Keresés

Részletes keresés

feketefelhoo Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126750

Azt amúgy megfigyeltétek, hogy terjed a PBD40 kór?

 

És ha még egy jó kombigyaluja is lenne a Boschnak .... :)

Előzmény: Slam Jr. (126746)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126749

Azta! Nem semmi masinka. Én is gratula és jó forgácsolást! :)

Használt faanyagnál szögre vigyázni! De első körben az ujjaidra :)

 

Milyen elszívást tervezel? (vagy van)

Előzmény: stolaz (126714)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126748

Miért? Ugyanazt a terméket kapod. 

 

Kicsit merezzentem amikor Ragacs írta hogy lesz feketepéntek, de aztán láttam , hogy AKÁR 50% kedvezményeket írtak. Ez bizony több mint gyanús.

Előzmény: Slam Jr. (126746)
Tschaby Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126747

79900 volt a Megatoolnál. 

Nem megyek a Dunának, mert nem vártam mostanáig :)

Meg ettől a hatalmas kedvezménytől sem...

Előzmény: apaf3j (126742)
Slam Jr. Creative Commons License 2016.11.18 0 1 126746

Én biztos inkább a szakboltból venném +5-ért, főleg ahogy átfutottam az edigital akcióit a barkácsban és amiket láttam, hatalmas kamuk, szóval felbasztam magam kicsit. :)

Azt amúgy megfigyeltétek, hogy terjed a PBD40 kór? Lassan az egész topiknak lesz. Mintha ez lett volna a PTS 10-zel is. Ez persze nem baj. :)

Előzmény: feketefelhoo (126744)
misikt Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126745

Sziasztok! Olvasgatom vissza a topikot, és látom, hogy volt a nyáron Lidl asztali körfűrész. Mennyi volt az ár? Köszi.

feketefelhoo Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126744

Egy kicsit azért borzolgat :) bár 2 nap alatt 22-ért eladtam a Parkside-t, így nem fáj annyira

Előzmény: Slam Jr. (126743)
Slam Jr. Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126743

Ne aggódj, az az 5 ezer Ft különbség más bolthoz képest annyira nem fog senkit borzolni szerintem. :)

Előzmény: apaf3j (126742)
apaf3j Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126742

Nem tudom, borzoljam-e a kedélyeket ezzel, de az Extreme Digitalnál Black Friday alkalmából 75 000 a PBD 40... Meg sok más zöld Bosch cucc is elég jó kedvezményekkel van náluk. Alapból drága bolt, de így megéri, valószínűleg :)

 

https://bf.edigital.hu/collections/barkacs-kert-autofelszereles/products/bosch-pbd-40-allvanyos-furogep-p236727

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126741

Csak nehogy az legyen, hogy az asszony másfajta ultimátumot ad Zoleenak: "Vagy én, vagy a maró, válassz!" 

 

És ide kéne egy jó fotóboltolt kép ahogy Zoli alszik a műhelyben a Tritonnal :D

Előzmény: Tschaby (126740)
Tschaby Creative Commons License 2016.11.18 0 1 126740

LÁtjátok?

Múltkor a piros derékszög, meg Ragacs kalapácsa kapcsán volt róla szó, hogy vannak eszközök amit nem azért veszünk, hogy használjuk, hanem hogy nézegessük.

 

Zoli Tritonja is ilyen :P

Bent tartja a szobában, esténként kiveszi a dobozból megsimogatja meglevegőzteti, eszében sincs kivinni a poros műhelybe :)

Előzmény: arvaiz69 (126737)
Moe93 Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126739

Valaki tud esetleg jó kénmáj(kálium-poliszulfid) lelőhelyet Budapesten?

Rézfelület "antikolásra" kéne, úgy hallottam kevés is elég belőle de legtöbb helyen csak nagyobb kiszerelésben(pl azur vegyszerbolt) adják, ami drága. 

Valamelyik patikában lehet esetleg kis kiszerelés, vagy ott annyit adnak amennyit kérek?

Vagy legutolsó esetben https://www.gyongy-elet.hu/product_info.php?products_id=10437 , de itt +2.5x ár csak a szálltás...

Köszi előre is!

 

 

stolaz Creative Commons License 2016.11.18 0 0 126738

"Nem volt a csavar teljesen meghúzva"   Melyik csavarra gondoltál?

Előzmény: Computerguru (126735)
arvaiz69 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126737

Szia!

Ez még nem is jutott eszembe. Most hogy így megemlítetted, érdemes lenne elgondolkodni! Egy próbát mindenesetre megér. A sablon felcsavarozása pedig történhetne a csaphelyekbe. Így a csavar helye később nem is látszódna, hiszen abba az összekötő elemek mennének.  Azt hiszem jó ötlet, a következőkhöz készítek majd egy sablont.

 

A Triton maró még mindig a dobozban van! De tegnap és ma is telefonon hívtam az egyik marós embert, akivel a betétet akarom készíttetni, csak az a baj egyik nap sem tudtam utolérni! :- )  De már nagyon rajta vagyok a dolgon, különösen azóta, hogy a feleségem azt mondta " kidobja a marógépet a szobából ha nem tüntetem el onnét".  

Szóval igyekszem!

Üdv.: Zoli 

Előzmény: Törölt nick (126736)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126736

Zoli, nem gondolkodtál el még egy sablon + tisztítómaró használatán? Neked van jó maróasztalod, jó barátságban is vagy vele.

/meg sem merem kérdezni, újfent: a Triton még a dobozában pihen?? :D/

 

Egy kis sugarú tisztítómaró + egy egyszer szépen elkészített sablon nálad (aki tucat- vagy még többszámra gyárt ugyanolyan elemeket) jó kis társ lenne. Nyilván a csiszolást nem úsznád meg, csak nem mindegy hogy egyszer végigsimítod az ívet, vagy a szalagfűrész által meghagyott felesleget csiszolod le a kicsi tárcsacsiszolón. Vagy valamit nem látok ... :) Bár tény, hogy így is gyönyörű és egyforma amit csinálsz, csak nem lehetne-e hatékonyabb...

 

Én jövő nyárra muternak szülinapjára ilyen székeket szeretnék csinálni a kertjébe, én erre tuti sablont gyártok és maróasztalon formázom egyformára a léceket. Egy darab széknél még eljátszanék a szalagfűrész + csiszoló használatán, de 6 széknél már biztos nem:

 

 

https://vimeo.com/7025586

Előzmény: arvaiz69 (126710)
Computerguru Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126735

Időközben meg is válaszolták a kérdésed. Nekem is ilyen van, nagyon szeretem használni. A kések egy rugós tokban vannak, ha kioldod a csavarokat, maguktól kiugranak a helyükről.

 

Érdemes beállítani őket első használatnál. Én úgy csináltam, hogy a kimenő asztalról rálógattam egy gyalult fadarabot a tengelyre és kézzel megtekertem. Ha jól van beállítva a kés, akkor elkapja a fát és 1-2 mm-t eltolja.

Ha nem tolja el, akkor túl lent van, ha jobban eltolja, akkor túl fent.

 

Ha nincs jól beállítva, akkor teljesen sík gyalulás helyett érdekes alakzatokat készít. A vezetősín nem egy atomprecíz szerkezet, el tud mászni derékszögből, ezért én minden gyalulás előtt újra ellenőrzöm.

 

Az egyengető vastagságállítója nálam gyalulás alatt képes volt elmászni, nem volt a csavar rendesen meghúzva, vagy kilazult, de ez könnyen orvosolható.

 

Tökéletes munkát végez, öröm vele dolgozni. Egyetlen limitáció, hogy mivel viszonylag rövid az egyengetőasztal, 1 méter feletti darabokat nehéz teljesen egyenesre gyalulni.

Előzmény: stolaz (126713)
wtman Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126734

Az apróbetű ill. * ott van a szállításnál

 

*A 40 kg feletti szállítás esetén a 40-ra jutó díjat átvállaljuk, a 40 kg felett 70Ft/kg díj a megrendelőt terheli.

Rosszul emlékeztem, ez csak plusz 840 Ft lett volna.

Előzmény: Törölt nick (126729)
Tschaby Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126733

Köszi az infot.

Igazából arra jártamban benéznék csak megtapogatni ezt-azt.

Konkrétan elhozni sem tudnám a kiszemelt eszközt a személyautóban.

Tehát tulajdonképpen a körülnézésben nem nagyon zavar, ha nem jön oda eladó.

Ha vennék valamit úgyis megtalálom az embert. 
Ha meg nem ... akkor nem is akarok ott venni semmit... :)

Előzmény: wtman (126712)
Tschaby Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126732

" a gumis felével ütöm a tiplit a falba"

 

lakatos/gépész alapszabály: Olyan nincs hogy valami nem kalapács ...

Előzmény: Törölt nick (126717)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126731

Igen, ez nem aszinkronos. De abból indultam ki hogy:

 

1. még egyszer ilyen gyenge kommutátort nem hiszem hogy gyárt valaki (amúgy ha ez a leszakadó/döglődő kommutátor nem lett volna, eszembe nem jutott volna szidni a kefés motorját, olyan halkan járt)

2. ha meg mégis de, akkor cserélgessék. Nekem termelés rovására nem megy, de inkább abban bízok hogy EZT a motort nem ugyanazok a szorgos kezek tervezték/gyártották. Vagy ha igen is: a nemrég felvetődött óccókínai téma kapcsán: bízok benne hogy ennek a motorja a 2.2$-os halomban van, és nem a 0.5$-osban ...

3. itt még nem írta senki, h élete nagy hibája volt ez a lombfűrész

 

Tudom lehet jobban jártam volna wtman kolléga felajánlásával (amit még egyszer köszönök!) , de miután kiküldtem ide a posztot rá fél órával már nem igazán voltam gépközelben. Nekem már kicsit hétvégi hangulatom volt :)

Előzmény: halaloszto (126715)
arvaiz69 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126730

Szia!

Gratulálok az Új gyalugépedhez! Komoly szerkezetet vásároltál, megnéztem az adatlapját,  2000 watt, három gyalukés, 148 kg, elég combos masina. 

Sok szép dolgot készíts vele, és vigyázz nagyon, nehogy baleset érjen! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: stolaz (126725)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126729

Ez megint érdekes tapasztalat (csak szólok, nincs szerszamszamoutletes érdekeltségem :D) Én pl. a makita szalagfűrészemet is náluk vettem, azt is személyes átvétellel (eredetileg kiszállítással, de pont Pestre kellett mennem, és akkor vettem át Vajktól is a York satumat).

 

De ha kiszállították volna, akkor is annyi lett volna amennyi. Nem tudom mekkora betonkeverőt néztél (milyen súlyút), de a szerszamoutletben ingyenes a kiszállítás 30e Ft felett (utoljára ez volt a szabály).

 

ÁSZF szerint:  http://www.szerszamoutlet.hu/aszf.php - mint írtam eredetileg a Makit is kiszállítása kértem, ami bőven meghaladja a 40kg-ot - de nem adtak egyedi ajánlatot. Szóval ha téged ezzel traktáltak, akkor  ... hmmm ... nem volt szép tőlük. Én vettem már tőlük ezt-azt, nemcsak a gérvágót és a Makit, de a szállítási díjjal sosem tököltek. Sőt, a leggyorsabb clégek közé tartoznak.

 

Én ha csak egy céget kellene/lehetne ajánlani netes szerszámvásárlásnál, az a szerszamoutlet lenne (szoros befutóval a megatool mellett).

Előzmény: wtman (126723)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126728

Tudom hogy örömködsz, én is azt tenném :) És örülök is hogy örülsz. Nem látod, de fülig ér a szám. Tényleg!

Majd várjuk a beszámolókat.

 

Vajk

Előzmény: stolaz (126726)
pajaci Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126727

Nézd meg hogy egy síkban futnak e a fogaskerekek (gondolom láncos). Az előtolás tengelyei lefogatásánál, meg mindenhol húzd meg a csavarokat rendesen. És olajozás zsírozás se árt.

Előzmény: stolaz (126726)
stolaz Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126726

Nem dicsekedtem, bocsánat, ha annak tűnt! Csak örömködök. Tudom, hogy nem is érdemlem meg ezt a gépet, hiszen annyira pancser vagyok még. Viszont egy éve álmodozok róla.

Előzmény: halaloszto (126722)
stolaz Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126725

Mindenkinek köszönöm! Még csak nézegetem, olyan szép gép... :-)

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126724

Nahát, ez érdekes tapasztalat.

 

Én a pesti áruházukban fordultam meg 2x, első alkalommal odapenderült mellém egy eladó és kb az utolsó csavarig elmagyarázott mindent mindenről, még arról is amiről nem kérdeztem, elég volt csak megfognom.

Pedig csak szétnéztem amíg előhurcolták a gérvágómat, amiért eredetileg mentem.

Előzmény: wtman (126712)
wtman Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126723

Bár, hogy egy negatív élményemet elmeséljem a szerszamoutletről. Nyár elején szükségem volt egy betonkeverőre. Az ilyen beszerzéseknél előnyben részesítem a hazai cégeket a multik helyett, még ha kicsit többe is kerül. A kinézett keverő háromezer forinttal drágább volt náluk,mint az éppen akciós Praktikeres újságban. Bementem hozzájuk, mondtam, hogy mit szeretnék. Persze raktáron csak egy húszezerrel drágább volt. Amit a neten kinéztem, mondták, biztosan csak a budapesti üzletükben van. Gondoltam átkérnek egyet, rámcsörögnek, kifizetem és viszem. A nagy lófütyit, a legjobb ötletük az volt, hogy rendeljem meg neten házhozszállítással, ami a méret és a súly miatt még jópár ezres lett volna. Ekkor udvariasan elköszöntem, átballagtam és megvettem  a Praktikerben.

Előzmény: wtman (126712)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126722

amúgy nyertél a lottón?

ér ám direktbe is dicsekedni, nem kell ilyen indirekt :D 

irigyek vagyunk amennyire csak bírunk.

 

Vajk

Előzmény: stolaz (126713)
halaloszto Creative Commons License 2016.11.17 0 0 126721

baromira kézre áll erre a célra. és ugye letetted az ütvefúrót, fogod a tiplit, csavart, csavarhúzót. tipli be, beüt, mehet a csavar.

Előzmény: Törölt nick (126717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!