Keresés

Részletes keresés

BUSZNYI Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110120

Igen vettem nyugtáztam.

 

Sándor!

 

Nem magyarázkodnék csak más a véleményem :-)

Nekem a tőzike nem tetszik annyira mint a középső kép. Engem nem zavar a száraz avaron játszó fény sőt. De hát ízlések és pofonok.

Köszönöm, hogy véleményezted.

 

Előzmény: kis59vasutas (110118)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110119

Mindegy milyen objektívet használsz, itt a felvételi területről van szó. Ha nagyobb a lapka, ugyanekkora képkitöltésnél közelebb mehetsz, előtte és mögötte is kevesebb lesz a szemét.

Persze azért ki lehet őket csipegetni így is, meg akad még más felvételi trükk is. mosoly

Előzmény: BUSZNYI (110117)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110118

Üdv! Írtam a másik fórumban....

Előzmény: BUSZNYI (110117)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110117

Értem amit írsz csak egy adalék. Gyorsan megnéztem mert gyanús volt. Az első kép egy Tamron 70-200/2,8 obival 4,5 készült.

Előzmény: Rőth Sándor (110116)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110116

A tőzike baba, a csillagvirágnál ott van az a jelenség, amit a K-1 topikban írtam, hogy a makró összeszed minden nemkívánatos elemet, ami rontja a képet. A világító fűszálak, a világos avar lerontja az eredményt. 

Előzmény: BUSZNYI (110115)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110115

Na én ma délelőtt kimentem megnézni tavasz van e? Jelentem igen!

igaz nem kuplungos obik de FF és filmre tervezett. az is lehet nem bírna a 49Mp-t de K5IIs és az FA MACRO obik köszönik jól érzik magukat. :-)

Előzmény: Rollei (110113)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110114

Van az a furcsaságos mondjuk egy szar pentax kitobinál DA, persze, nem a low end szar versön, hogy tekered az élességállító gyűrűt és hátul a kuplung nem teker. Varrjuk a gombot...

Előzmény: Rollei (110110)
Rollei Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110113

Szoktam használni ezt a quick shiftet. Nem gyakran, de szoktam. Köszöni szépen jól érzi magát a legrégibb obimban is. Meg az AF is.

 

 

Előzmény: Ahura_Mazda (110108)
Rollei Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110112

"Tehat valami frikcios megoldas. Ez mennyire tartos?"

Minden Limitedbe betették. Valószínűleg eltart addig, amíg a világ világ, és még két nap.

Előzmény: Rőth Sándor (110105)
Rollei Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110111

Ezek szerint jól emlékeztem a kviksiftre... :-)

 

 

Előzmény: Zozzantoz (110098)
Rollei Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110110

"A barmikor beletekeres az csak piezo meghajtasu motoroknal lehet, mert a vazmotoros, vagy mikromotoros meghajtasnal elobb oldani kell a kuplungot."

Ez nem egészen így van, legalábbis a Pentaxnál nem.

Minden AF-es objektívem vázmotoros, a DA objektíveknél minden kapcsolgatás, oldás nélkül bele lehet tekerni az élességbe, ha éppen nem megy a fókuszmotor. Valahogy megoldották, van valami pirinyó kuplungszerkezet a pirinyó Limitedekben, meg szerintem a jobb nem Limitedekben is. Van valami márkaneve is a rendszernek, tán Quick Shift, de lehet hogy hülyeséget beszélek, az ilyen szépenhangzókat sohasem tudom megjegyezni.

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (110095)
monyesz Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110109

Aki nem használta, az vessen magára!

Előzmény: Ahura_Mazda (110108)
Ahura_Mazda Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110108

[gonosz és igazságtalan mode]

Vagy használta volna.

[/gonosz és igazságtalan mode]

Előzmény: monyesz (110107)
monyesz Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110107

Nagyon, legalábbis nem hallottam még, hogy valaki szerkezetet, kinyomó csapágyat vagy tárcsát cserélt volna.

Előzmény: Rőth Sándor (110105)
nvizsla Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110106

Azt nem tudom, mert nekem nincs ilyen objektívem, bár el tudom képzelni, hogy ha a fókuszmotor az alárendelt, akkor terhelés-figyeléssel, akár ki is lehet kapcsolni. A végállások és a limiterek is hasonló  elven működnek. 

Előzmény: Rőth Sándor (110105)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110105

Tehat valami frikcios megoldas. Ez mennyire tartos?

Előzmény: nvizsla (110104)
nvizsla Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110104

Kell egy csúszó kuplung, az alárendelt meghajtás és az optika fókuszrendszere közé.

Előzmény: Rőth Sándor (110103)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110103

Kettos meghajtas? valahogy akkor is szet kell kapcsolni a motoros meghajtast.

Előzmény: Zozzantoz (110102)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110102

Obi elején lévő gyűrűvel fókuszálhatsz kardános kapcsolat megléte mellett.

Előzmény: Rőth Sándor (110100)
Fitstván 68 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110101

Akkor a fényképek is!

Előzmény: Fitstván 68 (110099)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110100

Azt nem tudom micsoda, nekem csak regi filmes gepeim vannak tole. A nevebol itelve valami gyors kuplung lehet.

Előzmény: Zozzantoz (110098)
Fitstván 68 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110099

Áronnak! Már találkoztunk a cargodombon amikor a triplahetesen csak egy pillanatig volt fény. A repülős szekció.

Előzmény: Jahno (110060)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110098

Még szerencse, hogy a pentax feltalálta a quick shift-et.

Előzmény: Rőth Sándor (110095)
nvizsla Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110097

Köszönöm!

 

Előzmény: Rőth Sándor (110096)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110096

Igen mukodik, alapvetoen AF gepekben van ilyen. A '96-os kiadasu F5-ben mar igy megy. A regebbi gepekhez lehetett kapni programozhato hatfalat, amiben szinten volt fokuszcsapda.

Előzmény: nvizsla (110094)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110095

Ugyanaz a logikaja, ebbol is latszik mennyire mindegy mit veszel.

 

A barmikor beletekeres az csak piezo meghajtasu motoroknal lehet, mert a vazmotoros, vagy mikromotoros meghajtasnal elobb oldani kell a kuplungot.

Előzmény: Rollei (110092)
nvizsla Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110094

Arra azért én is kíváncsi vagyok, hogy a nikon-nál, valóban működik a fókuszcsapda, AF objektívvel is, mert a pentax-nál nem(csak manuális obival és a váz af-je aktív kell legyen).

Előzmény: Rőth Sándor (110089)
viragjani Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110093

Akkor meg vagyok nyugodva,hogy könnyen át lehet alakítani!

Én attól tartottam,hogy kisebb és az egész csúszkát el lehet dobni.

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Blackbird 1 (110091)
Rollei Creative Commons License 2016.02.22 0 0 110092

A Pentax is ilyen. Van külön AF gomb, beállíthatod, hogy mindkettő működjön, vagy az exponálógomb nem. A prioritásokat is programozhatod, és külön kapcsolója van a manuális-egyszeri-folyamatos fókusznak. Ráadásul egy csomó obinál akkor is bele tudsz tekerni az élességállító gyűrűbe, ha a gép AF állásban van, feltéve, hogy nem teker éppen az AF motor. A manuális obiknál is működik az élesség visszajelzése, annyi megkötéssel, hogy ilyenkor csak a középső fókuszpont aktív. Nem tudom, hogy ennél többet tehettek volna-e a mérnökök az éles képért.

 

 

 

 

Előzmény: Rőth Sándor (110089)
Blackbird 1 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 110091

Átalakítás nélkül nem,mert a Pentax keresőjének kisebb az átmérője,de én raktam a szögkereső csuszkájába egy kompenzáló műanyag U-idomot,és így már használható.

Előzmény: viragjani (110085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!