Keresés

Részletes keresés

Helem Creative Commons License 2010.02.16 0 0 409
Ezt hogy érted?
Előzmény: halaloszto (408)
halaloszto Creative Commons License 2010.02.11 0 0 408
:-)

helem ne kapja fel a vizet! hat ez nagyon joooo!!!

vajk
Előzmény: Soká (407)
Soká Creative Commons License 2010.02.11 0 0 407
Akit ajánlottam felhívtad?

Ne kapd fel a vizet, ez a topik kevéssé él, mert akik voltak átköltöztek innen egy saját fórumra. Ha visszaolvasol megtalálhatod őket.
(Én meg életemben nem esztergáltam fát, legalábbis nem faesztergán.)
Előzmény: Helem (406)
Helem Creative Commons License 2010.02.11 0 0 406
Ez tényleg hobbisták topikja.
Nem jelentkezett senki, így megcsináltattam már. Pedig szokott lenni néha elég sok meló tőlem.
Előzmény: Soká (405)
Soká Creative Commons License 2010.02.09 0 0 405
A 399-ben már ajánlottam valakit, aki neked is jó lehet.
Előzmény: Helem (403)
Helem Creative Commons License 2010.02.03 0 0 404
Még azt elfelejtettem, hogy én Pest környékén vagyok, hogy ne kelljen túl messzire mennem.
Előzmény: Helem (403)
Helem Creative Commons License 2010.02.03 0 0 403
Sziasztok!

Kellene nekem rendszeresen nagy kürtőskalácsokhoz való sütő henger meg nyél. Most 60 kéne.
Anyaga száraz bükk.
Mérete 350 mm hosszú, vékony vége 65 mm a vastag 75 mm
A nyelek mintásak, 160 mm hosszú átmérője kb. 30-35 mm
Árajánlatot várok.

06 70 658 8562
gama64@citromai.hu
Köszönettel
hudozsnyik Creative Commons License 2010.01.16 0 0 402
Az állványt használtan vettem kb. 1973-ban ezzel a bigyóval, aztán 15 évig használtam. Soha eszembe se jutott, hogy nem is való bele! Elfelejtettem már, de úgy emlékszem az első 10 évben nem kínlódtam vele. Most megint használni szeretném, azért akarom megoldani.

Találtam egy festőállványkészítőt a neten, kedden találkozom vele. Azt mondja, nem biztos, hogy elég új "hangolókulcsot" csinálni, hanem lehet, hogy az egész csúszókát újra kell. Max 5000 Ft lesz. Ha nem jön össze valamiért, akkor írok a kapott e-mailre.

Köszönöm a segítséget.
Előzmény: PETYUS (398)
PETYUS Creative Commons License 2010.01.15 0 0 401
Inkább meg kéne nézni egy hiánytalan festőállványon hogy milyen csavar kell oda, és meg lehet venni a csavarboltban.
Előzmény: Soká (399)
Soká Creative Commons License 2010.01.15 0 0 400
Igazad van! :) Nem is néztem, csak írtam...
Előzmény: PETYUS (398)
Soká Creative Commons License 2010.01.15 0 0 399
Elvileg bármely faesztergályos elkészíti, tehát a környékeden kellene szétnézni.
Pl. vele pl. meg tudod beszélni e-mailben Igaz senki nem örül túlzottan egydarabos maceráknak... :)
Ha visszaolvasol, találhatsz linket arra az oldalra, ahol tömörülnek hobbista esztergályosok, lehet, hogy tudnak segíteni.
Előzmény: hudozsnyik (397)
PETYUS Creative Commons License 2010.01.15 0 0 398
Ha jól látom, az a bigyó egy törött hegedűhangolókulcs, és mivel úgy már nem kellett a hegedűsnek, hát megkapta a festő, akinek az állványából el volt veszve a rögzítőcsavar, hogy próbálja meg, hátha jó lesz helyette. De azon eredetileg sem volt csavarmenet.
Előzmény: hudozsnyik (397)
hudozsnyik Creative Commons License 2010.01.15 0 0 397
Sziasztok, nem tudom, jó helyen járok-e. Egy apró munkához keresek faesztergályost. A festőállványom rászorító-sínjéhez van egy csavarmenetes rögzítő valami. Ezen már teljesen elkopott a csavarmenet. Kérem, aki tud ajánljon Budapesten vállalkozót, aki megoldaná. Előre is köszönöm.

kujoco Creative Commons License 2009.07.27 0 0 396

Tisztelt Úrak!!!

 

Én keresnék régi faragóbaltához vagy ács szekercéhez nyelt, ha valaki ebben tudna segíteni /bp környéke előnybe/

Köszönettel

Pirimidin76 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 395
Én einhellt használok, már 2 éve, semmi gond nincs vele, kis munkákra tökéletes.
megéri az árát simán, sőt!
na jó, volt egy gondja, egy csavart cserélni kellett rajta:)
Előzmény: Uldin (392)
citera Creative Commons License 2008.11.26 0 0 394
A karnaubaviasz jobb. Azt menetközben kell a már csiszolt felületnek nekinyomni, az a súrlódástól beleolvad, és magasfényűvé teszi. Úgy tudom (de ez nem biztos), hogy ezesetben nem kell beereszteni előtte lenolajjal.
Előzmény: Uldin (392)
drehás Creative Commons License 2008.11.24 0 0 393
Szia.
Mint azt már leirtam,én a parafinolajat használom nagyon régen,mivel bevált,nem kisérletezek mással.A vegyész eszmefuttatásodhoz sajnos hozzászolni nem tudok,mert nem értek hozzá.
Gépvásárlás:amennyiben anyagi lehetöségeid megengedik,a felsorolt márkák közül ne vegyél egyet sem,mert kinában összeszerelt ,gyenge gépek.
javaslom, hogy látogass el a faesztergálás.info oldalra,ott tudsz tájékozodni a faesztergákrol.érdemes megnézni.
Amennyiben lenne még kérdésed,szivesen válaszolok rá,ha tudok.
Előzmény: Uldin (392)
Uldin Creative Commons License 2008.11.24 0 0 392

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok faesztergálás témában, még esztergám sincs, de szertnék próbálkozni. No, első körben átnézem a hozzászólásokat, biztos lesz itt néhány okosság, példul milyen faesztergát érdemes beszerezni. Időnként látni nagyon olcsó huszonezer forintos nagyságrendben barkácsáruházakban Einhelt, Kinzo, Ferm gyártmányú faesztergát, mi a véleményetek, érdemes ilyen gépért pénzt adni, mire kell figyelni amikor gépet veszek?

 

más

 

Érdeklődnék, hogy van-e valami jelentősége annak, hogy parafinnolajat használsz a fa beeresztéséhez? Esetleg az, hogy színtelen az olaj?

 

A pórusok lezárása édekében én un. száradó növényi olajat használok. Telítetlen zsírsavakat tartalmazó nyövényi olajokról van szó. Ilyen olaj a lenolaj is. Még jobb, ha hőkezelik 250-290 fokra hevítik oxigén mentes környezetben (standolaj). Ilyenkor a kettős kötések kicsit átrendeződnek, aminek hatása könnyebben polimerizálódik az olaj. Tehát miután a fa magába szívta az olajat, oxigén hatására polimerizálódni kezd ezáltal lezárja a pórusokat. (A kettőskötéseknél oxigén hidak jönnek létre.)

 

Vannak száradást gyorsító katalizátor adalékok is, de ezek tartalmazhatnak mérgező anyagokat esetleg nehézfémeket.

 

Pl: Siccoplus PB 20, van egy kis ólom benne. A száradás kicsit lassabb nélküle, de megtörténik. Várni kell pár napot a beeresztés után. 

Előzmény: drehás (390)
rferi Creative Commons License 2008.11.19 0 0 391
Amit én eddig láttam habkőport, olyan finom volt, mint legalább az ezres finomságú csiszolópor.Az meg nem nagyon karistol.....
Előzmény: drehás (390)
drehás Creative Commons License 2008.11.19 0 0 390

Válaszként talán az a jo,ha leirom az egész menetet,ugy ahhogy én szoktam csinálni.
Hozzáteszem, hogy ahány ház,annyi szokás.
Tehát.
1/ megcsiszolom a kész munkadarabot,különbözö szemcsefinomságu vászonnal/papirral/
2/beolajozom a felületet parafin olajjal ugy,hogy elöször rákenem a munkadarab állo
helyzetébe,,majd az anyag forgatása közben beledolgozom.Ezt a müveletet filcel csinálom.
3/megvárom/kb 10-15 perc/,amig az anyag beszivja az olajat.Egy nagyon elhasznált vászonnal megcsiszolom.
4/habköpor felhordása az anyagra,lehetöleg a munkadarab forgatása közben.
5/egy tiszta ruhával,vagy filcel forgás közben átdolgozom az anyagot.Amennyiben az elözö müveleteket jol csináltam,a munkadarab kezd fényesedni.
A kakinak még egyszer sem adtam pofont,aza a habköpor még egyszer sem
karistolta össze az anyagot.Szerintem ez nem is lehetséges,mert a fent leirt müveletek
végigcsinálásával ha volt is nagy szemcse a munkadarabon,az már régen leesett rola.
6/lakkozás,viaszolás....stb.tetszés szerint
Mint már az elözöekben is irtam,igy csinálom nagyon sok éve.persze ez nem jelenti azt,hogy ez az egyedüli üdvözitö eljárás.
Előzmény: adchef (389)
adchef Creative Commons License 2008.11.19 0 0 389
Csak, hogy én is belekotyogjak.
Ismereteim szerint a habkőpor valóban pórustömítésre való, de ha a felesleges olajat azzal szedjük le az nem biztos, hogy jó megoldás. Ugyebár olajozásnál az általános gyakorlat a felkenem-visszatörlöm móka, amit puha, nem szöszölődő ronggyal szoktak csinálni (már a visszatörlést). Tapasztalatom szerint a habkőport az olaj visszatörlése után jó felvinni az anyagra. Tulajdonképpen a por szemcséi beletapadnak az olajos felületbe, mert ha a száraz fára habkőporozunk az a falra hányt borsó tipikus esete. Na most a porozást többféleképpen lehet csinálni. Pl. úgy, ahogy Drehás mester, hogy a habkőporos edényt feltesszük az anyag alá a gépágyra és egy ronggyal a forgó munkadarabra dörzsöljük. A felesleg visszapotyog az edénybe. Sajnos ebben benne van, hogy adunk a kakinak egy pofont, mert lehetnek nagyobb szemcsék, amik a szépen felcsiszolt anyagot összekaristolják.
Én ezért úgy csinálom, hogy álló gépen rápamacsolom az olajos anyagra a port, valahogy úgy, mint mikor a hölgyek az orrukat púderezik. Miután az olaj teljesen megszáradt, nagyon puha ecsettel finoman "átsepregetem" a felületet, hogy azok a szemcsék, amik "kidudorodnak" lepotyogjanak.
Teaway Creative Commons License 2008.11.18 0 0 388
Mert az csak a felesleget, a túl sok olajat szedi le.
Előzmény: ben dzsó (387)
ben dzsó Creative Commons License 2008.11.18 0 0 387
"megjegyzem, hogy porust tömiteni csak akkor tud,ha elötte az ott lévö olajat eltávolitja."

Ezt, hogy érted? A habkőpor szemcséi nem férnek bele egy pórusba, mert benne van az olaj? Akkor minek előtte olajozni, ha szerinted a habkőpor úgyis leszedi? Nem értem.
Előzmény: drehás (386)
drehás Creative Commons License 2008.11.16 0 0 386


biztos igazad van,de nekem a 20 éve használt gyakorlat mást mutat.
megjegyzem, hogy porust tömiteni csak akkor tud,ha elötte az ott lévö olajat eltávolitja.
Előzmény: tuty (385)
tuty Creative Commons License 2008.11.16 0 0 385
A habkőpor pórustömítésre szolgál. Olajat azzal nem lehet eltávolítani.
Előzmény: drehás (384)
drehás Creative Commons License 2008.11.09 0 0 384
Szia.
több modszer létezik.A teljesség igénye nélkül ezek közül egy pár:
elöre bocsájtom,hogy felületkezelés elött nagyon lényeges a kellö felületi kidolgozás,
álltalában különbözö finomságu csiszolopapirral,vagy vászonnal.
1/csiszolás után parafinolajjal lekenni,hagyni egy pár percet száradni,hogya fa beszivja az olajat.Habköporral a felesleges olajmennyiséget eltávolitani.
carnabau viasszal forgás közben átkenni,tiszta ruhával vagy filcel polirozni.
2/Az 1/pontban leirtak után tyvelin lakkal lekenni.Száradás után nagyon elkopott vászonnal a keletkezett rücskösséget lecsiszolni,ujbol lelakkozni.
3/létezik még a narancsolajos,méhviaszos felületkikészités is
Javaslom, hogy látogasd meg a faesztergálás.info hobby oldalt.Ott ezzel a témával is foglakoznak az ottlévök.A forumon kérdéseket ís tehetsz fel és tanácsokat is kérhetsz.
Masgas Creative Commons License 2008.11.09 0 0 383
Én simán gyertyaparafinnal. Forgás közben rádörzsölve és utána ronggyal dörzsölve fényesítem , így egy selyemfényű felületet kapok. A késnyomokat jól ki kell csiszolni előtte egyre finomabb papírral.
Masgas
Előzmény: kbgy79 (382)
kbgy79 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 382
Helló tud e valaki segiteni? Megmunkálás után mivel fényesittitek fel a fát.
Zsocab Creative Commons License 2008.11.08 0 0 381
Szia!

Küldtem neked mailt ezügyben.
Előzmény: Pirimidin76 (380)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 380
jó pénzért bármit:)
Előzmény: Zsocab (379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!