Keresés

Részletes keresés

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7556

A negyedik kép lemaradt:

 

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 7555

Sziasztok!

 

Teljesen amatőr szinten "fotózok" sportot, ezért szeretném a hozzáértők véleményét kikérni.

A feltöltött képeken jól látszik a gondom-kérdésem.

Mennyire zavaróak a képeken a belógó testrészek illetve a félig levágott emberek? Alapból tudom, hogy zavaróak, de mi az amikor még elmegy.

Mivel elég sűrűn vannak a fiúk a pályán, elég nehéz olyan képet készíteni, ahol nem lóg bele valami.

1. kép: bal felső sarokban egy belógó kéz

2. kép: bal oldalon félig levágott emberke

3. kép: jobb oldalon belevágás a fiúba

4. kép: szintén jobb oldalt belógó láb

 

Előre is köszönöm a segítő kritikákat.

Sasi82 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7554

Szerintem a környékeden, biztos találsz egy focipályát, ahol esetleg kis srácok játszanak. (Amíg nem melegednek a tavak :D)

Rajtuk keresztül gyakorolva, el tudod sajátítani a technikákat.

Vagy egyéb sporteseményekre kimész, ami a közeledben van.

A lényeg a gyakorlás, és megfogadni az öregek tanácsát (aki nem én vagyok :D)

 

Előzmény: Decorland (7553)
Decorland Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7553

Koszonom az eddigi tanacsokat..igyekszem ez iranyba fejlodni..

Beszereztem a 70-200 -ast csak meg a szezon nem indult el /meg faznak a tavon :)

 

ui: elnezest mindenkitol, de nincs ekezet a klaviaturan /uk/

Előzmény: Chip-TFF (7552)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7552

Kezdesnek jo kepek azok amikbe belenyultal. Azert egy 70-200/2.8-at minimum nem artana beszerezni es akkor csokkenne a melysegelesseg is, nem vonna el a hatter a figyelmet. Az IS nelkuli verzio amugy sem draga, foleg hasznaltan.

Szamomra a hullamok amiket kelt egy jetski erdekesebb mint a tukorsima viz ezert nem vagnam ugy, hogy elotte ures ter legyen.

Picit fakonak tunnek a kepek, ezen egy kis szaturacioval javitanek, ill lehet tobbet vagnek le a feleslegbol, mert meg akad erdektelen/felesleges momento. Bar minden attol fugg mit akarsz bemutatni a kepen: az embert aki sportol, vagy a helyszint ahol megy a moka. Utobbira jo az amiket mutatsz, de ha az embernek keszited akkor vagd ugy, hogy a lenyeg maradjon csak. Szerintem... ;)

 

Előzmény: Decorland (7548)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7551

Milyen beállításokkal fotóztál?

Teléd is van esetleg?

Előzmény: Decorland (7547)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7550

Ugyan ezeket írtam volna én is.

Sőt, ha elég gyorsak, akár svenkelni is megpróbálnám :)

Előzmény: 323d (7549)
323d Creative Commons License 2016.04.11 0 1 7549

Helló!

Majd jönnek a profik és mondjáka a tutit. Amit én látok, tágabb rekesz, kissebb mélységélesség, hosszabb záridő. A mozgás előtt több tér mint mögötte.

Üdv.: 323d

Előzmény: Decorland (7548)
Decorland Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7548

Talan meg ezek..de ,ezekbe mar belenyultam:

Decorland Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7547

Sziasztok! Jo a csoport 2008-tol vegigolvastam,sok hasznos infoval lettem gazdagabb.. A sport fotozas erdekel engem is..jelenleg jetskit tudok fotozni ,gyakorolni..hatalmas tortenesek ugyan nincsenek a tavon de nezzetek ra erre a ket kepre aztan soroljatok a hibakat..koszi!

7D Mk II a 24-70mm 2.8 II vel..

Bubinko Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7546

Futball - 1 fókuszpont (én legalábbis)

Előzmény: Sasi82 (7542)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7545

A 6D-m már nincs meg viszont ott sem használtam ISO 1600-nál többet. Akkoriba amikor még 6D-vel fotóztam, akkor a mérkőzések nappal voltak.

Előzmény: szl1973 (7540)
323d Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7544

Szia!

Focinál csak a középsőt. Rallyn szoktam használni többet is. Amikor még D7100-as nikonom volt ott swenknél az összesez használtam nagyon jó eredménnyel. Ennél a gépnél ezt még nem sikerült megtalánom. Röplbdán használtam már az alsó fókuszpontotis, azt tettem  a hálóra és jó volt.

Üdv.: 323d

Előzmény: Sasi82 (7542)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 7543

Középső a körülötte lévő 4 kiterjesztéssel. 

Előzmény: Sasi82 (7542)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7542

Ti melyik fókuszpontot használjátok a sporthoz?

Vagyis általában mihez mennyit? :D

Előzmény: 323d (7541)
323d Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7541

Szia!

A 7D II azt tudja amennyibe kerül. Ennyi pénzért nincs jobb. A nikon ugye egyenlőre nem hoztra a D400-at amit sokan szeretnének (én is elfogadnám) a D300 kb olyan mint egy sima 7d. Valamivel többet hibázik a II mint egy 1D mark IV vagy egy 1DX, de ez így lett kalibrálva, hiszen akkor ti sem vennétek 1DX-et ha harmad annyiért van ugyanolyan jó. A mark III sem jobb, sőt. 

A pórnép egyenlőre csak álmodik az ilyen isókról. A fene a gépedbe)))

Üdv.: 323d

Előzmény: szl1973 (7540)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 7540

Igen, ahogy nézem a 7D Mk II nagy rákfenéje továbbra is az ISO kérdés. Itt van egy példa 8000 ISO-ra 1DX-el. Egy 6D-s hasonlóan magas ISO-ra is kíváncsi lennék, ha van esetleg Bubinko topictársnak. (5D Mk3 hasonlóan jó ilyen magas értékeken, de 6D nem volt a kezemben, ezért vagyok kíváncsi.)

Előzmény: 323d (7539)
323d Creative Commons License 2016.04.08 0 0 7539

Iso 8000? Ja kérem, mi arról csak álmodunk mezei halandók))))

Előzmény: szl1973 (7537)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.07 0 1 7538

Ha fej vagy mellkas körül van a labda, akkor én vágni szoktam, mert az ilyen jeleneteknél az arcok fontosak, a derék alatti képrészlet pedig csak elveszi a lényeget. 

Előzmény: Sasi82 (7534)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7537

Nálam 1/1250 és f4 (vagy 5.6, ha az 1.4x be van kapcsolva). Az ISO pedig ehhez igazodik, rossz fényű helyeken 4000 (vagy 8000). 

Előzmény: 323d (7527)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7536

Es mint tudjuk izlesekrol nem lehet vitatkozni. :) 

Előzmény: Sasi82 (7534)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7535

Akkor már ketten vagyunk, mert én is próbálok folyamatosan ügyelni, hogy teljes alakos legyen és nem vágott játékosok legyenek a képen.

Előzmény: Sasi82 (7534)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 7534

Biztos velem van a baj, de az ennyire megvágott vagy közeli fotókból max 10-ből 1.

Állandóan le vágva szinte mindene, nálam annyira nem jön be.

Persze ez csak az én véleményem :)

Előzmény: 323d (7533)
323d Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7533

Vhogy így:

vagy így:

Remélem tudtam segíteni)))

Előzmény: 323d (7532)
323d Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7532

Nos nekem a zaj nem tűnik ii annyira, viszont háttal nem az igazi. Labda, arcok, és ha lehet érzelmek.

De ez csak az én véleményem.

Előzmény: Bubinko (7530)
323d Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7531

Nos amennyire én tudom a sima 70-200 a legrégebbi fejlesztés, ennek megfelelő optikai tulajdonságokkal. Az IS már egy ujabb fejlesztés, tehát nem csak a stabi, henem a lencsék is másak. A legújabb IS II már egy egészen más lencse.  Az IS-t csak ezért gondoltam.

Üdv.: 323d

Előzmény: Sasi82 (7528)
Bubinko Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7530

Akkor én szerencsésnek mondhatom magam, mivel eddig csak egyszer kényszerültem az érzékenységet ISO 1600 fölé engedni.

A Félvidék - Délvidék meccsen fotóztam Bősön (Gabčíkovo) borzalmas fényviszonyok mellett. Itt ISO 6400 használtam, de így már nagyon nem tetszenek a képek. Teljesen szét vannak esve.

Itt tenném fel a költői kérdést, hogy minek a gépbe az ISO 12800!?

Amúgy én is hasonlóan fényviszonyoktól függően 1/800 - 1/1250 között és f2.8 - f4 közötti értékeket használok.

Előzmény: Sasi82 (7529)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7529

Ez attól függ milyen a világítás a stadionban :)

Van 1-2 pálya ami borzalmas :)

A Groupamában este, elég az ISO 1600, több vidéki és a Vasas pályán már 3200 ISO is lehet.

Este általában 2.8, 3.2  - 1/800-1/1250    -    ISO 1250 - ISO 4000

Nappal 4 - 1/1000  - 1/1250 - ISO 100 - ISO 400

 

 

Általában így szoktam használni a beállításokat.

 

Többiek? :)

 

Előzmény: 323d (7527)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 7528

Mivel a focinál nincs jelentősége az IS-nek, szerintem nem.

Előzmény: 323d (7524)
323d Creative Commons License 2016.04.05 0 0 7527

Csak úgy érdekesség képpen mi 7D II klán, milyen expozíciós értékeket használtok?

Na jó az 1Dx-esek is fájdíthatják a szivemet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!