Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2020.02.02 0 0 186

Ha itt van még az oldal gazdája: az OSM hiba vagy az útvonaltervezőé, hogy a Solt és Dunapataj közti, jelentős részben EV6 útvonal a térképen halvány, és nem is tervez rá?

olahtamas Creative Commons License 2019.09.09 0 0 203

A kapura nem tudok mit mondani, olyan sűrűn nem járok arrafelé, hogy abból bármire lehessen következtetni.

Előzmény: doncike (202)
doncike Creative Commons License 2019.09.09 0 0 202

Köszi, útba ejtem majd. Bár mostanában szerintem nem fogunk arra járni. De megjegyezem.

 

Az eredeti felvetéssel kapcsolatban: van tipped arra, hogy mikor lehet nyitva az a kapu? Mármint a körforgalomnál, ami átvisz a logisztikai parkba.

Előzmény: olahtamas (201)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.09 0 0 201
Előzmény: olahtamas (200)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.09 0 0 200
Előzmény: doncike (199)
doncike Creative Commons License 2019.09.08 0 0 199

A horgásztavak felé hol van átjáró?

Azt még a térképen sem találtam.

 

Én egyszer próbáltam "azt a kaput", most a aug. 20-i hosszú hétvégén. A másik feléről is próbálkoztam (csak kíváncsiságból), a logisztikai park felől, de onnan sem találtam meg az átjárót.

Tegnap jártam arra kocsival, de nem jutott eszembe figyelni, de ezentúl majd fogom.

Előzmény: olahtamas (198)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.08 0 0 198

Én a Tőzeg horgásztavak között szoktam menni, az nagyon klassz rész.

A kaput még sosem találtam zárva, lehet szerencsém volt, mindenesetre csak nappal jártam arra.

Ha zárva lenne a kapu, akkor az sem vészes, csak kerülni kell Székesdűlő felé.

Előzmény: doncike (197)
doncike Creative Commons License 2019.09.08 0 0 197

Oké, köszi az infót.

Dunakeszi déli része eleve problémás, pedig nagyon jó kis kört lehetne menni tőlünk (Róma) Szentendre - Szigetmonostor - Horány - Dunakeszi - Budakalász felé.

Ezt próbáltuk nemrég és sokat kellett tekeregni ott, mire visszataláltunk a régi 2-esre, ahol egyébként pont addig/onnantól van bringaút, ahol kikeveredtünk ebből az útvesztőből.

 

Vajon mitől függ, hogy nyitva van-e ez a kapu?

olahtamas Creative Commons License 2019.09.08 0 0 196

Ismerem azt az átjárót, ha biciklivel megyek arrafelé én is ott szoktam átmenni, minthogy kerüljek.

Viszont az jogos, hogy Eurovelo útvonalnak nem nevezhető.

 

Előzmény: osm (195)
osm Creative Commons License 2019.09.08 0 0 195
Előzmény: doncike (194)
doncike Creative Commons License 2019.09.08 0 0 194

Dunakeszi bevásárlóközpontoknál a körforgalomból kijövet mutatja az EuroVelo6 kerékpárút részeként egy olyan szakaszt, ahol semmilyen út nincs.

A harmadik, kinagyított képen látszik, hogy nincs út ott, ahol zölddel (a másik képen) a kerékpárral járható részt mutatja.

Nemrég voltam arra, egyik irányból sincs ott semmi. (Csak kerítés.)

 

 

 

Előzmény: olahtamas (193)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.08 0 0 193

A merretekerjek.hu az OpenStreetMap  térképei adatbázisát használja, egy saját megjelenítési formával.

Ha a konkrét probléma az adatbázis hibás tartalma, azon bármelyik OSM szerkesztő tud javítani, ( akár én is )

Ha pedig csak a megjelenítő speciális hibájáról van szó,  abban már csak a topiknyitó illetve aki a merretekerjek.hu motorjához hozzáfér.

 

Tudsz konkrét hibát mutatni?

Akkor megláthatjuk mi lehet az oka!

Előzmény: doncike (188)
doncike Creative Commons License 2019.09.08 0 0 192

Én most azt próbálom kideríteni, hogy mit takar a topik címében lé ő “hivatalos fórum”.

 

Olvassa ezt egyáltalán onnan valaki, vagy csak ittfelejtették...

Előzmény: bessera (189)
bessera Creative Commons License 2019.09.08 0 0 190

Oops, itt a merretekerjek.hu azt írja, hogy járhatatlan.

 

 

Előzmény: bessera (189)
bessera Creative Commons License 2019.09.08 0 0 189

Némileg OFF, de a minap a bikemap.net-en is találtam furcsaságot. Létezik ez az eurovelo 7A?

Pontosabban az alábbi térképkivágáson jelzett szakasz:

 

 

Piros vonallal jeleztem, hogy kb. mettől meddig.

Úgy két éve jártunk (volna) arra, de elég bozótos volt, még vaddisznót is láttunk. :-D

Történt ott valami rendrakás?

Előzmény: doncike (188)
doncike Creative Commons License 2019.09.07 0 0 188

A topok címében lévő online térkép hibájáról: olyan helyen jelez (kerékpár)utat, ahol semmiféle út nincs, még gyalogos sem.

 

Mielőtt más is arra akar menni és aztán megszívja.

Előzmény: olahtamas (187)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.07 0 0 187

Éppenséggel itt is lehet, de erősen függ attól, hogy milyen térképnek milyen hibájáról van szó?

Előzmény: doncike (186)
doncike Creative Commons License 2019.09.07 0 0 186

Térkép hibát itt lehet jelenteni?

forgione1 Creative Commons License 2019.06.29 -2 0 185

Mellé dumálsz mindenféle sületlen marhaságot miközben a KRESZ egyértelműen fogalmaz, tehát semmiféle állásfoglalásra nincs szükség.

 

Ha mást nem, legalább a kerékpározásra vonatkozó részt átnézhetnéd, mielőtt itt égeted magad. Bár e találó nickkel és hozzá tartozó hozzászólások után elsősorban szakorvosi segítség igénybevételét ajánlanám amíg nem okozol magadban és/vagy másokban kárt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: dühös biciklis (184)
dühös biciklis Creative Commons License 2019.06.29 -2 0 184
Ja, megint faszságot írtál:
1. Ha TILOS, akkor A RENDŐRSÉG SAJÁT, ÈVEKKEL EZELŐTT KIADOTT ÉRTELMEZÉSE SZERINT tilos. De ha megkérdezel egy jogászt a témáról, a mai napig nem egyértelmű, simán ráfogható a vknatkozó szabályra, hogy tilos=alkalmatlan"
2. Ha sáros, úton folyó munkák miatt járhatatlan stb., akkor egyértelműen használható a járda, ezt még az 1. pontban említett rendőrségi állásfoglalás is megemlíti.
3. Itt egy olyan helyről volt szó, ahol egyáltalán nincs úttest, sem tábla, ami tiltaná a kerékpározást.

A továbbiakban kellemes fröcsögést, szerencsére az ilyen idiótákat màr ki lehet iktatni, nem kell tovább olvasnom a marhaságaidat.
Előzmény: forgione1 (182)
dühös biciklis Creative Commons License 2019.06.29 -2 0 183
Értem. Tehát szokás szerint fogalmad sincs, csak szükségét érezted, hogy belepofázz.
Majd szólj, ha megtaláltad és tudod idézni a vonatkozó szabályt okoska!
Előzmény: forgione1 (182)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.29 -3 0 182

1 hónapos fika nickkel nem bölcs dolog okoskodni, miközben tisztán látszik, hogy sík zokni vagy a KRESZ-hez, amivel azok táborának adsz élő egyenes adásban elrettentő példát, akik jogosítványhoz kötnék a kerékpározást. Téged látva, sajnos ezt még én sem tudom cáfolni.

 

Ugyanis az, hogy egy adott úttesten tiltva van vagy alkalmatlan (pl. sáros) a kerékpározásra még nem jelenti automatikusan, hogy a járdán lehet. 

Előzmény: dühös biciklis (180)
dühös biciklis Creative Commons License 2019.06.28 -2 0 181
Mielőtt még nagyon magyarázkodni kezdenél: mikor utoljára ott jártam, még nem volt kitáblázva, hogy tilos kerékpározni, sem közvetve, sem közvetlenül, az meg, hogy sétánynak hívják, semmit nem jelent.
Előzmény: forgione1 (179)
dühös biciklis Creative Commons License 2019.06.28 -2 0 180
No mesélj! Mert tőled nem ez az első hülyeség, amit olvashattunk.
Szóval idéznéd a vonatkozó passzust a KRESZ-ből???
(Nem tudod, mert nincs olyan)
Előzmény: forgione1 (179)
forgione1 Creative Commons License 2019.06.28 -3 0 179

Az ugye tiszta, hogy ahol nincs/kerékpározásra alkalmatlan az úttest, ott szabad a járdán?

 

Ugyan van hasonló passzus, de az nem erről szól :-)

 

Tehát erős hiányosságaid leküzdése céljából javallott még a KRESZ alapos tanulmányozása.

 

 

Előzmény: dühös biciklis (178)
dühös biciklis Creative Commons License 2019.06.28 0 2 178
Az ugye tiszta, hogy ahol nincs/kerékpározásra alkalmatlan az úttest, ott szabad a járdán?
Ergo ott is, ahol mondod. A csengetés meg... sajnos nem.ilyen egyértelmű: van aki barom és "lecsengeti" a gyalogost. Más meg azért csenget, hogy ne ijedj meg, amikor melléd ér.
Előzmény: Tron651 (177)
Tron651 Creative Commons License 2019.06.28 -3 0 177

Üdv!

Ha már ez a hivatalos fórum, szeretnék térkép hibát jelezni:

Velence bícsen a "Kígyó nyelve sétány" ahogy a nevében is szerepel SÉTÁNY.

Nem pedig kerékpár út, még vegyesen se. Gondolom ezért vannak kitéve mindenfelé a "Kerékpár út vége" táblák.

Helyette viszont ahogy a mellékelt térképen is próbáltam jelölni:

Előbb a Tópart utca park felőli járdája lett "Gyalog és kerékpár út" (lila jelzés) a Viola utcáig,

onnantól pedig az úttesten van kerékpáros nyomsáv jelzés a tavasz u. - Nyár u. között induló új építésű kerékpár útig.

 

Ez úton kérem azokat, akik veszik maguknak a bátorságot, hogy betekerjenek a bícs parti sétányra, legalább ne csináljanak magukból hülyét, hogy rácsengetnek a gyalogosokra!

Okulare Creative Commons License 2019.06.21 0 1 176

Ezt már én is észrevettem korábban. Jobb híján kimásoltam a hosszú linket a címsorból és azt beküldtem manuálisan egy url rövidítőbe. Így működött.

Előzmény: smith (175)
smith Creative Commons License 2019.06.19 0 0 175

Nem megy a térkép megosztás, nem generál linket a gomb, üres a form mezője. :-(

Re:barbara Creative Commons License 2018.09.05 0 0 174

Kedves topiknyitó,

 

mennyire update most a térkép? Ez komoly, hogy a behajtani tilos táblákkal jelzett (3-4 km-es) szakaszokon tolni kell a bringát????? Van Vízmű engedélyünk..

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!