Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TudatLan Creative Commons License 2019.11.03 0 0 217470

Dehogy  helyezlek én bárhová is...... ☺☺☺

Az egy más kérdés, hogy megfelelően értékelem és becsülöm a munkásságodat. Maxiriszpekt !!! Kár hogy mostanság mintha ritkulnának a részletesen illusztrált , szerelgetős posztjaid.  Avagy blogolsz valahol?Hol?

Van a hahu-n 6százvalamennyiért magyar papiros marea sw, valahol a nyírségben....

DE pl van a minőségérzetnek egy olyan összetevője -sok más mellett persze- hogy a magyar utako  n 170ezret futott gk jobban fog nyikorogni, minta svajcban130 ezret futott. Nekem ez megér pluszpénzt, az átlag vásarlónak valoszinúleg nem.

Előzmény: downer (217464)
downer Creative Commons License 2019.11.03 0 0 217469

Tudod mit hoznék el ilyen helyzetben?

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/d/auto/lancia-lybra-2-0-benzin-340375008/

 

Serie speciale Intensa, és sedan, még ritkább. Hirdetik egy ideje, volt már 2000 Euro, addig minimum le lehet alkudni. A fuvar olcsóbb mint Svájcból, nincs vámolás, kb. 250 eFt sarc és a rendszám rajta, a forgalmi a neveden. Egyedibb, különlegesebb mint a Marea. És most magam ellen beszélek. :D

Előzmény: TudatLan (217468)
TudatLan Creative Commons License 2019.11.03 0 0 217468

Más az, amikor magadnak veszel és más a helyzet, ha 'idegennek'....befektetett munka/megtérülés aránya.... esetleges hála???  Mennyi  idő van 1 jaavításra?   Azt hiszem, érted mire célzok.  Lehet, hogy 4-5 év távlatában megtérül egy egyszeri, 2-300ezer ft-os többletkiadás a vételnél. Downer, ha nem tévedek, valahol keleten tevékenykedik a mindennapokban.....ha pedig a kocsit kereső ember pl. zalaegerszegi és nics jó fiatos szerelője....

🤔....☺...n

Előzmény: bojo (217463)
TudatLan Creative Commons License 2019.11.03 0 0 217467

Még valami: korrekciót néztél? Ha valami nyűg van, lehet megpróbál rákorrigálni.... (mit tudomén ....valamelyik innektor kifáradt vagy esetleg egy szelep a 16ból megkopott vagy valamelyik bütyök a vez.tengejek 1ikén...)

Előzmény: TudatLan (217466)
TudatLan Creative Commons License 2019.11.03 0 0 217466

Hali.

Ezek alapjan még akár szegény  vagy   dús is lehet a keverék.

Gépen volt? MES - examiner vagy bármiiii? AFR milyen? Kinti hőmérséklettel összefügg a jelenség? Kezdő jeladó-halál okozhat ám fura jelenségeket (kék gomba....barna gomba....stb)   Triviális kérdés : vezérlés nem mászott el? 16V , amennyire én tudom, nincs ékelve,ellentétben az alublokkos Norddal.....simán el tud mozdulni bármelyik kerék / szíjtárcsa.....

 

Autóreszelő topicban próbáltad már? Az ott lévők profi szerelők. Ha normálisan szólsz hozzájuk , segítenek......

Előzmény: AtomAnti81 (217465)
AtomAnti81 Creative Commons License 2019.11.02 0 0 217465

Sziasztok. 

Volna egy egyre súlyosbodó problémám amiben szeretnék segítséget kérni. Tudom, hogy a távgyógyítás, hibamegfejtés... szóval nem az ATV-be írok Lui Padre-nak :D Bárminemű tanács jól tudna jönni, mert nem szeretném ha kakukk lenne a motornak de csak jövőhéten tudnám olyan helyre elvinni az autót ahol kitudnák olvasni a pontos hibát. A holnapom délután 5ig foglalt és este lenne pár órám ránézni ha esetleg tudnátok hasznos tanácsot adni. 1995 GTV 2.0 TS. "Alufedeles"

Másfél hónapja voltam műszakin és előtte cseréltem "Bosch szám szerint" Lambdaszondát, légmennyiségmérőt, folytásszelepérzékelőt, kopogásérzékelőt, üzemanyagszittyút, szűrőt, "gyertyák, trafók, kábelek 1évesek kb 15ekm van bennük"  . Akkor nagyon szépen járt az autó, erős, dinamikus volt. Most kb 1000km-el ezelőtt elkezdte csinálni, hogy ingadozott az alapjárat hidegen indításkor 1800 volt és utána kb a majdnem leáll és 1500 közt fel, le ingadozott. Volt egy tutira működő alapjárati motorom ráraktam azt és vettem új levegőszűrőt is de az sem segített. Átnéztem majdnem az egész szívóoldalt nem szív e valahol falsot, de nem találtam semmit, a szívócsonkot azért nem vettem le mert februárban amikor vezérlés, vezérlésmódosító csere volt akkor ott is tömítést cseréltem.  Ma délután már elkezdte azt, hogy nincsen motorfék, van egy tankszellőztető kis Bosch valami a csomitartóban ami tik tik tik tik hangot ad ki, ha az elhallgat utána szokott lenni motorfékem "remélem jól fogalmaztam" és pluszban felvillan egy injektor piktogram az óracsoportban a fordulatszámmérőnél. Az kb addig világít ameddig nem adok neki gázt, vagy amikor motorfék lenne. Ma délután már nagyon harmatos lett a teljesítménye :( Tankolni OMW MaxxMotion 95 szoktam, nagyon ritkán tankolok bele mást ha nagyon muszáj. 

Napi használatban van az autó, munkába járok vele, olyan heti 250km körül, nagyon meg lennék lőve ha tönkremenne, nem tudom így használhatom e. Ha tudnátok esetleg bármi hasznosat azt nagyon szívesen fogadnám. 

Előre is köszönöm.
Krisztián

downer Creative Commons License 2019.11.02 0 0 217464

Kérlek ne helyezz ilyen magasra, mert szédülni fogok, az én helyem inkább a földön van. :)
Mindig nézegetem a tutti-t, találkoztam már ezzel a hirdetéssel. Szerintem ha Svájc, akkor végig kell gondolni az összköltséget, fuvar, vám, ÁFA, azon kívül nem nagyon érdemes Euro2-es autót hozni, hacsak nem valami nagyobb értékű ritkaságról van szó. 20V-ből három svájcit hozattam, épp a harmadikat honosítják, de mindegyik a 150 lovas Euro3-as. Onnan még ki lehet fogni, máshol nem nagyon van. 

Ez a példány mindenestül az 1 milliós bekerülési költséget elérné, nem biztos hogy arányban van a közel 20 éves korával. 650-700-at érzek reálisnak inkább. De tény, hogy a legjobb minőségű használtautók Svájcban vannak.

Előzmény: TudatLan (217462)
bojo Creative Commons License 2019.11.02 0 0 217463

Nem szokott ilyen drágán vásárolni. :)))

Előzmény: TudatLan (217462)
TudatLan Creative Commons License 2019.11.02 0 0 217462

Szia.

 

Isteni szerencséd van,sok minden más mellett.....avval, hogy egy hsz-sal feljebb felbukkant , minden modern kori és  h a sz n á l 6 ó    Fiatok mestere. 

Legyél szíves, kérd meg, hogy segítsen neked.

 

Például:   

Kedves downer!

Mi a  véleményed a következő gépkocsiról   

?

OFF

 

 

https://www.tutti.ch/de/vi/basel/fahrzeuge/autos/fiat-marea-weekend-2-0-20v-hlx/31269754

 

Értékeld a törődést, mert vagy félórája kínódok evvel a Qrva androiddal....

Előbb utóbb csak megunom

, és kerítek egy normális desktop platformot....vagy nem.

:-DDDl

Előzmény: Davk88 (217460)
downer Creative Commons License 2019.11.01 0 0 217461

Nem akarok nagyon beleszólni, de a Delta nem került képbe esetleg? Miért vennél Alfát egy minimál motorral ami nagyon vérszegény az 1500+ kg-os tömeghez, ha van alternatíva egy hasonlóan stílusos másik olasz márkára? A T-Jet kb. 150 kg-mal kisebb tömegre sokkal élénkebb és még könnyedén húzható is tovább. Szerintem nagyon kelletlen egy autó lehet a 159 azzal az egynyóccal.

Előzmény: Davk88 (217460)
Davk88 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 217460

Hali!

 

2,2 m, amit összesen autóra tudok szánni, ezért 1.8 m körüli vételárral nézegetek. Ezért az összegért középkategóriásat akarok, a Bravoról letettem, kicsi lenne nekünk, beleültem. Ennyiért van fent pl. ez https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/alfa_romeo/159/alfa_romeo_159_sw_1_8_progression_137_000_km-14983278.

 

Megbeszéltük ugye, hogy ez a motor GM termék, a szokásos Opeleknél is jellemző betegségekkel, amivel akár még együtt is lehet élni, hisz sok Opeles is együtt él ezzel, akik azért veszik az Opelt, hogy fenntartható autójuk legyen. Kérdésem, hogy ebben a felállásban  ez az Alfa ezzel motorral miért számít nagyobb álmodozásnak egy C Vectránál, hisz a motor szinte ugyanaz (gondolom pl a futómű kényesebb). Szóval a keretem a fenti, de havonta átlagkeresetem van. Nem kizárt, hogy elbeszéltünk egymás mellett.:)

 

Előzmény: TudatLan (217455)
bubble Creative Commons License 2019.11.01 0 0 217459

s mely időpont felel meg? :-)

Előzmény: Saughassy (217457)
bubble Creative Commons License 2019.11.01 0 0 217458

Hohó... Megtaláltam a régi nickem! :-D 

Saughassy Creative Commons License 2019.11.01 0 0 217457

A bowling az bevalt, de a tobbitol sem rettenunk meg. :)

Előzmény: bubble146 (217456)
bubble146 Creative Commons License 2019.11.01 0 1 217456

Itt vagyok, ragyogok. :-D

Látom hiányoztam! :-)

Tali kitalálása folyamatban. Kissé elhavazódtam melóval és kapacitásom sem jutott szervezkedni, de nem feledek senkit. .-)

 

Az sokat segítene, ha adnátok támpontot a foglalkozás fő tevékenységére. Bowlingozzunk, billiárdozzunk, Monopolyzzunk :-D vagy csak egy kötetlen beszélgetésbe bonyolódnátok? De szervezhetek főzőcskézést is, csak nem fértek be a tankonyhámba, mert az túl pici. :-)  Ha van valakinek olyan helye, ahol kint lehet főzni tűz mellett, majd fűtött helyen belakmározni, azt is lehet.  

Jah, és ki ér rá, mondjuk november 16-án avagy november 23-án? Melyik jobb?

Ugyanitt jó elektromos szerelő és lakatos kerestetik. Ez utóbbi sürgősen. 

 

 

TudatLan Creative Commons License 2019.11.01 0 0 217455

Szia.

 

Az a mókás , az egészben, hogy amikor elkezdtünk ' beszélgetni ', akkor, feltettem néhány kérdést.

Az utolsóra nem válaszoltál.

Jó néhány tiszteletkört megspórolhattam volna, ha elárulod, hogy mekkora a keret az egész mutatványra. Nem a zsebedben akarok turkálni. Mostanában kezdik elengedni csóróföldön a 2011es gyártású darabok kezét. 1750TBi Q2 (280 ps).....első gazdás, törésmentes, jól felszerelt darab, 100 e km környéki futással. Önköltségi áron, közelebb van a 4 mft-hoz, mint a 3m-hoz...... és erre is lehet(ne) ám még rálocsolni, vidáman egy millát, hogy patika legyen...... Szánsz te, 4mft ot egy közel tiz éves, középkategórías kocsira, ami azért erösen középmezőnyös.......gyártás osszszereles felhasznalt anyagok minosege stb.....

Nos?

 

Persze ettol fuggetlenul beszelgetbetunk a semmirooool tovabbra is.....

Topic cimeben be ne van a szerelem szo.

Teged elkapott mar?

Előzmény: Davk88 (217454)
Davk88 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 217454

Ismerem a cikket, sok igazság van benne.  Minden nap olvasok Totalcart, de azért nem kell mindent szentírásnak venni azon az oldalon sem, elég, ha csak a vásárlási tanácsokat nézzük, lehet, hogy az összességében jól bevált autót tanácsolják az átlagvásárlónak, de azok is lehetnek szopások.  Nem azt mondom, hogy nekem 159, vagy Laguna kell mindenképp. Néztem Avensist, néztem Mazda 6-ot, hidd el, azok sincsenek jobb állapotban még 2 millió Ft közelében sem, azoknál is meg kell fontolni bőven, mire ad ki az ember, hiába japán. Ha álmokat kergetnék, már elhoztam volna az első Alfát 1,2 millióért, aztán meg számolgatnám rá még a fél millió forint javítgatást. Sőt, amit említettünk, Bravot is néztem, ráadásul magyar volt, 1,6 millióért, ROZSDÁS! Chevy Cruze-t is néztem, az ára már meghaladta a két milliót, a kilométer 100.000 alatt volt és rozsdás az alja, holott elvileg azoknak nem is szabadna. Ezt az autót a becsületes nepper is ajánlja ugyebár, de mégsem szól az átlagvásárlónak, hogy a vezérlésmódosító hibája 250.000,- Ft, ami előbb-utóbb előjön. Minden autónak lesz váratlan hibája, erre félre is kell tenni. Volt már 400.000,- Ft-os autóm, egyszerű technika, mégis még ráment ugyanennyi másfél év alatt. Jelenlegi Mazdámra 5 év alatt nem ment el annyi, nem azért mert Mazda, hanem mert megtanultam, hogy állapotot veszünk. Ha azt mondod egy 20-25 éves autóval nincs gond, mert egyszerűbb technika, lehet, hogy úgy van, ha egy gazdája volt és szenvedélyesen szervizelte, de ilyen állapotú autó keresése is álom kategória Magyarországon, ráadásul ha van is, az sem lesz olcsó.  

Előzmény: TudatLan (217453)
TudatLan Creative Commons License 2019.10.30 0 0 217453

Szia. Nem bántani akarlak, félre ne érts.....

Valamiért úgy tűnik, álmokat kergetsz....

 

Nehogy magadra vedd, de olvasmánynak sem rossz....szerintemhttps://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/10/12/a_magyar_hasznaltauto-vasarlo_hulye/

 

 

 

Előzmény: Davk88 (217452)
Davk88 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 217452

Szia!

 

Folyamatosan nézegetem a hirdetéseket, személyesen is voltam kereskedésekben, egyelőre szinte csak nevetséges állapotú autókat láttam, a németből behozott, alulról rohadós autókat hirdetik kitűnő állapotúként a legtöbb helyen, és minden rohad, nem csak a Mazda, ha kintről van (tudom, itthonit kell keresni magánszemélytől). Előfordulhat, hogy mire találok bármi értelmeset, az a távoli jövő lesz, de elsietni nem akarom, addig a mostani autóm bőven kiszolgál. :) Sikerült 159-est is néznem kíváncsiságból, 1.8 benzinest, addig volt jó, míg benne ültem, addig nem láttam a külsejét, mennyire le volt lakva. Egyébként jól összerakott autó érzését kelti, még nem tudtam teljesen elengedni ezt a tervet.

Előzmény: TudatLan (217449)
Saughassy Creative Commons License 2019.10.28 0 0 217451
Megjött, csak kellene az időpont. :)
Előzmény: TudatLan (217450)
TudatLan Creative Commons License 2019.10.26 0 0 217450

Sau,

nem tudom, eljutott-e hozzád (sms vagy telefon) de próbálunk valami őszi  nyárbucsuzztatót összehozni.

Pár emberrel beszéltem, ez alapjan kb. 3 hét múlva lenne.....valami.

(c) barbi anyánk utalt rá, hogy kézbe veszi a dolgokat....

Sanszos, hogy ez valami fedett helyen tartandó , kutya macska kisbaba ....szóval össznépi derégtalálkoztunk jellegű összejövetel lenne. Reményeim szerint lesz is.

Előzmény: Saughassy (217448)
TudatLan Creative Commons License 2019.10.26 0 0 217449

SZerintem nem köveznek meg.... meglepően toleráns társaság.

VIsZont   _nekem_  úgy tűnik, valamiért, hogy neked nem kell kocsi, csak egyszer majd valamikor a tavoli jovoben szeretnel valamit.....

Nem vagyok egy laguna expert. SZVSZ  az 1es facelift a legjobb valasztas, 1.9 diesel vagy 2liter benzin.

Van vele nemi sajat tapadztalat, nem rossz , csaladi kocsinak. Kerdes, talalsz e meg ebbol bevetjeto /nem leharcolt darabot.

Minel ujabb , annal nyugosebb, erre keszulj fel. 2es elegge hullamzo gyartasi minoseg, a harmas jobb valamivel a 2esnel.

DE csunyabb mint az egyes.

Sok sikert.

Előzmény: Davk88 (217445)
Saughassy Creative Commons License 2019.10.22 0 0 217448

Nem szűk, hanem jól szabott olasz zakó érzetét kelti. :)

Előzmény: Davk88 (217445)
Kormit155 Creative Commons License 2019.10.15 0 0 217447

Nekem egyes Zagato-k jutnak róla eszembe.

S*náznám.

:)

 

 

Előzmény: bojo (217446)
bojo Creative Commons License 2019.10.15 0 0 217446

Itt meg már személyautósabb:

Előzmény: Paco155 (217434)
Davk88 Creative Commons License 2019.10.15 0 0 217445

Igen, előbb-utóbb útnak kell indulnom tapasztalatot szerezni. Lehet itt megköveznek érte, de nekem a Laguna mindig tetszett, még ha a második széria hulladék is volt. A harmadik széria meg elvileg jól összerakott, de ez balszerencse kérdése is, hogy ki mit fog ki.

 

A 156 nem szűk belül akár egy Bravohoz képest is? 

Előzmény: TudatLan (217444)
TudatLan Creative Commons License 2019.10.15 -1 0 217444

Helyes. Ha lassan is,de haladunk.

A konyhafőnök mai ajánlata😉: Fiat 156 JTS SW.  Róma környékén, aránylag keveset esik a hó...pont ennyit sóznak is😃 Tehát a bódé rozsdamentes.

Amíg el nem éri a 100e km-t, addig problémamentesen használható, minimál karbantartási igénnyel.

Lehet   k i n t    találni, 50-60e km-t futott darabokat....

Éves 15e futásteljesítmény esetén, az 4 év.

Egyébként (nem vagyok a helyedben)....én, először beleülnék minden 1es kiszemelt gk-ba....és kipróbálnám....

Azért egy Fiat156 nagyon nem ugyanaz, mint egy renault laguna....🤔...🤑

Előzmény: Davk88 (217443)
Davk88 Creative Commons License 2019.10.14 0 0 217443

Nem fogom erőltetni a középkategóriát, csak kíváncsiskodtam, hátha érdemes lenne agyalni ebbe az irányba. Szerintem bármilyen autóval mellé lehet nyúlni, még egy Toyota vagy Honda is lehet szívás, ha nem figyel az ember, ezért kell fórumokat olvasgatni, mert jobban képet kap az ember, hogy melyik típusnak vállalhatóbb a nyűgje, mert az mindegyiknek van kisebb vagy nagyobb. 

Előzmény: TudatLan (217442)
TudatLan Creative Commons License 2019.10.14 0 0 217442

Szia.

Elég hamar eljutottunk a 'prémium közép'-től, a kompaktig....

Ha nincs kellő mennyiségű, ne adj isten, havonta újratermelődő, $$$$hegy, akkor, lehet, hogy nem kéne erőltetni az ún. Alfa Romeo-t..... úgy is csak egy túldizájnolt Fiat😉

TSak a borítékol6ó csalódástól / frusztrációtól próbállak megóvni....

Előzmény: Davk88 (217441)
Davk88 Creative Commons License 2019.10.13 0 0 217441

Szia!

 

A szerencsére bízom magam, ha esetleg tényleg lenne egy jó állapotú elérhető áron, meg fogom nézni, igazából még nem is ültem ilyenben, de nagyobb valószínűséggel fogok a sima 1.4 Bravo mellett voksolni és kerülni a GM alkatrészeket. A Lineával csak annyi bajom, hogy nem tetszik, tipikus török szedán kisautó alapon, de családi autónak végülis lehet jó a nagy csomagtartó miatt, csak gyomor kell hozzá, bár nem annyi, mint mondjuk egy Thalia-hoz.

Előzmény: TudatLan (217440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!