Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 836

Na! Mit írnak? Ott is szórják a pénzt? Gondolom nem kimondottan erről a VOA múzeumról írnak. Vagy mire gondolsz? Hogy használhatják az amatőrök az állomást?

Előzmény: foxtangó (835)
foxtangó Creative Commons License 2015.01.12 0 0 835

A helyi  lapok mást  irnak.

Előzmény: Törölt nick (834)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 834

Szerintem azt nem lehet. Ott rend van. Az adófizetők pénze arra felé nem játék.

Előzmény: _nyunyuka (833)
_nyunyuka Creative Commons License 2015.01.12 -3 0 833

Nem lepődnék meg azon sem, ha időnként a műsorszóró antennarendszert rádióamatőrök használnák.

Előzmény: Törölt nick (831)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 832

Még, hogy senki sem használja a korszerűtlen rövidhullámokat!

 

http://medxr.blogspot.com.au/

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 831

Ahol megbecsülik a nemzeti értékeket:

 

http://medxr.blogspot.com.au/2013/08/visit-fascinating-voa-museum.html

 

XANTIi Creative Commons License 2015.01.09 0 0 830

Törvényileg meg van követelve. Még EU szinten is. De minden törvény annyit ér...., amire pénze van a vevőnek. Mások meg azért lamentálnak, hogy lehetetlenül szigorú előírások akadályozzák az innovációt. Lásd vellanyautó építők vívása a hatóságokkal.

Pedig eléggé zokon vennék, ha egy nagyobb térerejű zavar miatt megkergülne az ottója a csúcsforgalomban.

Előzmény: Sikloernyos (828)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.09 0 0 829

Majd történik valami, ha a berendezések elkezdik egymást zavarni. Az iparban történt már ilyen. 200kW-os frekvenciaváltók nyomták ezerrel a felharmonikusokat a kimenő erőátviteli kábelen. Ugyanígy vissza a hálózatra. Sokáig nem tudtuk, hogy a tirisztoros berendezések gyújtásszögei miért viszik túláramba vagy zárlatba a hajtást. Aztán elő az oszcilloszkóppal! Na, olyan csúnya, szőrös, tüskékkel teli szinuszt még nem láttam. Kizárásos hibakeresés, megoldás, árnyékolt erőátviteli kábelek használata - nagyon drága - és a 3~ bemenetre fojtók.

Volt már bekavarás PC-PLC hálózatba is, az optikai kábellel félig-meddig megoldottuk, de még előfordulnak esetek.

Ami meg a fordítottja, az ipari kézi rádió átkapcsolt egy-két közelítéskapcsolót, digitális műszereket bolondított meg, monitort kapcsolt ki stb. 

Szóval a felismerés megvan, a megoldások egy kicsit drágák, meg új beruházásnál a saját más berendezéseik érdekében figyelembe kellene venni az EMC-t.

Előzmény: XANTIi (827)
Sikloernyos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 828

a helyzet az, hogy ezt meg kene kovetelni torvenyi szinten. Pl a karacsonyi led izzok a jo hosszu antennazsinorjaikkal lassan mar messzebb elernek, mint nehany bekebeli kezi cb radio.... En meg a PMR savon a Csobanc folott repulve a harmada orszagot korbe tudtam radiozni, feltetelezem, hogy ami fel Wattal ment, a 4 Wattos kezi cbvel is menne, foleg SSB-ben, de sajna nekem csak AM-es van, kezbol legalabbis.

Előzmény: XANTIi (827)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 827

Ez reális veszély. kb. 1 éve olvastam szakmai folyóiratban a kapcsüz tápok fejlődéséről. Akkor kísérletileg 2 GHz (!!) volt és sokszáz megás freki a megvehető technika............

Szerencsére az ár alapvető tényező, de a tendencia visszafordíthatatlan.

Más kérdés a megfelelő zavarvédelem megkövetelése. Ez szintén anyagi kérdés.

Sajnos a zemberek nincsenek evvel tisztában, számukra az árcédula az első számú bemenő infó.

Előzmény: Sikloernyos (826)
Sikloernyos Creative Commons License 2015.01.08 0 0 826

En konkretan nem is attol tartok, hogy a rovidhullamu allomasokat teszik gajra, sokkal inkabb attol, hogy magaval a rovidhullammal teszik ugyanezt. Olyan alkalmazasoknak osszak ki a frekvenciakat, es olyan zaj lesz a PLC, meg LEDszalag, meg mindenfele ramatyok miatt, hogy nem lehet RH-n radiozni.

foxtangó Creative Commons License 2015.01.08 0 0 825

Ez nem is kérdés , evidens.

Előzmény: Törölt nick (824)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 824

Persze, lehet a haragom akár nosztalgiából is fakadhat, hisz még Székesfehérváron volt az állomás, sokszor elmentünk mellette vonattal. A másik pedig maga a rövidhullám. Tőlem lehet akármilyen fejlett hírtechnika, nekem ez marad A RÁDIÓ!

foxtangó Creative Commons License 2015.01.08 0 0 823

Veszi a  lapot aki veszi a lapot  ,  ez  az  élet , lehet nem tudomásul venni , akkor is ez van. Igen  már  a  humorba

is begyűrűzött.  Hát még a  jászberényi  adóállomásba.

Előzmény: XANTIi (822)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 822

Ez a tegnapi párizsi események után picit morbid.

Előzmény: foxtangó (821)
foxtangó Creative Commons License 2015.01.08 0 0 821

Igen,  Detroit.  Az  Fejes Endrétől  volt  ,  a  Rozsdatemető.  A foxi-marxin is  sokat tanultunk,  dehát más  az élet

és más az  iskola.  Viszont  a  humor  az  rendkivül veszélyes  foglalkozás.  Törlik is az embert ,  néha  a földszinéről

néha a  topikból.

Előzmény: Törölt nick (816)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 820

Azért említettem, hogy lehet akár külföldi bevonásával is megóvni, fenntartani a műszaki ereklyéinket.

Előzmény: Törölt nick (819)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 819

Igen, ma szinkron kapcsolójelet sugároz. QRM-et okozva a szomszédos amatőrsávon. De azzal semmi gond, legalább üzemel. Ha jól tudom az áramszolgáltatót szolgálja. RH-ról lévén szó, nem említettem.

Előzmény: XANTIi (818)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.07 0 0 818

Azért Lakihegyről ne felejtkezz el. Annál emblematikusabb nem volt soha. Tökéletes állapotban meg van őrizve az antenna. Dolgozik hosszú hullámon, egy német cég beszállt a felújításba. A régi 2x150-es adó is üzemképes tartalék. Az már kicsitt kopottasabb de üzemképes.

Van azért jó példa is. Mint technikailag és gazdaságilag is!

Előzmény: Törölt nick (815)
foxtangó Creative Commons License 2015.01.07 0 0 817

Egyetértünk, hibák , erények  minden  oldalon , szinten , helyen,  kizárólag  ezt szerettem  volna  kidomboritani,

csak nálunk , de csak  nálunk  divat  a saját  iránti  fóbia. Amcsinak,  németnek, dánnak, hollandnak   nem  bűn

ha  .... kodik,   csak  a  magyarnak  ha  magyarkodik.

Előzmény: Törölt nick (816)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 816

Egyébként Ditroit csak egy mai példa. Már réges-rég a középiskolában tanultunk az amerikai közép-nyugatról mint rozsdatemetőről. Ott Magyarország területének többszörösén vannak elhagyott gyárak, ipartelepek. De bizonyára vannak ipari műemlékek is. De miért is kellene másokkal foglalkoznunk? Itt vannak, voltak az értékeink, azokat kell, kellene megőrizni. Tisztában vagyok vele, hogy az AH nem hazai tulajdonú cég, semmi sem kötelezi az emlékek ápolására. Ezzel szemben még Magyarországon is létezik ipari skanzen, amit a külföldi tulajdonos tovább gondoz. De ahogy te írod, nem tudhat az ember mindenről (kötekedés nélkül!).

Előzmény: foxtangó (814)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.07 0 0 815

Értem, miről beszélsz. De nálunk ez volt az egyetlen, amit illett volna megőrizni és nem temetni a múlttal. Az nem létezik, hogy ne lehetett volna gazdaságosan üzemeltetni mint működő látványosságot. Csak, hát rombolni egyszerűbb mint gondolkozni.

Előzmény: foxtangó (814)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 813

Ez egy ilyen modern ország! Még az emlékét is töröljük el az ilyen korszerűtlen, ortodox bolsevik torzóknak!

 

A minap említettem a főnökömnek, hogy rövidhullám. Aszongya, mi az, minek az? Minek egy halott sáv? Látszik, hogy sosem hallgatott bele sem a műsorszórókba, sem az azokon kívüli sávokba. Egy-két állomást említettem neki, meg néhány szolgálatot - minek fárasszam magam -. Mondtam, hogy a game mellett szörföljön egy kicsit a websdr-en. Igen csak meglepődött, de nem értette a dolgot, hogy akkor miért is használják. Villamosmérnök a lelkem, látszik, ez nem jelent semmit, hisz egy pék rádióamatőr tájékozottabb a témában.

Előzmény: _nyunyuka (812)
_nyunyuka Creative Commons License 2015.01.06 -3 0 812

Amikor leállt az állomás, pár napig még rádióamatőrök rádióztak a műsorszóró antennákkal, az első bontást a helyi fémgyűjtők kezdték meg (páran inhaláltak kis berillium-oxidot, mert nem tudták, mit szednek szét), majd a tulajdonos bontatta le teljesen.

 

A berendezés jó része tényleg a szemétbe ment. Az új tartalék adócsöveket a Siemens visszavásárolta. Ami az egészből a helyszínen megmaradt, a négyből egy 20/0,4kV trafó.

Előzmény: sóhegy049 (811)
sóhegy049 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 811

Ahogy a képeket töltöttük és néztem át, közben azon töprengtem, mint a helyszínen, hogy a fémet ellopták, vagy nagyüzemben még lebontotta az AH? Mert minden precízen le van szerelve a tápvonalaknál, meg szépen az oszlopok alja lánggal van levágva. A tornyok világításainak a biztidobozai (alu) még a helyükön vannak.

Előzmény: csak egy nick a múltból (807)
sóhegy049 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 810

Szia!

 

Kösz az infót, reggel nem volt időm reagálni rá.

A kapu zárva, kamerák vannak, de valószínű, hogy senki nincs bent, mert kocsi és annak nyoma sincs, sőt még kutya sem.

 

A déli toronysorhoz simán bementünk fotózni, akkora lyukak vannak a kerítésen.

A Logperhez már cifrább odajutni, az utat elszántották. :-) Gyalog sacc 1 km és a szántáson át, az úttól simán el lehet jutni, kerítés nincs. Az ajtó nyitva, madarak fészkelnek a támoszlopban.

 

Az épületnél nem próbálkoztunk, de gyanítom, hogy ott valóban semmi nincs.

 

Érdekes, hogy megy a szemétbe, ami már felesleges. Rádiós szemmel sajnálom...

Előzmény: _nyunyuka (806)
csak egy nick a múltból Creative Commons License 2014.12.23 0 0 809

Nagyon nem érdekel, hogy kik őrzik és hogy kik bérlik. :D Mikor mi jártunk ott a kutya sem volt ott, és órákat elvegetáltunk mire körbejártuk az egészet, jó buli volt az a nap. Rádiós szemmel a gigant logper az igazi látnivaló, a többi csak sallang. :) A fotókat és némi videóanyagot elküldtük egy hasonló  objektumokkal foglakozó portálnak, talán leközölték, majd rákeresek.

Előzmény: _nyunyuka (808)
_nyunyuka Creative Commons License 2014.12.23 -3 0 808

Kivonuló fegyveres járőr van, elektronikusan védett, az épületeket bérlik.

 

Ahonnan az adóberendezést leszerelték (+kezelői helyiség), onnan tényleg vitték a szerelvényeket, de nem az egész épületből, az egyik 20/0,4 trafó is megvan, üzemel, zúg is rendesen :-).

 

 

Előzmény: csak egy nick a múltból (807)
csak egy nick a múltból Creative Commons License 2014.12.23 0 0 807

Valamikor biztosan volt morcos vaskalapos puskás bácsi... Bár a helyi ájronmaffia rendesen tevékenykedett, mert a kerítéseken akkora lyukak vannak, hogy egy IFA-val is kényelmesen ki be járhat az ember. No meg a cimbi lazán belesétált egy fedetlen csatornanyílásba aminek hiányzott a teteje... Szerencsére nem lett baja. Az épületek üresek, full kicsontozva még a konnektorok is ki vannak tépve a falból.... Paintballolozni és ukrán román kooperált alámondásos VHS-s p.rnó-hoz tökéletes helyszín. : D Lassan beleillik a szellemvárosok következő posztjába. :)  

_nyunyuka Creative Commons License 2014.12.23 -3 0 806

Kívülről lehet minden további nélkül, a kerítésen belülre ne menj! (FBŐ!)

 

Adóberendezés egy része Soltra pótalkatrésznek, többi fémhulladék. Tornyok még állnak, nagy logper még áll, jövő tavasszal bontás.

Előzmény: sóhegy049 (802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!