Keresés

Részletes keresés

pele_nka Creative Commons License 2007.05.06 0 0 674

a wurzenpass 12%-án lehet nagyon zúzni lefelé, az első 18.5 végén hajtűkanyar van, a 19.7-en vacak az aszfalt és szintén hajtűkanyaros a vége.

No, nem csoda, hogy a Nassfeld volt a legizzasztóbb, első nap hidegen a 1.5 km-nyi 13% néha 18-as érzetet szimulál. Asszem a Wurzenpass déli oldalán, ami nem is Wurzenpass, hanem Korensko sedlo van egy rövid 18-as szakasz, 4 hágóval a lábban az már nem tűnt komolynak - szóval a meredekségi adatokkal vigyázni kell, mert leírva csak egy szám, gyakorlatban sok mindentől függ, hogy milyennek érzed

Előzmény: gabriel8 (671)
Csülkös Pantani Creative Commons License 2007.05.06 0 0 673
itt se találtál semmit?

http://www.fahrradtouren.org/
Előzmény: V.Sz. (672)
V.Sz. Creative Commons License 2007.05.05 0 0 672

Van vakinek bármi infója a Duna-Majna-Rajna csatorna melletti kerékpárútról? Úgyértem, h. egyáltalán létezik-e olyan és ha igen, akkor ugyan olyan jó-e mint mondjuk a Duna menti kerékpárút? Google nem adott ki semmi értelmeset és az Esterbauer kínálatában sem találtam róla semmit!

 

Minden infó érdekel, előre is köszi!!

 

V.Sz.

gabriel8 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 671

http://www.climbbybike.com/climb.asp?Col=Nassfeld-Pass&qryMountainID=1334

Nassfeld meredeksége

 

(ez meg az olasz oldal: http://www.climbbybike.com/climb.asp?Col=Passo-di-Pramollo&qryMountainID=3081  )

 

A Wurzenpass:

http://www.salite.ch/wurzenpa.asp?Mappa=http://www.viamichelin.fr/viamichelin/ita/dyn/controller/Cartes-plans?mapId=-taozxp33lly9dp&dx=485&dy=330&empriseW=970&empriseH=661

19%-os szakasz!

 

ÉPp ma pontosítottam júniusra tervezett 5 napos kiruccanást, mely során egyik nap végigmennénk Vrsicen és fel a Mangart úton is. VÁROM MÁR NAGYON!

Egy mások nap pedig a Nassfeldet szeretném, de most délről. (nekem egyébként északról is tetszett, bár igaz félig felhős volt anno.

 

G

Előzmény: pele_nka (670)
pele_nka Creative Commons License 2007.05.04 0 0 670

igen, a Soca volgyen erdemes vegigmenni, akar Nova Goricaig is

 

A Wurzenpasson most gurultunk, delrol mentunk eszak fele a Korensko-n, de kivancsisagbol kicsit vissza is tekertunk, hogy milyen felfele, mivel mar be voltunk melegedve, nem tunt olyan kemenynek, mint amilyenek ne lettek volna a Nassfeld nehany szakaszan ket nappal korabban (van arrol valahol szintgorbe?)

De ket eve delrol mentunk fel egy tura kezdese gyanant, na, akkor sokkal meredekebbnek ereztem hidegen, egyhuzamban boven nem jutottam fel a legmeredekebb km-es szakaszon (meg akkor meg esett is), megalltam pihegni kozben kicsit. De regen szerintem jobb volt az aszfalt minosege, nem lehetett nagyon zuzni lefele rajta, eletveszelyes doccenok vannak

 

Nem tudom milyen ut epul, lehet hogy az, amit elvitt az eso par eve, a falu kozepetol a falun tulig egy-ket km (deli iranyban), ugyhogy ott most csak amolyan makadamon lehet kozlekedni

 

nappal kellemes meleg, ejjel hideg volt, egyszer 3 fokra ebredtem a satorban

 

Radendorf kb vagy pontosan az elso falu a Wurzenpassrol lefele, jobbra, keletre, meg a 83-as utba valo csatlakozas elott. Tele vannak a kertek ilyen giccses David-szobrokkal, meg miloi Venuszokkal, het torpevel, es egy csomo kertben ugyanaz van, egymast koppintjak, a gyepet meg valszeg koromvago olloval nyirjak

Előzmény: gabriel8 (668)
gabriel8 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 669

MIvel anno én északról mentem a Vrsicre és déli oldalon csak a meredek aljáig gurultam le, majd onnan másztam vissza, elnézve a képeiteket, látom, nagyon célszerű mvégigmenni a Bovec és a meredek alja közti úton is - ahol Trenta is van)

 

Gyönyörű!

 

Az enyhe tél miatt nem tűnik sok hónak ami a hegyeken van

Előzmény: gabriel8 (668)
gabriel8 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 668

Köszi a képeket és a beszámolót!

És hogy bírtátok a 18% meredek Wurzenpasst (AU felől)?

(vagy szlovén oldalról mentetek rá ?)

A kép sztem az osztrák oldalon készült, nem ?

 

Nekem tetszett a Nassfeld osztrák oldala is, bár az olasz teljesen más: tájképileg.

Idén olasz oldalról akarok felmenni rá.

 

Milyen utat építenek Log pod M-nál ?

 

Az időtök milyen volt ? Sátrat látok a bringá(ko)n; nem volt hideg ?

 

Imádom a Vrsicet, irigykedek :-)

 

Merre van a giccses Radendorf ? Mitől giccses ?

 

G

Előzmény: pele_nka (667)
pele_nka Creative Commons License 2007.05.02 0 0 667

Az osztrák rész hanyagolható, ráadásul Hermagor előtt van egy sunyi felesleges emelkedő a 111-esen. A Nassfeldpass is osztrák oldalról inkább bosszantó, mint látnivaló, ráadásul végig rosszul van kitáblázva a még visszalévő távolság. Az olasz oldala szebb a hágónak, érdekes módon teljesen elhagyatott szakaszok ki voltak világítva este.

Az olasz pizza verhetetlen. Az olasz és szlovén szakasz panorámája végig tökéletes, a Sella Neveán eleinte gyér volt, majd érdekes módon 900 méter fölött kezdett varázsütésre zavaróvá válni a sokat szidott motoros forgalom. A Raccolana vize alig 5 fokos. A Predil-tó partja igencsak szeles.

A Mangart-útra nem maradt sajnos idő, ellenben Log környékén még mindig/már megint utat építenek.

Trenta-ban csak 9-kor nyit a "kedvenc" boltunk, ez szűk keresztmetszet volt. A Vrsic-en szóba elegyedtünk magyar motorosokkal, megkérdezték, hogy büntetésből csináljuk-e amit (amúgy fekete bőrszerkóban magányosan süketen izzadni elmésebb dolog vajon?), amire finom iróniával jeleztük, hogy mi legalább megküzdünk a látványért (és valóban látunk is valamit) - szerencsére nem volt hosszú a beszélgetés.

Az északi oldal állapota mintha ratyibbá vált volna idővel, erősen lerontja a gurulás élményét. Ugyanez igaz a Wurzenpassra. Radendorf eszméletlen giccses falvacska, nyilván sok ilyen van, de ez egy mintapéldány.

pele_nka Creative Commons License 2007.05.02 0 0 666

elvileg a képek fölé mozgatva az egeret kiírja nevüket

 

útban a Nassfeldpassra

 

Pontebba és Chiusaforte között az SS13-on

 

Raccolana

 

útban a Sella Neveara

 

útban a Sella Neveara

 

kilátás Log pod Mangartom felé a Passo de Predilről

 

Log pod Mangartom

 

 

A Soca

 

Trenta

 

lovagi torna útban a Vrsic-re

 

útban a Vrsic-re

 

panoráma a Jalovec irányába

 

ugyanott

 

mi merre?

 

a Vrsic felett a domboldalban

 

panoráma a Razor felé

 

az Arc

 

a Wurzenpass

 

Radendorf
TibiF Creative Commons License 2007.05.02 0 0 665

Sziasztok,

 

Hétfőn Baja-Mohács-Horvát határ környékén bicajoztam. Reggel Bajáról indultam Szeremle majd Dunafalva felé a töltésen. Itt végig aszfaltos úton tekertem. Bajától Újmohácsig földút vezetett. Mohácsnál átkeltem a komppal a Dunán majd folytattam az utam Kölked-Sátorhely-Majs-Bezedek irányban. Bezedektől Sárokig földút vezetett, dél lehetett mikor ide értem. A horvát határ kb. 100 méterre volt Sárok végétől. Ivándárda-Lippó-Majs-Sátorhely-Kölked felé mentem vissza. Kölkednél rámentem a töltésre és mivel nagyon jó volt az út nem Mohács felé mentem hanem dél felé vettem az irányt. Kíváncsi voltam meddig tart a bicajút a térkép szerint nem lehetett messze az államhatár. Útközben néhány pecással találkoztam, elhagytam a Kölkedi gátörházat és kb. 10 km bicajozás után azt láttam, hogy autóval nem lehet behajtani kivéve a határőrség és a vízügy emberei részére. Mivel a bicajozást nem tiltották tovább mentem, gondoltam közeledik a határ, egy lélekkel nem találkoztam arrafelé. Egyszer csak a töltés bal oldalán látom az államhatár táblát. Lefotóztam majd visszafordultam. Visszafele találkoztam bicajosokkal tőlük kérdeztem meddig szabad ott bicajozni monták a töltésen a sorompóig, de ne menjek le a törlésről mert akkor Horvátországba lépek. Nagyon szép volt a táj visszatekertem a törlésen Mohácsig majd ismét át a komppal. Újmohács és Dunafalva között nem volt kedvem a földúton tekerni így kerültem Sárhát fele aszfaltos úton.

 

Néhány adat az útról: távolság 160.03KM, nettó idő 7óra 3perc, átlag sebesség 22,7 km/h. Reggel 8:23-kor indultam és 17:10-kor érkeztem vissza. Egyedül mentem, nagyon tetszett az út, 95% aszfaltos úton vezetett, szinte alig volt forgalom, gyenge szél volt. Biztos még megyek a környékre. Teszek fel néhány képet.

 

Gólya a szeremlei töltésen

 

 

mohácsi kompon

 

 

gesztenyesor virágzik

 

 

mohácsi emlékmű

 

államhatár

 

 

bicajút
gabriel8 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 664

pele_nka, természetesen "mosolyjellel" együtt kellett érteni a "genya válasz" kifejezést:

Várjuk az élménybeszámolót :-)

Előzmény: gabriel8 (659)
GabeR Creative Commons License 2007.05.02 0 0 663
Sokszor látok ilyesmit (a Lock on road természetesen soha nincs bekapcsolva).

Egyébként nagyjából érthető. Az én GPS-em mehet +-10-17 m-es hibával is (sajnos ez a Garmin logból nem látszik), ez rosszabb esetben 30 m eltérés. A Topo vonalai is átestek némi pontritkításon (nem is kevésen, elég szögletesek).
Jól látszik viszont, hogy a két görbe jellege nagyon hasonló - csak a tracken kerekítettebbek az ívek.

Megnéztem most kinagyítva egyes részzeket - kb 50-70 m-es távolságokat saccolok a legrosszabb helyeken. Ez van.
Előzmény: Szab_pazsit (662)
Szab_pazsit Creative Commons License 2007.05.01 0 0 662
Kissé pontatlan a topo. Vagy a GPS-ed kavart ilyen messze az úttól? :)
Előzmény: GabeR (655)
GabeR Creative Commons License 2007.05.01 0 0 661
Próbálok keresni tracket, és akkor felrajzolom :)
Előzmény: gabriel8 (660)
gabriel8 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 660

GabeR,

a csobánkai emelkedő és a pilisszántói hány %-os ?

 

GyG

Előzmény: GabeR (655)
gabriel8 Creative Commons License 2007.05.01 0 0 659

ez a "genya" válasz!

MIlyen volt, hogy sikerült, mit láttatok ?

KÉpek ?

 

G

Előzmény: pele_nka (657)
csiga papa Creative Commons License 2007.05.01 0 0 658
Az alja olyan vékonynak tűnik. Nem szidtad, ezek szerint bírja?
(Jó lenne sötétzöldet találni belőle, vadkempinghez az való :-)
Előzmény: Robin+ (653)
pele_nka Creative Commons License 2007.05.01 0 0 657

megvolt

Előzmény: pele_nka (515)
csiga papa Creative Commons License 2007.05.01 0 0 656
Aszód - Galgamácsa - Acsa - Becske - Balassagyarmat

Érdemes arra bringázni. Szép, lankás táj, szinte nulla forgalom.
GabeR Creative Commons License 2007.04.30 0 0 655
Én 2005. októberében voltam - valóban megéri föltekerni oda, páratlan kilátás van fent. A Bazilikát (felülről) azóta is látom magam előtt :)

Elővettem az akkori tracket (én a benzinkút felöl mentem), egész jól saccoltál :)

Esztergom-Vaskapu trackMeredekség
Előzmény: gabriel8 (654)
gabriel8 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 654

képek az ESztergom és Vaskapu th közti emelkedőről, ill a tetőről:

Akadnak benen 10%-os szakaszok, a vége, utsó kb 6-700m pedig sztem 12% körüli végig. Most először jártam rajta bringával:-)

 

 

 

 

 

 

Robin+ Creative Commons License 2007.04.28 0 0 653
Jó benne : birja a komoly esőt,könnyü összerakni,belső zsebek

"-" teljesen rendszertelenül bepárásodik a külsö réteg belső fele ( egyik nap igen másnap nem)
Előzmény: csiga papa (649)
gabriel8 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 652

Örülök hogy feltűntél itt is :-)

 

Már alig várom, hogy ott le/felkanyarodhassak én is :-)

 

G

Előzmény: Múzsla (650)
Múzsla Creative Commons License 2007.04.25 0 0 651

Még egyszer a csúcs, mivel az előbb lemaradt.

 

 

Előzmény: Múzsla (650)
Múzsla Creative Commons License 2007.04.25 0 0 650

Először is elnézést, hogy nem mutatkoztam tegnap be.

Gábrieltől kaptam meg ennek a topiknak a címét. Sajnos nagyon ritkán van időm topikolni, de most sikerült.

 

Nagyon-nagyon szeretek túrázni. Elsősorban bicajjal, de gyalogosan is.

Korábban csomagos túrákra jártam. Ma már inkább csilagtúrázom egy kisebb hátizsákkal.

 

Sitnó miatt asszem nekem is el kéne látogatnom ararfelé május vége fellé talán.

 

Helyes, helyes! Rajta hát!

Nekem egyébként 130 km jött ki Drégelypalánkról oda-vissza.

 

No, egy kis ráhangolás. ;-)

 

 

1. Szentkút

2. A lekanyarodás helye.

3. Kezdődik a hó.

4. Kilátás Magyarország felé

5. A csúcs

 

 

 

 

Előzmény: gabriel8 (647)
csiga papa Creative Commons License 2007.04.25 0 0 649
A kép lemaradt.
5000 ft, "kék" termék.
Előzmény: csiga papa (648)
csiga papa Creative Commons License 2007.04.25 0 0 648
Sátor

Venni akarok egy könnyű, kétszemélyeset. A Decathlonban láttam egy olcsó kupolasátrat, duplafalú, 3,4 kg.

Felébe kerül egy RP-nek. Tapasztalat valakinek?
gabriel8 Creative Commons License 2007.04.25 0 0 647

Kopanice:

 ez a pár házas falu (??) van azon a kis úton amit említettem ami a Sbányától dél felé vezető úton a tavak után ágazik le és megy Hodrusa Hamre-ba.

 

Ajánlott az út, de több helyütt 12%-os.

 

Sitnó miatt asszem nekem is el kéne látogatnom ararfelé május vége fellé talán.

Előzmény: Kúl de Tormalé (642)
robokuty Creative Commons License 2007.04.24 0 0 646
Sziasztok érdeklődni szeretnék hogy Jászberény környékiek szoktak-e ide belátogatni és nem szervez valaki véletlenül innen túrát. kb:100km körülit.
Kúl de Tormalé Creative Commons License 2007.04.24 0 0 645
Kb.

Nem nagyon lehet kanyarodni, csak keresztbe reszelni ( ez szakkifejezés :) a kanyarokban.

Átlag 11% és a kanyarok űber......

Viszont ahogy felérsz ott egy kocsma ( Minden rosszban ....cimszóra:)

Előzmény: ddzoli (643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!