Nem a legjobb, ha ez a topic lassan adok-veszek lesz, de mégis ide is beteszem, hátha valakit édekel egy Tamron 17-50/2.8 Nikon bajonettel, motor nélküli verzió.
Jó állapotban van, de 2 nagyon pici karcolás van a frontlencsén. Ennek megfelelően az ára 55eFt. Esetleg csere érdekelhet 50/1.8G-re.
Ha a fujkálás kevés, akkor esetleg érdemes beruházni a Lenspen kifejezetten szenzor tísztításra kialakított eszközére is. Olcsóbb, mint felutazni Bp-re, és többször is használhatod. Kipróbáltam, megoldotta a problémámat, és nem okozott bajt.
(Ennek kisebb a feje, mint az objektív tisztító verzió, és kb. háromszög alakú, így a sarkokba is be tudod tolni.)