Keresés

Részletes keresés

Szab_pazsit Creative Commons License 2007.04.13 0 0 583
Szóval nem ajánlod sík utat? :)

Azért én most hétfőn is mentem ilyesmit csakazértis. :) bp-üllő-ócsa-dabas-ladánybenne-kerekegyháza-ágasegyháza és vissza, összesen 226km lett és talán 500 szintet írt a gps, de én nem hiszem, hogy abból az egy-két felüljáróból ennyi összejött volna. :))
Előzmény: Sutam (471)
csiga papa Creative Commons License 2007.04.10 0 0 582
Anzix

Gyógyulgat a becsípődött derekam, hétfőn már - óvatosan - bicajoztam egy huszast. Terepen ámentünk Domonyvölgybe, van ott egy nagy lovastanya. Kapujában sorban álltak a belépni kívánó autósok. Odabenn burkolt parkoló, tőle 30 lépésnyire pecsenyesütő ill. nézőtér. Menetrend szerint induló tájnéző lovaskocsi, 30 fő befogadóképességgel.

Pörgetünk a süppedős homokos erdei úton hitvesemmel, a lovaskocsi hátuljából meg kameráznak bennünket a "turisták".
kocsi Creative Commons License 2007.04.09 0 0 581
A Vértes is kivirágzott.

Vértes

Képek itt.
Sutam Creative Commons License 2007.04.09 0 0 580
Köszi!

Egy nagyon pici kis beszámolót írok, mert majd egy kicsike kis képes leírás lesz a honlapomon is.

Mint kiderült, az illető, akivel mentem (Atilla), asztmás, így "nagy" menetet nem tudtuk menni. Pilisszántón az emelkedőn már látszott hogy estére nem fogok elfáradni, mert Atesz tüdeje bringatolásra kényszerítette őt.
Így maradtunk Szántó körzetében.
Az ifjúsági találkozó helye az Orozdi kastély volt (a hosszúhétvége miatt volt ekkorra szervezve, és jó csapat jött össze, többek közt egy kis bringás mag is ;-). Itt letettem a cuccom a cs.-tartóval együtt, és kipróbáltuk, hogy mit tudunk terepen. Én egy outi jellegű gépen voltam, szóval ráfogtam, hogy cyclocrossozom aszfaltgumikkal (és a defektem nem is felütés miatt lett estére, hanem tüske miatt, tüskét előttenap Kecskeméten is kaptam). Érdekes volt, a Pilis alatt mentünk el egy erdészeti (?) úton, kb. 2*10km-t. Az érdekessége a dolognak a "terepezés" volt.
Ma is mentem kb. 30km-t (nem többet, mert a szálláshelytől kb. ekkora távolságra vettek fel szüleim a kocsival). Szántótól Zsámbék felé mentem. Csúcs helyek azok. Nagyon tetszett (meg végre kicsit kierőlködhettem magam az emelkedőkön ;-).
Előzmény: gabriel8 (570)
Sambucus_Ebulus Creative Commons License 2007.04.09 0 0 579
Szombaton Bakonybél, ma Csesznek környékének erdei útjait próbálgattam. Sok aszfaltos és murvás erdészeti út van. A Cuha völgyet leszámítva alig találkoztam emberekkel. Ott viszont csúcsforgalom volt. Több út az erdő közepén ér véget. Vadcsapásokon , erdei nyiladékon, köves szurdokon lehet újra elérni az utat. Többször is tolni kellett a gépet, de ez nem okozott lelki válságot. Az idő mindkét nap kifogástalan volt, a környezet szintén. A két nap 50-50 km-t bicikliztem és ebből közúton öszesen csak 7 km-t kellett megtenni.
gabriel8 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 578

Mentem egy kis hegyi túrát (80 km, 1400 m szintem.).

Hát hogy Visegrádra már hogy megérkeztekn a turisták.

 

Viszont a virogos és üde zöld, friss levelő növények úgy látom 1-2 héten belül rábírnak, hogy néhány 10km-t tekerjek síkon a Duna parton is. Hiányzik egy picit az is :-) + a Börzsöny is :-)

 

G

kocsi Creative Commons License 2007.04.07 0 0 577
"És csak 318 méter a legnagyobb hegy a környéken, de azt már keresni kell!"

Azt azért tegyük hozzá, hogy akkora hullámvasutak vannak, hogy egy idő múlva az ember már inkább menne hegyre mint egyik buckáról a másikra. :-)
Előzmény: pele_nka (576)
pele_nka Creative Commons License 2007.04.07 0 0 576
Ha az időjárás nem zavar, tudom ajánlani a Balti-államokat, szépek. És hát hideg sincs mindig. Van sok tó meg rengeteg erdő, tenger, kedves emberek. És csak 318 méter a legnagyobb hegy a környéken, de azt már keresni kell!
Előzmény: Sinbiciklis (574)
Sinbiciklis Creative Commons License 2007.04.06 0 0 575

Vagy eltévedtem, és ez a h1i biciklisek topikja?

Előzmény: Sinbiciklis (574)
Sinbiciklis Creative Commons License 2007.04.06 0 0 574
Jó lenne frissiteni is, mert a tököm tele van a hágókkal. Valami jó síkvidéki 5letre várok.
Előzmény: Gracioso (572)
-Henger- Creative Commons License 2007.04.05 0 0 573

Nincs mese, vennem kell egy Pilis térképet. :)

Akkor sokkal bátrabban vágnék bele egy nagyobb körbe, nem csak a már eddig ismert utakat járnám be. Mert a Pilis tavasszal is csodaszép!

Előzmény: Törölt nick (559)
Gracioso Creative Commons License 2007.04.05 0 0 572
Sziasztok!

Örülök, hogy kezd fellendülni a topik!
Amiért most jöttem az az, hoyg elújságoljam, hogy régi honlapunk (bringatura.uw.hu) ide költözött: http://www.bringaturak.hu/

gabriel8 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 571
És a lejtőkön vagy a Duna partra, vagy a PIlis vmely szélére jutsz. :-)
Előzmény: gyuri62 (568)
gabriel8 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 570

a belinkelt térképen látod, h Pilismarót alatt a fehér színű útban van egy elágazás, az az egyik amire kérdeztél.

 

pap-rét pedig ua térképen is látható a "Visegrádi hegység" y-jánál !

 

G

Előzmény: Sutam (563)
Szab_pazsit Creative Commons License 2007.04.05 0 0 569
Pap-rét itt van: N47 44.312 E19 00.735
Előzmény: Sutam (563)
gyuri62 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 568

Az a jó a Pilisben, hogy annyira nem tudsz eltévedni, hogy estére haza ne találj :))

Ha az egészet megkerülöd, az se több 100 km-nél

Előzmény: Sutam (567)
Sutam Creative Commons License 2007.04.05 0 0 567
OK ;)!
Előzmény: gyuri62 (566)
gyuri62 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 566
Ahogy olvasom van már segítség, akkor én nem bonyolítom már tovább a helyzetet :)
Előzmény: Sutam (558)
Sutam Creative Commons License 2007.04.05 0 0 565
"A pap rét merre van? Csak mert kíváncsi vagyok, jó lenne azt is megnézni."

Oké, most olvastam elteljesen a "túrát" is, tehát akkor P.szentlászló felé van.
Előzmény: Sutam (563)
Sutam Creative Commons License 2007.04.05 0 0 564
Sok ilyen út van a Pilisben?
Előzmény: Törölt nick (559)
Sutam Creative Commons License 2007.04.05 0 0 563
Megnéztem a térképen, amit írtál, és elcsodálkoztam, mert tegnap megint elszámoltam magam (én is filóztam, hogy milyen kört tegyünk). Én 50km-nek kb. kétszerakkora kört számoltam ;-).
Köszi szépen, hogy leírtad, nekem így hirtelen a körtúra szimpibbnek tűnt (az 1000m-es szinttel együtt, legalább erre lehet hivatkozni, hogy megtettük, mégha nem is az 50km-re ;-).
Ugye jól vettem ki, lemegyünk majdnem Pilismarótig, de a város előtt nem sokkal visszafordulunk egy másik útra, majd irány Dobogókő.

A pap rét merre van? Csak mert kíváncsi vagyok, jó lenne azt is megnézni.
Előzmény: gabriel8 (560)
gabriel8 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 562

HÜLYESÉGET BESzÉLEK, kinagyítás nélkül pont úgy tűnt a kép.....

Nem az, mert ott aszfaltos.

 

G

Előzmény: gabriel8 (561)
gabriel8 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 561

az első kép a Skanzen és pap-rét közt van fotózva az esőház elől, v tábla elől :-)

 

ezt az utat kb. 2 km hosszan leaszfaltozták újra, de a lejtőt Visegrád felé is kb 3 helyet 0,5-0,5 km hosszan.

Előzmény: Törölt nick (559)
gabriel8 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 560

http://david.web.elte.hu/pilismap1.html

PILIS TÉRKÉP ERDÉSZETI UTAKKAL !

 

50km-re  a legjobb kör Pszántóról:

 

Pilisszántó - meredeken át Pilissztkereszt - felfelé 2 km után leágazás jobbra erdészeti útra, azon kb 5 km fölfelé (300 m  lejtő is), majd 2,5 km lejtő után (B) leágazás balra Pilismarót felé (irányba) - itt kb 2 km emelkedő, onnan 10km lejtő, rálátni a Dunára útközben. Becsatlakoztok egy erdészeti útba (Ördög küllője), ott balra fordulni fölfelé, ami n a Hoffmann fogadó után 1 km-rel, az elágtól össz kb. 7 km, ott nem lefelé Pszentléleknek kanyarodni, hanem tovább fölfelé ami becsatlakoztat az Esztergom - Dobogókő közti útba.

Innen autók is járnak. 500 m múlva értek az 560-580 m magas Két bükkfa nyeregbe, ahonnan vagy 3 km alatt felmentek Dobogókőre, v gurultok vissza Piliszentkeresztre, ahonnan pár km Pilisszántó.

 

Szintemelkedés: kb: 200 + 250 + 60 + (Dkővel) 540 + 50 = 1100 m szintemelkedés.

 

GyG

 

Ez legalább körtúra, fordított irányban is lehet.

 

Két bükkfa nyeregből ha jobbra kanyarodtok fel (nem balra Dobogókőre) az erdészeti útra, akkor azon meredek, de hullámzó kb 4 km alatt kb 700m magasra tekertek fel a Pilis legmagasabb hegyén, de nincs tetőpont, kilátás, de klassz meredek és csendes út!

 

-----------

Túra lehet:

fenti útvonalon a B pontnál bal helyett továbbhaladni az erdei úton még kb. 6 km-t, ahol lesz egy elágazás balra, fel Pilisszentlászlóra, onnan akár picit jobbra (2km), majd balra be az erdőbe fel Pap-rétre és uerre vissza....

 

G

 

 

Előzmény: Sutam (558)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.04 0 0 559

Szőke-forrás völgy

Előzmény: Sutam (558)
Sutam Creative Commons License 2007.04.04 0 0 558
A társammal úgy kb. 50km-ben egyeztünk meg, mivel Ő még nemsokat tekert, meg mountainnal van, ..., ill. még én sem tekertem az idén távot (csak a napi 20-ast), és szívesen élménybringázok.
Huhh, kösz szépen, elfogadjuk a segítséget! ;-)
Ha van benne egy kis szórtköves, vagy masszív talajút, amin én is tudok menni, az kifejezetten nem baj! ;-)
Előzmény: gyuri62 (557)
gyuri62 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 557
kb mennyi km-t terveztek, mert akkor annak függvényében szívesen írok neked egy túraútvonalat Pilisszántótól-Pilisszántóig, úgy hogy biztosan ne tévedjetek el.....
Előzmény: Sutam (556)
Sutam Creative Commons License 2007.04.04 0 0 556
Tényleg nem lehet megunni... ;-). Nagyon szép hely, tényleg... .

Ez az útvonal érdekel, amennyiben Nincs messze legalább 1 pontja Pilisszántótól (hiába nézegettem a térképeimet, 1 pontját sem tudtam megtalálni :-(, túristatérképem pedig nincs), mert reggel is affelé érkezünk meg, és estére is ott kell lennünk (egy ifjúsági találkozó lesz ottan, amihez hozzácsaptam magamnak ezt a kis tekerést).
Előzmény: gyuri62 (555)
gyuri62 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 555

Találsz itt is pár fotót a Pilisről.

Ez pedig egy nagyon jó kis útvonal : 

Ha érdekel,megírom részletesen......

 

 

Előzmény: Sutam (554)
Sutam Creative Commons License 2007.04.04 0 0 554
Szépek a képeid! Főleg a (OFF) libás tetszett ;-).

Akkor úgy látom, hogy nem kell feltennem a félterep trekkinggumit. :-(.
Előzmény: Törölt nick (553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!