Keresés

Részletes keresés

zso70 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 404

Ja, ezt a 2 eves meretet szorozdd be kettovel en is hallottam, sikitottam is, hogy a noci 184 cm lesz, de aztan itt a forumon "leszoltak", hogy oruljek ennek :))

 

Gabesz, neha, picit beolvasok, ismerkedes kozben, merthogy 9-15ig dolgozom, s nagyon allat, mert munka utan EGYEDUL megyek a botba, nem 2 kiskoru tarsasagaban!!!

szvsz, ez az a munkaido, amit mindenkinek kellene dolgozni, nem rovid, nem hosszu, pont idealis...

 

Ja, s az en 2 evesem lehet , hogy kicsit nagy gyerek, ill. hatarozottan ezt latoma  boliben is, 98as ruhat hord. Dehat, sprinter lesz a lelkem, apja szerint, tehat muszaj nonie:))

 

meg az is eszembe jutott, hogy lassan kinovom magam a topicbol ( nem, nem Kriza, nem jon a 4. ) a " felgyerekem " miatt... semmi kulonbseg nincs a 3, ill. 4 kozott, ezt tapasztaltam az elmult 2 napban.

Előzmény: mitla (402)
Gabeszka Creative Commons License 2005.09.21 0 0 403

Ja hát én is, mert ugyan a középsőm 2 évesen még csak valami 82-84 cm volt, de azóta hihetetlenül megnyúlt. Most 5 éves, és már túl van a 116 cm-n.

A legkisebb már most ekkora (mármint 80sok centi) és csak 17 hónapos.

mitla Creative Commons License 2005.09.21 0 0 402
A Spektrumon mondta egyszer vki, hogy a várható végleges testmagasság kiszámítható a kétéves koriból: szorozni kell kettővel. Őszintén remélem, hogy nincs igazuk :-))
Előzmény: __mano (400)
cory Creative Commons License 2005.09.21 0 0 401
mano: enyém két éves csak 87cm :)
Előzmény: __mano (400)
__mano Creative Commons License 2005.09.21 0 0 400

Ilyen magasak a keteveseitek ?... Aszta ! Enyim leanyzo "csak" 89 cm, es ezzel is a 90 % kornyeken van (ertsd: csak kb. 10 % nagyobb nala a koraban a statisztika szerint).

mano

Előzmény: Coge (396)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.09.20 0 0 399

az en 3 evesem 98 cm,de egy kis kukac.Tegnap este elneztem a batyjat,aki bekesen egykapuzott a szoba kozepen a fotelra.Basszus,1 meteres valla van,mi lesz kesobb

 

Kozben meg luke mondokakat mondogat.Egy igazi felnott boirbe bujt kisbaba ,nagyon fura

Előzmény: zso70 (395)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.09.20 0 0 398

idefigyuzz,te 6 oras

 

mi a fenet keresel itt a masodik napodon fel 1-kor??????????????

 

Előzmény: zso70 (395)
zso70 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 397
ja, bocs, felvettem a "listamra" :))
Előzmény: Coge (396)
Coge Creative Commons License 2005.09.20 0 0 396

és a pótgyereked? :-)

(93,5 :-) 

Előzmény: zso70 (395)
zso70 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 395

Sziasztok,

tegnap ota 6 oraskent dolgozom, allat jo, hogy minden lelkifurdalas nelkul elmehetek 3-kor!!!

megmertem a gyerekeimet, a kozepso 4 eves adatai miatt.. a 10 1/2 eves 147 cm, a 4 eves 107cm, a 2 eves 97 cm. A legkisebb asszem naggyon hamar utoleri a noveret.. most mar hisztiben mar majdnem :)

 

Coge Creative Commons License 2005.09.10 0 0 394

Szia Dendalion!

Dejó hallani Rólatok!

Küldesz egy képet a fiúkról? (coge kukac izer pont hu), kb. a Babavár talin láttam őket utoljára (mármint a 2 akkor már meglévőt :-)

Cöge

Előzmény: dendalion (393)
dendalion Creative Commons License 2005.09.10 0 0 393

Sziasztok! végre egy nekünk való topic, a sima ikresek közt úgyis hülyének érezném magam. Nekünk uis ikreink (is) vannak, most töltötték pár napja a 3-at, de elkezdhették az ovit, sima mini csop. (XX.ker.), és még be se szóltak, talán mert a vezető nő, és az asszisztense is ikres anyuka.

Mikor kereken 1,5 évesek voltak, akkor  született a kisöccsük, mindhárman fiúk(amikor ezt a gyerek idegeneknek mondja, hogy " Anyának 4 pasija van!"...nem veszik poénra).

Ezidáig a 3 pelenkás korúval voltam szinte bezárva, nagyon nem merészkedtem velük sehova. Most bezzeg nálunk is beindult a hurcibálási őrület!

Unatkozni mi se szoktunk, no meg TV-t nézni se, és én is azt vallom, hogy amennyivel kevesebb idő jut egy gyerekre, ahhoz képest, mintha egyke lenne, annyival többet is kap az élettől azáltal, h testvérei vannak.

cory Creative Commons License 2005.09.10 0 0 392
Ezt a vezetőóvónő kérdezte, neki meg is mondtam a véleményemet. Szerencsére nem az ő csoportjába jár a gyerkőc.
Előzmény: piglet (391)
piglet Creative Commons License 2005.09.10 0 0 391

Ez a hozzáállás sajnos sok óvónőre jellemző. Ilyenkor lenne jó visszakérdezni, hogy szerintem sokkal inkább neki nincs kedve dolgozni és a gyerekekkel foglalkozni, ezért szeretne minél kevesebbet maga körül látni.

Csak az ember nem teszi, mert attól tart, hogy utána a gyereken csattan.

Előzmény: cory (390)
cory Creative Commons License 2005.09.10 0 0 390
Nálunk (22. kerület) még a 4 évesemet is csak protekcióval vették fel, és még azt is megkaptam, hgoy csak azért akarom benyomni oviba, hogy egyszerűbb legyen nekem itthon a kicsivel. :(
Előzmény: zso70 (382)
moxi Creative Commons License 2005.09.10 0 0 389

Sziasztok!

Én ovipedagógus is vagyok, meg anya is. Az én fiam, nagyon indigó 3 év alatt sem szokott be az oviba, de most 6 évesen az iskola borzasztóan tetszik neki, pedig az ovónők szerint nem volt még iskolaérett. Elvittem a Nevtanácsadóba, majd a Tanulási képességeket vizsgáló rehabilitációs szakértői bizottságba(ez jó hosszú volt) ahol iskolaéreetnek nyilvánították. A helyi iskolában megelőzte a "híre" és csak magántanulóként foglalkoztatták volna, magyarul nem vették fel. (köszönhetően az ovónéninknek). Most egy alapítványi magániskolába jár, ahol előkészítőbe jár 0. osztályként, 4fő az osztálylétszám. Épértelmű, de részképesség zavaros gyerekek járnak ide, illetve hiperaktív és beilleszedési zavarosak is. az osztlétszám max.8 fő, és két pedagógus( 1 tanító, 1 fejlesztő) van velük egész délelőtt. Az ovis kudarc után fellélegzés, hogy  ide önként és dalolva megy.

Az ovis beszoktatáshoz: jelenleg nekem is kiscsoportom van,  a későbbre csúszó beiskolázás miatt az a tapasztalatom, jobb ha az így 4 éves időtartamra bővülő ovis időszakból a kiscsoportot ismétli, és nem a nagyot, mert általában az több kudarcot hoz magával, (haverok elmennek az iskolába,  ő meg ott marad az addig kissebbnek tartott csoportbeliekkel.) A gyerek fejlődése és érése szempontjából az lenne az igazi, ha 4 évesen menne oviba, mert ekkor érett a társas szocializációra igazán, és így göröngyös út nélkül mehetne nagycsoport után iskolába. Nálam is most van a beszoktatás, így gyakori  a láncreakciós sírás, egyik elkezdi- másik átveszi. Sok esetben a szülő nehezebben engedi el a gyereket, mint fordítva. Nálunk van előfelvételis gyerek(az év folyamán 3 évüket betöltő gyerekek), és ez nekünk is könnyítés, hiszen így nem szeptemberben kezdünk 25 síró kismanóval, hanem fokozatosan érkeznek hozzánk beszoktatásra is.

Gabiiiiii Creative Commons License 2005.09.09 0 0 388
majd en radkuldom a GYIVIT es megmutatom nekik,mit voltal kepes vasarolni annak a gyereknek
Előzmény: zso70 (382)
dalia Creative Commons License 2005.09.09 0 0 387
ebben az oviban jutka lett volna a legidősebb a kiscsoprtban, itt felvesznek 3 éven aluliakat is, gazdag kerület, kevés gyerek...

ahogy megbarátkoztam a godolattal most már örülök, hogy középsős, jól jön neki az idősebb, felesztő társaság.

tavaly mégnm akartam oviba kldeni, mert az egész őszt kórházbantölttte, decembertől járt újra bölcsibe, márciusban meg jött a kitesó, eek nem az optimális körülmények az új közssghez, ráadásul imádta a bölcsit.
Előzmény: cory (380)
Gabeszka Creative Commons License 2005.09.09 0 0 386

Az arany középút a délig bennhagyás. Akkor azért jár is oviba, meg otthon is van (pláne, ha a többi gyerek bennmarad, ő kicsit kiváltságosnak érzik magukat)

 

Aztán ha az "oviérettebb" már benn akar maradni, őt lassan benn is altathatod, a másikat vagy hazahozod, vagy kedvet kap hozzá.

 

 

Előzmény: rozália (385)
rozália Creative Commons License 2005.09.09 0 0 385
Hmmm, ezek szerint jó sokféle óvoda van... Nálunk vegyes csoportba járnak majd a fiúk, úgyhogy talán ez a melyik csoportból járjunk kettőt probléma kevésbé lesz jelen. Gabeszka, én is úgy gondolom, hogy gyerekfüggő, hogy jót vagy rosszat tesz a korai óvodába adás. Én azért vacillálok, mert úgy érzem, hogy az egyik gyerekemnek jót tenne, a másiknak meg rosszat, de mivel ikrek, valószínűleg az nem menne, hogy az egyiket elvinni, másikat otthonhagyni. Nem tudom, mi legyen.
Kriza Creative Commons License 2005.09.09 0 0 384
Én csak rendes akartam lenni hozzád, te gyerekeit elhagyó anya :)))

Nincs is folyton anyukám, mert csak hétfőn jön, kedden megy jövő héten is, most meg teljesen egyedül nyomom. Ja, hogy a fijúk suli/oviban és Emma alszik? Az nem számít...... :))
Előzmény: zso70 (383)
zso70 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 383
ja, igen,a babakocsi..sz... dolog lenne megint venni, bar most csak ide mennek a XVI.kerbe..:))
Előzmény: Kriza (375)
zso70 Creative Commons License 2005.09.09 0 0 382

Jo ez az ovi tema is...par napja mashol volt tema, a mi ovinkban szept.1en kezdodik a tanev, tehat, aki addig tolti a 3-at, azt felveszik... papiron, mert ugye az enyem is szept.14. Itt az evkozi kezdest egyaltalan nem partoljak, szvsz ertheto okok miatt - beilleszkedesi problemak -. De ahogy latom, hallo, ahany ovi, annyifele modon zavarjak le a beiratkozasi hatart. Szerintem, ha vki "kiveri a palavert ", s nyari a gyerek, akkor jo esellyel fel kellene venni -de, ha a vezeto neni nagyon hermesz akar lenni, hivatkozhat helyhianyra.

Azt latom, a lanyomon, hogy az elmult 1 ev, az maga a beszokas volt..most mar olyan igazi ovodas, beszel, egyfolytaban, s nem csak passziv resztvevoje azz esemenyeknek. Egyebkent O meg minimum 2 evig jar ezen kivul, de lehet, hogy 3.

Pontosan a par napja emlegetett beiskolazasi hobort miatt, Tobb olyan csoport tarsa is van - vegyes csoport -, akik maradnak 7 eves korukig oviban, s szvsz egy tavaszi 7 eves, meg az en oszi 7 evesem kozott eleg nagy kulonbseg van, foleg, hogy a beszed feljodes eleg keson indult el.

 

Ja, amit tegnap irta a Duna Plaza aljaban levo bolt mar nem outlet, kivittek mindent Biatorbagyra, viszont Melania cipoik meg vannak, en pl nagyon jo szandit lottem Samunak,a hagyomanyos bokaig ero tipusos, 2990 Ft, de Jankanak is PISZTACIAZOLD nocis cipot ( az a labfejnel felig kivagott fajta, de bokaig tart ), szinten 2990 penz.

 

 

es Kriza, kerlek TE ne hivdd a GYIVI-t, jo????? nekem nincs itt az anyukam allandojjan...:)))

cory Creative Commons License 2005.09.09 0 0 381
Még valamit akartam írni ovi-ügyben. A mi környékünkön most az megy, hogy aki május 31. után tölti be a 3-at, az abban az évben már nem mehet oviba, max bölcsibe.
cory Creative Commons License 2005.09.09 0 0 380
dalia: ez azért érdekes, mert az én fiam szintén szept. 12-i, és ő is 4 évesen kezdte az ovit, de ő kiscsoportos lett, és vannak nála idősebbek is a csoportban
Előzmény: dalia (373)
Kriza Creative Commons License 2005.09.09 0 0 379
Hogy hogy ismételik valamelyik évet? Nekünk eddig mindkét helyen, ahova jártunk, 4 évig vannak együtt a csoportok, így nem ismételnek semmit, csak szépen haladnak előre a dolgokkal.

Tegnap Jakabom annyira aranyos volt! Egyedül voltam itthon velük este, a párom kimenős volt, és Emmu már nagyon sírt, meg a köhögéstől fuldokolt, bukta ki a cuccokat végre magából, hát karban kellett tartani. Épp vacsorázni kezdtünk volna, és Jakab felajánlotta, menjek csak fürdetni a kicsit, ő majd keni a kenyeret és megeteti Dömét :)) Mivel még kora volt a fürdéshez, maradtam lent én is, és úgy ettünk, hogy Jakus készítette a kenyereket mindannyiunknak, mi meg tömtük a fejünket :))) Határozottan jót tesz a fiamnak az a tudat, hogy ő már iskolás, most már megcsinálja a dolgokat magától, mert ő ugye nagyfiú! :-)) Döme hisztijeit is türelemmel és taktikával kezeli, pedig Döme most eléggé kitesz magáért megint, kezdődött az ovi, Jakus van a kp.-ban a suli miatt, ő meg a hisztivel vonzza magára a figyelmet, ugye. Én meg lavírozok, hogy a lecke is meglegyen, a külön programok is, meg Döme lelke is ápolódjon, meg az egyéb tennivalók is elkészüljenek - ja, és hol maradtam én vagy a férjem ebben az ördögi körben? Valahol elvesztünk az úton... :))) Majd ha Emma nem szopik! Lesz nemulass, hétvége kettesben! :))
Lovászi Creative Commons License 2005.09.08 0 0 378

Ha van minicsoport.

Nekünk nem volt ekkora mákunk, így a fiamnak anno volt szép pecsétes papírja arról, hogy nem szobatiszta, így nem "rakták ki" a bölcsiből. Ő júliusi. Az egész bölcsi azon vihogott, hogy azok a manók maradtak + egy évet, akik a legstabilabban voltak szobatiszták.

A pici a szeptember 23-al simán maradhatott a bölcsiben, mert szept. 1. után tölti a 3. évet, az nem számít "ovikötelesnek", maradhat.

Olyan csoportjuk volt, ahol a 2X8 gyerekből mindenki 4 éves koráig maradt, annyit fejlődtek, okosodtak az alatt az egy év alatt, hogy csuda. Tavaly ősszel mondták is az oviban, hogy milyen ügyesek. (Egyedül öltöztek, cipőstül, zoknistól, terítettek, stb.) Na ja, a bölcsiben 16-an voltak 2 gondozónőre, őket már pelenlkázni sem kellett, jutott idő miniovit csinálni. Én nagyon örülök, hogy így volt.

Előzmény: Gabiiiiii (376)
Gabeszka Creative Commons License 2005.09.08 0 0 377

Nekem a 2 nagyobb nyári, és mivel az első ment bölibe, ismételhette volna a bölcsit, és akkor csak 4 évesen ment volna oviba. Ez nagyon jó lett volna, minden szempontból, imádta a bölcsit, ők is a Zsigát, csak épp akkor költöztünk egész messzire, így célszerűbb volt akkor már 3évesen rögtön oviba íratni. A középső csoportot ismételte, és az nem volt jó.

A középső augusztusban volt 3 és ment oviba, de neki nagyon korán volt, rosszat is tett, olyan értelemben, hogy a jó, kedves, simulékony, szófogadó gyerekem "hozzáromlott" az átlaghoz. Elképesztő hisztis és szófogadatlan lett fél év alatt. Viszont az az ovónőpáros volt a legszimpibb és előtte tavasszal úgy tűnt, hogy nagyon szeretne menni, mindig benn lógott a tesónál. Ő már nagycsoportos, és azt fogja ismételni. Így 3 évig lesznek a rendi ovónénik, aminek örülök.

Tehát: egyéni, kit érdemes beadni, a nagyobb jól elvolt már a böliben  a közösségben (bár inkább, ha lehet ismételje a bölcsit), a kisebbet meg még 3 évesen is korai volt beadni, neki nagyon jót tett volna mégegy év otthon, de hát ez csak utólag derült ki.

Előzmény: rozália (365)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.09.08 0 0 376
az enyem szep.1-i,ezert az ekkora csöppeknek inditott az ovi minicsoportot.Tehat ok is 4 evig fognak jarni,de egyutt,es nem kell ismetelniuk egyiket sem
Előzmény: dalia (373)
Kriza Creative Commons License 2005.09.08 0 0 375
Gyivi már úton van felétek :))) És halkan szólok, babakocsit ne felejts el mellékelni Sahuhoz :)) )
Előzmény: zso70 (372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!