Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2011.03.28 0 0 2422

aprilis 2-an lesz az autizmus vilagnapja. ebbol az alkalombol penteken kekkel vilagitjak meg a Parlamentet, a MÜPA-t, a Puskin mozit. Szombaton 10-13 óra között lesz a seta az autizmusert a Vigado ter es a Kossuth tér között. Vicces lesz, mert a vegen rengeteg kek lufit engednek a levegobe. Lesznek majd kekre rendezett kirakatok is szerte a varosban, a Facebookon pedig terjed, hogy aki tudja, cserelje valami kekre a profilkepet.

 

Az egesz rendezvenysorozat celja, hogy felhivjak a figyelmet az autizmussal elokre, hogy az emberek megismerjek, mivel elnek egyutt az autista fiatalokat/idosebbeket nevelo csaladok..

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.28 0 0 2421

Hát, épp azért nem legyintettem csak egyet a lázon, mert tudom, hogy nincsenek véletlenek!:)

A gyógytornászunk felnőttekkel foglalkozik (nem válogathatok a környéken, ellenben nagyon érti a dolgát, és imádja a lányom, ami sokat számít), nagyon ilyenben nincs rutinja. Viszont az egyértelmű, hogy az utóbbi időben egyre kevesebbet megy a járógéppel is, és többet fáj a lába. Viszont mintha a térdét fájlalná, nem a csípőjét...

A gyógytornásznak is folyamatosan azt mondtam, hogy bízom az orvosunkban, lehet, hogy azért sem szólt semmit. Bár a röntgenjén erősen húzta a száját...

A héten valamikor egy ismerős sebész nézi meg a röntgent, megkértem, hogy őszintén kérem a kegyetlen valóságot, porhintésből kaphatunk eleget. Azt szeretném megtudni, hogy tényleg ez a max., amit ki lehet hozni ebből a csípőből? Tényleg csak a fémkivétel az aktuális feladat? Ha így marad, képes lesz-e mozogni vele?

Nagy a dilemma...

Előzmény: 4Hópihe (2419)
drtm Creative Commons License 2011.03.28 0 0 2420

ugye tudjátok, hogy nincsenek véletlenek.....

Előzmény: Törölt nick (2418)
4Hópihe Creative Commons License 2011.03.28 0 0 2419

akkor lehetséges,hogy a te elbizonytalanodásodat érezte,és erre reagált,hogy tuti idöt nyerjetek..a mozgásfejlesztö szakember-aki folyamatában látja a gyereket ö is  a mütét mellett szavazott???

Előzmény: Törölt nick (2418)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.28 0 0 2418

Mindenképp jelnek veszem..., véletlenek nincsenek. Én mindig amellett voltam, hogy ha találtam egy orvost, akiben megbízom, akkor nem kérek több szakvéleményt, mivel nem értek hozzá, és csak megzavar, hisz ahány orvos, annyifélét mond. A napokban elbizonytalanodtam, erre itt a láz. Szerintem időt kaptunk...

Csak azt nem tudom, hová fordulhatnék még egy szakvéleményért. Minden orvosról sok, és sokféle vélemény kering...

Adjatok ötleteket! Itt a tavasz, ébresztő:) :) :)

Előzmény: 4Hópihe (2417)
4Hópihe Creative Commons License 2011.03.28 0 0 2417

fogd fel jól valami oka van ennek, és a leánykád csak igy tudott üzenni ezzel kapcsolatosan,hogy az ö számára a mai napon tuti elmaradjon a mütét.

Előzmény: Törölt nick (2416)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.28 0 0 2416

Itthon vagyunk, a lányom hajnali 4-kor, indulás előtt belázasodott. Nincs műtét... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Előzmény: drtm (2415)
drtm Creative Commons License 2011.03.23 0 0 2415

szivből kivánom a sikert.....

tegnap voltunk. sokszori unszolásra izomfejlesztő terápián.....hát mindenkinek ajánlom.

Fantasztikusan tetszett a gyerköcnek....már megint az utazásokat kell megoldani, de megéri.

 

Bezs, ha tul vagytok mindenképpen jelentkezz.....

Előzmény: Törölt nick (2413)
4Hópihe Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2414

nagy drukk-hogy minden rendben történjen....

Előzmény: Törölt nick (2413)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2413

Tényleg rég jártunk erre. Én is remélem, hogy azért, mert senkinél semmi érdemleges nem történik.

Nálunk "helyzet" van, előrehozták a lánykám műtétjét 8.-ról, jövő hétfőre. Kiveszik a csípőjéből a csavarokat, fémlapokat. Szorítsatok értünk!

drtm Creative Commons License 2011.03.17 0 0 2412

hahóóóóóóóóóóó, nagyon régen jártunk itt.....

 Ezt találtam az egyik rehabon....."gyermekfejlesztő szakemberek , gyógytornász, logopédus stb. mozgássérült gyerekeket speciális módszerrel történő terápia"( végtagok fejlesztése, korai agyvérzettek, mozgáskordinácio)....gondoltam hátha érdekel valakit. Privátban elküldöm a cimet.

Mi jól vagyunk...és Ti???

Szép esőmentes napot Nektek.

Südve Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2411

Igazad van, csak néha elfelejtem. Pedig egy csomó pozitívum van, amire támaszkodhatunk, hogy szépen figyel, hogy minden érdekli, és ezt jól ki is lehet használni a fejlesztésében, és egyébként is egy szeretetgombóc az egész gyerek. :-)

Előzmény: 4Hópihe (2410)
4Hópihe Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2410

nem félig üres a pohár hanem félig tele... ez a pozitiv felhang- ne mondd azt hogy lemaradva- hanem,hogy már ennyi mindent tud.!!!csak optimistán!!-kéééérlek)))) ez nagyon fontos a te hited reményed erösiti az ö akaratát a fejlödéshez!

Előzmény: Südve (2409)
Südve Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2409

Lemaradva. :-( Olyan 6-7 hós szinten. Forog a hasáról a hátára, de a hátáról a hasára valamiért nem. Pedig meg tudná csinálni, asszisztálva épp csak meg kell indítani a mozdulatot. Egyre szebben ül támaszkodva, pár másodpercig négykézláb meg tud állni, de ehhez még sokat kell erősödnie (nyak-törzs), de persze nem magától ül vagy térdel fel. Enni főleg a pegen eszik, kanállal 60-80 milliket, nagy finnyogva, rengeteg ideig. Sokat gagyarászik, a mimikája nagyon élénk és a hangjai változatosak, de a beszédnek halvány árnyéka sem fedezhető fel.

Előzmény: Mikolt (2408)
Mikolt Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2408

Sari hol tart most fejlodesben? hogyan eszik? miket mozog? kommunikacio?

Előzmény: Südve (2406)
Gyöngyös75 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2407

Sziasztok!

 

De jó olvasni ezt a sok-sok jó hírt!!!! Mindenkinek gratulálok!!!!!!! :-))))))

 

Szép hétvégét!

 

Südve Creative Commons License 2011.03.03 0 0 2406

drtm, ezt a terápiás infót küldd már el nekem légyszi (sudve kukuc téonlájn pont hu).

 

Olvaslak titeket szorgalmasan, örülök a pozitív híreknek nagyon! :-)

 

Nálunk egyelőre annyi a jó hír, hogy Sára kicsit összeszedte magát, a pegnek köszönhetően a súlya is tűrhetően gyarapszik. Fizikailag pedig ott tart, ahol tavaly nyáron, a nagy shunt-mizéria előtt, fél éves kihagyás után ez nagy öröm mindenkinek.

4Hópihe Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2405

óóóó ez fantasztikusan nagy ajándék)))-én is meghatodtam ,ahogy olvastalak.

Előzmény: Mikolt (2403)
drtm Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2404

na de jóóóóóóóó, csak történik valami jó is körülöttünk. Ezek a gyerköcök azért tudnak valamit......csak sokáig titkolták.

Ma hallottam egy jó lehetőségről még. Egy amerikai módszert szabadalmaztattak itthon, rehabilitáció......és lesz külön gyerköc részlegük.

Minden egyben, manuáltherapia, fiziko, gyógytona, gyógyuszás, és ez utóbbi 2-3 fős csoportokkal, stb.  A szakmai referenciájukról annyit, hogy az ország legjobb helyéről álltak fel, a jó közalkalmazotti fizetések miatt, és lesz téritéses részlegük is, Budapesten vannak. Tudom nem lehet reklámozni, de van köztük ismerősöm, innen az info.Akit érdekel elküldöm a vezetőjük elérhetőségét, most indulnak, de már az időpontokért harcolnak.

Előzmény: Mikolt (2403)
Mikolt Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2403

akkor en is dicsekszem: 3 napig tavol voltam a csaladtol es vasarnap, amikor hazaertem, a fiam, amikor odamentem hozza, hirtelen atolelt es azt mondta, hogy "anya, nagyon hianyoztal". en meg elsirtam magam, mert eddig 5 ev alatt soha semmi erzelemnyilvanitasa nem volt felem.

4Hópihe Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2402

hurrá nektek is nagy nagy gratula!!!!micsoda örömök ezek!!!!

------

 nálunk is történt egy kis lépés- a lánykám állva tusolt,és amikor hurráztunk nagyokat és szétkürtöltük a tesók között akik nem láthatták- akkor bevallotta,hogy ez már a harmadik alkalom.valszeg nem merte publikusan bevállalni csak titokban.- mikor besegitem a kádba mindig leültetem a tusoláshoz vagy eleve már a meleg vizbe- és csak utána jövök ki ha stabilan ül...

most nem szólt elöre,hogy bizzak benne és kiprobálná és ha megy akkor utána csinálná rendszeresen... a nagylányom ment oda rákukkantani,hogy minden rendben van -e amikor kiderült a kisasszony állva tusol...

Előzmény: gema07 (2400)
drtm Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2401

igen, és tényleg nagyon köszönöm, de olyan jó elmondani. Aki ebben él, az tudja mit jelent. Nagyon kedvesek vagytok.

Előzmény: gema07 (2400)
gema07 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2400

Én is gratulálok a jó hírhez, csak így tovább!

Én a napokban voltam így a lányommal: megkérdeztem tőle: Erika takarjalak be?. a válasz: nem fázom!

Eddig csak ismételte a kédést egy nemmel, vagy igennel válaszolva, most viszont tök értelmesen és önállóan válaszolta meg, nem az én szavaimat ismételte.

Óriási lépések ezek.

Előzmény: drtm (2394)
Mikolt Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2399

gratulalok, ez nagyon nagy orom!

Előzmény: drtm (2394)
drtm Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2398

annyira jó hogy létezik ez a fórum....és elmondhatom, legszivesebben a világba kiálltanám, Köszönöm a válaszaitokat. mindenkinek ajánlom őket. Sosem hittem. Próbáljátok ki.  Boldog estét nektek .

 

Előzmény: 4Hópihe (2395)
4Hópihe Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2397

itt van egy meserajzpályázat!

 http://www.aranytulipan.gportal.hu/gindex.php?pg=33919806

nagyobb gyerekeitekkel érdemes belevágni)

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2396

Mi az, hogy bocsi???? Meg kell, hogy osszuk egymással a jó híreket is, nemcsak a rosszakat!! Ez nekünk is reményt ad, hogy van - lehet kiút!!! Nagyon örülök Nektek, sok sikert továbbra is!!!

Az én lányom is feljebb jutott a fejlettségi fokmérőn. Már fél... Ez azt gondolom egyfajta értelmi fejlettség javulást mutat (amúgy is okos, de ez szerintem az élethez való hozzáállást méri), hiszen rájött, hogy vannak veszélyek...

És csúfolódik: kuka, és ezt mondja orromat pöccintve: te, te teknősbéka! Lehet, hogy egészségest megreguláznék, de neki örülök!!!

Előzmény: drtm (2394)
4Hópihe Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2395

ti is a kislépésekmüvészei vagytok)

hurrá nektek!!

 

Előzmény: drtm (2394)
drtm Creative Commons License 2011.03.01 0 0 2394

nagyon régen irtam...mert nem volt miről, de most meg kell osztanom Veletek.Kissebbik (problémás )gyerekemmel nem oly régen járunk egy nagyon kedves doktornénihez és az általa ajánlott teamhoz. Ugy 2-3 hónapig nem láttam semmi változást, de csak biztatott, hogy adjak magamnak egy évet, és meglátom a bénult oldala rendbe  hozható. ( soha nem hittem...)TEGNAP este fürdetéskor az mondta a fiam, hogy majd ő megtörülközik. Nem akartam beleszólni, hisz tudom, ilyen nincs. Igaz, hogy rémes merevedett tartással, de megfogta a törülközőt, és nagyon nehezen de végighuzta magán. Elsirtam magam a boldogságtól. 4 éve nem hallok mást, csak törödjek bele....ez nem változtatható. Ma reggel az ágyban integetetve fogadott, és ujra törülközni akart. Nagyon boldog vagyok, és bocsi de ezt le kelllett irnom. Kivánom, hogy ezek a pici örömök mindenkinél jelentkezzenek. Nem adom fel....tudtam, hogy lesz változás. Sok sikert Nektek is,   (a fiam tegnap délben a doktornéni fülébe sugta, hogy "szeretelek")Judit

4Hópihe Creative Commons License 2011.02.22 0 0 2393

és ezzel a gimnáziumi osztálytárssal nem lehet egyéni foglalkozásban gondolkodni? ugy,hogy felkészited,bármi amire ö alapból azt mondanáhisztis a kölyök az nálatok tünet-és kicsit macerásabb de kihivás lehetne neki is és szakmai siker ha mégis megtanitaná uszni.

én is nagyon féltem a vizben és én sem szerettem ha vizes volt az arcom- tényleg az uszóedzön mulott minden.

Előzmény: Mikolt (2392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!