Keresés

Részletes keresés

nvizsla Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110094

Arra azért én is kíváncsi vagyok, hogy a nikon-nál, valóban működik a fókuszcsapda, AF objektívvel is, mert a pentax-nál nem(csak manuális obival és a váz af-je aktív kell legyen).

Előzmény: Rőth Sándor (110089)
viragjani Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110093

Akkor meg vagyok nyugodva,hogy könnyen át lehet alakítani!

Én attól tartottam,hogy kisebb és az egész csúszkát el lehet dobni.

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Blackbird 1 (110091)
Rollei Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110092

A Pentax is ilyen. Van külön AF gomb, beállíthatod, hogy mindkettő működjön, vagy az exponálógomb nem. A prioritásokat is programozhatod, és külön kapcsolója van a manuális-egyszeri-folyamatos fókusznak. Ráadásul egy csomó obinál akkor is bele tudsz tekerni az élességállító gyűrűbe, ha a gép AF állásban van, feltéve, hogy nem teker éppen az AF motor. A manuális obiknál is működik az élesség visszajelzése, annyi megkötéssel, hogy ilyenkor csak a középső fókuszpont aktív. Nem tudom, hogy ennél többet tehettek volna-e a mérnökök az éles képért.

 

 

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (110089)
Blackbird 1 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110091

Átalakítás nélkül nem,mert a Pentax keresőjének kisebb az átmérője,de én raktam a szögkereső csuszkájába egy kompenzáló műanyag U-idomot,és így már használható.

Előzmény: viragjani (110085)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110090

Köszi, megpróbálom.....

Előzmény: Rőth Sándor (110089)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110089

Ha elejti a fókuszt, annak oka van, monnyuk mozdult kicsit a táncosod, nincs elég kontraszt, vagy fény azon a fókuszponton, ahol azelőtt meg tudott kapaszkodni. 

 

Ha van külön AF ON gombod, akkor be tudod állítani a menüben, hogy a AF ne az expógombról induljon, hanem a dedikált AF gombról. Így a fénymérés marad a megszokott helyen, de nem befolyásolja a fókuszálást és viszont. Ha a jelent nem jár mélységi változással, akkor nem kell a fókusszal hókusz-fókuszálni, csak exponálni. Nikonnál tovább lehet cifrázni, mert, ha a menüben fókuszprioritást választasz, akkor abban a síkban, ahová kézzel, vagy az AF-el beálltál, ha megjelenik valami, egyből kiold. Gondolom más cégek is élnek ezzel a lehetőséggel, amit fókuszcsapdának csúfolnak. Nem áll rá az ember keze automatikusan erre a kétgombos kezelésre, de biztosan meg lehet szokni. ( én nem használom, mert táncolni sem tudok ).

Előzmény: kis59vasutas (110086)
Jahno Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110088

Részletekre koncentrálj, vagy akármik. Innen szép nyerni. Én meg tó mellett jártam, méhecskés madaras ajánlásból kiindulva megpróbáltam EVFel követni a madarakat, az jó lett teljesen:

 

Előzmény: kis59vasutas (110087)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110087

Van egy zsáknyi  manuális optikám, de három kéz kellene egy rakásnyi rohangáló néptáncost lekövetni.....:)

Előzmény: Rőth Sándor (110080)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110086

Na ne..:)....az újrafókuszálás (a téma ugyanott) csak egy "pöccenés", a fókusz elejtés hosszas oda vissza tekergetés. ha nem ejti el a gép, akkor villámgyors

Előzmény: estvan111 (110082)
viragjani Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110085

Üdvözlet!

Az lenne a kérdésem,hogy egy praktica szögkereső passzolhat-e pentax K7-re?

Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110084

Lehet felreertettem, amit irtal. Ugy ertettem, ha elengeded az expogombot, akkor magatol ujrafokuszal, azert buzditottalak, hogy dobd el. 

Előzmény: kis59vasutas (110074)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110083

Elnézést a betű kihagyásokért, rosszak a billentyűim, azt nem mindig veszem észre.

Előzmény: estvan111 (110082)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110082

Ne tűnt fel még, hogy ha elengeded a gombot mindig újra fókuszál? Ne csak sötétbe. Ez a normális. Ha nem így csinálna vihetnéd a kamera kft-hez javítatni. Az egyszeri fókuszálást külön az af/ael gombra lehet /azt hiszem/ beállítani.

Előzmény: kis59vasutas (110079)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110081

Van a gepeden kulon AF gomb?

Előzmény: kis59vasutas (110078)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110080

5 ezerert veszel egy manualis optikat, azzal biztosan nem fogja keresni a fokuszt, ha elengeded az exponalogombot.

 

Nekem az osszes draga optikam kezi fokuszu. mosoly

Előzmény: kis59vasutas (110079)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110079

Írtam, hogy van rá trükk, egyébként sem a gépet kell, hanem a kis fényerejű kit-objektívet. Könnyű a profi dolga, azt vesz fél-egy miláért, amit akar....... 110 k-ért mondjál jobb megoldást.....:)

Előzmény: Rőth Sándor (110075)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110078

Nem kell...ha megvan, rögtön átdobom manuálba.... Persze, ha nincs különösebb mozgás.

Előzmény: Zozzantoz (110077)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110077

Akkor profinak kell lenni.

Előzmény: kis59vasutas (110074)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110076

Az én gépem sokkal rosszabb. Ha elengedem mindenhol újra kell fókuszálnom nem csak a színházban. 

Előzmény: kis59vasutas (110074)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110075

Akkor azt a gepet a nyakpantjanal fogva jol porgesd meg, es mint Pars Krisztian, dobd el a picsaba. 

 

Előzmény: kis59vasutas (110074)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110074

Nono, a a sötétebben könnyen elejtheti a gép a fókuszt.... Színházban időnként megteszi, hogy ha elengedem, utána elkezdi ide-oda tekerni, újra keresi......

Előzmény: Zozzantoz (110070)
monyesz Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110073

Az ezüst színű K-3-nál az is ezüst színű, szóval ez dizájnolásból lett fekete.

Előzmény: CoolJazzFan (110072)
CoolJazzFan Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110072

Az lenne a kérdésem hogy másnak is előfordult a vaku használat következtében hogy a váz fekete színű vaku papucsa mindkét oldalt 1-1 sávban lekopott? K5-II és K3 váznál is így jártam. Nem értem hogy a Pentax mért nem ezüst színű vakupapuccsal szereli a vázait, mint a Canon és a Nikon.

viricsi Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110071

Ez lehet turpisság is! A kép elkészült és visszanézésre van átállítva a gép.

Egyszerű, nem? :-)

Előzmény: harmonikás01 (110065)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110070

Ahhoz nem kell profinak lenni, hogy valaki látott már közelről digitális fényképezőt működni.

Előzmény: harmonikás01 (110065)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110069

A képen nem bridge gép van.

A fókusz beállítás kérdése, hogy  hogy működjön, akár rögzíthető is.

Előzmény: harmonikás01 (110067)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110068

Azert irtam a "legtobb" szocskat, mert nem volt minden gep a kezemben. Ami volt, az mind rogzitette, nem onalloan allitott eleseset. Ha allvanyra teszed, akkor sem maszkal el a fokusz, magara hagyhatod. 

Előzmény: harmonikás01 (110067)
harmonikás01 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110067

Köszi! Viszont szerintem a "mindegyik" az a DSLR-re vonatkozik, a bridge nem mindegyik.

Előzmény: Rőth Sándor (110066)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110066

A legtobb fenykepezogep rogziti a fokuszt, ha elengeded az expogombot. (vagy mindegyik)

Előzmény: harmonikás01 (110065)
harmonikás01 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110065

Sziasztok! 

Itt kérdezek, mert látom van itt profi bőven.....

A következő kép hogyan készült, videó lehet, vagy fénykép? Ami nem világos, hogy állít fókuszt! Manuálban, hogy ne menjen el, amikor elengedi a gombot ?Én erre gondolok, de inkább megkérdezem..:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!