Keresés

Részletes keresés

A.Bea Creative Commons License 2013.08.12 0 0 16225

Még egyszer köszönöm Dollyka96!

Megtaláltam, már fel is vettem velük a kapcsolatot.

Van is egy 3 éves uszi fiú, aki jöhet hozzánk, ha megfelelünk

gazdinak.

Üdv. Bea

A.Bea Creative Commons License 2013.08.12 0 0 16224

Köszönöm Dollyka96!

Feltétlenül megkeresem!

Üdv. Bea

dollyka96 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 16223

Szia Bea, van a Facebookon egy olyan nevezetu csoport, hogy Uszkarokert /Barboncini es ott mindig latok gazdikereso uszkarokat. En nem ismerem Oket, de nezd meg, ha gondolod.

Előzmény: A.Bea (16222)
A.Bea Creative Commons License 2013.08.05 0 0 16222

Köszönöm, figyelni fogom a hirdetéseket.

Üdv. Bea

Fiole Creative Commons License 2013.08.05 0 0 16221

Sajnálom az uszitokat! 

Sajnos időről időre vannak gazdikeresők, ami hirdetést találok fel szoktam tenni ide. Érdemes időnként ránézni a fórumra, vagy akár különböző menhelyeknél körbekérdezni mert annyi időm nincs, hogy őket is figyeljem.

 

Előzmény: A.Bea (16220)
A.Bea Creative Commons License 2013.08.05 0 0 16220

Köszönöm szépen a gyors választ.

Gondoltam, hogy hamar gazdira talált.

Mi sajnos júniusban elveszítettük a 14 éves

uszi fiúnkat, szívesen örökbefogadnék néhány éves uszkárt.

Még egyszer köszönöm.

Üdv. Bea

 

Előzmény: Fiole (16219)
Fiole Creative Commons License 2013.08.04 0 0 16219

Szia Bea!

Nem, még áprilisban gazdára talált.

Előzmény: A.Bea (16218)
A.Bea Creative Commons License 2013.08.03 0 0 16218

Tisztelt Hirdető!

Érdeklődnék, hogy megvan-e még az uszkár lányka.

Tudom, hogy áprilisi a hirdetés, de én csak most találtam rá.

Üdv. Bea

albertbea8@gmail.com

Előzmény: Fiole (16190)
Fiole Creative Commons License 2013.07.30 0 0 16217

Otthon van!

Előzmény: Fiole (16216)
Fiole Creative Commons License 2013.07.22 0 0 16216

"Elveszett: Buda 22. kerület | Sóhaj utca 12 - 2013 július 21, vasárnap. Chip-szám:van 
Pindur, törpe uszkár - 2 éves kan. Ezüst színű, barátságos, kutya. 
Tolnai Béláné, 06205925404 "

meszeske Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16215

Sziasztok!

Standart méretű törpe vagy kisebb közép uszkár szuka kölyök kutyust szeretnék vásáloni.

Tudtok esetleg segíteni?

Egészséges fajtára jellemző tulajdonságokkal rendelkezzen de nem feltétel a több mondatos áradozás a szülők kiállítási eredményeiről!:-)

Nem hátrány ha Heves megyei vagy környéki a kutyus. 

Köszönöm 

Villámregény Creative Commons License 2013.07.12 0 0 16214

Szia!

 

Írtam mailt az itt található e-mailedre, de mivel nem tudom aktív-e még ide is bemásolom :)

 


"Ha Budapesten és környékén segítségre lenne szükségetek uszkármentéssel kapcsolatban, kutyaszállítás, ügyintézés, orvos, bármi egyéb, csak szóljatok nyugodtan, amiben tudok segítek!"

 

Üdv,

Robi

 

robert.jarosi@gmail.com

Előzmény: Fiole (16213)
Fiole Creative Commons License 2013.06.20 0 0 16213

Megvan!

Előzmény: soldiertom (16210)
Fiole Creative Commons License 2013.06.16 0 0 16212

Meglett a gazdája!

Előzmény: Fiole (16211)
Fiole Creative Commons License 2013.06.16 0 0 16211

TALÁLTÁK, GAZDÁJÁT KERESIK 


- Kutya neve:Piconna 
- Fajtája:uszkár 
- Neme:szuka 
- Szőr színe:fekete 
- Ismertetőjegy: A kutya chip szerinti neve Piconna, nyakában piros/bordó kopottas nyakörvet visel. Sajnos a chip szerint regisztrált név és cím már nem az aktuális gazdié. 
- Aktuális életkor:8 év 
- Bejelentő neve:Járja Eszter 
- Bejelentő elérhetősége: 06-30-2336-922 
eszterjarja@yahoo.com 
- Bejelentés oka:talált 
- Eset időpontja:2013.06.15 
- Pontos hely és körülmények: Budapest V. ker. Szabadság tér környékén
- Egyéb megjegyzések: 2013. június 15-én, 20 óra körül találtunk egy fekete uszkár kutyust a Szabadság tér környékén, de a kutya valószínűleg a Lánchíd környékén veszhetett el. Eredeti gazdáját keressük.

soldiertom Creative Commons License 2013.06.13 0 0 16210

Sziasztok!

 

Ma délelőtt elveszett egy sötétszürke törpeuszkár (kisfiú 8 hónapos) a Petőfi hídnál, a Ferenc körút és a Soroksári út kereszteződéséből futott el a Soroksári úton.

Regisztrált chipé van benne

Ha valaki megtud valamit, kérem hívjon a 30-942-5241 számon, vagy legyen szíves értesítsen  az aime@aime.hu címen.

 

Nagyon köszönjük, sziasztok.

soldiertom Creative Commons License 2013.06.13 0 0 16209

Sziasztok!

 

Ma délelőtt elveszett egy sötétszürke törpeuszkár (kisfiú 8 hónapos) a Petőfi hídnál, a Ferenc körút és a Soroksári út kereszteződéséből futott el a Soroksári úton.

Regisztrált chipé van benne

Ha valaki megtud valamit, kérem hívjon a 30-942-5241 számon, vagy legyen szíves értesítsen  az aime@aime.hu címen.

 

Nagyon köszönjük, sziasztok.

Fiole Creative Commons License 2013.06.05 0 0 16208

"Benő eltűnt! Ezüstszürke, 4 éves , kan törpeuszkár. Kb 2 órája látták a Népliget környékén (2013.06.05. 12:00)! Kérek Mindenkit, hogy ossza meg a felhívást, hátha gyorsan megtaláljuk. Telefonszámom: 06-70-327-8489"


myra6 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 16207

Kedves BKReni!

 

nekünk is egy közép-óriás uszkár kanunk van nem volt gyerekekhez szoktatva soha, megszületett az unokahúgom aki hetente két napon tölt nálunk. Mikor már nődögélt és már tudta simogatni és hasonlók előfordult, hogy kelleténél erőteljesebben nyúlt hozzá vagy éppen a fűlét húzkodta,(persze azonnal rá lett szólva és már megtanulta, hogy nem szabad)  "neveli" is a kutyát, ha éppen a rágcsálnivalójára fáj a foga. DE soha még egy morgás se hagyta el a száját mikor a kislány vele volt, több mindent megenged neki mint nekünk. :) az elején párszor rá kellett szólni, hogy vele nem tud úgy játszani, mint velünk hiszen nem egyenlőek az erőviszonyok de hamar megértette azt is. Ha alszik kb. fél méterre lefekszik tőle és őrzi :) Világ életben kan uszkárunk volt egészen a toy-tól törpéig és most a közép-óriás. Soha nem jelöltek területet csak sétáltaláskor ill. udvaron, ha megtanulják a szobatisztaságot a lakásban nem fogják csinálni. Volt olyan, hogy sajnos több, mint 10órára kellett itthon hagynunk(egyszer volt ilyen, mert az egyik családtagunk kórházba került) és nem piszkított be. Ha egyedül van itthon türelmesen vár minket a megszokott helyein. De ha tényleg nagyon aggódsz a területvédés miatt javaslom a kutyus ivartalanítását.

Előzmény: BKReni (16203)
Fiole Creative Commons License 2013.05.30 0 0 16206

"Elveszett: 2013. május 22-23 éjjelén, Donátus környékén. Oszkár névre hallgató sötétszürke 6 éves ivartalanított, chippel és bilétával rendelkező törpeuszkár . A megtaláló MAGAS PÉNZJUTALOMBAN RÉSZESÜL! Kérlek, segítsetek!
0670/7032807
0672/252-673
0630/533-2812"


Fiole Creative Commons License 2013.05.20 0 0 16205

Kiderült, hogy snauzer, de összeszedték, ellátták és a regisztrált chipnek hála haza is ment!

Előzmény: Fiole (16204)
Fiole Creative Commons License 2013.05.19 0 0 16204

SOS!!!

"Gödöllőről érkezett bejelentés, hogy egy nő a kocsija alatt egy vérző fejű uszkár fekszik. Fajtatisztának néz ki, nyakörves. Mire 5 perc múlva visszahívtam, közölte, hogy ő már eljött, már nem látta, de a kutya biztosan a környéken van még, mert alig bírt mozogni: 06-30 2778298
Remélhetőleg ráakad olyan is a kutyára, aki segít rajta, de hátha volt uszkár keresés!"

BKReni Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16203

Kedves Fiole!

Köszönöm a segítséget és a linket!

Úgy gondoljuk, hogy belevágunk. Hiányzik mindkettőnknek egy négylábú társ. A gyerekekhez pedig szoktatni fogjuk, aztán ha jön a baba akkor pedig én úgyis itthon leszek velük a nap 24 órájában, több figyelmet tudok szentelni a kutyára is, nem lesz ezzel gond. 

Még egyszer köszönöm a gyors segítséget, lehet, hogy még jövök majd kutya-gondjaimmal :)

Szép napot!

Reni

Fiole Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16202

 Leírtad, tehát megfordult a fejedben- de mindegy, nem is ez a lényeg. Amikor hazahoztam anno a kutyáimat- illetve amikor elhatároztam, hogy haza fogom hozni őket hoztam egy döntést. Felelős vagyok értük életük végéig, nincs az a körülmény ami miatt megválnék tőlük. 

90%ban rajtad/rajtatok múlik a kutya viselkedése. A maradék 10% az amit hoz magával, ezért fontos, hogy megfelelő helyről származzon a kiskutya, hogy a felmenői jó idegrendszerű egészséges kutyák legyenek és a kiskutyák születése után a tenyésztő megkezdje a szocializációjukat. Így mire ti 2-3 hónaposan hazaviszitek őt minden feltétel adott lesz, hogy kiegyensúlyozott kutyát neveljetek belőle.

Érdemes eljárni vele kutyaoviba és suliba, első saját kutyánál ez nagyon nagy segítség. Ezenkívül otthon is sokat kell vele foglalkozni, az uszi nagyon intelligens és imád tanulni, emellett a mozgásigénye is nagy. Eljárhattok vele olyan helyekre ahol sok a kisgyerek vagy kisgyerekes ismerősökhöz, hogy szokja a gyerekek közelségét (persze fontos, hogy nagyobb gyerekek tudják hogy kell egy kutyával viselkedni- pl ne visítozzanak vagy hadonásszanak felé). Van kutya aki egyből barátkozik gyerekekkel, van aki fél tőlük. Nekem az egyik kutyám kölyökként félt a gyerekektől, de találkoztunk egy testvérpárral akik időnként kijöttek hozzánk játszani a parkba. Azóta boldogan csóválva megy a gyerekek felé akik közelítenek hozzá.

 Ezen a linken van egy rövid összefoglaló kutya-gyerek témában:
http://schnauzertulajdonosokklubja.network.hu/blog/schnauzer-klub-hirei/a-kutya-es-gyermek-kapcsolata

Előzmény: BKReni (16200)
seci Creative Commons License 2013.05.15 0 0 16201

Baccus, en nem ertem az embereket 2013-ban. Mennyibe kerul egy chip Mo-on? 5000 Ft? [Lenyegesen nem lehet tobb, vagy nagy atbaxas van ismet]

Ennyi egy havi kutyakaja nem? Nem lehet ezt rakolteni a kutyara? Plane ha mar fajtatiszta kutyat tart valaki. De amugy is.

-seci

Előzmény: Fiole (16197)
BKReni Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16200

Kedves Fiole!

 

Hogy megfordul e a fejembe, hogy megválok e a kutyámtól???? A kérdés az volt, hogy meg kell e majd gondolnunk, nem pedig, hogy már most ezen gondolkodunk. Azonban amennyiben veszélyforrásnak látom a gyerekünkre annyiban igenis el fogok rajta gondolkodni. Nem csupa önzésből, vagy felesleges aggódásból. Ezt azt hiszem úgy hívják, hogy anyai ösztön!

Ezért kérdeztem, mert bizonytalanok vagyunk. A kutya nem szobanövény, a kutya is egy családtag, akinek megvan a saját helye a családban. Tudom, hogy sok minden sőt majdnem minden múlik a nevelésen, a következetességen. De első saját kutyánk lenne ( mindkettőnknek van a családnál, de kerti kutyák). Hosszasan válogattunk a fajták közül, és már évek óta beszélgetünk róla. Eddig mindig vártunk, hol munka, hol lakás alkalmatlansága miatt. Most minden összeállni látszik, azonban mindig van bennünk egy félsz... a baba miatt. Ennyiről lenne szó.

Elgondolkodtunk azon is, hogy lehet, hogy tisztább dolog volna, ha először alapítanánk családot, és egy kész helyzetbe tennénk bele a kutyát. De ott meg ott van a probléma, hogy gyerek mellé nemigen szívesen teszek egy kölyökkutyát, hiszen egy gyerek nem tudhatja, hogy mi fáj egy kutyának, és még kárt tehet benne.

Sakk matt helyzet, és dönteni kellene. Ezért kérem kutyások véleményét, hiszen Ti jobban tudjátok, hogy hogyan reagál egy kutya az új szituációkra!

Előre is köszönöm a segítséget, nagyon jól jön!

Fiole Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16199

Szia! Ha csak át is villan olyasmi a fejeden, hogy megválsz a kutyádtól ha jön a gyerek haza se vidd... de komolyan. A kutya nem játékszer.

Nemtől és fajtától függetlenül nevelni kell és foglalkozni kell vele- ahogy neveled, olyanná válik. Kiegyensúlyozott, boldog kutya nem fogja összepisilni a lakást pár órás egyedülléttől és nem fogja megharapni a gyerekedet féltékenységből. De minden új családtag érkezése után pontosan ugyanazt a törődést fogja igényelni mint addig, mindegy, hogy mégegy kutya vagy gyerek érkezik a családba. 

Alaposan gondoljátok át valóban szeretnétek e ezt a kutyát, és tudtok e megfelelően foglalkozni vele akár 16-17 évig is, és ha igen, ne az legyen a szempont a keresnél, hogy a közelbe kelljen csak érte menni.

Előzmény: BKReni (16198)
BKReni Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16198

Sziasztok Uszkárosok!!

Egy kis segítségre, tanácsra volna szükségem. Közép uszkárt szeretnénk a párommal. A helyzet, hogy alapjában véve a kutya nemét nem  tudjuk eldönteni. Néhány év múlva szeretnénk kisbabát, így ezt is szem előtt kellett tartanunk, hiszen fontos, hogy a kutya ne akarjon minket "megvédeni" az új jövevénytől. Nem szeretnék féltékenységet (persze tudom, hogy ez nevelés kérdése is).

Illetve fontos még, hogy a kutya szobatisztaságot tudjon tanulni, hiszen mindketten dolgozunk, így egy héten biztosan lesz 3-4 nap amikor a kutya egyedül lesz a lakásban órákat. Lehet, hogy sztereotípia, de nem szeretném, ha a kankutya körbejelölné a komplett lakást!

Persze azonnal jön a kérdés, hogy miért nem választunk akkor egyszerűen nőstény kutyát?! Ez egyszerű...mert a dunántúlon NINCS. 

Összefoglalva a kérdésem, hogy szerintetek egy kankutya is alkalmas arra, hogy befogadjon egy utólag érkezett családtagot, és szeresse Őt? Meg persze még a jelölő dolog, de az a másodlagos csupán. Legfontosabb, hogy ne kelljen megválnunk a kutyától amikor jön a pici!!

Köszi a segítségeteket előre is!!

Reni

Fiole Creative Commons License 2013.05.14 0 0 16197

"Ma, május 14. kora délután 

Az előbbi percekben az M0-ás autóútról Szigetszentmiklós közelében levadászott IVARTALANÍTOTT kan törpe uszkár gazdáját keressük SOS gyorsasággal!!! Frissen nyírt a kutyus, viszont chip NINCS benne! Érdeklőni: 06-70/947-5914 vagy 06-30/961-8120"


Fiole Creative Commons License 2013.05.11 0 0 16196

"Tegnap (május 10. péntek) este sétáltatás (játék) közben Budapet, XV. ker. Újpalota Nyírpalota út 51-65. előtti parkból köddé vált egy 1,5 éves Mandy (Mendi) nevű fekete toy uszkár-lányka.Azonnal keresni kezdték, de nem került elő. 11 és 12 éves kis gazdái, no és Manó nevű idősebb kutyatársa siratja és várja vissza az elbitangolt kedvencet! 
Se chip, se nyakörv, se biléta nem volt rajta!
Gazdi :Kovács Zoltán 
tel: +36/20/264-70-76"

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!