Keresés

Részletes keresés

nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1743

Erre a "Csak úgy" -ban válaszoltam...

Előzmény: Törölt nick (1742)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1742

az emittet hogy csináltad?

Előzmény: nemkelltabu (1740)
polária Creative Commons License 2020.08.20 -1 0 1741

nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1740

"...Na jó, erre majd reagálok máshol, mert itt magam is OFF lennék..." ---> Konkrétan emitt tettem meg!

Előzmény: nemkelltabu (1739)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1739

Helena, nem tudom, jársz-e még erre, de ez a hsz.-od "brilliáns"!

Először nem is értettem, utána meg halálra röhögtem magam!

Szóval aki nem szereti az OFF -ot, az csakis moderátor lehet?!? (;-D) Na jó, erre majd reagálok máshol, mert itt magam is OFF lennék...

 

Egyedül utolsó mondatod ON-topic. Arra meg azt mondom, hogy nem feltétlenül a vallásosság rossz, hanem a világnézet (akár vallás, akár ateizmus, vagy egyéb) másokra való rákényszerítése a rossz! Amíg valaki nem a más dolgába való beavatkozásra használja fel a vallását, az hadd vallásoskodjon úgy, ahogy kedve tartja!

Előzmény: helenelem (1733)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 1738

Üdv itt újra :-) !

 

Hogy hogyan értelmezem az idézetet? Bizonnyal úgy, ahogy te. Azonban nem értem, mi szükség fenyegetni még azokat is, akik -feltehetőleg- szeretetből követik istent.

 

Mert -véleményem szerint- másik kategória, amiről korábban beszéltünk, hogy isten megpróbálja még akár félelem által is bekényszeríteni az embereket az ő országába. Félelem által azokat, akiket másként nem lehet.

De idézetedben azokat biztatja félelemre és rettegésre, akik e nélkül is az ő követését választották.

Hát örülnék, ha valaki, aki magát keresztény hívőnek tartja, megpróbálná igaz lelkiismeretből megmagyarázni a filippi levélben olvasható fenyegetés értelmét!

Előzmény: serloc (1664)
sinticimbo Creative Commons License 2020.08.02 0 2 1737

A Bibliát döntően azért írták, hogy az Egyház szilárd és bírálhatatlan alapra épüljön.

Előzmény: serloc (1732)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1736

én 44 múltam és pont ugyanolyan szar mint mikor 22 voltam meg 11

Előzmény: helenelem (1734)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1735

nemkelltabu nem az akinek gondolod. emailben terjed egy video amiben azt olvassák fel hogy ő földönkívüli. Én elhiszem

Előzmény: helenelem (1733)
helenelem Creative Commons License 2020.08.01 -1 0 1734

mér, hany évesek vagytok a keresztenyi nap es holdjaras szerint? 

Előzmény: serloc (1725)
helenelem Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1733

te szepen lejarattad magad megint. ugyesen adod a szivboljovo hulyeseget. atlatok am az ugyeskedeseden.

es monddcsak, azert forumozol kulturaltan, hogy moderator lehess? ha elobb atolvastam volna a szabalyzatot, akkor konszolidaltabban fogtam volna a velemeny-nyilvanitashoz en is, hogy kedvemre kukazhassak masokat. szerintem remek moderator lennek. az kompenzalta volna a visszafogottsag okozta kellemetlensegeket.

 

merthogy az ember szabadon kell hogy ne legyen valllasos, mert a vallasossag rossz. :) 

Előzmény: nemkelltabu (1724)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1732

"Az Újszövetséget nem Krisztus írta (valószínű, hogy nem tudott, és nem is akart írni) ."

Krisztus hatalmasság. NEM csak Egyházon belül a legfőbb hatalmasság.

Ha te azt hiszed, hogy írástudatlanként nem volt képes írni, akkor te őt nem ismered.

Előbb volt Krisztus, mint az A betű. Az Írások szerint.

A szöveg szó szerinti értelmezése biztosan tévútra vezet.

 

 

Aki nem tudja jól forgatni, azt igen.

 

 

Az Újszövetségből viszont kideríthető, hogy Krisztus hogyan gondolkodott Istenről, és arról, hogy a követői alapvetően milyen dolgokban kövessék őt.

Ehhez pedig sem egyház, sem papság nem szükséges. Elég, ha valaki önállóan is képes gondolkodni. 

 

A jól forgolódó presbiterek kettős tisztességre méltattassanak, főképpen akik a beszédben és tanításban fáradoznak.

I Tim 5,17


Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes, illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;

I Tim 3,2

ergo az Írások szerint az Egyház, mint hierarchikus intézményrendszer, nem emberi kreálmány. A Krisztus rendelése szerint van

Előzmény: sinticimbo (1730)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1731

Kifejtve. A kereszténység, mint egyház főpapja a Krisztus. A kis földi halandók, esetlegesen fosok a papok, akik Ítéletkor majd el kell számolniuk mindazzal amit Krisztus Egyházában tettek. 

Az Egyházban a legfőbb hatalom a Krisztus. Akikkel te találkozhatsz templomokban, rkat,ref,ev,bapt, mpe, hgy, stb ők az Egyházon belül Krisztus alatt vannak, mint hatalom. Ők is hatalmasságok, de töredéke a Krisztusnak.

Előzmény: serloc (1729)
sinticimbo Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1730

Az Újszövetséget nem Krisztus írta (valószínű, hogy nem tudott, és nem is akart írni) .

A szöveg szó szerinti értelmezése biztosan tévútra vezet.

Az Újszövetségből viszont kideríthető, hogy Krisztus hogyan gondolkodott Istenről, és arról, hogy a követői alapvetően milyen dolgokban kövessék őt.

Ehhez pedig sem egyház, sem papság nem szükséges. Elég, ha valaki önállóan is képes gondolkodni. 

Előzmény: serloc (1729)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1729

OFF: Ha problemás neked megy bajos akkor szeparáld el a szöveget így:

topic off

topic on

 

ON: az Újszövetségben le vannak fektetve a szabályok, ergo egyház és papság nélkül nem létezik kereszténység. Az más dolog, hogy az egyház és a papság betölti e a funkcióját és úgy ahogy az az Újszövben le van fektetve

Előzmény: sinticimbo (1728)
sinticimbo Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1728

OFF: Ez a ... itt mitől vallásos tárgyú??

 

ON: A magam részéről az egyház és papok nélküli, kizárólag az Újtestamentumon alapuló kereszténységben látom a kiutat a Káoszból.

Előzmény: serloc (1727)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1727

bővebben? konkretizálnád? Innen, erről a székről nem látok a fejedbe.

Előzmény: sinticimbo (1726)
sinticimbo Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1726

Sz'''''ab.

Előzmény: serloc (1705)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1725

:D Bocs......igazad van. de lásd be vicces azé.

 

Amúgy ha úgy nézed, akkor vallásilag felmértük egymás képességeit. :D ő ateista, én meg nem.

 

 

Jó utat, kellemes pihenést és a csajokkal vigyázz. Nem minden arany ami fénylik. (Bár vicces hogy fiatalabb vok nálad és mégis én.........) Ha mégis úgy alakul az éjszaka változtass mobilszámot. Én is azt tettem. Sok sikert, matróz!

 

 

Előzmény: nemkelltabu (1724)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1724

Vazze, átcsallak titeket ide, hogy ne a szaporodósban vallásozzatok, erre itt elkezdtek fórumtechnikai megbeszélni, meg egyéb OFF témák! :-)

Csaxólok, hogy akkó mán inkább 'Emberimádó' olvtársmőnek van egy 'Csak úgy' c. topicja, vagy vmi hasonló, abszolúte offtopic topic! Ajánlom figyelmetekbe..!

 

Spender, válaszolni fogok nekem címzett hsz.-aidra, mert érdekes témánál hagytuk abba. Csak most egy kis időre irány a Balaton, ott nem fogok netezni.

 

Addig is további jó fórumozást kedves Mindnyájatoknak!

Előzmény: serloc (1721)
Bárány Haragja Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1723

szóval a 22 hszes izé emléxel? Ibizára foglaltam szállást, tetszeni fog. Ha megérkeztünk átugrunk Maszatra. Maszat egy érdekes hely, mert ott élt hajdanán a Nyugati Boszorkány és volt ott egy vega étterme Tehén szoborral

Előzmény: helenelem (1719)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1722

tiszta exnejem vagy, ő se tudott ilyet csinálni meg a Béla se.

Előzmény: serloc (1721)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1721

eleredne a menzeszed ha leírnád, hogy "bocs, a milyen intenzitassal forumozol az tényleg hülyeség volt részemről. Nem is vagyok olyan okos, mint hittem."

 

Kilenc órája nem vótá képes leírni. Na azért adtam meg az önkritika telefonszámát

Előzmény: helenelem (1719)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1720

amire tucc válaszolsz, amire nem tucc ignorálod. Nagyon nő vagy. 

Előzmény: helenelem (1719)
helenelem Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1719
  • Miért akadályozzák időbeli korlátozások a fórumozást?
    Biztonsági okokból a fórumon több művelet sebessége és megengedett gyakoriságát korlátoztuk. A korlátozások egy része a régóta fórumozókat nem, vagy kevésbé érinti, mint az újonnan regisztráltakat.
    A legfontosabb korlátozások listája:
    • az újonnan regisztráló, vagy jelszóváltoztatást kérő felhasználó a jelszavát átlagosan 5 perces késleltetéssel kapja meg megadott e-mail címén (ez persze függhet a felhasználó e-mail fiókjának tulajdonságaitól is)
    • az új felhasználók az első 30 percben nem szólhatnak hozá a topikokhoz, csupán olvashatják azokat
    • az új felhasználók hét napig, illetőleg kétszázadik hozzászólásuk megírásáig újoncnak számítanak, és nincs topiknyitási joguk
    • száz saját hozzászólás eléréséig a csak öt percenként írhat hozzászólást
    • közvetlenül egymás után ugynaz a felhasználó nem nyithat több topikot, két ilyen művelet között legalább egy percnek el kell telnie
    https://forum.index.hu/Custom/showFaq
Előzmény: serloc (1717)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1718

a nagy százalék köhöm. Max 50%-ban jártál jó nyomon, olvasd vissza az eddigi kommentek és ne csak olvasd, értelmezd is. Ha nem megy elsőre, kérj segítséget. Az önkritika telószámát megadtam

Előzmény: helenelem (1716)
serloc Creative Commons License 2020.08.01 0 1 1717

hol kell 5 percet várni?

Előzmény: helenelem (1715)
helenelem Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1716

öcsike, nem tűnik fel, hogy én nagy %ban jó nyomon jártam elsőre, te meg a nemekről kezdtél hadoválni még a bicikli láttán is? de ez annyira súlyos elmebajra utal, hogy én is hülye lennék, ha veled erről tovább vitatkoznék. mint mondtam nem az én érdekem, hogy te tisztán láss....

Előzmény: Bárány Haragja (1714)
helenelem Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1715

jaj, bazeg, most tényleg ebben látod az esélyedet? :'D

amúgy az intenzitásnak is van helye, mert ha elérsz egy fokozatot, akkor nem kell már 5 percet vagy mennyit várnod, hogy kommentelhess. tehát intenzívebb lehetsz. persze ez nem pont erről szól. viszont számít, hogy hány napja vagy fórumon, mert pusztán az eltelt napok - akkor is, ha alatta nem csináltál semmit - változtathatnak a jeleden.

de mindegy, nem szimpatikus egyáltalán, ahogy a tévedésedet kezeled, de nem mondhatom, hogy meg vagyok lepődve...

Előzmény: Bárány Haragja (1713)
Bárány Haragja Creative Commons License 2020.08.01 0 0 1714

 a "milyen régóta" ha megnézed ebbe nem kötöttem bele. Itt az önkritika telefonszáma: 06-60-8911-7221, mondta. hogy hívd fel ha ráérsz

Előzmény: helenelem (1712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!