Általában a gépet rögzíteni szokás, de biztosan meg lehet tartani kézben is úgy, hogy jó sorozatos képet lehessen készíteni. :)
Legegyszerűbb kézzel fókuszálni, én is azt teszem. Vannak olyan gépek, amelyek tudják a fókusz sorozatot. Sőt létezik teljesen automata, léptetőmotoros rendszer is.
Jól sejtem, hogy ennek a technikának az alkalmazásához elsősorban manuális fókusz (vagy szerencsésebbeknek beépített fókuszsorozat) és állvány használata szükséges? Bár láttam már többtíz, kézből lövött képből ősszállított stack képet. Mondjuk azt nem értem, hogy csinálják.
Engem is nagyon érdekel a technika, csak a jelenlegi gépem nem alkalmas rá. :(