A Cee'd ergonómiájával nekem alapvetően két bajom van:
- a könyöklője használhatatlan, nagyon alul/hátul van;
- az ajtónyílás határoló, rögzítő idétlen helyzetekben rögzíti a részlegesen nyitott ajtót. Az első rögzítőpontnál kicsi a nyílás a második meg már túlságosan nyitott.
Az elsőn kicsit segített egy pár dolláros párnácska, Kínából rendeltem, rá kell gumizni a könyöklőre. Elfogadhatóan ronda, előbbre nem hozza, de magasít rajta egy kicsit.
Sziasztok! Egy olyan kérdésem vagy kérésem lenne, hogy van egy 2012-es 1.6-os Dízeles Kia ceed-em és ehhez keresnék komputert és hogy tudtok-e valakit akinek lenne ilyen?
Nekem meg vezetőülés felől látómező magasságban volt egy sárga kör alakú matrica (ezt a másik még telephelyen álló autókról lestem le, én már természetesen nem így vettem át) aminek a helye rögtön elkezd párásodni amint van egy kis nedvesség az utastérben. Jól szórakozok rajta, mert ha látom előbukkanni a kis köröcskét, akkor tudom, hogy nemsokára be kell kapcsolnom a szellőzést. (nem használom a kocsit állandóan benyomva). Próbáltam már mindennel (clin, denaturált szesz, lb higító, stb.) leszedni, de nem lehet.
Hogy őszinte legyek, tényleg furcsák ezek a vonalak, nem igazán láttam még ilyet. Feltételezem, hogy az üveggyártás természetes folyamata során keletkező apró vonalak mentén csapódott ki az utastérben lévő pára és fagyott meg. Lehet, hogy hülyeség amit írtam, de egy biztos; csak fokozatosan engedd rá a langyos levegőt, akkor nem lehet baj belőle.
Ne olyan könnyű megkarcolni az üveget. Talán csak valami korábbi törlés széle, valami amúgy nem látható szennyeződéscsík mentén rendeződik alakzatba a jég.
A belül lecsapódott pára fagy rá az ablakra. Teljesen természetes, ha párás az autód belül. A pára lehet attól, ha sok latyakot viszel be a lábadon, és a fűtés nem szárítja ki a szőnyeget, illetve ha beázik az autó.
Ezek a csíkok a szélvédő belsején vannak. Időnként, ha fagyos az idő és vakarom le a jeget előjönnek. Elég szabálytalan alakúak. Szerintetek mi lehet? Ezen a linken tudjátok megnézni, mert a telefonom felbontása természetesen nagyobb mint amit fel lehet tölteni képméret:
"2008-as, újonnan vettem, 197.000 km körül vagyok nem eladó "
Bocs ha félreérthető voltam , nem akarok itt eladó kocsira vadászni , hiszen már megrendeltem tavaly év végén egy új 1.6 dízelt. Csak a futás/km-ből arra következtetek most hogy azért nem olyan sűrűn kell égőt cserélni , ha kb 9-10 év alatt ötször cseréltek nálad égőt. Köszönöm!
Kösz a tippet , de csak az első generációról találtam videót , engem az újabb modell érdekelne, abból is a dízel. Kia márkakereskedésekben csak benzinesek vannak , nem tudtam lecsekkolni még mennyire lehet hozzáférni. Mindegy , majd ha megjön az új kocsi megtapasztalom...
Megnéztem az autót, és pár dolgot kiderítettem róla. Az első, hogy a Kia Ceed egy nagyon jó autó, vezettem és tetszett a motor, a váltó, a futómű. Viszont szerintem azért állhatott pár évet a járgány, mert törött volt az eleje, ill. a jobb oldala. A jobb visszapillantóját nem húzta be, a balt igen, a jobb első ajtó elég érdekesen (nem) csukódott, illetve a motorháztető és a hűtőmaszk illesztései is egész változatos szögeket zártak be egymással. Az sem igen erősítette a bizalmat bennem, hogy a motortérben a műanyag csövek, alkatrészek teljesen pormentesek voltak, mint egy 0km-es szalonautónál. Persze tudom, hogy motormosás stb is van a világon, de ez szerintem már túl tiszta volt. Amúgy a motor finoman és élénken járt, az automata észrevétlenül és simán kapcsolt, jól húzott stb. Az autót Ausztriából hozták be, ahol tudvalevő, hogy nem spórolnak az útszóró sóval. Vettem már Ausztriából olyan Subarut, aminek a jobb első lábterének kárpitja alatt ki lehetett látni az aszfaltra.
Szóval ez most felejtős, de amúgy mint autó pozitív csalódás a Kia Ceed ezért a pénzért.
Üdv , Kérdeznélek ,hogy jutottál e valamire az olaj nyomás kérdéssel? Miért van az ,hogy hidegen 2 mp mire elalszik a lámpa. 5w30 olaj 1.4 crdi. 14000 km van benne. Az előző olajcserénél is ilyen volt .
Köszi a válaszod , ezek szerint nem egyszerű , ha ötből 4 szerelő is a koreaiak felmenőit emlegeti :)
Azt hittem meg lehet oldani kisebb munkával és odafigyeléssel (eddig HDi peugeot-omban is én szoktam cserélni, mert ugyan annak is csurig van a motortere , de teljesen hozzáférni , azért az semmiképp nem bűvészkedés) , ugye az a leggyorsabb , ha nem akar az ember napokat egy lámpával közlekedni , amíg a szerviz vagy egyéb hozzáértő szerelő fogadni méltóztat.
Azért örülnék , ha valaki "barkács-vénával" megáldott emberke is tudna mondani valamit , visszaolvastam szinte az egész tavalyi évet , de ezt a témát nem nagyon taglaljátok.
Menj be egy kereskedésbe itthon és nézd meg, milyen az autó, mekkora a hely benne. Nem vagyok biztos abban, hogy van itt a fórumon olyan, aki perfekt lenne Touran hátsóülésből :-)
Alkatrészárakat pedig érdemes megnézni valamelyik online alkatrészboltban.
1:igaz,hogy a hátsó ülésen hasonló nagy hely van mindt pl. Touranban? Azért kérdem mert a tulaly esküszik rá( kocsi még németbe van).Környezetemben nincs Ceed ezért nem tudom leellenőrizni.
2: alkatrész drágább drágább mint pl.egy nemet autohoz?
én műszaki analfabéta vagyok ezért nem vállalkozok ilyen bonyolult műveletekre de eddig kb 5 mester cserélt a crdi ceedemben égőt, ebből egy van aki rutinszerűen kikapja ehhez a fél motorteret, a másik négy megoldja - heves káromkodások közepette - valamiféle a nőgyógyászatban használatos módszerrel ha bizonytalan vagy de magad szeretnéd csinálni, vidd el egy tetszőleges műhelybe az autót első alkalommal, és figyeld ki hogy hogy csinálják
Ha minden jól megy hamarosan lesz egy 1.6 dízel Ceed-em , aminek a motortere azért eléggé tele van zsúfolva , ezért tényleg érdekelne , hogy hozzá lehet-e férni otthoni körülmények között a lámpatesthez egy szükséges izzócsere miatt (akár tompított , reflektor , vagy index ). Itt sokatoknak van dízele , egy nem teljesen műszaki analfabéta elboldogul az égőcserével , vagy szakszervizbe kell vinni? Egyáltalán mennyire gyakori az izzók tönkremenetele a Ceedben? Köszönöm!
Köszi szépen, mindenképpen szánok rá pénzt, ha komolyra fordul a dolog. Azóta beszéltem egy ismerősömmel, aki egy ideig automata váltók szervizelésével foglalkozott. Azt mondta, hogy Kia automatával még nem volt dolga, de a d.koreai váltók általában elég macerásak, nehezen javíthatók. Kicsit japán, kicsit amerikai, kicsit európai egyveleg, kevesen értenek hozzá. Nagyon nem mindegy, hogy használták, és hogyan szervizelték. Ez is lehet alkualap.
A képek alapján 2014-ben volt benne 78 ezer km, így vagy nem használták 4 évig, ami szintén nem tesz jót a kocsinak, vagy nagyjából 60 ezer km-t visszatekertek.
Pár euro, de megéri. Ha nem akarja megadni az alvázszámot, már pedig nem fogja, akkor már mondhatod is neki, hogy az óratekerés miatt, adhat egy 300 ezer Ft kedvezményt, akkor talán megéri :)
Én sem tartom valószínűnek, hogy itthoni autó, így kicsit nehezebb lesz az előéletét kinyomozni. De köszi a tippet, utána fogok járni. Szombaton megnézem élőben is, sose vezettem még Kia-t, eddig még csak német autóim voltak. Kíváncsi vagyok.
Igen jónak tűnik :-) Gyanúsan kevés a km, ha itthoni autó (szerintem nem az), akkor kérdezd le a rögzített óraállásokat, ha külföldi, próbáld meg az alvázszám alapján lekérni az adatokat.
Nekem kicsit fiatalabb van, ez duplakuplungos, nagyon szeretem.
A 2008-asban nem tudom, milyen a váltó, az még a hagyományos automata vagy már a duplakuplungos. Ha a hagyományos, nézesd meg ennek specialistájával, hozzá nem értőként nem biztos, hogy jól tudod megítélni a működését. A duplakuplungosnak szerintem még nem alakult ki egyrészt a típushiba köre, sem a független szakértői, javítói háttere. Amúgy egy 10 éves autóval bármi lehet... de az automata vásárlását én csak támogatni tudom, jópár éve csak automatákat vezetünk/vásárolunk mindketten nejemmel.
Egy 2013-as Kia ceed kombit ajánlottak nekünk megvételre, 100 000 km-t futott 1,6-os dízel motorral, EX felszereltséggel plusz néhány extrával (csak az ülésfűtés, a navi, parkolókamera és a hátsó légbefúvás hiányzik). Az autó egyszer már törve volt bal hátul, ráadásul villamossal ütközött és másfél millió Ft volt a javítás. 3,2 millió Ft-ért szeretné eladni a jelenlegi tulaj, de én ezt sokkalom, főleg a hahu-n és az autoscouton lévő hírdetések alapján.
Néhány évre visszamenőleg visszaolvastam a fórumot, illetve a keresőbe is beírtam amit szeretnék megtudni, de minimális, vagy semmilyen infót nem találtam. Nem akartalak fölöslegesen fárasztani titeket, de sajnos muszáj rákérdeznem, mert tényleg nem találtam semmi hasznosat. Kinéztem egy 2008-as 1.6-os benzines Kia Ceed-et, ami automata. Életem első automatája lenne. Második autóként, főleg városban, ovi-iskola-bevásárlás stb körökben használnám, ezért gondolom, hogy kényelmes lenne egy automata. Van esetleg tapasztalatotok ezzel a motor-váltó kombinációval, mire érdemes figyelni vásárláskor /rántás, torpanás stb/?
A kettőstömegű lenkereket hallgasd meg . Elvileg ha már a végét járja van hangja . Ennyi kilométerrel esetleg már lehet vele valami bár ez koránt sem biztos :) Az egy kicsit drágább javítási költség lesz .
Hello! Ha szabad kérdeznem , milyen motorral szerelt a Cee'd-ed? Ha jól tudom 1.6 CRDi -ben elég nehéz hozzáférni az első lámpa izzókhoz (lehet , hogy a bal-jobb oldal sem mindegy nehézségi fokra)
Itt konkrétan be tudod állítani hogy mit mivel akarsz összehasonlítani. A valós műszaki állapot már más kérdés, hogy 9 év alatt mit kapott egyik másik járgány.
1.6 benzines G Astramat szeretném lecserélni. Kia Ceed 2009 kombi felé kacsingatok,de nem tudom melyik motrot válasszam. A kérdésem az lenne,hogy a kia 1.6 benzin tudja-e azt amit az astra 1.6 ecotec tud?
A márkaszervizrk listáját, hogy megtudd melyik van legközelebb. Nem vicc, még az adásvételi előtt vidd el és nézesd át. Alkupozíciónak is tökéletes a szerelők hiba- és várható javítási igény listája.
185ezer alatt bármi megtörténhet. Van olyan ismerősöm akitől 50ezer után se vennék kocsit, meg van akitől 250 után is nyugodt szívvel. Persze a hirdető gondolom egy nemdohányzó tanárnő aki csak hétvégente a kertbe ruccant le vele.
Most készülök vásárolni egy 2009-es évjáratú,1,6 crdi ceedet. km óra szerint 182000km van benne. mit érdemes rögtön átnézetni-cserélni hogy ne legyen nagyobb gondom. ( első kia-m lesz :D )
Sziasztok! Azt mi okozhatja, hogy általában indítás után engedem fel a kuplungot, váltó üresben és mégis elindul az autó. Lábbal nem nyomok semmit és szépen megy magától? 2010 Ceed. Köszi!
Kedves Gábor! A dpf szűrőt kellett tisztítani. Hiába regenerált, már nagyon telitett volt. Van hozzá egy folyadék amibe leszerés után ázni kell hagyni 10 órán keresztül aztán kimosni. Nálam bevált, szeptember óta semmi baj vele. Olvastam olyan véleményeket, hogy ez a módszer nem működik. Amit írtam saját tapasztalat és így nem kellett a dpf szűrőt cserélni. Az egész anyaggal munka díjjal kb 40000 Ft volt.
Jobb oldali izzócsere után(mivel ki kellett építeni a lámpatestet,hogy hozzáférjek,mert ugye az ablaktörlő tartálytól nem lehet...)a vetítési kép megváltozott, nagyon lefele hord a másik fényszóróhoz képest(eddig ez nem így volt)
Melyik csavarokkal lehet állítani a dőlésszöget és a vízszintes irányt(amennyiben azt is kellene)?
Természetesen szervízben fogom rendesen beállíttatni,csak annyira szeretném,hogy nagyjából jó legyen a vetítési kép.
Ha esetleg fényképet tudnátok csinálni és megjelölni rajta az állító csavarokat,azt megköszönném.
Kia cee'd ED2007 CRDi 1,6 modell.
Ha esetleg nem lehet ide fényképet feltölteni(nem tudom,lehet e, új vagyok itt), akkor úgy is jó,ha szerverre töltitek és linkelitek vagy megadom az email címem és oda is küldhető.
Üdv! Korábban olvasgattam itt,hogy nektek a ceedeknél is van akinek enyhén fütyül a turbo 2000 felett kigyorsitáskor. Én ezzel nem is foglalkoztam,mert azt hittem ez ilyen a kiánál. De most,hogy az év végén egr-kellett cserélni,már nem fütyül a turbo egyáltalán. Valószinű valami köze volt hozzá. Az Egr amugy tipushiba a márkaszervizes szerint a kiánál. Nem volt eltömődve,csak nyitva maradt és erőtlen lett a motor,nem lehetett vele menni otthagyott az út szélén. Televerte a részecskeszűrőt korommal,majdnem azt is cserélni,v tisztitani kellett. De szerencsére kiégette.
Az egr hiba ugy jelentkezett,hogy induláskor gázadásra nem reagált.
Köszönöm. Nem volt időm most futkosni ez ügyben meg hát a kocsi sincs még nálam. De ahogy lesz idő utánna járok . De ahogy írod hajlok a gyári megoldásra .
Tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Szeretnék vásárolni egy Hyundai i30-t vagy egy Kia Ceed-t olyan 2010 körülit kombi verzióból. Melyik motorral szerelt a jobb választás? Benzin vagy Diesel? Melyik évjárattól kezdődően szerelték a dieseleket részecskeszűrővel?
Melyik a jobb az I30 vagy Ceed?
Automataváltóban mennyire megbízhatóak ezek a koreai autók?
Böngésztem már, kb 20 elégedettre jut egy lehúzós. Tudom, hogy erősen használatfüggő, de a turbó és a befecskendező fúvókák mennyire problémásak? Igazából egy észérvet se találok ellene...
Autó vásárlás előtt állok, és elég komolyan szemezek a ceed kombi változatával. 2008-as évjáratot vagy fiatalabbat vennék, dízel motorral. Kell félnem tőle? Mi a tapasztalatotok ezzel az erőforrással, és összességében az autóval? Miért van, hogy az 1.6os motorból különböző teljesítményűek vannak?
Sosem értettem ezt az ellenszenvet a fehér 'céges' színnel szemben. Közúton az látszik legjobban (vagy a piros) és a céges kocsik általában matricásak. Plusz a metálfény 150ezer.. Világosítsatok meg :)
igen,tudom, feheret nem akartam ,mert ceges kocsik legtobbszor azok,piros nemjon be.keken varialtam,de az meg i30 as szin :) .. neha kap egy kisebb szivacsos mosast,es jolvan :)
A kis kör vagy többet tölt mint amit az indítás kivesz, vagy nem.
Inkább vennék egy napelemes csepptöltőt, 5 ezer Ft körül már lehet rendelni. Bízva abban, hogy a téli nap ad elég energiát :-), és hogy tudsz megfelelően napos helyen parkolni.
Köszi! Azért akarom kivenni az akksit belőle, mert előre látható időn belül az autót nem használjuk és emiatt töltögetni akarom állagmegóvás céljából, utcán tölteni pedig macerás. (Nem az évi 1000 ft-ot akarom megspórolni)
Üdv! sziasztok! Napokban vásároltunk egy 2011-es,1,6 crdti motoros verdát.Kérdésem a következő lenne: ha kiszereljük az akkut állagmegóvás érdekében, a beszereléskor a rádió, vagy egyéb dolgok kódot fognak kérni? Sajnos az kereskedő nem tudott bővebb infóval szolgálni. Köszi a válaszokat
hali. Ma voltam a KIA szalonba ,megrendeltem az uj kocsimat. 1,4 benzin, fekete szin,teli,nyar gumi szett hozza. 2 het mulva megjon,majd lovok be ide fotot rola :)
Tud valaki nekem segíteni eredeti angol megnevezéssel vagy pontos cikkszámmal? Egy 2013-as JD Kia Ceed SW kihúzható kalaptartójáról lenne szó. Akárhogyan keresem, sehol sem találok se használtat, se újat/utángyártottat.
Az eredeti Kia kalaptartót picit drágállom 138.000.- + Áfa értékben.
A TPMS-t kötelezővé tette a Zunijó. Ahogy írod is, vizsgán elvileg számon kérhetik.
Az autóvásárlónak annyi mozgástere maradt, hogy olyan típust választ, amelyben a gyártó az ABS-szenzorokkal oldja meg a defektfigyelést. Az valamivel pontatlanabb, de nem okoz gondot a lemerülés, felnik csereberélése, stb.
Persze ez kicsit olyan, mintha gombhoz vennénk a kabátot. :-)
Ha egy adott autótípus egyébként minden igényünknek megfelel, ne ez legyen a döntő érv a vásárlásnál.
Plusz a másik nagy öröm, ha 4 év után az első vizsgánál nem működik (ha egyáltalán tényleg kipróbálják). Azonnali vizsga bukás. Bár állítólag öt év az akku élettartalma a szenzorban, de manapság ki tudja. Én részemről meglennék nélküle is....
Egy Rio van a látókörömben a gyengébbik, 100 LE-s háromhengeressel, a gazdája bevallása szerint néhány kilométeres, rövid városi utakra használva 8 liter fölött van a fogyasztása, autópályán 6 liter körül.
Sziasztok, használja még valaki a 1.0-és 120 lovas motort? Tudom, hogy a gyári 4.9 nem hozható, de 7.6os átlagom nagyon messze van, ha megszakadok 7,2 egy nyár alatt Budapesten + kirándulás. Van más tapasztalat?
én tavaly vettem kb januárban egy garnitúrát: téli hankook+16"alufelni+szerelés 180ért (a szenzorok asszem 12e volt - de azt nem vettem, viszont legalább én választottam ki a felniket :) ) a Méta utcai felnisnél
Szia ! Voltam gumisoknál és ahogy írod ennyi jött majdnem mindegyiknék pont ez a gumi amit írsz. Gondolkodom még a dolgon . De látom nem tudom olcsóbban ezt meguszni .
Anno (2016-ban) 213 ezer volt a garnitúra amit én vettem. 4 db Hankook 205/55 R16 + felnik (acél) + TPMS. Pappas autónál. Tudom nem segít a választásban. de információnak talán jó
a Kiánál volt (van?) téligumi szett akció, acélfelni, TPMS szenzor, Hankook gumi 240 körül volt összesen. Azóta bezzeg állandóan 6-10 fok van. Én 4 évszakosat vennék a helyedben, bár azt mondják februárban beüt a tél. Szóval, ki tudja..
Olyan kérdéssel fordulok most hozzátok ,hogy nemsokára én is Kia ceed combi tulaj leszek . Viszont a kérdés az ,hogy a kocsin Alu felni van nyári gumival . Kell venni mindent felni,téligumi és szenzor. Valaki esetleg valamelyikben tud segíteni ? Használt felni és hozzá megfelelő szenzornak örülnék ami nem horror de használható ,gumit vennék újat. Köszönöm.
Sziasztok! Tudja valaki, hogy az 1.6 crdi 136 lóerős motornál, az euro 6-os változat adblue-val van ellátva? Mert, ha igen, akkor érdemesebb még euro 5-ös motorral venni? Köszi a válaszokat!
Sok mindentől függ a fogyasztás amúgy.. milyen gumi, milyen szűrők, mennyi klíma, mennyire 'dinamikus'.. olyan nincs mint a gyári adat az tuti, a többi meg soktényezős.. majd meglátod mennyinél villan a tankolásjelződ :)
Köszönöm a választ. Hát én jobban országúton fogom használni kevés város. Átlag sebességgel dinamikusan . Akkor ezek szerint akkor nálam remélem 6.5 meg áll majd . Már várom ,hogy meglegyen .
6,5 és 7,5 között, attól függ hogy mennyit használjuk városban. Én amúgy közúton nem is megyek vele 20km-nél többet, csak város vagy pálya. Így adta ki a sors az úticélokat egyelőre.
Népíteletet a totalcaron olvasd el ott elég sok mindent leírnak van vagy 200 vélemény. Az első szériában a 2007-2008-as modelleknél a rádióval voltak gondok és általában a stab pálcával ez igaz a későbbiekre is. Komoly típushibái nincsenek. Skoda milyen amit néztél fábia, oktávia? Mert az oktávia az egy nagyobb autó amúgy a 2010-11 környéki és korábbi tsi ket sokan ekézik, azok már valamivel jobbak de a rövid távú használat nem kedvez nekik. A fábiával szerintem nem összehasonlítható, mert az egy kisebb autó rövidebb tengelytávval.
A ceed 2012 környékiek még garisok azok már a 1gen facelift utáni verziói egy kicsit ott is javítottak a desingon is.
Amúgy használattól függően érdemes választani ezt már sokszor leírták sokan
Autópálya hosszú utak dízel 1.6, esetleg 1.4 ha a fogyasztás az elsődleges
Rövid út vagy pesti használat 1.4 benzin
Vegyes használat hosszabb utak több országút ha kell a kraft 1.6 benzin
Sikerült letörnünk a 2015-ös Cee'd bal tükrét. A ki-be mozgató motor csőtengelye tört el. Sajnos a ragasztás nem hozott kielégítő eredményt, így most keresek bal oldalra való mozgatómotort. Sajnos a bontósok eddig csak a fejüket vakarták...
Valaki tudna segíteni, mielőtt a márkaszervízhez fordulok?
A Ceed nehezebb vagy 150 kilóval, meg egész máshogy írják manapság a dízel motorprogramokat, a PD a hülyegyerekek kedvence volt, olyan jó kis hátbarugós parasztdízel.
Van egy 4-es PD-s Golfom, 320ezerrel, és első lendkerék van benne. 116Le, de vigyázva van rá, inkább alacsonyabb fokozatban, de mindig 1500 fordulat felett üzemel.
Saját vélemény de én nem vennék kicsi turbó benzinessel ekkora kocsit. Nagyon ki van feszítve az a kis motor. Inkább egy 1.6 GDI, nekem az van és hasít. Aki nyomatékot akar az vegyen CRDI-t, persze az nem melóba járni kell városon belül. Félelmek mindog vannak, de a Kiában nem fogsz csalódni. Persze ki lehet fogni jó használt Skoda Octavia-t is akár a skandallum PDTDI motorral, a főnököm is használtan vett egy ilyet 170ezerrel, a kettőstömegüje halt le elsőre de az is kibírta 310ezerig. Csodás jövendölések nincsenek, aki használtat vesz az előtte vigye el márkaszervízbe előélet ellenőrzésre és jövőbeli javítási szükségletek felmérésére.
Sziasztok. Én most barátkozom a gondolattal hogy egy Kiat vásároljak. sajnos használtan és kb 2008-2013 körüli évjáratút. segítséget szeretnék kérni, hogy mi a tapasztalat mi a vélemény az autókról
Látom a beirást nem csak engem foglalkoztat a dolog. én is skodát néztem de a 1.0ás TSI motorka nem győzött meg.
Én nem feliciát szeretnék lecserélni ...- nálam a 18 éves felicia megmarad de mellé egy ilyen autót szeretnék mig a másik dolgozós marad.
Sziasztok. Az alábbi kérdésem van. Van egy 2011-es évjáratú 1,4-es Kia Ceedünk kb 135000 km-rel. Kb egy hete azt vettük észre, mintha megváltozott volna a motorhang. Emelkedőn terhelés alatt (gyorításkor) kelepelő hang jelentkezett. Az üzemanyag minőségre is gondoltam utóbb a Lukoilnál tankoltunk. Ezután ÖMV 100-as benzinjéből kb 20 litert rátankoltam. A kelepelő hang terheléskor megszűnt, de nagy tempónál, mintha lenne kis vibráció. Találkoztatok már ilyennel? Előre is köszönöm!
Sziasztok! Ceedbol az 1,6-os benzines (első gen vagy annak fl változata) mennyit forog 5-ben? Fokozatok kiosztása milyen? Zajszigetelésről mit lehet tudni? Gondolom érdemesebb 1,6-ot venni mint 1,4-et. Fontos lenne hogy pályán egy normális 120-130-at csendben lehessen tartani... Köszönöm!
Azért hezitálok,mert eddig a Lada korszak után csak dizel autóm volt és a régiekben is volt korom csapda a kipufogóban,de azok méretileg kisebbek voltak mint a mostani autókban (mert kinézetre ugyan úgy néz ki)és a Ceed ben is megnéztem,de ez nagyobb,meg elektromos érzékelők is mennek bele,tehát valószínű ,hogy van az enyémbe is részecskeszűrő.
Most még van egy garis szervizem,de utána már lejár a kilométer miatt,és nekem kell olajat venni,ezért vetettem fel a témát.
Hát én is valahogy így vagyok a leállásokkal,meg az olaj volt még kétes.
Amikor szervizben voltam,megkérdeztem a szerelőt,hogy hogy regenerál,és azt mondta (harapófogóval kellett kihúzni minden szót belőle),hogy a lényeg a 2000 fordulat feletti tartás legalább 20-30 percig üzem meleg motornál.
De emellett nem voltam biztos abban,hogy van benne részecskeszűrő,mert a gépkönyv szerint nem mindbe van,De szerintem olaj ügyileg végül is ha a C3 olajat rakom,attól nem lesz baja a szűrő nélküli autónak se,mert kevesebb lerakódást ígér az olaj leírása.
Bocsánat, annyi előzmény, de szerintem nem releváns, hogy délelőtt ki kellett szednem a jobb oldali első lámpát, mert ugye csak így lehet tompított izzót cserélni.
Ma elkezdett az autóm szórakozni velem. (KIA Ceed SW, 1,4 benzin (2009)). Azt csinálja, hogy felpörög a motor, visszamegy alapjáratra, felpörög és így tovább.
1000-2000 között ingadozik, vagy még feljebb is. Gázadás, minden nélkül. Ha sebességben van, leveszem a lábam a gázról, akkor kb ezerig visszaesik a fordulat, majd beleránt és magától gyorsít. Nem a tempomat, mert utólag beépített bowdenes tempomat van benne és a bowden meg sem mozdul.
Átnéztem csatikat, víz nem kerülhetett bele (elvileg) és reggel még nem csinálta.
Én úgy tudom, hogy 1-2 ilyen megszakítás még nem nagy baj. Huzamosabb ideig egymás után több alkalommal viszont nem jó. Ebból az következik, hogy nem igazán jó dízel autót venni pl. ha minden nap éppen csak kettesben, hármasban 30-cal bedöcögünk 2 km-re lévő melóhelyre meg haza. Ilyen használatból előbb-utóbb dpf csere lesz ami ez esetben nem garanciális, mivel megfelel a nem rendeltetésszerű használatnak.
Én pár percet láttam eddig csak működni. Biztos használatfüggő is, hiszen korom alacsony fordulaton való használattól jobban termelődik (alacsonyabb hőfokú, ill. tökéletlenebb égés révén). Én meg rendszeresen megyek vele hosszabb autópályás szakaszokat.
Szia! Ez a téma engem is érdekel (még nincs , de talán tavasszal lesz egy Kia dízelem), ezért visszaolvastam az elmúlt 1-2 hétben a 2017 évet a fórumból , csak azt tudom mondani amit itt szedtem össze ismeretanyagot> kb. 500 km-enként regenerál ,kb 15-20 percig tart , leginkább azt vették észre a fórumtársak , hogy a pillanatnyi fogyasztás (műszerfali jelző) felmegy a duplájára ez idő alatt. Nekem ezzel az a dilemmám , hogyha éppen odaérek valahova ahova amúgy mentem volna , akkor mivel nem jó a regenerációt megszakítani , menjek tovább? És ha az pont egy városi lassú szakasz? Talán itt akik jobban értenek ehhez , majd hozzászólnak.
Van részecskeszűrő bennük. Kontrollámpa van üzemzavar esetére, indításnál láthatod a műszerfalon az ikonját. Működését esetleg akkor tudod lefigyelni, ha a pillanatnyi fogyasztásmérőt skubizod. Amikor működik, megugrik a fogyasztás kb 2-3 liternyi vonással a műszerfalon. Tönkretenni autó-leállítással elég nehéz, mert kizárólag akkor működik, ha bizonyos feltételek adottak hozzá. Nem akarok hülyeségeket írni, de nem mindegy, milyen fokozatban van a sebváltó, milyen fordilatszámon pörög a motor és milyen sebességgel mész, valamint a motor hőfoka is számít. Általában 50 kmh felett tud működni, tehát ha csak le nem állítod a motort sebességben hagyva 50 feletti haladásnál, elvileg nem tudod félbeszakítani a procedúrát. Ha a körülmények miatt magát szakítja félbe, legközelebb amint tudja folytatni fogja.
Az olajnál fontos, hogy részecskeszűrős motorba valót tegyél bele.
A hozzáértőktől kérdezném,hogy van-e a 2012 utáni 1.6 crdiben (JD) DPF (részecskeszűrő).
Az izgat,hogy semmilyen visszajelzés nincs az autóban,ha regenerál,és nem akarom,hogy a későbbiekben problémám legyen a
részecskeszűrővel.Tehát nem akarom leállítani regenerálás közben.
A neten keresgéltem már,de egyértelmű választ nem kaptam.Meg ugye a motorolaj se mindegy milyet vesz bele az ember,mert ha jól emlékszem van olyan,hogy DPF-es és nélküli,de vagy C3 v B4-es olaj kell bele,és ezek teljesen különböző olajok.
Köszönöm a gyors választ . Az Autodnat azt megvettem tegnap előtt . Ír is mindent de a kmt azt nem :-( :-( . Vagyis írd de csak két bejegyzés van róla majdnem 3 éves kocsiról és az is idén szeptemberi . Hogy van ez ?? Az viszont annyi amit a kocsi mutat . Papírjai szerint volt szervízben.
Jópár országban egész komoly információforrások állnak rendelkezésre. Hollandia, Franciaország, Belgium, Németország biztosan, ott néztem én is adatokat, sőt képeket autókról. Pár ezer Forintba belekerül, de ha milliókat szánsz az autóra, ez nem lehet kérdés, hogy megéri-e. Én találtam az eladó állításával erősen ellentétes tényeket :-(
2010- es gyártmány, 1,4-es a törzskönyvben az van, hogy ED.
Én megmondom őszintén, hogy hirtelen jött ez a kocsi vásárlás, nagyon utána sem tudtam olvasni a fogyasztásnak, de hogy a gyári papírjában városban 6,6 l-t ír, gondoltam 8 körül megáll....nekem tényleg nagy csalódás..Most próbálok úgy vezetni, mint egy nyugdíjas...40-50 km/h, sok motorfék, ha tudom, hogy egyik kanyar a másik után, akkor direkt nem gyorsítok fel... kíváncsi leszek, segít e valamit. A váltást kéne kicsit javítani, mert mikor indulok kiír 25, 22, 18 l pillanatnyi fogyasztást. Szóval, akinek régóta van ilyen autója adhat tippet,hogy vezessek :)
Szia KAti ! Folyamatosan olvasom a forumot mivel én is Kia ceed combit szeretnék venni. Olyan kérdést szeretnék neked vagy annak aki tudja ,hogy láttam ezt a Kekkh-es oldalt ,hogy a kocsit meglehet nézni ,ellenőrizni mi merre hány lépés. Viszont itt csak rendszám szerint lehet . Amit én kiszemeltem az külföldi és nem tudom a rendszámát csak alvázszámot. Erre van olyan megoldás ,hogy utánna nézzek valahol ???
két irányban tudsz elmozdulni az egyik hogy variálsz a kutakkal nekem dizelben a mol-shell-omv vált be, a lükeolaj olcsóbbikja se rossz, de a lükeolaj prémiumból mindig sokkal többet eszik a másik irány hogy felkeresel egy szervizt ha használt az autó 100e km-rel akkor amúgy se kellene elhinni hogy mit beszélt az eladó, cseréld csak ki azt az olajat meg a szűrőket, legalább, és ha már ott van csináljanak is valami röpke átvizsgálást, hogy ne legyen lepetés
ha az eladó tudta már hogy el fogja adni és belerakott valami occsó olajat az okozhat fogyasztásnövekedést (is)
Sziasztok! Most vettünk egy 1.4-es c'eed ED-t...Hát nagyon vegyesek az érzelmeim, az autó szép 104 000 km van benne, de imád enni...Pestről hoztuk haza, csurig tankoltuk, akkor volt benne egy kevés benzin és ráment 47 L. Haza fél óra Pest csurogtunk, utána M3 140 km /h sebességgel, bepakolva hátra 4 db felni, gumival, aztán kis országút 270 km és majdnem félig leesett a mutató, itthon kis távokat megyek vele, 4 km reggel, 4 km délután, sajnos nem tud felmelegedni a motor, így mentünk most vele össz . 460 km-t és azt irta, hogy még 74 km-ra elég a benzinem..akárhogy is, de én többet vártam, a 17 éves Daewoo nem evett ennyit autópályán megpakolva....
Most megtankoltam, kiírja hogy 608 km-re elég a benzin, nagyon kiváncsi leszek, de szerintem nem lesz sokkal jobb...
Mikor megvettem (1.6 GDI) a legfurcsább ez volt az autóban. Az előző autómnak elég direkt volt a kormányzása ezé ilyen, nehezen szoktam meg. Leginkább a nyúlós szó jó rá. Ráadásul mentem többször egy facelift-es 1.6 GDI Ceed-el annak sokkal jobb a kormányzása de azt írták is több tesztben ill. a Kiások is mondták nekem, hogy megváltoztatták a szervózást. Direktebb is és tekerni is sokkal könnyebb. Már írtam itt, hogy annak a sport állása olyasmi mint az enyémen a komfort. Szóval nem véletlenül nyúltak hozzá ahogy írod nem hozza a szintet. De mondom a facelift-es már sokkal jobb persze nem vigasz. :-( Kipróbálni akkoriban csak egy 1.4-est tudtam annak is könnyebb volt tekerni a kormányát.
Ezt nem értettem az írásodban: "Az autón ezt nem érezni, de nagyon zavaró így vezetni" Hol érzed, ha nem az autón? Nem sport állásban is szorolósnak érzed?
a valahavolt legjobb fogyasztásomat (tankolástól tankolásig 5 alatt) egy ömv prémiummal csináltam valahol somogyban a semmi közepén egy vadidegen kútnál tankolva
Vidéken jártam ma, kivételesen ott tankoltam, mondom egyszer élünk legyen karácsony az autónak is, teletankoltam OMW premium dízellel. Bazzeg, fél literrel többet fogyaszt fedcomp szerint, és 50 ft-al drágább mint az Auchan premium dízel. Szóval részemről wébergabi bekaphatja :)
8,8 akkor lehetne ha az utolsó cseppet is kihasználnád. 53 literes a tank. "Hülyebiztos" rátartással számol, ha lemegy nullára a megtehető km akkor is még lehet vele menni jópár km-t. Dízelnél ez kb 50 km, ami 2,5 liter körül van. 0 értéknél nem is lehet beletankolni az 53 litert.
Nekem kb 0,5 literrel szokott kevesebbet mutatni mint a tankolásnál kiszámolt érték. Szerintem ott van a kutya elásva, hogy a dugóban ülve (alapjárat), illetve induláskor (kb 10-15km/h-ig) nem tudja pontosan számolni. Amúgy is max tájékoztató adatnak jó.
Van egy 2013.11 havi Kia Pro_Ceed kocsim, gyári navigációival. Kb 1-2 hete kezdett el a navigáció szórakozni, hogy nem a pontos helyet mutatja. (pl népliget környékén vagyok és a navi az etele útra pozícionál) Megnéztem és a GPS koordináták pontatlanok.
Tudja esetleg valaki mitől lehet ez, illetve mi lehet a megoldás? (gyári értékek visszaállításával már próbálkoztam)
Sziasztok!Nem rég lettem tulaja egy 2014-es ceed sw-nek 1.4 benzin.Írnék pár dolgot az elmúlt 5000 km tapasztalatairól ill. lenne 1-2 kérdésem is.Sokan félnek az 1.4-es motortól de akinek nem volt erősebb autója előtte, annak elég. Ha neccesebb előzés van, azt nem tudja 6.ban de 3-4 ben simán. Kirándulás alkalmával 3 fő +cuccok +klíma ,autópályán is kényelmesen tudta a 150 utazót zavaró motorhang nélkül.A fogyasztásom 9 körül van városban 7 városon kívül.A computer 1 literrel kevesebb értékeket szokott mutatni mint valóság. Fék ,futómű, belső tér, semmi különös.Egy teljesen átlag tucat autó, kia emblémával, semmi több.(na jó ,talán az eleje szebb a többinél de ez is ízlés dolga) Viszont a kormányt a még mindig nem tudtam megszokni.Csak sport módban használom mert többiben olyan mint ha a fiam xboxának a játék kormányát tekergetném.Érzésre mintha nem lenne mechanikus összeköttetés a kormány meg a kerekek között csak vezetékek.Ennél a konkurencia 1000-szer jobbat csinált már ezelőtt 20 évvel is!Ti tapasztaltatok már olyat, hogy sík egyenes úton 80 felett közép állásban kicsit szorul a kormány? Emiatt nem tudok észrevétlenül egyenesen menni, mert a nagyobb erő kifejtés miatt picit túl is húzom és csak korrigálgatok oda -vissza. Az autón ezt nem érezni, de nagyon zavaró így vezetni.Érdekes mert ha picit rosszabb minőségű az út vagy van egy enyhe kanyar akkor tökéletes! Összeségében azért meg vagyok vele elégedve,ár- érték arányban szerintem a legjobb!Üdv.
Sziasztok.Egy uj ceed tulajdonosa lettem,es nekem nagyon gyengenek tunik a lampa fenye,es a refi is.Legalabbis az elozo automoz kepest,az egy astra volt.Szerintetek ez normalis,vagy esetleg lehet e erosebb egoget venni hozza?
Volt már itt valakinél adagoló azaz magasnyomású szivattyú,illetve turbó probléma? Ha igen,mi volt a hibajelenség?
Nekem most valamelyik a 2 közül esélyes. Reggel inditáskor gázadásra nem reagált elsőre csak vagy negyedjére,majd 2000 es fordulat fölél nem nagyon ment kicsit később már 50-nel is alig tudtam menni,a fogyasztás az egekbe egyesbe. Kettesbe is rángatva megy,gázadásra kerreg is valami. Leáll-szervizbe huzat.
Szia.Majd megejtem,de most egyenlőre elég volt,háromszor mentem végig az aksi a végére már elég gyenge volt,az enyhén meleg motor az 10 perc alapjáratot jelent,a vízhőfok éppen kimozdult azaz 50 fokos volt a fagyállóm.Köszi a segítséget azért.
Ezek az értékek mivel alig különböznek, így véleményem szerint megfelelőek. De mint mondottam, HIDEG motornál kell elvégezni a mérést! A gyűrű, dugattyú, stb. hézag hidegen a legnagyobb, az ekkor mért érték a mérvadó. Az enyhén meleg motorral való mérés nem helytálló, inkább azt mondom felejtsd el! Kérlek végezd el a mérést a fent leírtak szerint. A kapott értékeket írd meg nekünk. Egyébként nem lesz gond azzal az autóval, de azért kíváncsi vagyok.
Köszi a segítséget,akkor úgy gondolom,hogy nagyjából ezeknek az adatoknak megfelelek és igazából nem akarok tovább vizsgálódni,autó könnyen indul,szépen jár,a 90 Le megvan,olaj nem fogy igazából,fogyasztás nem nagyobb ,sajna most hidegekben városi rövid távon szereti a 8.5litert,de városon kívül jó a fogyasztás.Azzal a kis kartergázzal nem foglalkozom 8000km mentem az autóval azóta van.
Az Autofitben a 2011-es, 1.4-es, G4FA motorkódú C'eed sűrítési végnyomása az alábbi: 10,8-12,3 bar. Véleményem szerint ez az újabbak esetében is hasonló.
Hideg motor esetén kell elvégezni a mérést, teljesen nyitott fojtószelep("pillangószelep") mellett. Benzines motor esetén a sűrítési végnyomás értéke 10-15 bar között kell legyen. Viszont a hengerek közötti eltérés lehetőleg ne haladja meg az 1 bar-t.
Ha a sűrítési végnyomás alacsony, akkor annak több oka is lehet. Ezt résveszteség méréssel lehet megállapítani, melyhez kiváló kiegészítő egy orvosi sztetoszkóp és egy kiegészítő cső - ezzel tudod megállapítani, hogy hol szökik el a nyomás.
Hibás szelepszár szimering jele az erős kékes füstölés hidegindításkor. 3000 km-en 1dl olaj nem sok.
Sziasztok.Valaki tud abban segíteni,hogy mennyi lehet egy 2011 Ceed SW 1.4 benzines motorjának sűrítési végnyomása mert erre gyári adatot nem találni,az tudható,hogy a sűrítési viszonya 1-10.5.Én egy egyszerű gumis végű kompressziómérővel mind a négy hengerben nem teljesen üzem meleg motornál 10.5 mértem.Olajfogyasztás 3000km 1dl,az a 90 lóerő szerintem megvan benne,melegen van egy kis kartergáz és enyhe füst,olyan kipufogó gáz szerű,szervizben azt mondták kipufogó oldali szelepszár szimering,de amíg nem extrém az olajfogyasztás addig nincs garanciális csere.Előre is köszönöm a segítséget.
130-nál a benzinesek nyomatékcsúcs környékén forognak ötödikben is. A dízelek is nyomatékmaximumon hatodikban. Én inkább alacsonyabb sebességnél, országúti használatnál érzem kevésnek megpakolva az 1.4 benzint. Bár nem kia volt, de hasonszőr...11 évig jártam vele megpakolva...most látom/érzem a különbséget így a dízelben ülve. :-)
Meg dombnak fölfelé, főleg pályán.... :-) Azért az 1.6-ban ehhez már elegendő erő van nem esik kétségbe pl. az M1-en dombnak fölfelé 130-nál. Gyönyörű szépen felrántja magát a tempomat is jól végzi a dolgát....
Minden autó hasít ha lendületben van. Manapság nemigen árulnak olyan autót, ami a megengedett terheléssel ne tudná tartani a lendületet. A gond ott kezdődik, ha gyorsulni kell pl. előzésnél...:-)
Ha pár éves és 100-150ezer közöttit veszel akkor a típushibákat gariban cseréltetheted (7 év vagy 150ezer km garancia). A kopó alkatrészek meg minden autóban kopnak. Ha van kiszemelt akkor vidd el szakszervízbe állapotfelmérésre, ott megmondják hogy kell-e pártízezer km-en belül valami nagyobb kiadással számolnod.
Nyilván nem napi, mégcsak nem is heti szinten hiányzik a nagyobb teljesítmény, de amikor pl. a Mátrában 3.-ban küzdöm magam felfelé és gyorsulás ohne, akkor hiányzik a több paci.
A kis turbós benzinesektől félek is, meg szerintem nem is valók városban pár kilométeres szaladgálásra. Az értelmes szívó benzinesek pedig lassan kihalnak. :(
Hát nem tudom, én nem bíznék annyira a turbó benzinesben, a mostani 1.0 eladása sem megy igazán. Bár az 1.4 turbós lehet nem lesz annyira kifeszítve teljesítmény terén. Nekem is 1.6 GDI van, én sem bántam meg.
Én az 1.6 GDI mellett döntöttem. Nem bántam meg! Egy alkalommal egy másik új Ceed mellett parkoltam, beszélgettem a tulajával 1.4-es volt azt mondta megbánta, hogy nem az 1.6-ost választotta. Amúgy ha most vennék autót valószínű az 1.4 T-GDI Hyundai i30-ra esne a választásom. (Kiában gondolom jövőre jön az 1.4 turbo az új Ceed-ben)
két dolgot tehetsz mindkettő kompromisszum az egyik hogy veszel egy 110-140 ló körüli autót ami jó lesz az autópályán (1,6 benzin vagy dizel) a városban meg - feleslegesen - sokat fogyaszt vagy ha kicsi turbós benzines akkor meg lehet hogy a turbója nem fogja bírni a várost a sok hidegüzemmel tötyögéssel (bár erről megoszlanak a vélemények) a másik hogy veszel egy 90-110 ló körüli szívó benzinest az bírja a várost, és elég is oda de autópályán meg nyögni fog, valóban
értelemszerűen ha többnyire városban használod az autót, a második kompromisszum a kisebb szopás
Használt, pár éves 2. gen. Ceed (vagy H I30) vásárlásán gondolkodom. Érdekelnének a tapasztalatok, hogy átlagos felhasználáshoz (főleg város, és ritkábban nagyobb távon autópálya) az 1.4-es benzines motor milyen? A mostani 97Le városban elég, de megpakolva, klímával az autópályás emelkedőkön, és hegymenetben azért már küzd.
Inkább 1.6-ban gondolkodom, de nagyon ritka a használtpiacon, persze tudom, hogy az sem fog 6.-ban felmenni Mátraházára.
Típushiba van-e, mert nem nagyon hallottam róla, mire érdemes figyelni?
100-150ezer Km-nél mit érdemes cseréltetni, ezek kb. milyen költséggel járnak?
Nekem 1.6 benzin 2016 és nekem is volt ilyen viszont arra rájöttem, hogy nem mindegyik pendrive-ot szereti és akkor hajlamos kifagyni. Én újra indítottam úgyhogy nem tudom hogy megszűnik-e magától..
2017-es Ceed Summer Editon-ben a gyári navi kijelzőjén lehet lejátszani filmet? Ha igen, akkor hogyan? Pendrive-ról vagy Android autó-n keresztül? Valakinek van tapasztalata ez ügyben?
Egy 2010es, 1.4es, benzines, kombi kia ceed-em van. Teljesítmény esése van. A márkaszervíz azt mondta, hogy tönkrement a katalizátor, cserélni kell. 600.000 ft a gyári.... Sejthetitek mennyire van erre pénzem. Tudja valaki esetleg biztosra, hogy utángyártottat beveszi a kocsi? Esetleg vezérlő programozásilag meg lehet oldani a dolgot?
Miért lenne megbízhatóbb egy márkaszerviz mint egy kereskedő? Ne egy "igazi" nepperrel hasonlítsd, aki félévente céget cserél, eltűnik, hanem egy több éve ugyanott működő kereskedővel. Szerintem nincs különbség. Hasznot akarnak az autón.
Rozsda: Nézesd át, de nem az eladóval. Mint javasoltam, amúgy is érdemes elvinni egy másik szervizbe törés ellenőrzés miatt az autót, akkor már a kasznit amúgy is megnézik. Biztos lesz némi korrózió, de nem hiszem, hogy komolyra érdemes számítani. Abban nincs egyetértés, kell-e 9 éves autóra alvázvédelmet tenni. Az alvázvédősök szerint igen, karosszériásoknál nincs egyetértés. Én - hozzá nem értőként - azt hiszem, alvázvédelmet csak korróziómentes alapra érdemes feltenni. Az pedig az autó életének az elején van csak.
Ha még 10 évig akarod használni az autót, úgy érdemes, hogy elviszed egy tökéletes tisztítás-korróziómentesítés, passziválás, majd alvázvédelem eljárásra, de ez nem olcsó. És akkor az üregvédelemről még nem is beszéltünk. Lehet, hogy öt év múlva egy lakatolás olcsóbb lesz, mint most egy komoly alvázvédelem, kétséges hosszútávú eredménnyel.
De beszélj szakértőkkel, ne egyet kérdezz meg. Én csak itt dumálgatok.
Ugyanígy a szervizköltségek a vétel után:
Írd össze, fontossági sorrendben, mit kellene elvégeztetni és áraztasd be tételesen, anyag + munkadíj, legalább 2 szervizzel. Márkaszervizt kár kérdezned, másfél-kétszer annyi lesz mint egy független szerelő. Adogasd össze felülről lefelé, és ahol elfogy a dologra szánt pénz, addig csináltasd meg az olcsóbbal.
Még egy tipp: Alkudj ki egy legalább 40 kilóméteres, fél órás próbautat, ami során néhányszor leállítod és újraindítod az autót. Ez előhozhatja az eladás előtt kitörölt motorhibajelzést. Amúgy is érdemes komputerből lekérdezni a tárolt hibakódokat.
Köszi a választ! Elvileg tőlük lett vásárolva és nálunk volt végig szervizeltetve végig az autó, majd egy új Ceed-be számítatta be tulaj. A márkakereskedések/szervizek azért gondolom megbízhatóbbak, mint a "sima nepperek", vagy tévedek?
Természetesen gumi normális lesz rá véve (téli-nyári). Annyit nem árt tudni, hogy csillaggarázsban parkolna, szóval rozsda ügyben mire számíthatok?
Nagyjából mekkora összeget fog elvinni az első szerviz?( tudom, hogy állapotfüggő egy kis közelítés is segítség)
Amúgy holnap megyünk megnézni, nagyon bízom, hogy jó lesz mert eléggé tetszik. :)
Nekem tetszik :-) Nem kevés a futott kilométere, de nem is járja még az élete végét. Bíztató, ha megvan a magyar szervizkönyv, és a bejegyzései egyeznek az ígért futással. Pár száz Forintot megér, hogy leellenőrizd a bejelentett km óra állásokat, nem hagynám ki. http://kekkh.gov.hu/gepjarmuadat-lekerdezo/
Azt érdemes megnézetni alaposan, nem az eladó szerviz által, hogy nem volt-e komolyabban törve az autó. Ha van rá még lóvé, én cseréltetném a vezérműszíjat/még ha láncos esetleg, akkor a láncot, és a hosszbordás szíjat is, illetve sebváltóolajat, fékfolyadékot, hűtőfolyadékot, gyertyákat.
Akkut ellenőriztetni, milyen idős, ha 6 évnél öregebb, ami 9 éves autónál nem valószínű, gondolkodás nélkül cserélném, ha 4-6 éves, ami könnyen lehet, ellenőriztetném (én cserélném azt is....).
Nem írja a hirdetés, hogy téli gumit adnának az autóhoz, nyilván nem adnak. Ezen se spórolj. Ha a nyári is öreg vagy kopott már, érdemes elgondolkodni egy jó négyévszakos gumin, ha nem tervezel nagyon komoly téli igénybevételt.
Az én 1.6 GDI-m 2015-ös, de kb 100 ezer km-es létére még vibrációt nem érzékeltem. Minden rendben vele, bár volt, hogy indításra nem reagált. Ez 1 alkalommal volt. harmadszorra már indult a motor.
Esetleg ha akad itt még olyan Hyundai / Kia tulajdonos aki nem tudna róla, hogy elérhető már a magyar nyelv a régebbi, gyári navigációval szerelt utókhoz is, annak itt a lehetőség: magyarnavigacio.hu
Van egy 2013 as 1.6 Crdi-m. +5 fok alatt kezdett nehezen indulni,ez úgy jelentkezett,hogy hideg indításnál a főtengely legalább egy teljes fordulatot ment fülre.Melegen oké minden .
Ma irány a szerviz,izzító gyertya ellenőrzés,mert decemberben megyünk a Hargitára,és ha a hideg elkap a hegyekben és az autó nem indul,az gáz.
Na, mind a 4 kampeca!!!!Még gyári volt.Most NGK-kat tetettem bele.
Fachliftes verzió már a tiéd? Mentem olyannal is - a családban van, igaz az egy SW - az érezhetően másabb. Az említett vibrációk annyira nem érezhetők. A futóművet finomabbak éreztem egy fokkal - lehet a kombi kicsit alapból másabb - de főleg a kormányzás ami azonnal érezhető különbség. A nyúlósság ott már alig érezhető ill. kis túlzással olyan a sport állása mint az enyémben a komfort. Összefoglalva közvetlenebbnek éreztem az egész autót.
Az 1.6 GDI meg 2500-nál finoman rezegteti a gázpedált, lábteret, kormányt. De csak ennél a fordulatnál és üresben álló helyzetben is. Egy német fórumon is taglalták ezt. Hasonló jelenséget más autóban is megfigyeltem már de ott tényleg nagyon rá kell fókuszálni sajnos a Ceed-nél ezt sokkal jobban érzékelhető. Remélem az új Ceed-ben ezeket már kiküszöbölik.
Szintén...van ahol szerintem tuti fognia kellene, de nem fog, van ahol meg alig lejt és befog. Az indulással is volt problémám mire megszoktam. Mostanra kitapasztaltam, hogy akkor kell csak felengedni a kuplungot, ha letelik a két másodperc és kienged. Sajnos ez ilyen. Időt számol, nem azt figyeli, hogy mikor indulna előre az autó.
Legyen munkalapod a hiba pontos leírásával és a szervíz véleményével a hibáról. Hátha majd a garanciaidő után derül ki valami drága dolog, legyen mire hivatkoznod, hogy te jelezted időben.
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha találkozott már más is a következő problémával:
Kia Cee'd 1.6 crdi 2013/12 havi gyártmány. Gyorsításkor olyan 1500-2000 fordulatszámon rezonáló, remegő, berregő hangot hallok a motortól, mintha a turbó lenne. Minél jobban erölködik a gép annál hangosabb a "rezonancia". A kia szervízben azt mondták, hogy tudnak erről a hibajelenségről, mások is tapasztalták már, de azt nem tudják hogy mi okozza és hogyan lehet orvosolni a problémát. Nem feltétlen akarom elhinni nekik, főleg hogy már csak 18000 km és lejár a garanciám. Esetleg másnál is jelentkezett ez a hiba, ki tudták javítani, mi lehet a gond?
Volt már valakinek olyan érzése, hogy a visszagurulás gátló nem fogta meg a kocsit akkor sem ha kellett volna? Másik autók pl kisebb emelkedőn is megfogják. Lehet ennek az érzékenységén állíttatni?
A balonok 1 pár 20000 Ft.A szerelést magadnak kell megoldani, már nem tudom mennyi volt, mert mást is csináltattam márka szervizben.De a rugókat ki kell venni,mert nem lehet a spirálok közt betenni.
Állandó cumók vannak benne a csomiba,és nehezek,sose tudom mi kell belőle ,tehát hordanom kell,de ezek a légrugók javítottak a puhaságon.Állandó szinten van a segge.
Az lehet, hogy a tied ilyen, de a kérdés 2008-2009-es 5 ajtósra vonatkozott, én erre írtam. Valami egyébként rémlik, hogy másnak is volt ilyen problémája a kombival, talán valamilyen gumi betéttel lehetett feszesíteni.
Az elejével meg vagyok elégedve, de szerintem a hátulja (kombi 2016-os) nagyon lágy! Alig pakolok bele 80-100 kg-ot és ül a segge. Egy kombiba feszesebb rugót illene tenni!
Szia! Szerintem nem túl kemény, bár a feszesebbek közé tartozik, cserébe jól is fekszi az utat. Bár az is egyénfüggő, hogy kinek mi a feszes, de francia puhaságra ne számíts. :-)
Sziasztok! 2011-es 1.6 crdibe milyen akksit kell tenni? Ami akkora teljesítményű mint a gyári az méretre nagyobb. Valahol lehet venni olyat mint a gyári?
Az enyém 2011-s 1,6 benzines, arra azt mondták, hogy láncos, és csak akkor érdemes a vezérléssel foglalkozni, ha hirtelen teljesítmény csökkenést észlelsz. Amúgy normál használatban nagyon sokáig elmegy. (kérdés, hogy mi a normál használat)
Nehezen tudom elképzelni, hogy a gyári előírás szerinti ellenőrzéshez le kelljen szedni a szíjat, hiszen az tényleg ugyanannyi munkával jár, mint kicserélni (+ valószínűleg a feszítőt, görgőket sem lehet visszatenni leszerelés után), szerintem csak a burkolatot veszik le és körbeforgatják. A lentieket inkább azért kopiztam be, hogy szemléletes legyen, mi a lóf.szt lehet nézni egy szíjon :)
Ha az én kocsim lenne, amíg van rá gyári garancia, hagynám hogy csinálja a szerviz, ahogy jónak látja, hiszen addig övék a felelősség, aztán a gari lejártakor azonnal csere.
Ez nagyszerű, de őszintén - ha már fizeted a szíj ki és beszerelésének munkadíját, számlával, szakszervizben (hogy a felelősségük megálljon), ahhoz képest a szíj ára már nem jelentős, és akkor nincs para. Szvsz.
'Ehhez képest a VW-konszern pár éve sok motorjára nem ad meg csereperiódust, csak ellenőrzést ír elő. Először 90.000 km után, aztán 30.000-enként.
Ha a következők bármelyike fennáll: - olaj, vagy más szennyeződés került a szíjra - repedések láthatóak a szíj fogárkaiban - a fogak profilja sérült, deformált - a szíj hátoldaldalán repedések, karcolások láthatóak - a szíj széle sérült, deformált
...akkor cserélni kell, ellenkező esetben pedig újabb 30.000 km-t enged a gyár.'
Hali.már régóta foglalkoztat a dolog.folyamatos kérdések vannak és az első ceed ek 10 év felett vannak , jönnek néha hibák is.ezért gondoltam csinálok1 facebook csoportot ahol ezzel párhuzamosan természetesen mehetnének a kérdés-valasz képekkel.nem tudom admin engedi e?!ha igen itt a link aki szeretne csatlakozni:https://www.facebook.com/groups/146406905803036/
Ez egy faszság, mit ellenőrzöl egy vezérműszíjon? Repedezett, rojtos? Lófaszt, semmit nem látsz rajta, másnap elszakad, ezért vannak a megadott csereintervallumok.
És igen, a KIA-nál a láncos vezérlés is cserés szokott lenni, érdemes rá odafigyelni. AMikor én nézegettem ezeket, szerelőktől gyűjtöttem az infókat és egymástól függetlenül ezt mondták. ( a 2.0 -es benzines és dízel az, ami nem láncos, de ezt biztosan tudjátok mind)
Kimondottan arra a komfort csomagra valót kell keresni. Ezt a felhívott felni kereskedő szakember magyarázta el miért. Én is acélfelnit akartam a téli gumihoz először, de szerencsémre az enyémre akkor még nem volt, így akciósan egy német alut ajánlott hasonló árban, ami nagyon bevált. Szerintem vidd vissza neki és kérjél rávalót.
Ha láncos is, a mai autóknál egy ellenőrzést megérdemel. Jópár típusnál lehet gond a láncos vezérléssel is sajnos. Arra nem emlékszem, a KIA ezek között lenne, de kérdezd meg a szerelőt, ő mit mond erre.
(Mondjuk pár éve a fiam járt úgy, javasoltam neki, cseréltesse a vezérlést. A szerelő azt mondta, jó az még. Néhány hónap és 1-2 ezer km múlva persze elszakadt a szíj, bevertek a szelepek,...több százerer Ft volt a Volvoban a kár)
2013-as Kia Ceed kombink van, alufelnivel rajta. Télre nem csak a gumit, hanem az egész kereket terveztük cserélni, hogy télen ne az alufelni legyen fent. Egy kisebb kereskedőtől acélfelnit vettem rá, elvileg egy ugyan úgy 2013-as kombi ceedről szedték le. Hátsókat fel is próbáltam, mivel stimmelt, az elsőkkel ott helyben nem foglalkoztam. Ma próbáltam kicserélni a kerekeket, és az elsők nem stimmelnek. Úgy tünt, hogy a fékhez ér hozza a felni, emiatt nem sikerült feltenni. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen acélfelnit kéne venni, ami stimmelne rá? Az egyelőre fent lévő alufelnik ET 50-esek, ET 50-es kéne acélfelniből is? Ti milyen felnit használtok rá? Előre is köszönöm a segítséget, szép napot
Szia, köszönöm segítségedet! Vezérélést nem cseréltem és igazából én úgy tudom, hogy ez a típus láncos tehát nem is szükséges cserélni/gondozni vagy rosszul tudom?
Sziasztok, épp autóváltás előtt állok, hevesen érdekelnek a Cee'd-ek, viszont akárhogy is keresgélek, nem találom azt, hogy melyik felszereltségi szint mit kéne tartalmazzon. Tudtok ebben segíteni?
C3-as 5W30-as vagy 5W40-es olajos jók a benzines 16 szelepes autókba. De legjobb lenne specifikációt nézni.A 10 éves benzines Ceed motorja hasonló a Lacetti benzineséhez. Ahhoz én Castrol Magnatec C3 5W40-es olajat használtam. API SN-es olaj.
Autókereskedőktől való a szlogen: Olaszországban egy 45 LE-s Fiat Unonak is annyit kell mennie pályán, mint egy Lamborghininek. Ez az olasz mentalítás. Két állását ismerik a gázpedálnak: alapjárat és padlógáz. :-) Olajfogyasztás ugyanúgy lehet tömítetlenségből és hűtlen kezelés eredményeként is. A motorok főleg hidegen, pláne ha turbósak, nem tolerálják az üzemmeleg állapot előtti taposást. Nagy pofont kap a dugattyú felülről és ha ez hideg állapotban éri, a fellépő függőleges irányú terhelés melletti oldalirányú terhelés ovális kopást okozhat a hengerben. Ilyen kopásnál aztán kialakul a tömítetlenség, majd az olajfogyasztás.
Én úgy tudom, inkább tél után ajánlatos cserélni. Az olaj párát vesz fel, amiből télen jelentősen van a környezetben. Ennek a nedvességnek elpárologtatása télen nehézkesebb a gyakrabban előforduló nem üzemmeleg állapotig felmelegedett körülmények között. Tavasszal az új olaj korom és hamufelvevőképessége is nagyobb, így a téli lerakódásokat jobban kitakarítja. Tél előtti olajcserének akkor látnám jogosultságát, ha sokat futott, vagy mindig rövid távokon használt autó olajáról lenne szó és fontos lenen a friss olaj általi kenés.
A fékfolyadék egyben tengelykapcsoló folyadék is. Bizonyos idő után, mint minden olaj, párát vesz fel, ezért korrodálódhatnak az alkatrészek. Ajánlatos cserélni általában 2 évente.
óratekerő kereskedőnél simán benne van a pakliban hogy ír kamu matricákat de akkor végig írta volna nem öt évvel ezelőttig az meg hogy a megkopott belteret is lecserélje újra (egy kalap pénzért) az kifejezetten valószínűtlen tegyél bele 10w40-et, és figyeld az eredményt
Tavaly nyáron vettem egy 2010-es ránfelvarrott KIA CEED kombit 1.4 benzines , tavaly decemberben volt az időszakos karbantartás 92.000 km körül, most tartok 106.500-nál,szóval lassan esedékes lesz.
Az lenne hozzátok a kérdésem, hogy a kötelező olaj,olajszűrő,légszűrő,pollenszűrőn kívül van szükség egyéb alkatrész cseréjére, átvizsgálására?
Egyáltalán nem az autó belseje (kormány, pedálok gombok ülések) patika karcmentes állapotban vannak.A vezetőoldali ülés falcába benne vannak a matricák az olajcserékről 10-13 ezer kmenként.Az utolsó két matrica 2011-2012esek, miszerint 2010-10-11én 32471km volt az autóban 2012ben 48761nél volt cserélve.(olasz nyelvű matricák tollal kitöltve, nem hiszem, hogy a kereskedő ennyire belemnt volna a dologba, hogy fals matricákat kreált volna.Az elmúlt négy évről nincs info viszont nem lehetetlen mégsem gondolom, hogy beleraktak 4 év alatt mondjuk 200e km-t.
ha arról lenne szó hogy igazából nem 100ezret ment az az autó hanem inkább 300-at, akkor válaszd gyári specifikációkból a 10w40-est és akkor a következő 100 ezer kilométeren nem fog olajat enni ha azt is csipegetné már, akkor ezen a korszakon is túl van már más kopásnyomok effélék nem utalnak az óráénál jóval magasabb futásteljesítményre?
"hogy ez a következő olajcseréig tavaszig okozhat-e problémát"
Nem, ha az olaj megfelel a specifikációknak, azt írtad, az alapján választottál. Ugyanilyennel töltsd utána, erre érdemes figyelni.
Amúgy szerintem - és nehogy bárki ez alapján válasszon olajat - ezek a specifikációk szerintem javarészt humbug és főleg marketing. Nehogymár egészen másféle olaj kelljen egy Fordba mint egy KIA autóba, hasonló technológiájú, korú motorok esetén. Ha meg hasonlóak, az üzemeltetési körülmények szerintem sokkal többet nyomnak a latban a motor kenésének szempontjából. (Hidegindítás, utána terhelés, forszírozott üzem nagy melegben, utána leállítás,...) Igazából - úgy, hogy nem értek hozzá :-) - azt sem értem, miben különbözik a dízelbe való olaj a benzinesbe valótól. A dízel a nagyobb nyomaték miatt a hajtókarcsapágyaknál jobban nyírja az olajfilmet, OK. De egy hasonló nyomatékú benzines nem? A benzines nagyobb hőt termel, mint a dízel, ez is OK, de ahol ez jelentkezik, ott a hűtéssel hasonló hőmérsékletre van beállítva a környezet.
Tíz éves autónál ez a 3 dl egyáltalán nem extrém magas olajfogyasztás szerintem. Úgy hiszem, ezt a mennyiséget, ha az autó elégeti, "füstben" nem fogod meglátni. A futásteljesítmény, amit az óra mutat, 10 éves, külföldről hozott autó esetén, szervizkönyv és számlák nélkül az optikai tuning kategóriája.
Egyáltalán nem.Azért érdeklődtem a fórumon.Olajcsere előtt napokig olvasgattam, hogy milyen olaj kerüljön bele a specifikációk alapján ez került kiválasztásra.Mind a bárdis eladó (bár sajnos ez nem annyira mérvadó), mind az autószerelő aki legfőképp japán autókkal foglalkozik azt mondta, hogy ez megfelelő.Azért kérdezem, hogy akkor mi az ami a legjobb választás, és hogy ez a következő olajcseréig tavaszig okozhat-e problémát?Köszönöm
Használtan vettem az autót sajnos a km óra állását nem tudom biztosra, hiszen Olaszországból jött az autó bár km garanciát adott rá a kereskedés, de mivel a magyar kia szerviz nem lát bele a külföldi adatokba így nehezen tudom ezt lenyomozni. Alánézek az autónak, hátha van valami olajfogyás, bár járt nyáron szerelőnél ő nem vett ilyet észre és semmilyen füstöt nem látok sem hidegen sme nagyobb gázfröccsnél szóval egy kicsit tanácstalan vagyok. :/ :)
ceed-re egyáltalán nem jellemző a jelentős olajfogyasztás, soha nem is hallottam ilyenről és a 112 ezer kilométer se indokolja, az nem egy olyan jelentős futásteljesítmény ami akkora motorkopást okozhatna ami miatt már elkezdi enni az 5w-s olajat és át kellene térni a 10w-re vagy valami hiba van ott amit érdemes lenne kivizsgáltatni, vagy használtan vetted az autót és erősen vissza van tekerve az az óra asszem
Előző olajcserénél Castrol edge 5w30 c3 került az autóba (1.4 benzin 109hp 2007es 112ezer km) .Olajfogyasztás kb 3 dl/1000km. Ki milyet használ és mit ajánlana még ezen kívül?Köszönöm
Ha jó a váltóméret, a legfontosabb az, ahogy kinéz. A 15-ös kicsit ballonosabb, elvileg kevésbé adja át az úthibákat a futóműnek. Normál körülmények között nem érzel különbséget, ha a gumik egyébként ugyanolyan technológiával készültek, ugyanaz az anyaguk és a mintázatuk.
Ha már olajcsere: Korábbi autóimnál évente cseréltem, a tél beállta előtt. Ha kicsit túlfutott az ajánlott futásteljesítményen, akkor is, ha alatta voltam, akkor is. Most a Cee'ddel adott a május, így nyár előtt cseréltetem :-)
Szóba került korábban az akku is - azt 4 éves kora után cseréltem ki mindig, tél előtt. (35 éve van autóm, szóval hosszú távú gyakorlatról beszélek) Egyszer jártam pórul öregecske, jónak tűnő akkuval, hogy az első hideg reggelen nem indított, akkor álltam rá erre. Mondjuk anno az autók nem vigyáztak annyira az akkura, sokszor többet is kértek tőle, mint a mostaniak, meg talán az akku technológia sem volt ennyire fejlett. Most még csak 2 éves az autóm, még nem tudom, mi lesz 4 év múlva :-)
én is kaptam itt segítséget, úgyhogy most én is adok:
ha főleg hosszabb távon használod, akkor a megfelelő olajjal akár 20.000 KM is lehet a csere periódus, de a 15 ajánlott, ha hosszan akarod jó egészségben tudni az autódat.
Egy gyors, ám annál fontosabb kérdés merült fel. Új autónál, 1.6 benzinesnél mikor érdemes megejteni az első szervízt, gondolok itt leginkább az olajcserére? Bevallom kicsit sokallom 30.000km-nél.
köszönöm szépen! Közben utána olvastam nemzetközileg is :) és a fórumon több embernek is ugyanez volt a baj forrása. Nem működik a féklámpa sem, onnan biztosra lehet tudni a bajt. Nagyon köszönöm a segítséget !
Akkor mi a terv, kidobod és veszel bele egy másikat? :)
Igen-igen, ezen gondolkodtam én is, hogy inkább bőgjön egy kicsit, majd felhangosítom a rádiót :D.
Nem tudom, bármit el tudok képzelni. Az is igaz, hogy nekem is tanulnom és szoknom kell az automata váltót,
soha nem használtam tartósan ilyen autót a Ceed előtt, emiatt lehet olyan dolgokon is rugózok, amiken más, ilyen téren tapasztaltabb sofőr meg sem lepődik.
A franciák nem a jó automata váltóikról híresek az biztos, bár van ott is pár jobb példány - amit nem maguk fejlesztettek, hanem valakitől vettek... :)
Az viszont biztos, hogy finomabb a hangja a PSA dízeleknek, mint az 1.6 Crdi-nek, de szerencsére a párom egy BMW-t hajt, az meg ugye az MTZ-vel vetekszik... :D
Féklámpa kapcsoló volt ugyanilyen nálam. Fékpedál mögé ha benézel, a töve fele lesz egy kapcsoló, párszor nyomogasd meg, hátha jó lesz, de könnyen cserélhető, és néhány ezer forintos alkatrész. Először csak néha néha kigyulladt az ESP OFF, és kizárólag újraindításnál szűnt meg, majd a végén már mindig ESP OFF volt, és a féklámpa is feltűnt hogy nem mindig világít (fékezésnél).
van valakinek tapasztalata a folyamatosan égő ESP OFF lámpával? Tételezzük fel, hogy nem kikapcsolták, hanem hibát jelez. Milyen hiba lehet, vagy mennyire jellemző ez ? (CRDI)
Ha kanyarodás közben váltana, akkor meg az zavarna, hidd el, sőt az bizonyos körülmények között veszélyes is tudna lenni, megcsúszhat az autó a terhelésváltás miatt.
Lehet, van a váltóvezérlésben giroszkóp, és ha emelkedőn halad, másképp vált. Már említett C4-es erre nem figyelt - mélygarázsból kiállásnál, az emelkedőn felváltott kettesbe, amikor már lassítottam a sorompóhoz közelítve, de azt meg nem bírta, visszaváltott egyesbe, ám addigra majdnem állóra lassult, ott meg küzdött a kuplunggal...igen pocsék volt. Csak az működött normálisan, hogy olyan lassan mentem ki, hogy egyesben maradjon (19 km/h alatt).
Nem csúsztatható a könyöklő a kocsidban? Vagy az, de úgysem jó?
Nem, próbáltam én is, ha visszaengedem a gázpedált sem vált el.
Tény, hogy komoly emelkedőknél van csak ilyen, közúton, lakott területen kívül szerencsére nem nagyon akad olyan, ahol zavarban lenne.
Hasonlóam jártam most egy tempósabb kikanyarodásnál is egy mellékutcából, egész sokáig hagyta 2esben bőgetni a motort, ami nem szedtem teljesen egyenesbe a kormányt, nem kapcsolt 3.-at, holott már tényleg visított és bar erősebben nyomtam a pedált, de nem padlóztam.
Jutott eszembe a tükrödről, hogy én a könyöklőt nem tudom használni, annyira hátul van. Bosszant, mert amúgy szeretem. Ha olyan autóm volt, amiben nem volt, beraktam utólag.
Az emelkedőn a sebességfokozatról: Nem lehet, hogy azért nem vált, mert még gyorsítasz/gyorsítanál az emelkedőn, erősebb gázpedálnyomással, nagyobb gázzal futsz neki? Ha simán csak visszaengeded a gázpedált, nem vált fel?
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszotokat. Eddig nem volt Kia autóm, van valami, amire figyelnem kellene? Bàr, mint említettem új autóban gondolkodom, így értem ezt a szervízelésre, vagy bármi másra, amit érdemes szem előtt tartanom. :) Mégegyszer köszönöm mindkenkinek az előző gyors és valóban profi válaszát!
A munkahelyem egy hónappal ezelőtt cserélte le az cégesautómat, sokak megrökönyödésére én egy Ceed SW-t választottam, mivel a keretemből így egy teljesen felextrázott ( DCT, üvegtető, bőr, tolatókamera...stb. ) autó jött ki, ellenben ha német márkát választottam volna - cég alapvetően ezt erőlteti, ezek közül is a presztízs márkákat -, akkor sokkal kevesebbel be kellett volna érnem. Az autó nem új, 2 éves, 11 ezer km-rel vette a cég egy brüsszeli KIA szalon bemutató autója volt.
Teljes mértékben elégedett vagyok az autóval - eddig 5000 km-t tettem meg vele -, de azért akad pár kissebb bosszantó dolog:
- Nem vagyok egy magas ember ( 180 cm ), viszont a középső tükröt sehogy sem tudom úgy beállítani, hogy normálisan lássak benne hátra, holott az ülés a legalsó pozícióban van, mégis alig-alig látok hátra.
- A vezető oldali első ablak lehúzott állapotban zörög, elég idegesítő, rosszabb úton a rádió mellett is bőven hallani.
- A DCT váltó normál körülmények között nagyon szépen, észrevétel nélkül vált, bár néha úgy tűnik, hogy talán egy kicsit korán teszi ezt, sokszor úgy érzem, hogy még egy picit esik a fordulat és már erőlködés lesz belőle, érezni is lehet ilyenkor egy minimális rezonanciát a kormányon.
Ahol viszont kicsit gyengén teljesít, azok a komolyabb emelkedők ( Budán és Szentendrén tapasztaltam pár utcában ), ott sokszor nagyon nem szeretne feljebb váltani, bőgeti a motort akár 1-es fokozatban is, pedig eggyel magasabb fokozatban is lenne benne elég erő. Ilyenkor kézzel feljebb váltok és sokszor már nem is vált vissza, erőlködés nélkül felmegy.
Produkál még egy érdekes dolgot, amiben nem lennék biztos, hogy normális: amikor felengedem a lábam a fékről és alapjáraton elkezd kúszni a kocsi, akkor érezhetően rángat... tapasztalt bárki hasonlót?
- A fogyasztás talán kicsit magasabb a vártnál, átlagban 6.2 - 6.5 l/100 km-el járok el, ebben kb. 20% a városi használat.
Az előzőleg nyúzott D5-ös S60-as Volvo-val sem produkáltam magasabb átlagot, pedig azt jóval tempósabban hajtottam.
Szia Kata, a tényleges fogyasztás 5 és 12 liter között lehet, attól függően, hogy milyen stílusban, terheléssel és körülmények között van használva az autó.
Amúgy nagy csoda nincs - adott méretű autók, hasonló teljesítménnyel, fajtával (benzin, dízel, hybrid) és "korszerűséggel" hasonló határok között fognak fogyasztani. De ezzel ugye nem vagy kisegítve :-)
Én az enyémet úgy vettem, hogy a fogyasztásra 7.6 litert mutatott, de nem ismerem a megelőző használati körülményeket. Most 6.5-öt mutat, szeptember elején nulláztam, azóta voltam vele nyaralni, 2x Bp-Pécs úton és naponta használja nejem Budapesten munkábajárásra, napi kb 40 km. Lassan emelkedik egyébként, gondolom a hidegebb idő hatása és az eltolódásra a városi futás oldalára.
Miután leírtam az első sort, eszembe jutott, hogy linkeljek neked egyet:
A Summer Edition az egyik legjobban felszerelt kiadás, jó áron is van. Az 1.6GDI nekem 7 liter körül eszik, város és autópálya fele fele arányban, állandó klímával.
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Autóvásárlás előtt állok. Kia Ceed kombiban (1,6 benzines) gondolkodom. Van még a kereskedésben pár Summer Edition limitált kiadás. Mi a tapasztalat ezekről az autókról? Illetve mekkora a tényleges fogyasztásuk. Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm. Üdvözlettel: Kata
6 éves akkut én már cserélném a tél előtt. Típust nem tudok ajánlani - a legolcsóbb és a neves gyártók hasonló termékei között látni fogsz 20 ezer Ft árkülönbözetet, ez a te életstílusodtól függ, melyik kategóriát választod. Pár évig az olcsó is jó lesz. Ezek az autók már elindulnak első kísérletre (ha nem, akkor baj van....), nem igazán fontos a nagyobb akku teljesítmény. Szerintem - lehet, hogy lükeségeket beszélek.
Fura hangról és egyebekről nem tudok nyilatkozni. Alacsony feszültségnél bármilyen érzékelő megbolondulhat, és adhat fals hibajelzést a rendszer.
Nem tudom,szerintem még gyári,de majd megkérdezem az előző tulajt,ha elérem. Ha gyári akkor több mint 6 éves,azt már illene cserélni ugye? Tudsz ajánlani bevált márkát? Érdemes bele nagyobbat tenni?
Ée mi volt az a furcsa hang, és miért a motordiagnosztika lámpa égett miért nem az alacsony töltöttségi szintet jelző lámpa?
Lemerült az akkud, de most már semmi gondod. Miért kellene bármit tenni?
A modern autók már nem engedik a mélykisütést, így nem károsodik az akku. Persze ha öreg, érdemes a tél előtt lecserélni akkor is, ha most még működik. Szerintem.
Sziasztok! Nyáron vettem egy 2011-es kia cee'd sw 1.6 crdi-t. Előtte kis 2005-ös 68 lóerős dízel renault clio-t vezettem amivel ugyan alig volt gond,ez az autó azért érezhetően egy magasabb kategória. Szinte ugyanannyi köbcenti mégis kb dupla erő,hiába a többletsúly mégis sokkal jobban megy és alig fogyaszt többet. Normál használattal 5,1-5,2l. Nagyon meg vagyok vele elégedve ami kicsit furcsa,hogy az 1-es és 2-es fokozat elég rövidnek érződik. és kettesben,hármasban elég hangos is a motor 2000-es fordulat fölött. Vársoba nem a legideálisabb,sok helyzetben nem egyértelmű melyik sebességi fokozatot válasszam,2-est vagy 3-ast,mivel kettesbe ha visszarakom nagyon "felbőg" a motor,nincs túl kellemes hangja a 3-asban meg már szinte rángat olyan alacsony a fordulat,de nyílván ez az autó ezzel a motorral nem városozásra lett tervezve és szerencsére ritkán is használom ott. Országúton és autópályán viszont élmény használni,érezni hogy ott érzi a legjobban magát,elég jól is gyorsul még,nem fogyaszt sokat és ott a motorhang is sokkal kellemesebb.
Ami gondom volt vele idáig,amit olvastam itt a fórumon,hogy másnak is volt,hogy olaj folyt a kuplung tárcsára,ezért csúszott. Szerencsére gariban cserélték a hibás szimeringet és az egész kuplung szettet. Kicsit félek azért,hogy ez újra előjön majd gari idő lejárta után...
A múlt héten pedig olyan dolog történt amiért én vagyok a hibás. Leállított motorral előregurultam kicsit az udvarban,mivel van annyi lejtése,viszont elfordítottam a kulcsot ACC módba azt hiszem ez a neve,hogy nehogy kormányzárba tegye magát az autó. Miután előregurultam viszont nem fordítottam vissza a kulcsot hanem ott hagytam 1-2 órára a kocsit és mire mentem nagyon furcsa hangot adott,ahhoz tudnám hasonlítani mikor egy motoros fűkaszát beindítanak és csak alapjáraton megy. Egyből kivettem a kulcsot,viszont nem indult az autó. Lemerült az akksi,még a műszerfal ledek is csak pislákoltak. Szerencsére másik akksiról beindult,mentem vele sokat,hogy feltöltsön a motor diagnosztika kis sárga műszerfal lámpa viszont világított végig,és még a következő útnál is,aztán a harmadiknál eltűnt. Azt jelezhette,hogy az akksi még nincs 100%-on vagy miért az világított? Valami teendőm lenne a kocsival ez miatt,lehetett valami baja ettől vagy csak az akksi kapott egy rendeset? Azóta amúgy teljesen hibátlanul működik minden,olyan mint előtte.
Üdv.Szeretnék érdeklődni,hogy KIA magyar nyelvű kézikönyvet hol tudnák beszerezni?Egyébként 2010-es ceed 1,6 benzineshez kellene, nekem sajnos Német nyelvű van.
Teljesen jó a DCT váltó, normál használati elvárások esetén. Igen ritkán érzem bénának, értem alatta, hogy nem (szinte) észrevétlenül vált, hanem kis késlekedéssel.
A kis késlekedés alatt azt kell érteni, hogy, mint amikor egy átlagos kézi váltás történik. Olyan nincs, hogy nem a megfelelő fokozatot választja.
Előző autóm egy C4 volt, a robotizált váltóval, na, az egy nagy kalap sz.r volt (a váltó). Nejemnek Alfája volt, na az jobb/gyorsabb volt, mint a KIA váltója.
Nálunk tudtommal nem volt DCT váltó választható a Summer Editionhoz. Amúgy én is nagyon kíváncsi vagyok a DCT-s tapasztalatokra, főleg az 1.6 GDI motorral párosítva. Amúgy ha most venném az autót én is DCT váltósat választanék.
Hát eddig csak 6e-km van benne és azt kell hogy mondjam, igen.
Nekem előtte egy 1.5 benzines Nissan Almera-m volt ,200e km után sem volt motorikus hiba, hála az egyszerű felépítésnek, így ez a családban is maradt.
Én úgy gondolom, hogyha nekem kell fenntartani az autót, akkor semmi Turbó, TSI, TFSI és FSI társát nem szabad manapság megvenni. Tudom hogy egy Audi és társai TFSI motorral otthagy a pályán (legalább is próbálkoznak :-) ), de amikor a német "csodákat" viszed új autóként szervizbe, mert zabálja az olajat és 100e után kezd "szétesni", hát .....de itt már volt róla szó a skodával kapcsolatosan is...
Én pont ezt szerettem meg az 1.6 benzinesbe, hogy alapvetően egy primitív konstrukció, semmit nincs benne, amit horror áron kell majd javítani.
A minőséget én egyenrangúnak tekintem a golf-al, céges autóként Passátunk volt, szerintem annak sem volt jobb a minősége...
Mellette néztünk még egy I40-est és egy 3 Mazdát, igazából ezért a pénzért senki nem kínál több "autót" mint a kia....
Igen, a Superb 7 sebességes DSG volt. Amint megvan a kocsi (2-3 hetet ígértek) kipróbálom és leírom ide. Összehasonlítom a klasszikus 6 sebességes Sorentoval is, hogy mennyi a különbség. A tesztek alapján nem hozza a Kia a Volkswagen szintjét.
A Volkswagen DSG-jét csak dícsérni tudom. Észrevehetetlen a váltás. Dombnak felfele teligázon is alig érzed, hogy feljebb váltott. Nekem a legnagyobb plusz a Superb automatájában az volt, hogy lepadlózod a kocsit, fél másodperc alatt visszavált 2 sebességet, addig felpörgeti a turbot, és 160 lóerővel kezdesz neki annak, amit éppen szeretnél csinálni, legyen az előzés vagy sávváltás. Ugyanez kézzel egy kicsit összetettebb mutatvány. Tehát a váltójukat csak dicsérni tudom. A motorokat már annyira nem, TSI-n 100 ezrenként foltozni kell a vezérlést, kokszosodik a motor, és 2012 előtti motorokban kuka a gyári dugattyú, mert ömlik be tőle az olaj az égestérbe.
ha a superb is automata volt, pliz írni pár szót a két váltó közti különbségről, a tapasztalataid alapján szakírók rendszeresen kiemelik hogy a kia dct azért nem olyan jó mint a vw dsg, de hogy ez miben is jelentkezik azt nem írják sose volt még automatám, de lehet hogy a következő az lesz, és kiváncsi lennék a dct-s tapasztalatokra...
Azt hiszem, hogy nagyjából a tiéddel azonos autót választottam. Kia Ceed SW 1.6GDI DCT, felszereltségben limited Gold Edition (Szlovákiában vásárolom), ami a summer editionnek megfelel.
Meg vagy elégedve az autóval?
Egy 2011-es 1.8 TSI Superb-et cserélek rá, amit nem akarok már fenntartani, mert lassan 7 számjegyű javításokat kell belenyomni. Nem várom el a Ceedtől, hogy tudja, amit a Superb (30 lóerő különbség, turbo, illetve a Superb szinte max felszereltségű volt), de abban reménykedem, hogy szinte nulla ráfordítással 5 évig elvisz A-ból B-be.
Igen, mi nyáron vettünk egy 1.6 benzines kombi ceed-et, summer edition sorozatból. Az android auto és apple car play is hibátlanul működik, telefon kivetíthető. A beépített navi - egyben DAB Radiós - szerintem tökéletes. Régebben használtam igo, waze de most már egyik sem kellene. Ugyan úgy tud útinfókat fogadni, wifi kapcsolattal hibátlan volt. Kezelése nagyon egyszerű és a fényerő is szabályozható. Az érintőképernyő jól reagál, kézikönyvet szinte egyszer sem használtam, magáért beszél a menürendszer.
Egyszóval mi örülünk neki, hogy megvettük és nem kell semmit a szélvédőre pakolgatni, kábelezni stb....
ha én lennék a kia hungary akkor csinálnék a proceed-ből egy kisáruszállítót fapados kivitelből hátsó ülést kidobni, rácsot betenni, jónapot, megcsinálta már más is ez lenne a piacon a legformásabb teherautó
A ProCeed valamiért nem megy, ennyiért valszeg inkább egy használt Golfot vagy A4-est vagy BMW-t vesz aki villantani akar. Pedig amúgy jól néz ki, csak hát mégsem egy BMW-Audi-VW.
A 2.0 itthon nem elérhető, csak kint, de ott meg a környezetvédelmi adó miatt nem fogy. Az 1.6 is bőven elég, itthon úgyis inkább a nyomaték mint a lóerő számít, nem mész vele 180-at úgyse.
5 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 2007es kia cee'd-nek.Motor típusa 1.4 benzines.Felmerült a használat során néhány kérdésem ez ügyben írok most ide a fórumra.
1.Kuplung kinyomásánál a lábtérből néha nyikorgást hallok.Olvastam már hogy egy kis zsír segít a dolgon mivel valószínűleg nem a kinyomócsapágy a ludas.Meg tudná nekem mondani valaki, hogy hol érdemes ezt orvosolni?
2.Megoldható e hogy a központi zárral együtt az ablakokat is fel le húzza az autó?
3.Lemerült jó ideje a pótkulcsomban az elem.Pótoltam elvesztette a jelet.Voltam ma a Pappas autónál azt mondták 8-10000ezer forintért újraprogramozzák. Eléggé értetlenkedve néztek rám ebből gondoltam, hogy erre van valami házi módszer.
4.A pótkulcsom háza romokban jelenleg a csodálatos szigetelőszalag az ami egyben tartja.Nézegettem az interneten (aliexpress, magyar oldalak ebay) de nem találtam olyat amilyen az én kulcsom.Tudja valaki hol lehetne rendelni/vásárolni hozzá kulcsházat?
5.Meddig normális az olajfogyasztás.Infóként 1.4 benzin 109 lóerő 112ezer km castrol edge 5W30 C3 olaj 1000kmen 2-3dl az olajfogyasztás(nincs füstölés semmi hibára utaló jel). Ebből következik egy másik kérdés ezen kívül melyik olaj az ami még megfelel a gyári specifikációnak és hogy érdemesebb más "vastagságú" pl 10W40es olajat használni?
6.Hideg motornál hirtelen majdnem 2000ig megy a fordulat felpörög a motor 1-2mpre, majd ezután indulás után egyből normalizálódik az alapjárat.Ez normális?
7.Hiányzik a tetőcsomagtartó sínjének a takaróműanyagja.Ezt hol lehetne beszerezni?Ezután is próbáltam utánanézni de semmit nem találtam a neten csak ezt ezt egy kicsit drágállom és a kompatibilitásban sem bízok 100%osan.
A teljes magyaritas megoldhato, a kiirt szoveg es a kimondott navigacios utasitasok is magyar nyelvuek lesznek. Ha erdekel a dolog irj emailt: bzozo76@gmail.com
A 2017-es gyártású autók már magyar nyelvű navigációval készülnek, de a régebbi fejegységekre visszamenőleg nem lehet rátenni a nyelvet. Ennyit a Kia vevőcentrikusságáról, ami csak a propaganda szövegekben létezik.
A megoldáshoz olvasd el a 09.26.-i 26950. sorszámú hozzászólást.
A gyárit nem lehet és nem is fogják tudomásom szerint. Azt ne is kérdezd miért nem, Hiszen mellettünk gyártják, magyar mérnökök is vannak a csapatban, semmiből sem tartana amikor a szinte hasonló Cseh és Szlovák is benne van
Az valóban szomorú, hogy ilyen hamar jelentkeznek a hibák. Az még inkább, hogy elég sokféle egy olyan kocsinál, ahol pont a 7 éves garancia utalhatna a megbízhatóságára. Nevetni fogsz, de az 1986-ban 83 ezer forintért vásárolt elektronikus gyújtású új Trabantomnál 6 éves koráig egyetlen meghibásodást sem tapasztaltam. Azért addig, mert 70 ezer futott kilométerrel akkor eladtam! :D Bár már válaszoltam aamennek és KAtinak is (valmiért nem jelent meg), eddig ez a harmadik cserés igaz jóval komolyabb meghibásodás az autón. Volt egy a vezető oldali kissé lehúzott állapotban rezgő ablak miatti gumitömítés, ami pont az autó csendessége miatt volt bántó (azóta ez a hiba megszűnt), valamint 2 db hátsó ajtó kitámasztó gázcsillapító. Utóbbi télen gyenge volt, szó nélkül ki is cserélték.
Nekem valószínűleg a nyeles tengely csapágy szól amíg be nem melegszik a motor (1.6GDI). Minél hidegebb van annál jobban csinálja. Általában pár kilométer megtétele után jön elő és ha bemelgetett az autó utána elhagyja. A szerviznek nem sikerült még a hibát elkapni de ennek ellenére várják az autót (garis téma) ha gondom van. Hallottam több Ceedben is van ilyen hiba egyébként. Ami szomorú, hogy már fél év után előjött a gond persze a szerviz már nézte többször a kuplungot cseréltek is benne alkatrészt, de sajnos a hiba még megvan.
Sziasztok! Van valakinek magyar nyelvű útmutatója 2010es Kia Ceed MDPS (elektromos szervókormány) hibakódokhoz és azok programozásához? Ez az angol leírás kéne magyarul: http://www.kia-bg.com/docs/ceed/ED%20MDPS.pdf Köszönöm!
Sziasztok! Van valakinek magyar nyelvű útmutatója 2010es Kia Ceed (1.4 benzines) qMDPS (elektromos szervókormány) hibakódokhoz és azok programozásához? Ez az angol leírás kéne magyarul: http://www.kia-bg.com/docs/ceed/ED%20MDPS.pdf Köszönöm!
a márkaszerviz az egy dolog, azoknál normálisnak tekinthető hogy tudják mi a dolguk, az a fura ha nem de amióta átléptem a 150 ezret, egy kis - 5 emberes - privát szervizbe hordom az autót, a rút anyagiak miatt namost ezek is pontosan tudják mi a dolguk és amikor alkatrész kellett - volt egy zörgő kutyanyelv, fékbetétek, ilyesmik - akkor egyszer megkérdeztem, aszonták a nagy alkatrészellátó nagykerektől mindent megkapnak eredetiben és utángyártottban is, és nincs az autóban semmi olyan sajátos "kóreai" megoldás ami nehézséget okozhatna számukra most van 190.000 az autóban, viszont jön a tél, cseréltetni kell majd a hátsó ajtó teleszkópokat mert az utóbbi években egyre kevésbé bírták a hideget - minusz 10 alatt már nem tartják meg az ajtó súlyát...
Sajnos a Cee'd a megbízhatósági, meghibásodási kimutatásokban nem a dobogós helyekre szokott kerülni. Emlékeim szerint inkább az első harmad alján tűnik fel.
3 éves Ceed Sw FIFA prémium 1.6-os benzinesem kuplungja megcsúszott pár napja előzés közben. Olyan 2.5 ezres fordulat környékéről 6-ban mint egy automata váltós kezdett dolgozni, ha erősen megnyomtam. Utána többször is próbáltam hirtelen gyorsítással mi a fene történhetett vele 27 ezer futott km után, de rendre megcsúszott. Majd a szervizben kiderült mi okozta a csúszást. A féltengely szimeringje hibásodott meg és az olajat rányomta a kuplungra. Bár gariban cserélik a szimeringet és a kuplungot is, azért bánt a dolog 7 év gari ide vagy oda. Bánt, hiszen a Kiáról alkotott "nem szokott meghibásodni" imidzs most egy kicsit tompult a mi jöhet még gondolattal. Eddig a baloldali ablak gumit (kicsit lehúzott ablaknál kopogott az üveg menet közben) és a hátsó ajtó gázteleszkópját cserélték ki. A szerelő mondta, minden tízből 9 kuplunghibás autónak ez az okozója, közben meg is nyugtatott, ezzel többé nem lesz bajom. Jó csapat, kitűnő szerelőgárda, még kitűnőbb szervizvezetővel az élén, nincs kételyem benne. Azért kérdezem, volt már valakinek hasonló problémája?
Kíváncsi vagyok milyen akció lesz a kifutó szériára? Bár a Summer Edition verzió szerintem ár-érték arányban a legjobb vételek közé tartozik a piacon most is, ha nem a legjobb.....
Ha biztosra akarsz menni akkor vidd be egy itthoni szakszervízbe átvizsgálásra. 150.000 után gari nem lesz rá, de megtudod mi a szitu. Ha szervízkönyves és német akkor nagy baja nem lehet.
Sziasztok. Az egyik álmom valóra válik a napokban ,egy benzines seed 1.6-os kombi képében.Nagyon örülök neki.Annak kevésbé,hogy sajna nem Magyar ,hanem Német tulaja volt.Kereskedésben vettem ,"szervízkönyves",megvannak a németországi papírjai a műszaki vizsgákról stb.Szerintetek mellé lehet nyúlni vele,vagy mire figyeljek,lehet valami susmus a dologban?Nagyon szép ,megkímélt ,2009 decemberi gyártás 150000-km. Üdv.Zsolti.
Gyorsan hozzáteszem, vannak esetek amikor nem kell lekapcsolnia, funkcionálhat helyzetjelzőként is (mint a ceed-nél is) de meghatározott (esetünkben csökkentett) fényerősséggel.
Igen. Motor indulásakor a nappali menetfénynek fel kell kapcsolódnia. Helyzetjelző felkapcsolásakor (értelemszerűen továbá a tompított kapcsolásakor is) le kell kapcsolnia. Ha nem kapcsol le akkor műszakin is bukik. A nappali menetfény nem egyenlő a helyzetjelzővel, vagyis a hátsó helyzetjelzők nem világíthatnak a nappali fénnyel. Előző autómban nem volt gyárilag, Philips szettet tetettem bele. Akkor kiműveltem magam belőle, mire is kell figyelni, milyen felel meg az előírásoknak. Az sem mindegy, milyen E-szám van a búrában, ill. minek kell rajta lenni, hogy elfogadják műszakin. Amikor ez bejött, hasonló, csak kisebb mizéria volt, mint anno a pótféklámpáknál. Pár évre rá meg nem lehetett új autót nélküle forgalomba helyezni. :-) Nálunk minden (hasznos dolgok főleg) engedélyeztetés nagyon nehezen megy át a gépezeten.
2011.03 hótól a nappali menetfény is elfogadott,azaz a LED az unióban. Ennek csak elől kell lennie,hátul nem fontos a világitás országúton sem.
Auto módban este nekem van ilyen hazakisérő fény is,mikor lezárom a kocsit,elől hátul még 1 percig minden világit.. Ez jól jön,amig behajtom a kaput,vagy mig beérek a házba..
Nkem a Rionál a helyzetjelző esetén a hátsó is világit,mivel LED-es..elől meg halványabban világit. Szerintem akiknek nem ledes a hátsó,ott nem kapcsol fel,csak a topmitott esetén.
Auto módban csak elől világit a LED max erősséggel,ha sötétedik,felkapcsol minden elől hátul..
Van erre egy jó bonyolult szabályzás, hogy minek mikor szabad vagy épp nem szabad világítania, meg minek mivel nem szabad együtt, de szerintem senki sem ismeri, és nem is foglalkoznak vele.
Abból baj nem lehet, ha valaki jól ki van világítva :-)
Auto módban csak a nappali fénynek kell világítani, ha elég fény van kint. Ha nincs akkor felkapcsol a tompított. Helyzetjelző módban viszont el kell halványzlnia a nappali menetfénynek (ha led-es) és hátul is fel kell kapcsolnia a helyzetjelzőnek!
A hivatalos neve 'nappali menetfény' azaz akkor is világít ha megyek. Bónusz akkor is ha állok. De ha megyek akkor elvárnám hogy a hátsó is világítson. Led, úgyhogy nem zabálná le az akksit akkor se ha állnék egyhelyben, akár csak gyújtáson.
Amikor csak a nappali menetfény világít - auto állás és világos van - akkor jogos, hogy nem ég a hátsó helyzetjelző, mert az első sem. Ez a fény független a helyzetjelzőktől.
Azt nem tudom, hogy ha csak a helyzetjelzőt kapcsolja, akkor miért nem világít a hátsó, kellene.
Annak van valami logikus oka, hogy nem világít a hátsó helyzetjelző amikor "Auto" módban vagy helyzetjelző állásban van a lámpakapcsoló, csak ha a tompítottat is rákapcsolja az ember?
Volt benne 50 km amikor M43-M5 Bp-ig max 95, vissza 110. 3500 körül ugyanez a kanyar felfele 120-130, vissza 130 és egy picit talán több is. De csak 50 km-re van csak az első 2 számjegyű főút.
A Vitara amúgy mutatja az egyes kerekek pontos guminyomását, úgyhogy valszeg a kiolvasó megmondja, csak a KIA fedélzeti computer nem írja ki (az oka rejtély).
Mi 10km-re járunk vele dolgozni minden nap, városon belül lámpától lámpáig, be se melegedne míg odaérünk. Kvázi hidegen menne 100km-eket. Hétvégente megyünk vele pályán 80-110 km-t vidékre, úgyhogy nekúnk a GDI lett a nyerő(bb) választás.
Melegben M5-ös bevezetőn befelé indulva olyan 6-8 km (nem a mutatót nézve, mert az már rég "üzemmeleget" mutat, hanem alkalmazást), télen volt már 15 km is, de nem országúton.
Gondom van a guminyomás ellenőrzővel. Bejelzett a bal hátsó. Leellenőriztem, 2,2 volt, jobb hátsó szintén, 2,35-re is felnyomtam a bal hátsót, de a hiba marad. Tegnaptól a jobb hátsó is jelez. Több kúton ellenőriztem, 2,3at mindegyik mutat, de ezt meg sokallom. Hogy kell ezt törölni? Mintha automatikusan törlődne.
Sziasztok.2010-2015 navis fejegyseggel szerelt Kia és Hyundai modellek teljes magyarítása már elérhető. Az eredeti gyári rendszer marad rajt a 2017es legújabb frissítéssel. Az új térképekkel már teljesen jól használhatóvá válik és mindezt magyar nyelven, magyar hangutasításokkal! Reszletekről privát üzenetben vagy email: bzozo76@gmail.com. Üdv
Mivel eljött az autóm 30k szervize, be akartam jelentkezni abba a kereskedésbe ahol vettem 63- 68k Hufos ajánlatot kaptam. Kicsit sokalltam egy kötelező szervizre, ezért felhívtam a lakóhelyemen lévő Kiát. Nem akartam hinni a munkafelvevőnek mikor mondta az árat, kétszer is megkérdeztem.. 36k-t mondott.
Elvittem, megcsinálták és a vége 33k lett. Hogy lehet az, hogy gyakorlatilag 2X áron dolgoznak a márkaszervizek???? Kicsit nevetséges..
Az olajcserével kapcsolatban: Az első ajánlott 5k km-es és most a 30k km-es szerviz alkalmával 5W30 ACEA C3 olajat raktak bele(Dieselhez fejleszve). A gépkönyvi ajánlás pedig ACEA A5 vagy magasabb minőségi osztály.
A kérdés az, a C3 olaj használható-e 1.6 GDI motorban? A neten van sok íromány ezzel kapcsolatban, de igen ellentmondásosak...
A fogyasztásról: Nagyon sofőr függő. Így 30k km után elmondható, hogy ha 90-el járok és nem padlógázzal gyorsítok, 5.8 körül eljárok. Sajnos én nem tudom tartani. Átlagosan 6.3-6.4 dinamikusan 110-120kmh val haladva. Pályán kell neki a 6.7.
A fedélzeti generálisan 0,4-0,5 dl-t csal. Ha 5.9-et mutat, tuti hogy a számított fogyi 6.3-6.4 lesz
1.6 crdi UEFA fogyasztási átlaga a kezdetektől. Az " A" mindig kiiktatva, légkondi mindig bekapcsolva. Ebben összesen kb.800lm pálya van. Használat közben csak arra figyelve, hogy a fordulat 1500 vagy felette legyen. A felkapcsolási jelzés nem érdekelt.
Aki az "érzés" miatt akar autót venni az vegyen Ford Rangert, abban van nyomaték, tekintélyt parancsoló kinézet és hang, rohadtnagy csomagtartó, és a sárból is úgy jön ki mint semelyik KIA Cee'd :D De ez nem a Ranger topik, a KIA-val valszeg soha nem lesz meg az a 2,5 TDI "életérzés". Életérzés és életérzés között is van különbség. Mi meg csak elkarcolgatunk a magunk autójával, bőszen hisszük hogy a statisztikákon múlik minden, holott az csak egy átlag, a lényeg a szélsőértékekben lakozik. Lehet 400 Nm-es kocsi, ha balfék ül a volán mögött. Múltkor egy szakadt 3-as BMW-vel driftelt előttem egy kiscsávó a szentendrein, hát nem kisodródott és telibeverte a szalagkorlátot? Még mosolyogtam is neki mikor nézte ahogy folyik el szép lassan a hűtővize a romá vert elejéből miközben a mellette megálló kisteherautós már hívta a yardot.
Persze, írhattam volna Nm-t is, kicsit más szorzókkal, csak azt kevesebben értik.
Automata váltós autót kell venni, akkor nem kell még pakolni sem ugyanahhoz az érzéshez (ha amúgy benne van az érzés az autóban :-))
Vezettem felváltva 170 lovas benzines Alfát és 110 lovas dízel C4-et. Kb ugyanúgy mozogtak az úton, csak az "érzés" volt más, szóval értem én akit most bántottam meg, miről beszél.
Az Alfa nagy gázra felszabadult, mintha örömmel engedné szaladni a lovait, a C4 meg olyan volt, mintha egy ..nem is tudom...medve kezdte volna tolni az autót. Gyorsulásban, rugalmasságban egészen hasonlóak voltak.
Számomra nem volt lényeges a különbség. Padlógázt igen ritkán nyomtam, és akkor általában a forgalomra kellett figyelni, a cél a helyzet megoldása volt, nem az autó hangulata :-)
Hello.kia ceed 1.6 crdi se 2008 az alany.hidegen a váltó nehézkes,valaki tudja mi a gyári váltóolaj neve es viszkozitása?ha jól tudom 75w85 és 2l de inkább biutosra mennék.köszi előre is a választ
Az "érzés"-t nem a lóerő, hanem a nyomaték adja meg. Kigyorsításnál vagy előzésnél számít, a benzinesek meg visszapakolnak egy sebességet aztán majdnem ugyanott vannak :) Kinek a pap, kinek a pap nagykorú lánya.
Persze, nyilván aki az esetek többségében fullosra pakolva, kihasználva a kombi lehetőségeit használja jobb megoldás az erősebb változat.
De meggyőződésem, hogy sokan - köztük én is - nem azért választják bármely márka kombi változatát, hogy állandóan kiterhelve közlekedjenek vele, öt felnőttel, több mázsa cuccal,stb...
Mi amikor vettük épp a babakocsis, kisbiciklis, mindenféle gyerekcuccos korszakot éltük 2 gyerekkel, és élveztük, hogy frankón elférünk, hogy a "fél gyerekszobát" vittük a nyaraláshoz.
Igen valószinűleg az általad említett felhasználásra meggondolnám a dízelt, vagy a nagyobb benyást, de ilyen átlag júzernek, átlagos alkalmazásra elmegy. ;-)
Tégy bele 3-400 kg súlyt (mint nálunk 3 személy + 100-120kg csomag) és előzgess, közlekedj rugalmasan vele forgalmas főúton. A lényeges különbséget dinamikában nem egy személlyel fogod megérezni, hanem ha állandóan megpakolva kell közlekedni. Addig nekem is tökéletesen megfelelt a kis 1.4-es benzines amíg egyedül jártam vele otthon városban, környékén dolgozni, futkározni. Akor kezdődött a gond amikor kiköltöztünk és az országok közötti havi-kéthavi ingázásnál mindig meg volt pakolva.:-)
Ne téged akartalak megbántani, hanem arról írni, hogy X lóerős autó tulajdonosa ha "érzés" ről ír, ami szerinte nincs meg a 0.8X lóerős autóban, az azért fura, mert más szerint, akinek 1.2X lóerős autója van, csak abban van meg az "érzés". Azt főleg nem feltételeztem, hogy egy 1.6-os Cee'd-del vezetsz az "érzés" miatt közveszélyesen :-)
(Bár ennél jóval kisebb, gyengébb autóval is lehet pórul járni az "érzés" miatt :-) )
Nekem 1,4-es van, de még a 109 lóerős, 2008 márciusi.
Nyilván nem egy versenyautó, de én (tudom ez szubjektív dolog) nem érzem olyan jaj de nagyon kevésnek,mint ahogy már sok helyen olvastam már.
Lehet vele takarékosan is közlekedni, 6,5 körül elmegy, a minap mértem meg egy kb.700 km belföldön országúti menet után -le sem merem írni olyan hihetetlen, de nem a számítógép mérte hanem én - 5,9-re jött ki.
Elnézésedet kell kérnem, de felhívnám a figyelmed, hogy (részemről) szó sem volt kielégülésről, más veszélyeztetéséről annyira sem. Mindezek ellenére köszi a lényeget megradó hozzászólásodat. Ismét sokat tanultam.
Fontos az átlag is - napi közlekedésre a nejem használja az autót, azt hiszem, átlagos igénybevétellel, ezt megerősíti a fogyasztás is, amit ő hoz ki az autóból. De az is érdekes, hogy ha nyaralni megyünk, ráérősen, de a forgalmat nem feltartva közlekedve, akkor mire számíthatok. Ez is stimmel a táblázattal.
Abból már rég kinőttem, hogy az "érzés" miatt autózzak :-). Lássuk azért be, az eléggé szánalmas, ha egy 1.6-os autó, legyen akár egy modern dízel, által adott "érzés" jelent megfelelő kielégülést.
Ahhoz azért szerintem más autó, más teljesítmény kell, s nem utolsósorban más vezetői képességek, mint ami az átlagnak megvan. Arról nem is szólva, hogy azt az "érzést" nagyon nem illik közúton, másokat veszélyeztetve megélni. Persze az egy másfajta érzés, ha az autó a csekély teljesítmény miatt nem alkalmas a közlekedési helyzetek ésszerű megoldására :-)
Világos, semmi gond. De nem az az átlag akkor sem. Én is le tudnám vinni a fogyasztást, tudom mit kellene hozzá tennem, de akkor nem lenne meg az "érzés", ami az 1.6 crdi-ben megvan. Akkor elég lenne az 1.4-es bármelyik.
Az, hogy az 1.4 halványan többet eszik átlagban mint az 1.6? Kicsi ehhez a kasztnihoz az 1.4?
valahol azt olvastam hogy - a hyundai i30-ban már jó ideje utcán lévő - 1.4 tgdi (turbós kis benzines) év vége felé vagy jövő év elején várható a ceed-ben is esetleg guglizd ki hogy pontosan mikor is, meg hogy az jó lehet-e neked, időben és képességekben
Szia ! Nagyon jókat írsz az tény és jól is esik . Csak röviden le írom nekem mi is a nagyobb gondom csak ,hogy megéts engem is. Államilag támogatott kocsi vásárlásom lesz . Ami azt mondja ki vagy új kocsi De csak Suzuki vagy használt 4.5 évesnél nem idősebb . Na most én nem akarok Suzukit . Használt meg ami nekem számításba jön az idáig Kia seed combi . De nem is az a baj ,hogy benzin vagy dizel hanem az idő . Ezt a pénzt el kell költeni 3 hónap alatt ami igen kevés ,hogy megfelelő benzines és még fiatal kocsit találjak. Ez az én nagy gondom. Ha nem lenne kötött az idő várnék én egy 1.6 -os benzinesre . Kerestem a piacon hát nem találtam csak dizel a legtöbb meg ez az 1.4 benzines . Itt meg is vagyok fogva kicsit :-( :-( .
Látom neked is 1.6- os benzinesed van . Na az lehet jobban húzza ezt a kasznit mint az 1.4- es . És sajnos ezzel tudtam menni egy kört de tudom ,vagy sejtem kicsit több kell(ne).
Na csak hogy megszólaljon a másik oldal is, ne csak az olajkályhás.
Én is engedtem a kísértésnek, és annak, hogy használtan már a legtöbb típusból olcsóbb a gázolajos modell, az autó 6-7 éves korára.
Ennek két oka is van, az egyik az, hogy a dízelek az esetek 99%-ban jóval többet futnak, mint a benzines modellek. A másik, pedig hogy a használt dízelek valahol 200, és 300 ezer kilóméter környékén bekérnek jellemzően egy nagyobb összeget javítás gyanánt, ami az adott autó vételára is lehet, ha mondjuk egy kb. 4-5 éves periódusra vetítjük. Új autó esetén változik a matek, bár ott viszont az szól bele, hogy a dízellel szerelt változatoknak a többletalkatrészek miatt jóval magasabb az áruk.
Nyugodtan kimatekozhatod, én is próbáltam, nem jött be. Ne felejtsd el, ami elromolhat az előbb utóbb el is romlik! És használt autó esetén gyakorlatilag meg kell bíznod az előző tulajban is, hogy nem spórolt például a gázolajszűrőn, és megvette bele a gyárit, vagy esetleg a gyárival megeggyező minőségűt. Meg hogy nincs széttekerve az óra. (hahaha.) Akkor ott van az a tényező is, hogy sajnos a magyar kutakon elég kotvány üzemanyagot árulnak, és bizony a modern dízelek erre is érzékenyek ám... Nem úgy megy ez, mint régen hogy belepisilt az ember az 1.9 tdi-be, meg beleborította a vasárnapról megmaradt fáradt olajat, oszt jólvan az abba, ezek bizony már megérzik mivel eteted őket. A gázolaj ára se olcsóbb. Én nem is eszik sokkal kevesebbet egy modern dízel a részecskeszűrő tisztítási ciklusok, illetve a súlytöbblet stb. miatt.
Az meg hogy valakinek a nyomaték jön be, és megbólint 2000 környékén csak egy dolog. 3500 felett, meg lekonyul, mint a concorde orra, oszt csak bőg, mint a tehén. Szidták itt előttem a 16 szelepeket. Nyugodtam odaállok bármeik dízel ceed mellé, az 1.6 gdi-m el. A számok nem hazudnak 9,5 alatt futja a 0-100 at. 6,5-7 liter között fogyaszt főként városon kívül használom Miskolc elkerülőjén. Biztos hogy tud ettől többet is enni aláírom, de inkább egye meg, minthogy a szerelőhöz hordjam a különbözetet, ugyanis még a kútra tankolni a kocsival megyek, a szerelőhöz esetleg trélerrel. És bizony a mai vilábgan sok ember nem teheti meg, hogy nem megy be dolgozni, mert bocsi lerobbantam... Persze megeshet ezzel is, de itt is az a fránya statisztika..... Ja és még egy dolgot elfelejtettem mifelénk a szakember is hiányzik a modern dízelekhez. Amikor a 160 000km -nél előjött az első problémám a mazdámmal, akkor a szakszervíz megkecsegtetett egy 800 000-es javítási számlával, egy 5 perces diagnózis után. Kb 5 helyen voltam még ez után mert látszódott mindenhol a totális hozzá nem értés. Végül kiderült, hogy csak a részecskeszűrőben rakoncátlankodott egy szenzor. Persze mire ez kiderült a motor remegései megölték a kettőstömegűt... Sorolhatnám még a jobbnál jobb tapasztalatokat. Tény, hogy Miskolc környékén nagyítóval kell keresni olyan szakembert, aki ért a modern dízelekhez. Én úgy döntöttem jobban szeretem a nyugalmat. Igen ebben is van közvetlen befecskendezés, de szemben a dízel társaival ezen 1-200 bar-on üzemel csak, és nem 2000-en. Nincs turbó nincs ketőstömegű, nincs intercooler, nincs állófűtés, mert bizony már ez is van egy modern dízelben, mert másképp kimész Makóra, mire megmelegszik... Ennél nem lesz bűntudatom, ha meghajtom kicsit, hogy "jajj biztos eleget vártam, mielőtt leállítottam". Csak városba mindenképpen felejtsd el, mert többet lesz szerelőnél az autó, mint nállad.
Hirtelen ennyi. Gondold át. Matekozd ki. Mennyi idejig akarod megtartani, mi van, ha ezeket ki kell cserélni benne, és ez mennyibe kerül a kötelező karbantartáson felül. Add össze, meglátod hogy merre felé billen a mérleg nyelve. De segítek. Kb. évi 25-30 000 kilóméter futásnál billene az olajkályha felé. De még ez se igaz, minden esetben!!!
Már kezdek megnyugodni ,hogy nem csak nekem olyan furcsán gyenge ez a motor hanem az is .:-( . De ennek a 16 szelep a gond . A mostani kicsi kocsim 1.2 benzin óra szerint 320000 km uttán is még elég jól megy ,még 8 szelep :-D . Végül is adtál egy nagyon jó támpontot . Köszönöm .
Én is idegenkedtem a dízeltől és a km/év sem indokolta volna, de az előző 10 év benzines "16v" motorkarakterisztikás múltból elég lett. Amikor még a 8 szelepes hengerenkénti fecskendezős BX-em volt, azzal meg voltam békülve. Nem kellett kettőt visszatenni előzés előtt, akárhonnan húzott, alacsonytól, üveghangig, nem kellett szarakodni EGR lezárással, kipufogószelep kormozódással, stb. Ezek a mai korszerű benzinmotorok nem tetszenek. Takarékosnak hírdetik, cserébe nincs erő és nem is anniyra megbízhatóak mint azt sugallják. Eddig nem bántam meg. Remélem a 7 év gari a jelentős váratlan költségektől megvéd, 10 éves kora körül meg úgyis csereérett lesz.
az 1.6 crdi teljesen saját fejlesztés és saját gyártás a 2.0 crdi az bonyolultabb, a úgy kezdődött hogy a hyundai vett húsz évvel ezelőtt fejlesztést a vm motori-tól, és állitólag ez a mai 2.0 crdi még visszavezethető valamilyen részleteiben oda..
Szia ! Köszönöm a kielégítő és sok infot . A te álltalad leírt fogyasztás nálam simán marad 5 l környékén . Nekem java részt országút 90 km/h és tuti nem megyek 110 csak akkor ha kicsit sietek . Bár látom ,hogy nagyon nem lesz szerencsém 1.6- os benzineshez.:-( . De maga a kocsi nagyon tetszik és nagyon tudok tágítani . Talán most az egyszer engedek és veszek egy Dizelt .
köszi a választ. Ez a kettős tömegű hiánya meglepett. Ha jól láttam, akkor talán bosch porlasztócsúcsok mehetnek bele(?). Van tapasztalat, hogy magyarországon tankolva mit bírnak? Illetve részecskeszűrővel volt-e bárkinek gondja már?
Van esetleg infó, hogy kitől veszi a Kia ezt a motort? Csak nem a VAG? Egyébként egyre meggyőzőbb, igazi kis igáslovak.
Felejtsétek már el a műszer szerinti fogyasztást, az csal, nem is kicsit, ide is oda is.
A spritmonitor.de oldalon lehet vezetni és meg lehet nézni mennyi az átlagfogyasztás az adatbázisban lévő autók esetén, ami egy jó támpont vásárlások előtt. pl. a 94 kW-os dízel gépek
Nagyjából ezekre számíthat az ember. A többi az smafu. Én itt vezetem a tankolásaimat, szeretem, mert nem hazudik, így én sem teszem. Esetemben 5,65 az átlag, nekem 5,72, de én az átlagtól jóval többet pályázok. Pálya, vagy város.
És beszélhetnek nekem a benzinesek, hogy ilyen-olyan kevés
Azért majdnem 2 liter az eltérés. A számok nem hazudnak, főleg ha sokan vannak. Persze mint mindehol, itt is vannak kiugró értékek, miért ne lennének? De az átlag az átlag.
Igen, SW 1.6 crdi, 110 LE 2016-os. Városban 6 körül. Országúton (klasszikus 90 kmh) 4,5-4,7 körül (néha volt szerencsém ennyivel haladni), bár nekem az országút pl. a 84-es utat jelenti ahol 100-120 a tempóm lakotton kívül, úgyhogy nálam az is 5-5,2, függően, mennyire folyamatos a haladás (forgalom, stb). Pálya 5-5,3. Sietségtől, tehertől, légkonditól függ. Ha nem sietek 110-120, ha igen akkor 130-140. Minimum 2 személy állandóan, de általában 3 plusz 80-120 kg csomag.
Persze ezek műszerfali eredmények.
Inkább mérvadó az életszerű számolás. Átlagban 85-90%-ban pálya a fent említett terheléssel. A maradék 10-15% helyi munkába járás, vásárlás. Tankolásnál 50€ szokott belemenni, 1,06-1,1 € körül van a gázolaj. Ezzel lefutok kb 880-920 km-t a következő tankolásig. Lehet azt mondani, hogy 5-5,2 liter környékén elfurikázok vele.
Bocs, hogy beleugatok, de ha jól láttam azt írtad, hogy 2-3 havonta utaznál vele. Ha 10 utazást számolsz akkor az majdnem 3 év időtartam esetedben. Valóban 800-900 ezer Ft, de ha tényleg mindent összeszámolsz...nekem az előző autóm egy kis benzines volt, most visszakerestem...több, mint 700 ezer volt csak a tankolás 3 év alatt! Bár ez rossz példa, hiszen a bérautót is neked kell tankolnod. Futott 12-15000 km-t évente. Értékét vesztette 3 év alatt kb 1 millió Ft. (ok, új autó volt, de ha használtat veszel, akkor meg a rendberakása, hogy megbízhass benne nem áll meg 200 ezer alatt...vezérmű, vízpumpa, olaj, szűrők, szíjak, fékek, stb) Biztosítás cascoval együtt 390 ezer (B10). Adó, szervizek, folyadékok, gumiszerelések, egyéb autóhoz megvásárolandó dolgok több, mint 300 ezer. stb...havonta nem tűnik soknak az idő folyamán, de így visszanézve.....és még nem beszéltünk az esetleges sérülésekről, koccanásokról, stb. Egy sutó árát az ember 4-5 év alatt még egyszer rákölti.
Szerintem te venni fogsz autót, de úgy gondolom, ha már van akkor nem is csak havi 100 km lesz a futása. Mert ha már van akkor használjuk alapon. Akkor meg jönnek a költségek. Én a helyedben tüzetesen átszámolnám.
Nekem nem régi a járgány, és 1 év vagy 30.000 km-et adtak meg szervíz ciklusnak. Amelyik hamarabb elérkezik. Amúgy 1.6 GDI benzinesre esett a választás, mert sokat használjuk városban (10km napi 2x melóba), és kevesebbet autópályán. Kettős tömegű lendkerék nincs a CRDI-ben sem, úgyhogy attól nem kell félned ;) Az újakban már Androidos navi van, egyrészt magyar, másrészt ki lehet rá vetíteni a telót, így pl a Waze-t is.
Én is hasonló feltételek mellett gondolkozom hasonló opciókon, mint Teodóra. Autóbérlés is felmerült, hasonló ellenérvekkel, amit írtak már (hétvégén nem lehet leadni, azt is ki kell fizetni, macera a leadás és felvétel) - igaz, nincs semmilyen extra költség (biztosítás, szerviz, fenntartás stb) és jellemzően fiatalabb autók, mint amit venni tudnék.
De mégis, ha vásárlás lenne belőle, az alább feltett kérdések foglalkoztatnak engem is.
Van valahol egy lista az 1.6 CRDi és az 1.6 benzin szervizciklusáról? Mikor aktuális (megfelelő szervizelést feltételezve) a vezérlés, a porlasztócsúcsok cseréje, egy kettős tömegű lendkerék, stb.
Részecskeszűrő? Ebben is van cserélendő lötty, mint a focusok esetén, pl? (elég súlyos összeg adott km-enként) Porlasztócsúcsok kitől származnak, mennyire érzékenyek a jó magyar üzemanyagra? Bármi komolyabb tétel, kb mennyibe kerülhetnek a fenti dolog? Olvastam itt, hogy gyári navi nem az igazi. Van bármi egyéb problémás extrája?
Ilyen kis futásra (de azt mind országúton, pályán, tehát nem kis távon, hidegen városban) is benzines, vagy diesel is érdekes lehet?
Egy átlag napi 10ezres berautoval egy hétre leutazni (és nyilván előző nap elhozni,masnap visszavinni egy kis babával a legkiválóbb ötlet) 80-90e ft csak a bérlés. Ezt az utat 10x megteszem és kifobtam az ablakon az autó árának a felét. És akkor ha itthon kell hirtelen,nyilvan a bérlés a megoldás.
Akkor a tied meg amit néztem az szinte egy csak az egyik benzin a tied meg 1.6 CRDI ?. Gondolom egy év alatt sok minden nem változott . Fogyasztásod ,hogy jön ki ?
KAti valahol reálisan látja. Ha összeszámolod, milyen havi költséggel jár egy autó fenntartása, tényleg valahol a bérautó lehet gazdaságos ez esetben. Dízelt én az ereje miatt választottam, mert határeset volt a havi 1500-2000 km-es futással a benzin-dízel kalkulációban.
Erre mások tudnának választ adni, az enyém még csak 1 éves. De a választásom azért (is) esett erre a típusra, mert jókat hallottam róla. Eleve jó pont, hogy nincs kettős tömegű lendkerék benne.:-)
Vásárlás előtt állok,volna néhány kérdésem,hatha tudtok segíteni.
Második (családi) autónak néztem ki a kia ceed kombit.
Vidékre járnánk vele havonta,kethavonta 300km-es távon, főként pályán.
Kíváncsi lennék a véleményekre ki-mit ajánl erre a célra.
Mikkel érdemes szamolnom, milyet érdemes kerülni, vagy épp keresni, ajánlott-e a modell ezek fényében, erdemes-e Diesel, vagy inkább a benzinest belőle?
Milyen nagyobb költségekkel kell számolni és az, ha tervezett, akkor mikor várható?
Esetleg van-e valahol szervizciklusra lista,e zek szakszervizben milyen összegeket jelentenek?
Szívesen fogadok konkrét ajánlatot is.
Eddig ezek alapján keresgèltem:
2009-
-160.000km
-2M ft
Csábító extra,de nem feltétel a tempomat, kihangosító,esetleg navi.
Nagyon jó volna ülésfűtés.
Jelenleg ezt tervezzük megtekinteni:
2012es, 1.6 crdi, 133e km, digitális 2zonas klíma,navi,kihangosito,twmpomat 2,145 M
Mit érdemes megnézni,megkerdezni vásárláskor? Mire figyeljünk oda nagyon?
Köszönöm . A mostani járásom az ugy van ,hogy egy fő tehát én járok vele dolgozni . 40 km oda és ennyi vissza . Tehát beszállok és egy inditás 40 km. Persze mind ez nem autópálya .De van ugy is ,hogy többen megyünk ide-oda és rakottan. Ha maszekba megyek akkor megrakva 2-3 fő.Nem vagyok gyors hajtó sem csak egy egyszerű dinamikusan vezető ember (így tanítottak annak idelyén). Kérdezem a mai dizelekkel mennyi baj van ?
Bár nekem dízel van, de előtte hasonszőr koreaiból ültem át. 95 ló, 131 Nm, de csak 1200 kg volt az önsúl. Hasonó menetdinamika. A mostani dízel csak 10 lóval több, mint az általad említett ceed, de dupla forgatónyomaték. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, imádom. Ég és föld a két autó! Szerintem mindig több személlyel, klímázva kombiként annak éri meg kis méretű turbo nélküli benzinest venni, aki öregurasan vezet, esetleg kisvárosi, vidéki forgalomban elpöförészik vele. Sajnos ezek a 16 szelepes motorok fordulatra vannak kihegyezve, 3000 alatt nem csinálnak semmit. 4000 körül/után van nyomatékcsúcs, ami valóban csúcs, nem mint a dízelnél, hogy tart bizonyos tartományon belül. Ez a halvány nyomaték is hamar elhal, utána meg 6000 körül van teljesítménycsúcs, de 6500-nál leszabályoz. Hát eléggé kell gépészkedni, hogy dinamikusan lehessen haladni vele sok teherrel. Az elmúlt négy évet szinte kizárólag ilyen körülmények között szaladta le az enyém és egy megváltás most ez a dízel. Előtte viszont, amikor kisvárosi forgalomban az olcsó fenntarthatóság, 1-2 személyes bevásárlásos utak voltak döntő többségben, tökéletesen megfelelt az is. De te pont nem ilyen körülmények közé szeretnéd venni, úgyhogy szerintem nézz erősebbet. (konkrét értékek az én autómból, de hasonló a ceed is ha jól tudom)
Van valaki akinek Kia ceed combi 1.4 benzinese ?? Tegnap volt szerencsém egyet ki próbálni igaz nagyon rövid távon :-( :-( :-( . (Baleset miatt ). Igazából nem éreztem azt a húde húz érzést 9000 km van a kocsiban . Ez ilyen ezzel a motorral és oké vagy egy kicsit én voltam fasz :-( :-( . ? Két felnőtt és a lányom voltunk bent. Valaki ha mondana egy összinte véleményt milyen is rakottan ,klimával azt nagyon megköszönném .
a 7-8 éves korosztályból én kiemelném a _majdnem_ 7 évest, aminek nincs meg a 150.000 km-e, és a szervizkönyv is rendben van tehát pár hónapig még él a gyári garija
Sziasztok.Még új fórumozó vagyok ,itt a kia-s oldalon,de most szeretnék venni egy kia ceed kombit,és tanácsra lenne szükségem.Az elképzelés: benzines,7-8 éves,és lehetőleg 1,6-os.Szerintetek 2 millió körül lehet jó kocsit venni ami a leírtaknak nagyjából megfelel?Mire kell figyelnem vásárlásnál elsősorban?Esetleg ajánlatokat is szívesen fogadok.Köszönettel:Zsolti
Én is úgy tapasztalom, hogy a dízeleké nőtt. Telepakolták sok xarral, kíváncsi lennék, ha annyi környezetvédelem lenne a mai dízelekben mint 12-14 éve volt, akkor mennyit fogyasztanának és hogyan mennének....
A nagyobb hátrány a dízeleknél nálunk hogy annyi, vagy néha még drágább mint a benzin. Bezzeg nyugaton...ott 10-15 centtel olcsóbb (I,F,SLO), az meg 30-40 FT. Gyakorlatilag nálunk alátettek a dízel piacnak rendesen.
Nem tudom majd mit kezdenek a sok benzin után maradt gázolajjal.
20 évvel ezelőtt az akkor 10 éves, eléggé leharcolt 1.9 TD Regattám ennél kevesebbet fogyasztott ha nem is sokkal. Egy pici dízel (AX) meg eljárt simán 4 liter alatt kevéssel.
5 éve az új Linea 1.3-as JTD nemigen ment 5 liter alá, akármilyen tatterosan vezettem.
Úgy tapasztalom, az elmúlt évtizedek alatt a dízelek fogyasztása nőtt, a benzineseké csökkent. Az 1.6-os benzines KIA-m kb annyit fogyaszt mint 10 éve az 1.6-os SWIFT-em, pedig jóval nagyobb, nehezebb autó.
Menettulajdonságokban amúgy kb egyformák, ami nyilvánvaló, a plusz 30%-nyi lóerő plusz 30%-nyi súlyt mozgat.
Hatodikban 86 km/h sebességnél éri el az 1500-as percenkénti fordulatszámot, ahol már elvileg rendelkezésre áll a maximális nyomaték. E felett vízszintes a nyomatékgörbe, tehát végig a maximális nyomatékon pörgött a motor. Nem volt jele, hogy nem érzi jól magát.