Keresés

Részletes keresés

Pardo aki PingPanther vót Creative Commons License 2012.08.18 0 0 5047

Mivan? Minnyá Szeptember?

Előzmény: juniÚR(dzsuniúr) (5046)
juniÚR(dzsuniúr) Creative Commons License 2012.08.16 0 0 5046

Ébresztő Maxi topik :D

balzsam1 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 5045

Börzsöny turista atlasz eladó!!!!!

 

balzsam1 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 5044

Sziasztok  BEAC-os társak!

 

A bringás barátok figyelmét szeretném  felhívni egy a facebookon létrehozott csoprtról!

 

A facebookon létrehoztunk egy "Kerékpár őrültek klubja" nevű csoportot!

 

Itt mindenki hozzászólhat a futó beszélgetésekhez, szerveztünk már közös tekerést, segítséget kérhetünk  a bringás társaktól bármilyen kérdésben.

 

A csoport elérhetősége:

 

http://www.facebook.com/groups/227520583955190/

 

Bárki keressen rá és csatlakozzon hozzánk!

 

Népszerűsítsük a túrát!!!

 

Üdv:

 

Balzsam1

csanya. Creative Commons License 2011.10.10 0 0 5043

Tök bocs! Írtam az elébb mélt.

Előzmény: norb29 (5042)
norb29 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 5042

Én csak emiatt indultam el a BEAC-on és Ti sehol. Még larzen is visszamondta napközben hogy jön. 

Előzmény: csanya. (5041)
csanya. Creative Commons License 2011.10.10 0 0 5041

Ahogy valaki egyszer frappánsan megírta: Csanyáék nem a rövidítőket büntetik hanem a kéken haladókat jutalmazzák. Vagy valami ilyesmi. -)

Előzmény: PingPanther (5040)
PingPanther Creative Commons License 2011.10.08 0 0 5040

Mindig nagyon becsültem, amit csináltatok, mert aki úgy tudott végigmenni a Beac Maxin, hogy végig szigorúan az ajánlott útvonalon ment, az tényleg többet tett bele és kitüntetve érezhette magát, hogy veletek találkozott a "Moli"-nál.

 

Én ezidáig hétszer jutottam el Magyarkútról Hűvösvölgybe bringával a Beac Maxin és bár minden évben készültem, amennyit időm engedte, azt hiszem a mai napig nem tudnám(nem is tudtam) teljesíteni végig a jelzett útvonalon a túrát bringával, pedig mindig kihoztam magamból a maximumot. Évenként egy-egy részen(vagy bejárásokon) kipróbáltam, hogy a bringás-kispistázó útvonalak helyett az ajánlotton megyek, de mindig annyit kivettek belőlem a terep miatt, hogy kétséges lett volna a célbaérés ha végig így csinálom. Így jártam már a Moli-nál is, de míg egy-két helyen csak kínszenvedés sárban fel/levinni a biciklit(Törökmező, Köves mező, Hegyes tető, stb.), más helyeken egyenesen veszélyes (Hegyestető-Magymaros, Urak-asztala oldal).
Emiatt nem, hibáztatom a szervezőket, a teljesítőket még kevésbé (magamat főleg nem :D)amiatt, hogy a biztosabb utat javasolják, vagy választják.

 

Annak viszont, hogy ti évek óta kint vagytok és kiálltok amellett, hogy a jelölt útvonalon teljesítsen mindenki, meg van az eredménye, ebben biztos vagyok.
Tudom, hogy azt várnád, hogy mindenki, egytől-egyig a jelöltön menjen és ezt megköveteljék a szervezők is, de ilyen sosem lesz. Ez majdhogynem egy csoda lenne. :D

Olyan viszont van, hogy sokan évek óta dolgoznak azon, hogy egyre több szakaszt teljesítsenek a jelölt úton.

Többek között én tavaly már 80-ig(Dobogókő) eljutottam a jelöltön, bár hozzá kell tegyem először indultam neki futva, bringa nélkül, nem a legkedvezőbb körülmények között és végül is technikai okokból buktam ki, de így is megérte.


Idén először teljesítettem végig a jelölt útvonalon és már szinte vártam, hogy ott lesztek a Moli-nál, de persze olvastam a fórumon, hogy nem.

Ebben biztosan nem vagyok egyedül, hiszen már tavaly sem és idén sem voltam egyedül, hiszen ott volt például Oszkar00, hasonlóan jelölt út párti, aki tavaly többmint 30 órán át tolta ("mindig szerettem volna úgy végigtolni egy hosszú túrát, hogy esélyem sincs már beérni, de mégsem adom fel. (30:29 lett az időm :-) )" 4840) és idén együtt, mentünk végig szintidőn belül.

 

 

Idén bár nem volt senki a Moli-nál, nem kaptunk külön pecsétet, mégis más érzés így a teljesítés és ezt részben a ti éveken át tartó munkátoknak köszönhetjük!

 

Köszi!

 

Remélem, hogy amit a NHH-n mondtál, csak a pillanatnyi fáradtság mondatta veled.! :D

 

 

 

Előzmény: csanya. (5039)
csanya. Creative Commons License 2011.10.07 0 0 5039

Nagypapa: "Ezután azonban a romantika és az emlékezés kedvéért leültem a Moli-pihenő padjára és néhány percig nézegettem a lenti fényeket. Csanya, Larzen és Lupusz szelleme lebegett előttem, akik különböző években igyekeztek morális hatást gyakorolni a Maxi vándoraira. Úgy vettem észre, hogy volt hatásuk, dehát örökké ők sem fognak ezzel foglalkozni. Amit tettek érdekes, humoros volt. Néha megnézem a régi ellenőrző lapon a bélyegzőjük lenyomatát, vagy a lyukasztó művét."

PingPanther Creative Commons License 2011.09.18 0 0 5038

Oszkar a trackeket fel tudnád tőtteni valahova? A Trackabee-t meg sem merem említeni ennyi csípéses történet után :-)

Ha nagyon gázos jöhet mailben is, vagy valami. Maj' "jól értem" a gyenge jelű részeket, meg ami kimaradt az elem miatt. Thx.

PingPanther Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5037

Köszi, de azért egy kicsit téged is kell, hogy fényezzelek! :-)
Évek óta bennem van a kép, amikor egyszer Csikóváralja felé, ketten mentünk bringások és te futottál előttünk a sötétben úgy, hogy közben még az újonan elterelt utat is te nézted ki GPS-en.

"...Tulajdonképpen ez indított el, hollókat repülni tanítani a víz alatt..." Ja bocs ez más...

 

Előzmény: qvic (5030)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5036

Tényleg, ezt kéne bevetni büntetésül :) Nem erős ez, sőt, még gyorsabb is leszel tőle :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (5035)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5035

Kicsit tényleg erős büntetés lenne kispistázásért. :-)

Előzmény: DJ_RushBoy (5034)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5034

Dehogynem! Csak külön felhívták a rövidítő sporttársaknak a figyelmét is, akik a K+-en közlekednek Nógrád fele. A fészek elmondások szerint a K-en volt Nógrád után, a Saj-kút bérci emelkedő előtt.

Előzmény: norb29 (5033)
norb29 Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5033

Nem a kéken kellett menni eredetileg Nógrádig? Ez a darázsfészek a kék kereszten volt? Gyakorlatilag a Dobogókőig a kéken kellett menni nem? 

Előzmény: Csúcshódító (5031)
Csúcshódító Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5032

Csapó kettő: tudom, hogy a támadások Nógrád után voltak, de a bejáráson csak előtte láttak lódarazsakat.

 

 

Előzmény: Csúcshódító (5031)
Csúcshódító Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5031

A lódarazsakról szólva el kell mondjam, hogy annak a bringás lánynak az esete adta vissza a hitemet az emberekben. Előttünk mentek ugyanis, és szegény már a földön ült szederjesen dagadó arccal, amikor odaértünk. Kisebb csoport állt fölötte, bringások és gyalogosok vegyesen. Akkor már el lett látva kalciummal. Az egyik gyalogos srác odaadta a mobiltelefonját nekik, hogy mentőt tudjanak hívni, és azzal ment tovább, hogy maradjon náluk a telefon, majd a célban adják le! Ez a mai világban egy olyan fokú bizalom, amit a hegyeken kívül nem nagyon látni! A célban le lett adva a telefon, és visszajutott a gazdájához, minden probléma nélkül.

 

A rajtban egyébként Mészi kihirdette, hogy lódarázsveszély van, és mindenki, akinek kedves a testi épsége, menjen a kéken Nógrádig, kerülje a kék keresztet.

A csípésre melegen tudom ajánlani a Calcimusc fedőnevű készítményt ampullában, mintegy 500mg Ca-tartalommal. Ha megiszod, simán lebírja az egyszerű darázs csípését. A lódarázs már nehezebb ügy, ahhoz izomba kéne beadni, de még így is sokat segíthet. A háziorvos kis bíztatásra felírja, mert sajna úgy tudom, vény nélkül nem kapható. Előnye a pezsgőtablettákkal szemben, hogy gyorsabban szívódik fel, és biztos, hogy benne van az anyag.

Előzmény: hadtjuk (5026)
qvic Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5030

:)) Grat hozzá!

 

Előzmény: PingPanther (5029)
PingPanther Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5029

De nem, mégsem!


A legszebb vágyaim arról szóltak, hogy a Virágosnyereg után még képes leszek futni és ez maximálisan teljesült! :-) 

Előzmény: PingPanther (5028)
PingPanther Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5028

Hol a kardom már dőlök is...!

Előzmény: oszkar00 (5027)
oszkar00 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5027

Sajnos az a 24:58 az 25:58, kissé el lett az ott fáradtan számolva. :-(

Előzmény: PingPanther (5025)
hadtjuk Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5026

 

Hát mi gyalogok, jobban beszívtuk a lódarázstámadást.

 

Engem csak egy csípet meg a felkaromon, de most se tudom használni a bal kezem.

 

Ilyen bicepsznövekedést nem látott a világ. Egy nap alatt 5-7 cm. (Nincs olyan csodaszer, ami ezt utána csinálná.) Mondjuk, lassan megállhatna a dagadás, mert tegnap átterjedt az alkaromra, és kicsinálta a könyökömet. Attól félek, hogy ha eléri kézfejemet, akkor nagyon oda leszek, mert az izmom csak dagad, de nem annyira fáj. Ellenben az ízülettel (ami talán nem tud annyira dagadni), ha megmozdítom/megmozdul, az nagyon fáj. Ez sajnos most délutánra bekövetkezet. Olyan mintha lángnyelvek szaladgálnának időnként az ízületeimen.

 

Sokat gondolkodtam, hogy ha már bekövetkezett a baj, (az első lódarázstámadás), akkor miért nem lehet a többit elkerülni. Az egészhez hozzá tartozik, hogy amikor én elértem a lódarazsas környéket körülbelül 200 m-enként bandukoltunk egymás mögött. És hiába kiabált rám az előttem levő, és én az utánam jövőre mindannyian szépen lassan komótosan belesétáltunk a veszélyeztetett részbe. Az hogy én hülye vagyok, és nem figyelek oda hát az én bajom, de hogy mögöttem is mindenki ugyan úgy belemenetel, az lelkileg talán jobban fájt. Először persze legkönnyebb mást okolni. Én is a szervezők hanyagságának tekintettem azt, hogy ez bekövetkezett. Biztos, ha bejárják volna, akkor ki lehetett volna irtani az egész fészket, vagy más utat kijelölni. Vagy ha mostanában költözött oda a lódarázs raj, akkor legalább szólhattak volna az előző ponton. Aztán, hogy csitult a fájdalmam kezdtek megjönni a gondolatok is: A támadás előtti utolsó ellenőrzőpont 5-8 km-re volt ezt körülbelül 1, 1.5 óra alatt teszem meg, ha itt mondogatják a pecsételésnél talán elkerülhettem volna. De valószínűbb, hogy akkor is elsőre bele gyalogoltam volna. Most, hogy már megvan az első csípésem és nagyon szenvedek, valószínűbb, hogy legalább a darázsfészek helyét és elkerülésének lehetséges módjai után érdeklődtem volna és ez valószínű így is lesz még pár évig. (A mostani lódarázsfészek szerintem a kéktúra Nógrád és Csóványos közötti szakaszán a Cseresznyés patak előtt 30-50 m-rel volt {Nógrád irányába} az út patak felöli oldalán egy öreg fatönkben, enyhén lejtős szakaszon. Mondjuk ez utóbbi azért szerencse, mert ha emelkedőben van a fészek, akkor több csípéssel tudtuk volna csak eltávolodni tőle.) Mivel én 8.10-kor indultam az első futók az adott szakaszon, akiket megcsíptek a lódarazsak csak 1-2 órára távolodhattak el tőlem, így könnyen beleshettem abba a „vak időbe” amikor a riasztás elért a „figyelmeztető” ellenőrzőpontig. Tehát a túra szervezői engem értesíteni nem tudtak.

 

A bejárás: A kéktúra e szakaszát, ha nem is napi szinten, de hetente szinte biztosan járják. Valószínűleg már jó páran találkozhattak a lódarazsakkal, de azok egy egy csoport láttán még nem fújtak riadót, vagy mire fújnánk, és összejön, a brigád (kimásznak a fészekből) addigra a kéretlen látogatok (mi), már tovább is állunk. Valószínű a túrabejárók is így mehettek el a fészek mellett. Had valljam be őszintén, egy bejárás során egy két látott lódarázsról én se szúrnám ki azt, hogy mekkora „kellemetlenséget” okoz jelenlétük a túrán. A teljesítmény túra esetén viszont a lódarazsak folyamatos izgatásnak vannak kitéve. Aminek Ők hangot is adnak. (Számomra felejthetetlen az a ZZZZZZZZZZZZZZZZ.) Tehát igazából én nemcsak hogy vak vagyok, mellette még süket is. Amikor egy nagypárnányi darázsraj gomolyog (nem kis hangot csapva), akkor mi a nyűnek nem térek ki. Szó, ami szósz, a lódarazsak szóltak.

 

Ha nem derült volna ki, had írjam le még egyszer. Maga a túraszervező nagyon kevés eséllyel tudnak befolyásolni a túrázókat egy ilyen esetben. (5-8 km múlva ki emlékszik ki mit mondott…) Meg ha a túrázok, nem értesítik Őket mobilon, akkor csak a következő pontra beérés után lehet a dologról tudomásuk. Ami olyan idő vesztesség, hogy ez idő alatt már a túrázók nagy része áthaladt az előző „értesítő” ponton.

 

Ha viszont a túraszervezők semmit se tehetnek (vagy amit Ők tesznek az nem ment meg). Akkor nincs más hátra, mint az hogy mit tehetnek, a maguk a túrázok. Kiabálással figyelmeztethetnek, de az jó pár kritérium miatt nem ideális. 1. Nekem is kiabáltak, mégis csak az első csípés után fogtam fel, hogy mi a helyzet (akkor sem a kiabálás miatt). Álltalába az ember nagyobb távolságot tart a veszélyes területtől, mint amit át tud kiabálni. 2. Az az, hogy egyhelyben állni és kiabálgatni a hosszútávon fárasztó, meg az ember be is reked… Meg aztán nem egy felüdítő látvány látni azt, hogy akár hogy kiabálok, a szerencsétlen ugyan úgy belesétál… Ezt meg tudja tenni az én erőfeszítésem nélkül is bárki. A harmadik: hogy azért szintidő minket is szorít. Jó-jó, hogy segíteni akarok máson, de azért, ha lehet, ne veszélyeztessem a saját teljesítésemet. Szerintem, ha életveszélyről nincs szó körülbelül egy, fél óra az az idő, amit jószántából mások segítségével foglalkozik az ember.

 

Akkor mit lehetne tenni…

 

Tudom, hogy hülyeség, de valami jelzést kellene elhelyezni… Ami jól elkülöníthető… Fára írt szöveg kizárva. A mellett én is elgyalogolok. (Még akkor is, ha rovásírással van írva.)… Valamit az útra kéne tenni… Mondjuk a legideálisabb, ha az útra keresztbe, sárga 10-20 cm vastag szalagot helyezünk. Tudom-tudom azon is bárki továbbmehet, de hát csak nem feszíthetem ki a szalagot 1 m magasan (pedig az aztán biztos, hogy megállít, mert azt a biciklisek nagyon megszívnák. Amin ez az ötlet elbukik, az az, hogy honnan lehetne ilyen szalagot szerezni… Ha nagyon erősködünk, akkor még lehet krepp papírt „olcsón”szerezni, osztani, de ezzel meg az a gond, hogy: ha az ember, ha szerez is ilyet egy év múlva már nem rakja be a hátizsákba. Márpedig nagyon kicsi az esélye annak, hogy 1 éven belül két támadást is elszenvedjen a túrázó… Mi az, ami a túrázok többségénél előfordul, és jelzést lehetne csinálni belőle?... Némi ruházat, de azt nem hagyja ott az ember… Kaja?... Azt nem vennék figyelembe… Marad a papírzsepi, meg a WC papír… Hüm… Ez utóbbi szalagszerű. márpedig 4-5 m wcpapírt már csak nem sajnál az ember a túratársaitól. Szöveget írni belőle azért butaság, mert mire rájön az „olvasó” hogy szövegen gyalogol, addigra úgy összetapossa, hogy az olvashatatlan lesz… A ráírt szöveg az kicsi. (Nem biztos, hogy olvasható.) Meg könnyen kerülhet az alsó oldalra, meg melyik felén keressem… Akkor maradjunk az útra keresztbe kitevésnél. Hüm… Egy szalagot könnyen átlépünk komolyabb érzékelés nélkül, de ha kettő vagy több lenne, akkor már sokkal valószínűbb, hogy eszünkbe jut az, hogy ezzel jelezni akartak valamit. Tudom, tudom. Ennek is megvan a szépséghibája. Általában a veszélyes „darázs lakta” területet a haladási irányba hagyjuk el. Márpedig még kétszer átmászni/megkerülni a veszélyes területet nem biztos, hogy van kedve/ereje a „megtámadott” embernek. (A turistaúton még el tudunk futni, de ha egy meredek dzsindzsásba támadnak meg (mert ránavigáltuk magunkat a fészekre), nincs esélyünk elmenekülni se.) Tehát ha valaki erre vesztegeti az erejét, legalább annyira legyünk figyelmesek, hogy megpróbáljuk érdemezni, figyelembe venni fáradozását. Ha ráfutunk a jelzésre, és meggyőződünk annak helyességéről, lódarázs esetén ZZZZZZZZZZZZZZZZ, akkor az eredeti jelzést hozzuk felismerhetővé, és ha nagyon jogosnak érezzük, akkor akár meg is duplázhatjuk.

 

Félreértés ne essék, nem akarok fölösleges új jelzést létrehozni. Ha van ilyen vészjelzés, szóljatok.

 

 

 

Tehát a javaslatom a következő lenne: Ha valamelyik turistatárs vészhelyzetre okot adó dolgot észlel, amire figyelmeztetni akarja társait, akkor helyezzen el a veszélyes területtől (mindkét irányba) 50-100 m távolságban keresztben az úton (az út teljes járt szélességében) (minimum) két wc papír csíkot 1 m egymástól. (Ez a távolság és az ismétlés azért kell, hogy nehogy összerúgják/avarral fedjék a figyelmezetlenebb túrázok, a két csíkot.)

 

Ha belefutunk ilyen vészjelzésbe és jogosnak ítéljük, akkor a jelzést hozzuk rendbe, esetleg duplázzuk meg (helyezzünk le még csíkokat). Fölöslegesnek ítélés esetén pedig semmisítsük meg.

 

(Érdemes nem terepszínű {újrahasznosított} wc papírral jelölni, hanem jobban felismerhető fehérrel. Több rétegű papír esetén spórolás képen szétszedhetjük a rétegeket. {Inkább, mint hogy ne jelöljünk.})

 

 

 

Kérem szépen a vastagított szöveget véleményezzétek. És ha jónak találjátok, alkalmazzátok.

 

 

 

Mivel fenti sorok túllépnek ezen túra keretein, a Teljesítménytúra honlapra is felteszem, úgyhogy inkább ott válaszoljatok.

Előzmény: DJ_RushBoy (5023)
PingPanther Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5025

Gratulálok Qvic!

 

Mi Oszkar00-val 24:58-ra értünk be és legszebb vágyamat is túlszárnyalva nem csak a Virágosnyeregtől vertünk oda neki, hanem már a Kevény nyeregtől, illetve Csobánka felső szélétől.
Oszkar00-nak volt egy hihetetlen feltámadása ott, de ezt inkább majd ő mesélje el. Ilyet még nem láttam. :-)
Először csak itt-ott kocogtunk lefelé, meg vízszintesen, de ahogy fogyott az idő a reptér után már gyorsítanunk kellett, de később ez sem volt elég fokozni kellett, mert Oszkar00 állandóan nézegette a GPS-t és sosem mondott jó híreket. A házak között futva, mikor végre megláttuk azt a hidat, elkezdtünk vágtázni, ahogy belefért és magunk sem hittük, de kitartottunk az óvodáig. Igy lett meg a 24:58.

 

 

És gratulálok mindenkinek, jó volt megint együtt küzdeni veletek!

Előzmény: qvic (5024)
qvic Creative Commons License 2011.09.12 0 0 5024

Ha valaki tud már pontos indulási/teljesítési létszámot, legyen szíves írja be. Én is sikeresen abszolváltam az újabb Maximat. Az időjárás most nagyon kegyes volt hozzánk, a Börzsönyben szinte ki se sütött a nap. Nekem nagyon nyugis volt minden idén, se darazsakkal se kutyákkal nem futottam össze, az erdő is mély csendbe burkolózott. Az utolsó 20km-re elfogytam, bebattyogtam. Klassz volt így is!

Gratulálok minden teljesítőnek! És külön köszönet a Lajosforrási finomságokért!! ;)

DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.09.11 0 0 5023

7:45-kor engedték el a szervezők az indulókat, bár jópáran már a 6:53-as vonattal ott voltunk. Ez még így is jó döntés volt, mert jó fél órát nyertünk a következő vonattal érkezőkkel szemben. 1** indulót hallottam (száz valamennyi) de hogy ebben benne voltak-e a bringások vagy sem, azt nem tudom. Mindenesetre rengeteg bringás volt most. Én gyalogoltam, de viszonylag elől haladtam végig szerencsére.

Ugyanis ismét történt lódarázs támadás.. Ahogy hallottam, a Saj-kút bérc környékén. Lajos-forrásnál a pontőr mesélt. Őt 6 megcsípte, de szerencsére komolyabb baj nem látszott rajta. Viszont egy női bringás pórul járt, mert vissza kellett menniük valahogy Nógrádba, és mentőt hívni :( Én ennyit tudok, de ki tudja hogy hányan jártak még pórul :-( Én szerencsére megúsztam, de láttam jópár dögöt, és éjszaka is ezt a hangot hallottam a fülemben. Lassan már fél az ember elmenni túrára :(

 

Na de egy kis pozitívum: 6. BEAC-omat is sikerült megcsinálnom, 22 óra 15 perc alatt. 50-ig eléggé sietős volt, a 4 órás kompot sikerült is elérnem. Túloldalon jó negyed óra pihi, majd Szentlászlóig kicsit haladás. Világosban megcsíptem a Kis Rigót. Innentől már annyira nem akaródzott működni a futómű, így kényelmes battyogással, de biztos célbaéréssel abszolváltam ezt a részt. A célban gulyás, és milánói makaróni(!!) közül lehetett választani. A makaróninak borzasztóan megörültem, ez egy nagyon jó pont volt a célszemélyzettől.

Így telt el számomra az idei BEAC Maxi 110.

Előzmény: balzsam1 (5020)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2011.09.11 0 0 5022

Jesszus! ŐŐŐrültek! Hatalmas gratula! Most büntettél a múltkori külföldi verseny után.

Előzmény: norb29 (5018)
norb29 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 5021

Mi 7:43 kor indultunk. A Börzsöny reggel felhős volt, Nagymarosig türhető volt a meleg, Barát-halomtól aztán már ütött, sötétedéskor kellemes szellő lengedezett, igaz 22:10 re be is értem. 

Előzmény: balzsam1 (5020)
balzsam1 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 5020

Sziasztok!

 

Gratulálok a teljesítőknek! Az idei BEAC-on egyéb elfoglaltság miatt nem tudtam indulni, pedíg az idő tökéletes volt....

 

Részletes beszámolókat kérek!!!!!

Milyen volt?? Ki mikor rajtolt???  Mennyi induló volt??? 8 elött lehetett indulni???

 

 

Bazsi

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.09.10 0 0 5019

Gratulálok! Nagyon szép időeredmény!

Előzmény: norb29 (5018)
norb29 Creative Commons License 2011.09.10 0 0 5018

beac maxi behúzva, ahol lehet futva...a kettes kompot elértük, sőt morcosak is voltunk, mert elkényelmeskedtük, az egyes is meglehetett volna, kb 30perc+ kompozás, bruttó 14:29 lett. Jó volt. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!