Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110183

Ha nem is '54-ben, de '57-58-ban erről írhattak:

 

 

Egy sonnar Takumar előadásban. Jól viselte a K-3, nem tiltakozott, hogy egy majd 60 éves lencsét fel mertem rakni rá. :)

Más nem mert SLR-re ilyet tervezni (hasonlóan az 58/2.4 heliarhoz)!

Előzmény: Rőth Sándor (110182)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110182

"Attól, hogy néhányan ritkán írnak, még nem biztos, hogy most kezdték akár a fotózást, akár a fórumozást.

 

A mostani "hangoló" emberek előtt is - sőt - volt élet a topicban és az ehhez hasonló köröket már megfutották az akkoriban írogatók."

 

Biztosan volt elet, valahogy el kellett jutni a 110 ezer hozzaszolasig. Azt en nem firtattam, hogy regen fotoztak-e, a regen forumozok. Biztosan igen, csak nem tudom mit akarsz ezzel mondani? Akkor most mi legyen? Mit kezdjunk ezzel az informacioval?

 

Rendszeresen megveszem a B+W fotomagazint, havonta megjelenik, megis vannak benne cikkek, informaciok, nem azt irjak, mi mar errol irtunk 1954-ben.

Előzmény: Mercutio_ (110180)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110181

hangoló = hangadó 

Előzmény: Mercutio_ (110180)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110180

Attól, hogy néhányan ritkán írnak, még nem biztos, hogy most kezdték akár a fotózást, akár a fórumozást.

 

A mostani "hangoló" emberek előtt is - sőt - volt élet a topicban és az ehhez hasonló köröket már megfutották az akkoriban írogatók. 

 

Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy sokéves emlékeim alapján se BUSZNYI az, aki nem bírja a kritikát, vagy épp leállna "kardozni". 

Előzmény: Rőth Sándor (110153)
Rollei Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110179

Egyetértek.

 

Nem új keletű probléma ez, valami ilyesféle okosságon húzták föl magukat az első francia impresszionisták a gyöpös Francia Akadémia szemlélettel szemben.

 

 

Előzmény: estvan111 (110168)
Tab Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110178

"Nincs itt szo muveszetrol, ezt eddig te emlitetted."

A fotoművészetet valóban nem, csak a festők és írók lettek emlegetve párhuzamként, kifejezetten mint művészek. A többiben egyetértünk.

Előzmény: Rőth Sándor (110175)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110177

Nem is rá vonatkoztattam, csak neki írta. Ő érti.

Előzmény: monyesz (110174)
Fitstván 68 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110176

Köszönöm!

Előzmény: nvizsla (110150)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 2 110175

Nincs itt szo muveszetrol, ezt eddig te emlitetted. En azt sem tudom mi az. Nem is akarok ra hajanal elorangatott definiciot kitalalni.

Engem a jo kepek erdekelnek. Szeretem oket nezegetni, es en is szeretnek olyat csinalni. Van, amikor sikerul, van amikor nem.

Sajnos az arany kegyetlenul rossz. Ennek ellenere nem szegyellem kimondani, hogy jo kepet szeretnek kesziteni. Amikor a legszarabb sikerul, akkor is a legjobbat akartam, de csak annyira futotta.

Magambol kiindilva, ugy gondolom ezzel mas is igy van valahogy. Legfeljebb mashogy kepzeli a jo kephez vezeto utat, szegyelli azt mondani, hogy o is jobbat akart, vagy nem tudja hogyan lehetne ebben fejlodni.

Gondolom azert vesz sok penzert felszerelest, hogy viszontlassa a kepeiben az azok hozadekat. Azert csatlakozik egy klubhoz, akar egy ilyen virtualis klubhoz, hogy megbeszelje a hasonlo erdeklodesu emberekkel a gondjait, oromeit. 

 

Előzmény: Tab (110172)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110174

Sándor egész végig erről beszél...

Előzmény: estvan111 (110168)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110173

Én is szétválasztottam. Csak ott senki nem próbálja elhitetni a másikkal, hogy ha ismeri az autó működését, és az összes autó márkát, már vezetni is tud, sőt autóversenyző.

Van összefüggés a kettő között csak ez elsőből nem következik a második, ahogy a másodikból sem az első.

Csak ott kézzelfoghatóbb és egyértelműbb különbség.

Itt sokszor nem érzik a különbséget. Ilyenkor szoktak lenni a sértődések, vagy a parttalan elbeszélések egymás mellett.

 

Előzmény: Tab (110172)
Tab Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110172

Maradjunk a földön, legalábbis én maradnék. Lehet, hogy nem mindenki van itt így ezzel, de én nem tartom magam semmilyen szinten művésznek, különösen nem fotoművésznek.

Ennek mentén egy másik hasonlat, ami nyílván szintén sántít. Létezik olyan, hogy "élményautózás", mégis sokkal több a technikai topik, mint az auto vezetéssel kapcsolatos. Persze mindkettőnek van létjogosultsága, de jól szétválasztaható, esetleg érdemes is.

Előzmény: estvan111 (110168)
Jahno Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110171

Szoktam én festőművésznek meg ilyeneknek is ecsetet, alapanyagot vásárolni, ott is van igény a jóra, mondván ezzel lehet rendesen dolgozni.

Előzmény: estvan111 (110168)
fvcc Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110170

Ha nem gyémántberakásos parkerrel, akkor szart se ér az a vers :))))

Előzmény: Szabolcsi Mihály (110169)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110169

...lyah; tudtommal senkit se érdekel, hogy a Költő a versét milyen tollal/írógéppel/computerrel/ceruzával írja.

Esetleg kéménybe, korommal...

Előzmény: estvan111 (110168)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.24 0 1 110168

Elég sokat töprengek ezen. 

 

A fényképezés egy elég faramuci dolog. Műszaki, természettudományos oldala is van, és esztétikai is.

Itt leginkább műszaki beállítottságú emberek vannak, ezért innen közelítik meg leginkább. Pedig a kép, ami a fényképezés célja esztétikai.

Itt az eszköz a lényeg és nem a kép, ami az egésznek a célja.

 

Ez nem is volna baj, mert a fényképezésnek, komoly természettudományos alapja van. Mint látjuk hosszú évekig lehet róla tárgyalni. 

 

A probléma ott van, hogy igazából mindenki szeretne minél jobb képeket is csinálni, de ezt itt sokan kizárólag csak az eszközök fizika ismeretétől, és fejlesztésétől várja. 

 

Ez olyan mint ha egy festő a jó képek készítését kizárólag az ecsetek, festékek, vásznak, minél jobb ismeretétől remélné, vagy ezek fejlesztésétől várná.

 

Itt csak az eszközről beszélünk. Az egész céljáról és értelméről a képről már nem. Ez már nem egzakt terület. Más ismereteket, képességeket igényel tele szubjektív elemekkel.

 

Előzmény: Rőth Sándor (110165)
5ax Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110167
Előzmény: ...slr... (110163)
Rollei Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110166

Nagyjából egyetértünk, csak nem figyeltél eléggé: én azt írtam, hogy akkor lehet quick shiftelni, ha nem megy a fókuszmotor. Piezzos objektívem nincs, azokat nem ismerem, de ettől eltekintve nem tekergetném őket sem, amikor megy a fókuszmotor, valahogyan nem állna rá a kezem. Nem tartom életszerűnek, hogy nem árt az obinak, hogy amikor a piezzo motor előrefelé teker, akkor én hátrafelé tekerem a fókuszgyűrűt. Maximum megadja magát a cucc, mert a piezzo motor gyengébb, mint a srófos.

 

 

Előzmény: Blackbird 1 (110154)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110165

Lehetne, kellene itt beszelgetni kepekrol is, mint a te labszar roggonyozos ejszakai szelfid, amirol nekem egybol a Body Gabor Narcisz es Psycheje jut az eszembe. De megsem lehet. no mosoly

Előzmény: estvan111 (110157)
Jahno Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110164

Hjahh, úgy más. Próbaképpen megnéztem, azért manuálissal is jól állok, de 140mm-en is:

 

 

Most már kíváncsi leszek a többire mit hazudik.

Előzmény: Blackbird 1 (110162)
...slr... Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110163

Rendben, jelentkezem majd, ha megint lesz Pentax digitális gépem.

Előzmény: Rőth Sándor (110152)
Blackbird 1 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110162

Nem valószínű,2013 (Pardubice) óta 300/4-es fixet használok repülőnapokon és az esetek 98%-ában a K5II-s vázamon,úgy hogy nincs zoom tekergetés,csak fókusz.  :)

Előzmény: Jahno (110160)
...slr... Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110161

A Fennsík-kiállítás vagy a készülődő de félbeszakadt Pentax kiállítás anyagára gondoltál? Mindkettő megvan, előbbit próbáltam eladni de szerencsére senkinek nem kellett, utóbbit mindvégig őrizgettem.

Előzmény: monyesz (110155)
Jahno Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110160

Nem keveritek a zommal?

Előzmény: Blackbird 1 (110159)
Blackbird 1 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110159

"Miért kellene af-es fókuszálás közben beletekerni?"Mondjuk azért,mert nem vagyok tökéletes és néha elveszítem a fókuszt a pár másodperc alatt elsüvítő gépen és azt szeretném minél előbb vissza szerezni,amire nagyon kevés az esélyem,és ilyenkor könnyen hibázik az ember

Előzmény: monyesz (110156)
BUSZNYI Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110158

"Nem kell valaszolnod, eleg, ha elgondolkodsz a kerdesen."

Mégis csak válaszolnék ha megengeded, mert egy fórumról lenne szó!

 

"Feltetelezem rossz neven vetted a kritikamat. "

Nem vettem rossz néven. Akkor sem ha nem értek egyet veled. A Baba megállapítással sem nem csak a kritikaival.

 

" Attol, hogy nem vagyunk azanos velemenyen valamiben, meg nincs harag."

Ezt magam is így gondolom.

Előzmény: Rőth Sándor (110153)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110157

Volt ott dicséret is "baba". Ilyet sem szoktál sűrűn. 

Előzmény: Rőth Sándor (110153)
monyesz Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110156

Na de a QS lényege pont az volt, hogy az af által talált fókuszhoz képest korrigálni lehessen. Miért kellene af-es fókuszálás közben beletekerni?

Előzmény: Blackbird 1 (110154)
monyesz Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110155

Bakker, és ezeknek a kiállításoknak a képi anyag megvan (akármilyen formában)?

Tényleg jó lenne látni, mert könnyen lehet hogy ugyanaz már nem is lelhető fel.

Előzmény: ...slr... (110147)
Blackbird 1 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 110154

"A barmikor beletekeres az csak piezo meghajtasu motoroknal lehet, mert a vazmotoros, vagy mikromotoros meghajtasnal elobb oldani kell a kuplungot." A mondat első felével teljesen egyet értek,a második fele már nem igaz a Quick Shit-es objektívekre,ahogy helyesen megfogalmaztad hogy nem kell semmit átkapcsolni,vagy oldani,de a lényeg az hogy csak akkor ha nem megy a váz fókusz motor.Én valószínüleg így nyírtam ki a K20 D-m csavarhúzós fókuszát 2013-ban Pardubicében repülőnapon.Nem csak itt,hanem máshol is előfordult,hogy repülő fotózás közben elveszítettem a fókuszt a gépen és manuálisan beletekertem a fókuszba,úgy hogy az exponáló gomb félig lenyomva volt az 55-300-asnál.A DA 300-as fixnél már ezt bármikor meg tehetem,mert ez már piezo motoros hajtású,és itt a hangsúly a bármikoron van,ami a csavarhúzós Quick Shit-es objektívekre már nem igaz!

Előzmény: Rollei (110110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!