Keresés

Részletes keresés

gabeau3 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 7733
Ezúton szeretnénk nyilvánosan is köszönetet mondani Lászynak kedvességéért, türelméért, profizmusáért. Teodóra mókuslányomat végülis hozzá vittem, mikor tegnap reggel 2 hét után újra elkezdett füttyögni. Először kis ketrecben tettük őket, Teodóra úgy tűnt nem kész még a párzásra és a szűkös hely ellenére elugrált Szöszi elől. Később Lászy áttette őket az általam hozott, egyben Teo lakhelyéül is szolgáló nagyobb ketrecbe és minden megváltozott. Kb. 40-50 menetet (!) vágtak le, ezért javasoltam hogy Szöszi kapjon új nevet: Sperminátor :-) 3 óra után elfogyott a párzási kedv Teoban, Szöszi még kergette volna. Táplálási, tartási jótanácsokkal bocsájtott utunkra Lászy, a hancúrt fel is vette és rátette a pendrive-omra. Remélem 2 hét múlva már látható is lesz a tegnapi kaland eredménye Teodóra pocakján.
krizso007 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 7732
Helló
A te mókusod tutira fiú,akkor szoktak így csipogni ha valamitől izgatottak lesznek.
Nálam a lány mókus akkor csipogott vagy fütyült Így ha megérezte a kutya jelenlétét, eleinte még akkor is ha esetleg valaki olyan jött hozzánk akinek kutyája volt és ő már rajta is érezete a kutya"szagot".A fiú mókusom is fütyült már így mikor néha kifelé tekingetett az ablakon, most már leszokott róla, öregszik.
Előzmény: dekanytomi (7726)
Dr. Kis Creative Commons License 2010.02.23 0 0 7731
Sziasztok,azt szeretném kérdezni,hogy mi lehet az oka,hogy a mókusunknak az étvágya lecsökkent ??
roli310 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 7730

Szia!

A képen egyértelműen látszik hogy távol van a "pöcke" a fenekétől, tehát hím. A folyamatos csipogása is hímre utal!

Én biztos vagyok benne hogy hím, de ha tennél fel egy most aktuális képet akkor biztosra lehetne menni.

Roland

Előzmény: dekanytomi (7726)
pumukli48 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 7729
Lejátszottam a videot és Pumukli teljesen megőrült. Annyira figyelt :-)
Előzmény: dekanytomi (7722)
Lászy Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7728
bocs, azt elfelejtettem mondani, hogy a lányoknak is van pöcke, csak jóval közelebb van a hátsójukhoz, mint a fiúknak.
Előzmény: dekanytomi (7726)
Lászy Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7727
a hang és a kép alapján lányka. a hímeknek mostanra már látszania kéne a heréknek, amik mostanra le kellet, hogy szálljanak a hasüregből. a hímek pöcke kb 1-1,5 cm-re van az ivarnyílástól. a lányok nunija megduzzad párzás előtt. az 5144-es hozzászólásomban van egy kép, ahol bekarikáztam az említett testtájékot. Ha Lütyesz is ezzel a jellegzetességgel bír, akkor tutti lány. De ha lány, és egy hónapja minden nap fütyül, akkor nincs rendben a dolog, mert felborult a hormonháztartása. Ha ez a helyzet, akkor viszont konzultálni kell egy orvossal, hogy pároztatni vagy szurizni kell-e , hogy rendbejöjjön.
Előzmény: dekanytomi (7725)
dekanytomi Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7726
Nos egy hónapja kezdte, azóta viszont nem hagyna ki egy napot sem.Amikor ki van engedve akkor szinte folyamatosan fütyül, ha viszont becsukom akkor abbahagyja.
Előzmény: roli310 (7724)
dekanytomi Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7725
7578 sz hozzászólásnál, látható egy kép. Na ő is lütyesz, szóval nem igazán értem, mert ott viszont nem néz ki kislánynak.Rápillantanál légyszi, te mit mondasz?
Most akkor fiú vagy kislány?
Előzmény: Lászy (7723)
roli310 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7724

Szia! Nekem is ugyan ezt csinálták a még nem ivarérett hímjeim tavaj,(5-6hónaposak) de most már nem csinálják.Nem kell aggódni, néha rájön a fiúkra is a fütyülés, de ha kicsit visszaolvasol láthatod hogy sok mókus fiú szokott még fütyülni :)

Bár az enyém lemerevedett, egy helyre figyelt mikor csipogott és mikor megzvartam akkor abbahagyta. Ezt csinálta minden nap párzsor hónapogik!

Ha nem csinálja ezt minden nap, és csak ma kezdte el akkor lehet hogy Lászynak van igaza, és ő egy nőstény mókus.

Roland

Lászy Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7723
Szia!

Lütyesz lány, és éppen most fütyül. A lánymókik így hívják a hímeket.
Előzmény: dekanytomi (7722)
dekanytomi Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7722
Sziasztok!
Íme lütyesz. Ezt csinálja folyamatosan, bár fiú!
Nincs megállás csak fütyyög és füttyög. Nem tudom miért csinálja, de ha vissza van csukva a ketrecbe, rövidesen abbahagyja.
pumukli48 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7721
Naaagyon szépek!
Ezek a mókusok hány évig élnek?
Előzmény: crested 1 (7720)
crested 1 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7720

 

 Sziasztok!

Elég régen voltam már fennt,de telefonon többetekkel szoktam beszélgetni.Hétvégén voltunk hollandiában mókustenyésztőknél és hoztunk néhány  nagyon szép tavalyi fiatal párat.Ezekből néhány eladó:

van 3 pár kanadai vörösmókus és külön 2 him

és 1 pár szintén tavalyi fiatal Rókamókus.Ha érdekel benneteket vagy az ismerősi körből valakit,akkor hivjatok:+36209787187

Igy néznek ki:

kiccsaj089 Creative Commons License 2010.02.22 0 0 7719

Köszönöm a segítséget!

Úgy van nekünk a kalit megcsinálva hogy kb 5 másodperc alatt külön lehet őket zárni!

Két odu van nekik felrakva ők maguk döntik el hogy együtt vagy külön laknak!

Mivel valószínűleg már egy ideje együtt vannak gondolom hogy azért vannak el jobban együtt!

Nem szeretném ha valamelyiknek is azért lenne baja mert külön vannak!

Remélem nagy baj nem történik!

Amúgy egymás élkül nem is léteznek!Nemrég valamelyik felfedezte hogy nyitva felejtettem az egyik odunak a tetejét és meglépett,mire hazaértem már mind2 kint ült a ketrec tetején és egymás nélkül el sem mozdultak!

Olvastam már olyanról hogy nagyon jól megvannak egymás mellett és jobb szeretnek együtt lenni!Lehet az egyémek is ilyenek!

 

Előzmény: Lászy (7718)
Lászy Creative Commons License 2010.02.21 0 0 7718
Ha megfogadod a tanácsomat, tedd külön kalitkába a két mókust. Ezek az állatok természetüknél fogva területvédők, és nem tűrik a másik jelenlétét. Egy ideig elvannak együtt, de bármely pillanatban egymásnak esetnek, és megölhetik egymást.
Jobb óvatosnak lenni.
Előzmény: kiccsaj089 (7715)
Lászy Creative Commons License 2010.02.21 0 0 7717
Erre csak azt mondom, ne igyál előre a medve bőrére, mert Opál hasa is hatalmas volt tavaly, és 2 kismókus volt csak benne..., Cuki viszonylag kicsi pocijában 7 bébi lapult..
Még egy tenyésztői jótanács, de a te dolgod, hogy megszívleled-e vagy sem: akkor vegyél fel rendelést még többet, mikor már megszülettek a kicsik és megmaradtak. Első almos, tapasztalatlan mamáknál semmi sem biztos. A vemhesség és a szülés még semmire sem biztosíték.
Előzmény: roli310 (7716)
roli310 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 7716

Szia!

Mindenképpen fütyül, csak lehet hogy úgy rövidebb ideig és esetleg nem vettétek észre. De az hogy fészket rak nem jelenti azt hogy meg akar elleni! 

 

Még mindíg lehet leadni nálam előjegyzéseket kismókikra! Az első anyamókim március 3-6között ellik meg. Sok kicsi lehet benne, mert óriási a hasa 19napos vemhesen. :)

Roland

Előzmény: kiccsaj089 (7715)
kiccsaj089 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 7715

Hellló!!

 

Azt szeretném megkérdezni hogy a mókusok minden esetben fütyülnek???

Mert én együtt tartom a fiút és a lányt semmi gond velük!

És a lány ma elkezdett fészket rakni!

Lehet e hogy nem fütyül mert együtt vannak és nincs rá szükség?

Dr. Kis Creative Commons License 2010.02.21 0 0 7714
Egy kis nasizás dióból.
Lollka55 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 7713
Szia!

Fiatal, egyedülálló filigrán budapesti mókuslány keresi gyengéd, káros szenvedélyektől mentes párját, huncutkodás céljából. Jelentkezésedet várom - Cukker jeligére.
Lászy Creative Commons License 2010.02.20 0 0 7712
Sziasztok!

Cukikám most kezdett el fütyülni, bár inkább kanárinak nézném most, mint mókusnak! :-D Opálnak gömbölyödik a pocija, így valószínű, hogy babákat vár!
nagy9 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 7711
Bocsi, a telefonszám 06-tal kezdődik!
nagy9 Creative Commons License 2010.02.20 0 0 7710

Sziasztok! Mókicánk újra fütyülget. Még mindig keresek fiú mókit a környékünkön Tolmács (Rétság), aki tudna fogadni egy belevaló kiscsajt!

nagy9@tvn.hu vagy 006/30/3964773 vagyok elérhető.

Mókica
ipszy Creative Commons License 2010.02.19 0 0 7709
Napozunk :)

Snickers88 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 7708
Igen ezt már korábban mások is írták, hogy a mókik simán elkaphatják tőlünk a betegséget.
dettybogyó Creative Commons License 2010.02.19 0 0 7707
Gondoltam megosztom mindenkivel, hogy ezek a kis mókusok is elkaphatják tőlünk emberektől a megfázást! Nemrég beteg voltam és igaz nem volt közvetlen kapcsolatom pöcökkel, de valószínűleg azért "szuszog" olyan nagyokat nyugalmi állapotában is, mert megfertőztem szegénykét. Most c-vitamint kell neki adjak és reménykedem, hogy nem fajulnak el a dolgok és meggyógyul. Még nem prüszköl és nem folyik az orra, csak nagyokat szuszog... és ez sajna annak a jele, hogy elkapta tőlem a nyavalyát. Szal vigyázzatok a mókikra, ha betegek vagytok!!! Ezt egy hozzáértő, mókustartó állatorvos mondta!!!
Snickers88 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 7706
Nagyon szépen köszönöm Lászy az információkat! Bár még távol állok attól, h mókus bébijeim legyenek, örülök, hogy megosztottad velem, ill minden fórumozóval a tapasztalataidat!
Nagyon nagyon akarok egy kislány mókit idén és, ha minden jól megy, lehet, h jövőre még picik is születnek, bár ahogy írtad, lehet, h az első anyaság még nem lesz az igazi.
Előzmény: Lászy (7702)
roli310 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 7705

Hello!

Írtam e-mailt!

Előzmény: betty & timó (7704)
betty & timó Creative Commons License 2010.02.18 0 0 7704
Ez szuper!Milyen opció van a foglalásra és mikor aktuális az érkezésük a babáknak?
Hol és milyen formában lehet lefoglalni?
Előzmény: betty & timó (7674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!