Keresés

Részletes keresés

kriszta101 Creative Commons License 2001.03.29 0 0 2
Szia Cere!
'98 decemberében jártam arrafelé. Az egyik vulkán működött (ez már szinte állandó...), a Kilauea, szépen lassan folydogál a láva, de ezt a szárazföldről annyira nem érzékeled, mert nem mehetsz a közelébe. Csak annyit látsz, hogy ahol a láva az óceánba ömlik, nagy gőz van. Viszont vannak helikopteres túrák, ők viszont a láva felett is repülnek, úgyhogy érdemes... nekem sajnos erre nem volt lehetőségem. Van egy út, aminek egyszer csak vége szakad, átfolyt rajta a láva, és megszilárdult.
Jelenleg csak ez az egy vulkán működik. Viszont érdemes elmenni a Volcanoes National Park-ba, van egy hatalmas kráter, és néhol kénes gőzök törnek fel.
Mikor mész?
Előzmény: cere (1)
cere Creative Commons License 2001.03.29 0 0 1
Szia Kriszta!

Te mikor jártál arrafele? A vulkánok müködtek?
Engem azok is nagyon érdekelnek.

Előzmény: kriszta101 (0)
kriszta101 Creative Commons License 2001.03.28 0 0 0
A legjobbat választottad! Csodálatos a sziget, és az egyáltalán nem igaz, hogy ott nem lehet mást csinálni, csak dögleni a parton. Fantasztikus helyeket találsz a Big Island-en, érdemes körbejárni. Fantasztikus vízesések, őserdők, orchideaültetvény, vulkánok, fekete homokos tengerpart (néhány teknőssel:-), és van egy olyan része is, ami tiszta Svájc, bocikkal. Itt még cowboyokat is láthatsz.
Van egy kisváros, Pahoa, ami olyan, mintha megrekedt volna a hippi időkben, réveteg tekintetek, furcsa hangulat...
Ja és itt termesztik a világ legjobb kávéját is, a Kona Coffee-t.
Előzmény: cere (-)
cere Creative Commons License 2001.03.27 0 0 topiknyitó
Kérdésem az lenne, járt-e már valaki arrafele, elsösorban a Big Island-i tapasztalatok/tanácsok érdekelnének.

Cere

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!