen a kád oldalán futtatva, csak nem tudtam, hogy így hívják :)

egyébként mi is ilyen tükröt szerettünk volna, csak valahogy mégsem lett. Aztán gondoltuk, hogy ecserin vennénk egy régi képkeretet, bele a tükör, a sarkaiba pedig be lehetne faragni a bordür egy-egy darabját... csak aztán ez se tudott megvalósulni, lévén, hogy nem vállaltam három gyerekkel - egyedül - az ecserit :))
Előzmény: piglet (362)
rozália Creative Commons License 2005.09.07 0 0 368
Jé, tényleg, bocs. :)
Előzmény: Lovászi (366)
levelibeka Creative Commons License 2005.09.07 0 0 367

Majd olvasok mindjárt vissza, csak látom, hogy az úszás is volt téma.

A lányom tavaly óta (3 és fél év) jár úszni az ovival, hetente 1x viszik őket és meg kell mondjam, hogy a mellúszást (főleg a lábtempóját) megtanulta már (na jó nem tökélyre), de ügyesen csinálja, és karúszóval igaz, de a 2 méteres medencében a nyáron 100 métert leúszott egy nyik és megállás nélkül az apjával, és halad is rendesen. (Ja és a fejét a víz alatt tartja, csak levegőre veszi ki.) Úgyhogy én örülök annak, hogy jár úszni, de természetesen ezzel az a célom, hogy megszerezze a vízbiztonságot (na meg persze az alap úszást is megtanulja), de semmiképpen nem szeretnék belőle úszóbajnokot nevelni (csak nem szeretném ha úgy járna mint én, hogy 14 évesen saját maga kelljen egyedül megtanulnia).

 

Jövök majd még eset, visszaolvasok addig.

Lovászi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 366
Én. Pár hozzászólással lejjebb írtam is :-)
Előzmény: rozália (365)
rozália Creative Commons License 2005.09.07 0 0 365
Manó, szerintem szeptemberi és júniusi gyerekeid pont jók lesznek az iskolában, kb. hétévesen sem a legkisebbek, sem a legnagyobbak. Mivel sokan félnek attól, hogy az ő gyerekük lesz a legkisebb, április-májusi gyerekeket is visszatartanak, ők azok, akik hét és félévesen mennek iskolába, Akiket meg nem tartanak vissza, azok hat és fél évesen, szóval a 7 az épp átlagos. Nekem az a problémám, két júliusi és egy decemberi gyerekkel, hogy a júliusiak négy évet fognak óvodába járni, és mivel én is a saját emlékeimből indulok ki, ez nagyon soknak tűnik. Akinek szintén nyári gyereke van, hogy oldottátok ezt meg? Van, aki csak négyévesen vitte óvodába a gyerekét emiatt?
Előzmény: __mano (335)
piglet Creative Commons License 2005.09.07 0 0 364

A bordűröktől nem:-) A fiam már nehezebb ügy. 9,5 hónapos és kb ugyanennyi kiló. És néha olyan érzés kézben tartani ilyen helyeken, mintha egy vízisiklót próbálnál megtartani.

 

Jaj szegény Emmu: Homeos vackok pluszban nem játszanak?

Előzmény: Kriza (363)
Kriza Creative Commons License 2005.09.07 0 0 363
Nem kaptál sérvet, míg cipelted? :))

Enyém kicsi meg beteg, a köhögé sátment orrfolyás-szemgyulladás-köhögésbe, annyi gyógyszert kell adagolni neki, meg fogok őrülni, ő igen nem érti, mit akarok a szájában holmi fecskendőkkel, ha a ciciből jönne a Panadol/Ambroxol, biztos jobban rájönne, mi a teendő vele... :)) Plusz szemcsepp, orrcsepp, ha bedugul az orra... Máris kezdődik a szezon?!?! :(((
Előzmény: piglet (362)
piglet Creative Commons License 2005.09.07 0 0 362
:-)))) szóval a tükör szélére csempe anyagból díszcsik. Ilyennel van kirakva a tükör körbe. Egy darab ilyen csík az kb 3,5 dkg, és 20 centi hosszú:-) NA ebből kellett három.
Előzmény: Rapsonne (361)
Rapsonne Creative Commons License 2005.09.07 0 0 361
Piglet, mi az a bordürcsík?
Előzmény: piglet (360)
piglet Creative Commons License 2005.09.07 0 0 360
Ma egészen konkrétan 3 azaz három!!! darab plusz bordűrcsíkért mentem be a Bricoba, utána megnézni, hogy a kiválasztott falszínek megfelelők-e, tegnap ezekből kevertettem mintát. Majd némi sportcipő vadászat volt, kizárólag tépőzáras, mert a cipőfüző még nagy ellenfél, én meg nem szúrok ki direkt az óvónénikkel. Úgyhogy a masnikötés még csak itthoni téma. Viszont tépőzáras cipőből lányosat, de NEM rózsaszínt elég nehéz találni. Kerestem még tornaruhát is a nagycsajszinak, de nem volt, illetve volt, de csak 110-es, 110-es, meg 110-es, ja és piros meg piros:-))))
Előzmény: Kriza (357)
Rapsonne Creative Commons License 2005.09.07 0 0 359
ja, hát ez nálunk is így volt :)

csak éppen azzal a különbséggel, hogy Hajna oviban napközben, én meg a két kicsivel jártam a csempeáruházakat :)
Előzmény: Kriza (357)
zso70 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 358

Szia, valo igaz, amit Piglet irt, 5 eves korig nem beszelhetunk uszas tanulasrol, megis van, akik csinaljak..pl. a Komjadiban a Szabo Joe uszoiskola, asszem, a Darnyi is levitte 4 evesre a korhatart, 5-rol. Bende odajart 2 evig - Darnyihoz -, az jo volt, jo edzok vannak, eleg stabil a csapat...

 

Nalunk meg szerencse, hogy a legnagyobbat az ocsem szallitja 14-kor a varos tulfelen levo Komjadiba, nem tudom mi lenne nelkule... mert hiaba 10 es fel eves, en bizony nem engedem egyedul BKV-zni.. de ez megint az en perverzitasom.. meg valljuk meg oszinten a gyerek sem olyan, akit nyugodt szivvel engednek nem is tudom hany atszallassal utazgatni.. legalabb 4* kellene atszallni

 

Ma kezdodik a balett, de ez nem olyan balett Piglet!!! :))) Tavaly a Pottom Pannat tancoltak a Jozsef Attila szinhazban volt a bemutato, ezt olyan nagyzolos dolognak tartottam, nem hittem a baratnomnek, egeszen addig , amig nem ultunk ott a Jankaval, nezokent, s lattam az ovis pindurokat,a hatalmas szinpadon,  ahogyan emelgetik -abszolut nem klasszikus balettosan - a labukat, tancolnak onfeledten... meg en is konnyeztem. szerencsere ez az oviban van, meg a dalosjatek is, ami olyan, mint egy mini zenekar, foleg enekkel. Nagyon birom, hogy ezekre a plusszokra nem kell hurcolni, hanem helyben van, csak fizessunk erte...

Előzmény: Rapsonne (354)
Kriza Creative Commons License 2005.09.07 0 0 357
Nekem az építkezés alatt a kedvencem az volt, hogy a párom képtelen volt úgy csempét, padlót, stb.-t _nézni_, hogy ott voltak a gyerekek (akkor még csak 2, + egy a hasamban), mert zavarták, hogy nem haptákban állnak, ezzel szemben én levezényeltem a teljes konyhabútor tervezést-mérést-rendelést ÉS a riasztórendszernél ugyanígy, hogy itt voltak velem a kölkök, plusz a hasamban a kicsi :)))
Előzmény: piglet (353)
piglet Creative Commons License 2005.09.07 0 0 356
Isten igazándiból azt mondják, hogy 5 éves kor alatt nem lehet úszni tanítani egy gyereket, max vízhez szoktatni.
Előzmény: Rapsonne (354)
adrienne1 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 355

Megnyugtatasul minden logisztikailag tulterhelt anyukanak: elmulik...:)

 

(Nalunk is volt 5-6 ilyen harcos év, mostanra a legkisebb is 11  éves elmult - mar teljesen önalloak, persze mas jellegü problémak nyilvan vannak szép szamban..)

Előzmény: Rapsonne (354)
Rapsonne Creative Commons License 2005.09.07 0 0 354
hajjaj, én is ezelőtt állok, bár csak a nagyot viszem majd uszodába.
szeretném Borót is, de nemtom, három évessel foglalkoznak-e egyáltalán.

valamiért paráztam ezektől a különfoglalkozásoktól, most már tudom, hogy miért :))
Előzmény: piglet (353)
piglet Creative Commons License 2005.09.07 0 0 353

:-))) ez ismerős. Látom te sem unatkozol. Mások szerint én is állandóan ráérek. Most például, ha felkel a legkisebb, akkor szabad kimennem a házhoz, előtte beszerezni még gyorsan mindenféle rém fontos izét. Majd szabad velük megbeszélnem, hogy mi hogyan legyen. Utána kis bevásárlás, posta és egyéb nyalánkságok (pl tornacipő és társai beszerzése), majd utána haza, ebéd, alvás a kicsinek. Utána indul a szerdai történet.

JA és eszembe jutott ám, hogy még be fog figyleni valószínűleg csütörtökre egy logopédus is a nagyfiúnak. Izgatottan várom harmadik gyermekem ovis korba lépését, amikor újabb logisztikai kihívásoknak felelhetek meg:-DDDDD

Előzmény: Kriza (352)
Kriza Creative Commons License 2005.09.07 0 0 352
És az enyém milyen: H-Sz-P normál napok, ilyenkor pihenek, házimunka néven. Kedd fél 9h-től dévény Budaőrsön Emmának, délben Jakabot hazahozom, 4-5h között úszásra viszem a Farkasréti temetőhöz, mindeközben próbálok vmi nyugalmat biztosítani Emmának, aki ráadásul jövő héten elkezdi a főzeléket, tehát nem elég, ha a ciciket visszük magunkkal helyekre. Szerencsére Dömére ezalatt bébiszitter vigyáz, de nem tudom, meddig bírja a pénztárcánk...

Csütörtökön délelőtt 10-11h én megyek tornára, Jakab haza ebéd után, délután úszás ismét. És természetesen Emma velem is jöhet mindenhova, megengedem neki :))

A ráérő napokra bezsúfoljuk a kféle mesterek látogatását, a bevásárlást, a főzést, mosást, teregetést és ami még eszünkbe jut, és máris látjuk, hogy "hiszen te úgyis otthon vagy és semmi dolgod avagy te ne beszélj neked mindennap vasárnap" :)) (ez egy valós idézet 3 gyerekes ismerősöm hatalmas empátiával rendelkező ex-férjétől...)
Előzmény: piglet (351)
piglet Creative Commons License 2005.09.07 0 0 351

Vége a jó világnak:-)))), hogy a két gyerek egy helyre jár tornázni. Mindkettő máshová. Úgyhogy a hétfői és a szerdai napjaim kissé viccesek lesznek. Elmegyek a lányért 4-re, elviszem tornára, majd közben a fiam tornázik 5-ig , szerencsére ez az oviban van. Addigra vissza érte, öltözés, és irány a lányért. Majd haza. Mindezen oda-vissza furikázás közben a legkisebbnek szabad engem elkísérni:-)

A kedd sem lesz rossz, de ennél könnyebb. Ott csak a fiam viszem tornázni, miközben a lány táncol, akit elhozok. Szerencsére vele már nem kell visszamenni a fiamért, mert őt elhozza a párom. Még jó, hogy útba esik neki. Aztán csütörtökön és pénteken kifújjuk magunkat:-))))

anyabanya Creative Commons License 2005.09.06 0 0 350

ez is igaz. Anna  márciusi ö minden kecmec nélkül ment. Tamás esetében aki márciusi szintén a nev tanos pedagogus halasztást javasolt, mert diszgráfiás, de nagyon...Tomi nagyon iskolás akart lenni. A pedagogus akkor azt mondta hogy adjuk a döntést közösen a pszichiáterhez, aki megnézte Tomit és azt mondta menjen mert nála ez a diszes dolog sérülésböl adoddik és 20 évesen is az lesz. Igy ment és nem bántuk meg.  Peti novemberi és alapból ügyes volt ment. Viszont Petis sosem volt motivált a suliban, most sem az:(  Ennek egyébként részben az ovi az oka, ahol vegyes csoportba volt és ugyanugy csinálták vele 3 évesen is az iskolaelökészitös munkákat söt ugyanugy pontoztás, és ö sosem kapott napocskát..mindig felhöcskét...Aztán egyszer egy felhöre azt mondta hogy az nap, csak a felhö mögött és oda rajzolta sugarakat erre megszidta az ovonéni, hogy nem szabad lehazudni a pontokat, mire Peti összetépte a legközelebbi felhöcskéjét. Ezután sohasem érdekelte már a napocska sem...

Csabi 4.5 évesen kezdett beszélni április végi. Baromi okos volt kicsinek is, de vannak problémás területei is, teljesen elvarázsolkt mano. Nek azért javasolták a szalajtást, mert kései beszédfejlödésü a suli kezdetekor még csak  alig 2 éve beszélt, másrészt hátha kevésbé lesz szorakozott (nem lett kevésbé szorakozott:)  )

 

Matyi juliusi, de neki sem volna jó, mert bár ö is okos, de ö még annyira mesékben él, hogy hagyni kell ...

Előzmény: zso70 (348)
zso70 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 349
nem 10 eve jartam logopedushoz, persze, hanem 100 :)))
Előzmény: zso70 (348)
zso70 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 348

Nevelesi tanacsado es tanacsado kozott orult kulonbseg van....

en egyenlore a logopedussal jartam igy, tobben ismerik innen Jankat, nagyon keson kezdett beszelni, egyszeruen volt egy olyan jel-mimika "szotara", hogy szavak nelkul megertette onmagat.. nagy dilemma volt az ovi, tavaly ( szept.14.-i), nagyon-nagyon tartottam attol, hogy a tobbiek kikozositik, csufoljak..etc.szerencsere nem igy lett.

jelzem, oviba kerules elott voltunk pszichomokusnal, aki megerositett abban, hogy oviban a helye.Raadasul az ovo nenit jol ismertem, s biztositott arrol, ha barmi gubancot lat, szol.

Majd az ovo neni jelezte, hogy lehet megis jobb lenne logopedus, mert a fejeben a gondolatisag joval elorehaladottabb, mint a beszed, s nehogy ebbol legyen problema.

Elmentunk logopedushoz, aki eloirta  heti 1x alkalmat, torna, + logopedia, 2x45 perc!!!!!!!  rohadtul utalta, asszem az 5. uvoltos alkalom utan abbahagytuk

( eleve nem ertem hogyan lehet egy 3 es fel eves gyereket 2*45 percig foglalkoztatni, 10 perces szunettel )

 

Talalkoztunk egy masik logopedussal - akihez 10 eve meg en is jartam ,s  akiben max.megbizom -, s O azt mondta, beken kell hagyni a gyereket, semmi baja nincsen, majd 5 evesen, ha beszedhibas lesz, akkor kell vinni logopedushoz.

 

Mindezt csak azert irtam le ilyen hosszan, mert eleg nagy szerencsenek kell lenni ahhoz -lsd Rapsonne-, hogy egy valoban jo, lelkiismeretes, munkajat aprolekosan vegzo szakemberhez keruljona gyerkoc.

Előzmény: anyabanya (347)
anyabanya Creative Commons License 2005.09.06 0 0 347
Ehhez még csak annyit, hogy ez olyan komplex dolog, mert önmagában az okos meg az ügyes nem elég kell ahhoz egyfajta szociális érettség is (vagy valami hasonlo)... miként nem is a méret a lényeg. Az esetek többségébe tényleg jó elfogadni egy nevelési tanásadós szakvéleményt.
Előzmény: Lovászi (346)
Lovászi Creative Commons License 2005.09.05 0 0 346

Ismerve az indokaitokat, jól döntöttél. A gyereknek megfelelő idő előtt sulit kezdeni pont akkora marhaság, mint kellő ok nélkül visszatartani.

 

A barátnőm fia ugyebár a nagylányommal egy napon született, az ő fia mégsem ment 6 évesen suliba, mert még nem volt érett rá.

 

Eszembe jutott egy volt csoporttrásnőm, aki '66 januári volt, de velünk, a 64-65-ösökkel kezdte a sulit, mert a szülei 42 és 49 évesek voltak, amikor született, és egy kicsit "siettették". Folyton kilógott a csoportból, aztán az 5 éves talinkon mesélte, hogy mennyire zavarta, hogy mindenki "felnőttebb" nála. Érdekes, nem?

Előzmény: piglet (344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!