Keresés

Részletes keresés

originalqszi Creative Commons License 2001.10.18 0 0 399
*****2001.10.18**********
Már régen voltam a CORA-ban:((((((
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.18 0 0 398
Poroljuk le!! Poroljuk le!!!!!
:))))
éxíj Creative Commons License 2001.10.18 0 0 397
Nem volna időszerű ezt leporolni és folytatni?
Két hónap múlva itt a Karácsony!
szervező Creative Commons License 2001.01.05 0 0 396
Egy valami hozzátartozik még a karácsonyi naplóhoz. Nem tudom megállni, hogy közzéne tegyek egy verset, amit december 25-én, a nagy családi összejövetelen hangzott el, és ami után egy darabig nem tudtunk sem egymásra nézni, sem megszólalni. A tartalmas csend elmondott mindent.

Rajháthy Júlia:
MÚLTIDÉZŐ

Karácsony titkos éjszakáján
ezüst pelyhekben hull a hó.
Megkövült szívünk rejtekében
felsajdul ma a szép, a jó.

Ezernyi édes emlékével
elringat Anyánk halk szava -
csodálatosan varázslatos
ez a szent, áldott éjszaka!

Felvillannak a múlt ködéből
a tovatűnt karácsonyok,
újra felzeng egy régi dallam,
s valami bennünk felzokog.

Aki elment, visszajön csendben,
itt van a könnyünkben, imánkban
s örökké él - mert nem felejtjük!
Ma angyal jár az éjszakában...

kaviat Creative Commons License 2001.01.03 0 0 395
nem fogják azt mondani rá :))

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: alexandrosz (394)
alexandrosz Creative Commons License 2001.01.03 0 0 394
B.U.É.K. minden kedves naplót olvasó/írónak!

Sajna pont az ünnepekre halt meg az internet kapcsolatom:o((( Azért az ünnepek így is jól teltek...

Qszi Mester!

A napló természetesen folytatódhat, csak az a kérdés, hogy mikortól... Megint csak november tájékán kezdődjön, vagy menjen tovább most is? Csak nehogy azt mondják rá, hogy akkor ez most már egy közönséges napló:o)))

originalqszi Creative Commons License 2000.12.22 0 0 393
***** 2000. december 22. *****
Akkor lehet, hogy már nem is megyünk a CORA-ba??? Ebben az évezredben többé nem??:((((
Be kell vallanom, hogy már pulykát sem ott vettük:)))))
A pénztárosok viszont a nejemet izgatják fel:DDDDDDDDDD Engem nem, mert egyáltalán nem csinosak:DDDDD
BOLDOG KARÁCSONYT!:))))) MINDENKINEK
remélem a napló folytatódik, hisz a jövő évezredben is lesz Karácsony!!!!!!:))))))))
Előzmény: Carella (392)
Carella Creative Commons License 2000.12.21 0 0 392
Jó, ebben nem értünk egyet, de nem baj.
Tíz éve én is úgy gondoltam, hogy dejólenne örökké élni, és marhára féltem a haláltól, illetve attól a gondolattól, hogy egyszer majd nem leszek.
Mára baromira beletörődtem. Talán kezdek fáradni.

Ma nagyon utáltam a CORÁ-t. Nem volt pulykamell, nem volt aszalt szilva, nem volt mogyoró, nem volt normál szaloncukor, csak multi+gagyi, nem volt a kedvenc camambert sajtom, nem volt Hosé Cura CD, nem volt Zamfir CD, nem volt kifliburgonya, nem volt citronád se oranzsád (ezek ilyen apró kandírozott gyümölcshéjdarabok a sütéshez),
volt viszont iszonyú tömeg, sokadik átverési kísérlet a hentesek részéről (most közel négyezerről szólt a játék) hosszú sorok a pénztárnál

és hogy valami jót is mondjak: egy tüneményes kedves pénztárosnő, aki türelmesen viselte egy szemmel láthatóan elmebeteg idős nő hisztériás kitörését, sőt, a nagy hirigben még arra is volt energiája, hogy lecsitítsa.
Gratula neki.

Amúgy nemsoká itt a karácsony és már csak 10 nap van ebből az évezredből!!!!

Előzmény: originalqszi (391)
originalqszi Creative Commons License 2000.12.21 0 0 391
De! Carella kedves, jó volna örökké élni! Benne lenni minden szar.... ja bocsi abban nem, pláne így Karácsony tájékán nem. A nyavalyák akkor jönnek elő, ha az ember hagyja őket:((((( Én visszanyomom:))))) Nem engedem, hogy eluralkodjanak rajtam! Egyik szeretőm azt mondta, hogy örök optimista vagyok! Valóban, különben ma sem mentem volna el lottozni!
A pulyka az nem ugrált, annak csak a mellehúsa volt a kosárban:)))))) Amikor a halnak levágtam a fejét, már nem ugrált, igaz 3-4-et még csapott a farkával! Nem tudom, hogy vajon én meg tudnám e tenni, pedig én is hal vagyok:)))))))))))
Azt hiszem, hogy még egyszer megyünk a CORA-ba, még kell túrót és tejfölt venni!
Jé! Nem írtam dátumot:((( No akkor copypaste alexandros jó barátról:))))))
***** 2000. december 21. *****
Így ni, alúlról is jó lesz, kell néha a változás:)))))))
Előzmény: Carella (388)
alexandrosz Creative Commons License 2000.12.21 0 0 390
***** 2000. december 20. *****

Munka, munka és munka. Így jellemezhetném leginkább az évvégémet:o((( Pénteken is hajtani kell, talán még késő délután is... Szerencse, hogy már nem nagyon van vásárolnivaló. De most jön még csak a takarítás, amiből nekem is illene kivennem a részem... Azért a nap jól végződött, egy kellemes beszélgetős-pipázgatós estével zártam december 20-át.

Folyt. köv.

Rozsa Creative Commons License 2000.12.20 0 0 389
dec.20.
kedves naplom!még mindig nem vetted meg azokat az ajándékokat amiket mondtam?! Hát mit adok igy át szeretetteknek?
Carella Creative Commons License 2000.12.20 0 0 388
jó lenne-e örökké élni?
Szerintem nem. Egy idő után unalmas. És egyre több a nyavalyád. (legalábbis nálam ez már néha így van)

Még szerencse, hogy a pulyka nem akart kiugrani a kocsiból.

Előzmény: originalqszi (386)
alexandrosz Creative Commons License 2000.12.20 0 0 387
***** 2000. december 19. *****

Ma volt CORA:o)))) Tényleg jóféle fehérnépek lelhetőek fel ott:o)) Megvettük az ünnephez szükséges ételeket, italokat. Az ajándékok összeálltak, csak még mindig rengeteg a munkám:o(( Remélem a két ünnep között nem kell majd semmit csinálnom...

Folyt. köv.

originalqszi Creative Commons License 2000.12.20 0 0 386
***** 2000. december 20. *****
Ma már 20.-a van! Mindjárt itt a Karácsony! Nem várom alig, mert úgyis úgy megy az idő:((((( Egyre öregebb leszek:(((( Vajon jó lenne örökké élni??? Tegnap azon is elgondolkodtam, hogy sokan azért nem képesek emlékezni előző életükre, mert egyszerűen állatok voltak, vagy növények, estleg baktériumok!
Tegnap, NEM ÁRULOM EL HOL, megvettük a halat! több, mint másfél kila! Élőben! Kérdezte a gyerek, hogy lecsapja e? Mondtam, hogy csak érzéstelenítse, erre odacsapott neki egy acélcsővel! De rozsdamentes acél volt!:))))))) A kosárból többször próbált kiugrálni, de próbálkozásai hiábavalóságba torkollottak! Aztán még vettünk pulykamellett, mert az most divat:)))) Meg a töltöttkáposztába való sertést is!
Majd 3 órát paníroztam! Tányérra raktam, csak egy-egy sort, betettem a fagyasztóba és két óra mulva kivettem és lefóliáztam, így nem ragadnak össze! Majd egyszerű lesz elővenni:)))))
Egész éjjel jól aludtam:)))))9
alexandrosz Creative Commons License 2000.12.19 0 0 385
***** 2000. december 18. *****

Egész nap munka és egy NAGYON jó hír: Megvan a Kedves ajándéka:o))) Nagy meglepi lesz (remélem...).

A héten még bepaterolom a rokonságot valahová egy kis vásárolgatás erejéig. Aztán jöhet a KARÁCSONY.

Már várom, nagyon várom...

Folyt. köv.

szervező Creative Commons License 2000.12.19 0 0 384
itt van neked (és imádott feleségemnek) a hó.
én is így szerettem volna, mert én karácsony előtt a napos száraz hideg időt szeretem (megvolt) a zasszony meg a havat, így most mindkettőnk örömére tett a zidőjárás!
Előzmény: Vega77 (383)
Vega77 Creative Commons License 2000.12.18 0 0 383
dec. 18.
Tegnap a pro7-en megnéztem (már vagy negyedszer) a Reszkessetek betörők 2-t. Közben egészen megrohant a christmas feeling. Na, úgy látszik, idén csak a karácsonyi filmek nézése alatt van karácsonyi hangulatom. Micsoda szégyen! Havat akarok! (Kár, hogy ez nem kívánságműsor.) Mára is ígértek havat a meteorológusok, erre mi lett belőle? - verőfényes napsütés egész nap. Hát ez csak nem akar bejönni! Mindegy, ez van, ezt kell szeretni.
originalqszi Creative Commons License 2000.12.18 0 0 382
***** 2000. december 16. *****

Most jövök rá, hogy azt álmodtam, hogy a KIKA nem is két k-val írja! tényleg???? Igaz, szivesebben mentem volna két k-val vásárolni, mint a nejemmel:DDDDDDDDD

alexandrosz Creative Commons License 2000.12.18 0 0 381
***** 2000. december 15. *****

Ma volt egy kis vásárolgatás, magamnak is kinéztem egy-két dolgot, de nem hiszem, hogy meg is kapom a Jézuskától:o))) A kedvesem ajándéka még mindig nincs meg. Viszont tudom, hogy mit akarok neki venni. Ez olyan titkos, hogy még ebbe a naplóba sem fér bele...

***** 2000. december 16. *****

Ma is dolgoztam, ezért nem is fecsérlek több szót a napra...:o(((

***** 2000. december 17. *****

Délelőtt egy kis klubélet, könnyű pipázgatás a kedvenc kávéházban. Aztán ebéd, délután némi takarítgatás és aztán megint klubélet:o))) Ez jó kis vasárnap volt, együtt izgultuk végig a kézilabdás lányok sikerét. A magyar "labadarúgók" elé őket kell példaként állítani. Viszont akkor meg kellene szüntetni a focit:o))))
Nehéz hét elé nézek....

Folyt. köv.

originalqszi Creative Commons License 2000.12.16 0 0 380
ui.: És megint bebizonyosodot egy közmondás, amikor belenéztem egyesek kosarába, a KIKAA-ban:
Amíg lószar van, veréb is van!:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: originalqszi (379)
originalqszi Creative Commons License 2000.12.16 0 0 379
***** 2000. december 16. *****

Ma voltunk a KIKKA-ba! Indulás előtt akartam ugyan néhány elhárító lépéshez folyamodni, de aztán lemondtam róla:((( Kár egy nőt akadályozni karácsonyi bűvöletében:DDD Nos A KIKKA a Michelfejt helyén, olyan IKEA szerű áruház! Nem túl drága!:)))) És kaptunk ilyen szobaszagolaj párologtatót! Most ez a mánia:DDDDD Jó sokat szarakodtunk - noná, hogy át kellett menni a HAMÁRDOMUS-ba! Hamár itt vagyunk nézzünk be:DDDD - és így 12 után értünk haza és csak akkor eshettem neki az ebédfőzésnek:((((( Még jó, hogy reggel megyúrtam a tésztát:))))) Közben szólt a rádió és már az Új zenei újság ment, amikor el kezdtük enni a levest. Éppen Durkó Zsolt legújabb művét mutatták be, amelynek a címét is bemondták, de szerintem a mű az alábbi tételekből állhatott:
I. A dinnyeárus és a darazsak
II. A dinnyés a darazsk közé csap
III. A mentő elviszi a dinnyést
IV. Az alkalmi tolvajok meg a dinnyét
Persze lehet, hogy nem is szimfónia volt:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Mary Lennox Creative Commons License 2000.12.16 0 0 378
Dec. 16:
Semmmi karácsonyi hangulat. Elmentem a Flórián térre megnézni a vásárt, de az sem sokat használt.
Ott sins semmi különös, ami más lene, mint a Fáy utcai piac piciben. Egy hetem van, és elkeserít, hogy annyi mindent kell még csinálnom ebben az egy hétben. Takarítás, főzés-sütés, karácsonyfa, ja, és közben jól kell éreznem magamat :(
Előzmény: Vega77 (377)
Vega77 Creative Commons License 2000.12.16 0 0 377
Dec. 16.
Hát még mindig nincs karácsonyi hangulatom. Pedig úgy gondoltam, hogy talán az etika elővizsga után - mivel hogy most egy ideig lazsálhatok - végre lesz valami christmas feeling. Dehát nincs. Még annak ellenére sem, hogy ma megnéztem a Grincset. (Cuki film, de egy kicsit gyerekes. Viszont Jim Carrey nagyot alakít benne.) A film idején éreztem valami hangulat-félét, de amint kijöttem a moziból, ez mintha kiröppent volna az ablakon. Pedig már túl vagyok az összes ajándék-vásárláson is. Talán majd ha havazik egy kicsit. (Csak az lenne rossz, ha a hó karácsony után jönne. Akkor már nincs sok értelme.)
alexandrosz Creative Commons License 2000.12.15 0 0 376
Napok óta nem érek rá a naplómat írni:o(((

***** 2000. december 12. *****

Már tisztán látszik, hogy karácsonyig egy nap szabira sem mehetek el:o((( Így kicsit nehéz lesz a Kedves ajándékát beszerezni... Azért majd kitalálok valamit. A hétvégén lesz CORA:o))) Megnézzük a kirakódóvásárt is, ami a Westend Ciki Center tetején(?) nyílt. Esténként ingerült és fáradt vagyok, ez egyértelmű jele annak, hogy közeledik a karácsony...

***** 2000. december 13. *****

Szerencsétlen nap, be is jön sajnos...:o((( Annyira rosszul sikerül minden, hogy 2 napló-oldal is kevés lenne a megírásához, inkább nem is írok semmit...

***** 2000. december 14. *****

Ma kiderült, hogy szombaton is meló. Nagyon örültem neki... persze számítottam is rá. Úgy írom majd a túlórát, mint a kisangyal:o))) Így a hétvégi vásárolgatás péntek délutánra vagy/és vasárnapra marad. A legrosszabb az, hogy semmire sincs időm, a kollégám szerint manapság rövidebbek a napok, szerinte ez egy egész világot érintő manipuláció. Kezdek hinni neki:o)))

Folyt. köv.

originalqszi Creative Commons License 2000.12.15 0 0 375
***** 2000. december 15. *****
Tegnap olvastam, magamban, egy könyvet:
"Még van negyed órám - gondolta Xavér és nyelt egyet, mert éhes volt. Mindig jelzett a gyomra, már kiskorában is, pedig nem volt falánk, de jó volt az emésztése.
- Ezt még el kellene intéznem - mondta gondolatban, nézve az egyik beadványt - de nem most! - és elmosolyodott.
- Mit röhögsz? - kérdezte Bea, aki a munkatársa volt és szemben űlt vele. Bea akarta, hogy összefordítsák az íróasztalt. Xavér kérdezte, hogy mért jó az, de a lány csak annyit mondott, mert! Határozott, kicsit csontos, de csinos lány Bea!
- Megközelíthetettlen - fűzte tovább gondolatait, mert hallotta ugyan a lány hangját, csak azt nem tudta, hogy mit kérdezett? Ha egyáltalán kérdezett valamit.
- Mit röhögsz? - kérdezte Bea ismét.
- Á semmit, csak néztem ezt a nevet! Hogy lehet valakinek ilyen neve? Zubanyák Emil - és felnevetett.
-Vicces - mondta Bea, de nem nevetett. Semmi kedve nem volt hozzá! Lacival összevesztek az este, pont most, Karácsony előtt!"
Eddig jutottam, aztán elaludtam:))))))))))))))))
originalqszi Creative Commons License 2000.12.14 0 0 374
***** 2000. december 14. *****
Auchan! Jobb a CORA, mert közel fekszik Szentendréhez és aki ad magára az ott lakik, vagy oda jár kefélni:)))))) Tehát sokkal jobb a felhozatal!
Nem kaptam Burago Jaguár C játékautót:(((((((((((((( brühühühühühühü.....ezt az egy ajándékot kell pedig csak megvenni! Már a nagykernél sincs:((((((((((
originalqszi Creative Commons License 2000.12.12 0 0 373
***** 2000. december 12. *****

Rájöttem, hogy a CORA-ban mindig minden kapható! Még kétlapos sütő is és az a jó, hogy általában olcsóbbért, mint máshol:))))) Szerintem a kivétel erősíti a szabályt, amikoris nem kaptam korpát és nem volt svéd vaj, meg......... akkor is jó árúház:))))))
Lassan valóban megrendezhetjük a CORA-talit:DDDDDDD A csajok végiturkálják a végigturkálni valót, mi meg megkináljuk magunkat csentpogival és dobozossal.....vagy ha pénteken megyünk, akkor a kóstolásokkal jóllakhatunk, aminek kettős haszna van, mert a kóstolót mindig fiatal csirkék kínálják...ilyenkor elszokott kapni dús fantáziám, hogy mi mindent lehetne kínálni................és főleg kóstolni, snitt... és a kép hirtelen, kissé homályosan, hogy a gyerekek ne vehessék ki a részleteket, mutatja a megvalósult fantáziát.....:DDDDD

alexandrosz Creative Commons License 2000.12.12 0 0 372
***** 2000. december 11. *****

Úgy néz ki (bár nem akarom elkiabálni), hogy minden ajándék megvan. Azért egy nagyon fontos kivétel van: a Kedves ajándéka:o((( Az idő meg egyre fogy és fogy...

Úgy néz ki, a héten megint lesz Cora. Lehet, hogy lassan qszi mester sorsára jutok? :o)))

Folyt. köv.

éxíj Creative Commons License 2000.12.11 0 0 370
Isten éltesse a Juditokat!
(körülöttem is van Judit bőven)

qszi:
Budakalászon ücsörögtem, és olvasás közben mindig felkapom a fejem, ha valami jó nő közelít. A lányok formaruháját szeretem, mindig találok egy-két szebb nőt, amit érdemes végiggusztálni. A vásárlók között nem volt túl sok, egy-két dekoratívabb darab volt totál becsomagolva, a többség azonban pocakosodva, mackónadrágban és kozákmerciben (Skoda) jön karácsonyi bevásárolni.:(((

******** dec 9-10 **********
Sohga nem komáltam a karácsony előptti nagytakarítást, illetve hogy a lakásban ez-az karácsonyra legyen készen. (kifejezetten begurultam, amikor pár éve az építkezésem vége felé már szeptemberben mondogatták egyes szolgáltatók, hogy "karácsonyra sajnos nem lesz kész". Ki a jó büdös francot érdekel, hogy karácsonykor van-e zuhanyfüggöny, vagy kapunyitó.

Mégis, ezen a hétvégén megcsináltam egy csomó halogatott apróságot (ezekről részletesebben a saját naplómban) olyan hajtásban, mintha a karácsonyi készülődés része lenne.

originalqszi Creative Commons License 2000.12.11 0 0 369
***** 2000. december 11. *****

A hétvégén minden volt:))))) még NAP is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!