Keresés

Részletes keresés

Lovászi Creative Commons License 2005.10.09 0 0 504

Nekünk is emeletes ágyunk volt a két nagynak, mert a panel 9 nm-én másképpen nem fért volna el semmi más a szobában... A nagylányom 5, a fiam 3 éves volt, amikor kapták. Jó masszív fenyőágy, 90X200-as, a felső ágyon 3 fenyő "léc" volt a leesésgátló, és egy ugyanolyat csináltunk az alsó ágyra is, biztos, ami biztos. Sosem estek le róla. Most már szétszedtük, de a nagyok a mai napig azon alszanak, pedig 180 cm fölött vannak :-)

A kicsinek most emelt ágya van, hogy legyen helye játszani, és arról sem esett le még senki, sem ő, sem a vendéggyerekek ;-)

Mi minden fenyőágyat megerősítettünk belülről egy-egy jó vastag, derékszögben hajlított fémpánttal, ami nagyon stabillá tette.

Előzmény: banderas97 (498)
Kriza Creative Commons License 2005.10.09 0 0 503
Az én nagyfiam már a terhesség alatt a nagyágyban aludt lent, mire a kicsi megszületett, már kb. 2 hónapja fent aludt, és 27 hónap köztük a korkülönbség. Persze ez gyerekfüggő is, de enyém nagy nagyon nyugodt, megfontolt volt és ma is az.
Előzmény: banderas97 (498)
Rapsonne Creative Commons License 2005.10.09 0 0 502
Hellósztok

nekünk is emeletes ágyunk van, immár 2 is :)

A két kisebb alszik egy szobában, a kisebbik 2 éves volt augusztusban, a nagyobb meg 3 júniusban. A nagyobbik alszik fenn.
még soha senki nem esett le fentről.
Megmondtuk, hogy ugrálni nem szabad, és ezt be is tartják. már a legkisebb is fel meg le tud mászni, de azért nem sokszor vállalkozik rá....

Szerintem nagyon jó.
csak kalkuláld bele, hogy aki fenn alszik, majd azt akarja, hogy hozzábújj, és ezt be tudod-e vállalni :)))
(mi a legolcsóbb ikeásat vettük meg, kicsit ingadozik, mikor felnőtt mászik fel, de nem vészes még az sem. A nagylányomnál már egy masszív galériaágy van, és azért arra sokkal jobb érzés felmászni, nem mozdul el a helyéről, ha elindulok ... Ha megtehetitek, masszív ágyat vegyetek )
Előzmény: banderas97 (498)
rocher Creative Commons License 2005.10.08 0 0 501
Szvsz lehet. Nálunk ugyan csak 2 van, de sűrűn vannak vendéggyerekek, sose volt belőle baj. Most ugyan szét van szedve, az egyik az egyik sarokban, a másik a  másikban. Amikor a kicsi még rácsos ágyban aludt, a nagy 3-4 éves volt, és egyben volt az emeletes ágy, megértették, hogy nem játékszer, és nem történt semmi vészes.
Előzmény: banderas97 (498)
rozália Creative Commons License 2005.10.08 0 0 500
Szia, mi pont ebben a dilemmában voltunk, nálunk a nagyok háromévesek, a kicsi kilenc hónapos és én elsősorban őmiatta nem akartam még emeletes ágyat, még pár évig biztos jó nagyokat esne róla. Ezért végül két olyan ágyat vettünk, amit egy elemmel össze lehet kapcsolni emeletes ággyá, és ezeket fogjuk egyelőre külön ágyként használni.
Előzmény: banderas97 (498)
Babóné Creative Commons License 2005.10.08 0 0 499

Szia,

grat a harmadik gyerekhez :)

Nálunk emeletes ágy van, a nagy nem volt még 4 éves, a középső meg 2 múlt, amikor megvettük. Volt már pottyanás a kisebb részéről, de az is a lépcsőről, mert nem figyelt eleinte. De fentről sose estek le. Most inkább azon megy a vita, hogy ki aludjon felül :), meg hogy már a 15 hós legkisebb is fel tud mászni rá. Ha vesztek, jó masszívat vegyetek.

Előzmény: banderas97 (498)
banderas97 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 498

Hello Mindenki!

Most fedeztem fel ezt a topicot. Nekünk még csak kettő gyerkőc van, de január végére várjuk a harmadikat. Mi is azt tapasztaltuk, hogy tíz ember közül kb. nyolc sajnálkozva nézett ránk, amikor megtudták, hogy jön a harmadik bébi. (és elkezdtek azon problémázni, hogy tudjuk-e mi azt, hogy milyen sokba lesz majd felnevelni őket).

Egy kérdés gyakorló 3 gyerekes szülőkhöz. A kicsit lassan ki kellene szoktatnunk a kiságyból. A párom emeletes ágyat akar venni. Én azonban félek, hogy a sok rendetlenkedés, játék közben esetleg leesnek róla. (5 és 2,5 évesek).

Valakinek esetleg van tapasztalata erről? Szerintetek, lehet ilyen kicsiknek ilyen ágyat venni?

Üdv!

Banderas97

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.04 0 0 497

na jol van,mar,az ember a kisaujjat nyujtja es az egesz karja kell...edenyrol nem volt szo:)

De majd megkerdezem

Előzmény: zso70 (496)
zso70 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 496
nagyon köszönöm!! ugye ujságpapiros edénybe kell teeni, jól emlékszem?? és mondtad Nekik, hogy sírtam?? brühühü :((
Előzmény: Gabiiiiii (495)
Gabiiiiii Creative Commons License 2005.10.04 0 0 495

csak most,csak neked

 

padlizsankrem

1 padlizsan

4 paprika /vastaghusu/

 

megsut,meghamoz,csumaz,turmixol

 

1/2 dl olaj+ecet+so+bors izles szerint+ 2 gerezd fokhagyma

 

Nem tul boinyolunlt

Előzmény: zso70 (493)
Kriza Creative Commons License 2005.10.04 0 0 494
ha jól emlékszem, az index írta a műsorrol, hogy olyan a műsor, mintha a műsort mutatná be :))
Előzmény: zso70 (493)
zso70 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 493
na, igen,a  szokásos Kepes színvonalhoz képest elég közepesre sikeredett... az adás végén csak ültem bambán, hogy most tulképp miről is volt szó?? egy kicsi ilyen, egy kicsi olyan....
Előzmény: Kriza (492)
Kriza Creative Commons License 2005.10.04 0 0 492
Én a sziámi ikrek szétválasztását néztem Realty TV-n a Kepes előtt. A Kepes meg nem volt nagy durranás, érdekes a téma, de igencsak nyulfarknyi az adás :((

Nem is kérdeztem, hogy voltak-e kint tegnap a kölkeim - bár már minden mindegy :))
Előzmény: zso70 (491)
zso70 Creative Commons License 2005.10.04 0 0 491

csajo!! ( ahogy Janka mondja a csao-t)

 

Coge, jobb félni, mint megijedni!! :))

 

 

Na, most  pont a tegnap este látott film felkavaró jeleneteit ecseteltem kollégáimnak. Ritkán ülök le a TV elé, de valahogy mindig sikerül valami baromságot kifognom...  a Kepest szerettem volna megnézni, erre belefutottam a Bajkeverők nagyszerű , jól sikerült, példaértékűnek nem nevezhető, azonnal betiltandó hülyeségébe. Látta valaki?? hogy lehet ( mégha 10környékén kezdődik is) ilyenegetverő színvonaltalan, ígénytelen vackot csinálni??Hogy lehet, hogy picsaszájú, agynélküli műnőkkel a főszerepben leadnak valamit?? 

És én max. 10 percet láttam... milyen lehetett az egész ???????

 

Előzmény: Coge (490)
Coge Creative Commons License 2005.10.03 0 0 490

Hmmm,

ovi(nk)ban elmesélték du. az óvónénik, hogy szigorúan nem voltak ma kint és a függönyöket (ha-ha, szalagfüggöny) is rendesen behúzták, hogy hátha, véletlenül...

Elővigyázatosak, na :-)

Előzmény: zso70 (473)
Kriza Creative Commons License 2005.10.03 0 0 489
Jóvanna, én meg lábam-nyakam töröm itt a kedvedét :))) Na jó, nem miattad ám... Éppen a téli-nyári cipőket pakolom le s föl, és folyton telefonál vki nem győzök leugrani székről és rohanni, hogy a lányom ne ébredjen fel a csengésre :))
Előzmény: zso70 (488)
zso70 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 488
haha, már én tudom sokkaldesokkal régebb óta, bibibaba!!!
Előzmény: Kriza (487)
Kriza Creative Commons License 2005.10.03 0 0 487
off Pata Negra Kálvintér 8.
http://www.pestiside.hu/archives/on_the_town_pata_negra001170.php
on
Előzmény: zso70 (486)
zso70 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 486
hááát, még meggondolom, jó???:)))De csak akkor, ugyebár, ha megtudom, hogy HOVA???????
Előzmény: Kriza (485)
Kriza Creative Commons License 2005.10.03 0 0 485
ide nekem...ma reggel a fiam komoly problémával fordlt hozzám: mama ezek összekeverték, két ujja van a pólónak :))) Bende dupla hosszúújjú mexx pólójában ment :))
Előzmény: zso70 (483)
zso70 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 484
Egyébként pedig itt, konkrétan az V.kerben, az Irányi ucca környékén igenis hogy süt, mégha haloványan is!!!!
Előzmény: Kriza (482)
zso70 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 483
na, jól van, Gonoszkatörp... nem is tudom, hogy azt a 3 IKEAS taskat hova teszem.....:))
Előzmény: Kriza (482)
Kriza Creative Commons License 2005.10.03 0 0 482
Itt bujkál valamerre, de nem merek felnézni,hogy merre van :))) Csak néha besüt a szobába, nem győzök a pincébe járni előle :)) (bocs, zso...:)) )
Előzmény: piglet (481)
piglet Creative Commons License 2005.10.03 0 0 481
Én speciel napot sem látok:-))))
Előzmény: Kriza (479)
Coge Creative Commons License 2005.10.03 0 0 480
(miket meg nem tud az ember egy 3 gyerekestől :-OOO...napfogyatkozás van??? :-)
Előzmény: zso70 (473)
Kriza Creative Commons License 2005.10.03 0 0 479
amennyire én tudom, azért veszélyesebb csak, mert kevesebb nap lévén bele tudsz nézni, máskor automatikusan behunyod a szemed, ilyenkor meg nem, és akkor károkat okozhat - jól értelmezem? :)))

Különben beszéltem egy anyukával és abban maradtunk, nem zargatjuk az ovit. Ha kiviszik, úgyis kiviszik, jó esetben a kutya nem említi nekik, hogy "fel ne nézzetek" és így nem néznek fel :))
Előzmény: dalia (476)
zso70 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 478

off

holnap, hol??

 

Előzmény: dalia (476)
zso70 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 477
én végképp nem értem, asszondták a nagy okosok, hogy semmi esetre nem szabad, , volt, aki az életveszélyes szót is használta...mert, hogy más a fénytörés, vagy mittom én...
Előzmény: dalia (476)
dalia Creative Commons License 2005.10.03 0 0 476
én ezt nem értem, a napfogyatkozáskor napba nézés nem veszélyesebb mint egyébként a napba nézni! azért lehet csak veszélyes, mert ha valaki meg akarná nézni a napfogyatkozást, akkor belenéz a napba, nem? de ha valaki nem nézi a napfogyatkozást, a napba se néz bele, ugye?
vagy én vagyok a hülye?
Előzmény: zso70 (475)
zso70 Creative Commons License 2005.10.03 0 0 475

na, persze, nem nézegetnek fel, de pl ha elmegy egy repülő, akkor rögtön ott van a szemük, valamint mégha 50%-os is, és borús az ég, akkor is valamennyire szvsz sötétebb lesz....

De majd mindjárt jön Dália, s jól leteremt, hogy milyen gyagya vagyok, vagy nem....:))

 

ui: ha parázol mégis, hívd felaz ovit, 10kor kezdődik csak

Előzmény: Kriza (474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!