Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110213

De minek megfejteni?  Fele teljesen baromság lesz, direkt ködösítenek és terelik a témát. Vagy max megint ír egy csomót, amivel nem mond semmit, de mindig froclizik valakit. Ha meg visszaugatok, akkor az nyilván nem tetszetős és ne térjek el a dolgoktól, csak fényképezzünk szeretetből. Aztán ha meg technikaiba megyünk bele, akkor megy az összevissza megfejtés az EVFről és a gépekről, véletlenül kiderül, hogy más jobban ért hozzá esetleg olyat mutat, amit elképzelni sem bírt, akkor szintén csak a besértődés megy és ott tartunk, hogy ez Pentax klub és akadjak már le a témáról? Tök hülyeség.

Előzmény: emyl (110212)
emyl Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110212

továbbra sem a személyeddel, hanem a viselkedéseddel van a problémám, végig erről beszéltem.

 

értem én hogy újra személyeskedésnek minősítve próbálod a véleményemet elbagatellizálni és mások számára semmissé tenni, szval ne csodálkozz ha nem etetlek azzal, hogy egy általad kisajátított és telefosott topikba írok érdemi véleményt... pusztán csak reménykedek benne hogy a régi megszokott hangulatot vissza lehet hozni...

Előzmény: Rőth Sándor (110209)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 0 110211

"Szerintem mindenkinek magánügye, hogy itt vagy privátban közli  véleményét az itt közzétett képről a tulajdonossal"

 

Ok., akkor en ennek szellemeben maradok itt.

Előzmény: Mercutio_ (110210)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110210

Szerintem mindenkinek magánügye, hogy itt vagy privátban közli  véleményét az itt közzétett képről a tulajdonossal.

Egyébként lehet, hogy azért sem itt véleményez valaki, mert nem igényli másokkal a vitát, vagy épp az interakciót, vagy csak a kép készítőjével szeretné megbeszélni a dolgot.

 

"Az lenne a forum lenyege, hogy megbeszeljunk dolgokat, leginkabb a kepeket."

Nem feltétlenül, én pl. nem érzem, hogy a "Pentax Fan Club" topicnév erre utalna, különösen, hogy van bőven képértékelős topic természet- és egyéb témában is, ott sokkal inkább gondolom reálisnak a megmérettetést/véleményezést, hisz hasonló téma köré csoportosul, ahhoz értők/művelők látogatják.

Előzmény: Rőth Sándor (110205)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 1 110209

Latod, tobbszori probalkozasom ellenere sem akarsza fenykepezasrol beszelni, a szemelyemmel vagy elfoglava.

En nagyon szeretek fenykepezni, meg beszelni a fotozasrol. Szeretek ezekrol a kerdesekrol vitatkozni, akar a parazs vita sincs ellenemre, ameddig az vita. A vita a targyrol szol, ervek utkoztetese, amikor egymas becsmerlese, minositese keveredik bele az mar veszekedes. A veszekedest nem szeretem, megvisel. 

A tobbieket sem szorakoztatja, ugyhogy inkabb azt mondom: pa. 

Előzmény: emyl (110207)
emyl Creative Commons License 2016.02.25 -3 0 110207

"De visszaterve a kerdesre, mi a velemenyed a Busznyi kepeirol?"

 

a korábbi munkásságodból kiindulva meg sem kísérlem itt leírni a véleményemet. a címzett megkapta.

úgy is az lenne hogy elmagyarázod h miért gondolom rosszul, majd újra leírod hogy amit már előzőleg.

 

köszi, de nem veszem fel  a kesztyűt

 

(az hogy a stílusomon vagy leakadva, legalább jelzi hogy a mondanivalómmal érdemben nem tudsz mit kezdeni)

Előzmény: Rőth Sándor (110205)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 0 110206

Nekem a homogen tetszik jobban. Ertema szandekot a masikban, hogy be akarod hozni a masik viragot is a kebpe, ha egy "simabb" bokeh-ju objektiv lenne az elkoveto jobban tetszene. A vilagos szalakat "tori" az optika. Ezek a kifejezesek talan nem a legpontosabbak, de talan erheto.

Előzmény: Inzsellér (110203)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 0 110205

A kepek itt jelentek meg a nyilt forumon, en itt irtam le a velemenyem. Az, hogy levelben mit irsz, az itt nem szamit, azzal nem tudunk mit kezdeni. 

Az lenne a forum lenyege, hogy megbeszeljunk dolgokat, leginkabb a kepeket. Persze az is egy velemeny, hogy en csak lokom a suket faszsagokat. De ez nem egy konstruktiv hozzaallas. Mivel ilyen a stilusod, nem veszem fel a kesztyut, inkabb nem reagalok az irasadra.

 

De visszaterve a kerdesre, mi a velemenyed a Busznyi kepeirol?

Előzmény: emyl (110201)
monyesz Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110204

Nekem erre az a koncepcióm, hogy a zavaros sem lenne rossz, ha a zavarosság nem pont az egyik oldalra kerülne, ami miatt hangsúlyossá válik. Persze ha a fotós koncepciója ez volt, az megint más - és gyanítom itt erről van szó.

Előzmény: Inzsellér (110203)
Inzsellér Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110203

Igaz, hogy ezek a képek valószínűleg már voltak, de a vita témájához passzolnak. Melyik kép jobb -illetve bocs, kevésbé rosszabb- a homogén hátterű, vagy a "zavaros"? És itt más véleményére is kíváncsi lennék.

 

Előzmény: Rőth Sándor (110200)
Peti--- Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110202

új lens roadmap jelent meg a Pentax Magyarország hivatalos facebook oldalán:

 

emyl Creative Commons License 2016.02.25 -2 0 110201

a véleményemet elmondtam neki magánban...

 

az itteni, gyakran megfoghatatlan szófosásban egyre inkább elsikkad a lényeg, egyre inkább magánba és zárt topikokba terelődik át a csevegés olyan barátaimmal is, akikkel amúgy innen ismerjük egymást lassan 10 éve... magánban senki nem forgatja ki amit írok, nem erőlteti rám a saját elképzeléseit, nem fanyalog ha nem úgy csináltam valamit ahogy ő csinálná, nincs másféloldalas megfoghatatlan és önmagának ellentmondó üres szövegelés, meg nem próbálják azt sulykolni hogy a technika egy sokadlagos tényező egy olyan terepen ahol a technikán múlik egy csomó minden...

elhiszem hogy sokan arra esküsznek hogy a képet meg kell tervezni, meg koncepció meg előzetes fénymérés meg minden, kár hogy a fotózásnak ez csak egy nagyon aprócska szelete és kurva idegesítőnek tartom amikor valaki ezt nem veszi figyelembe, csak löki a süket faszságokat újra és újra.

 

na ezért tünedeznek el _innen_ a régi gárda tagjai, nem azért mert abbahagyták...

Előzmény: Rőth Sándor (110200)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 0 110200

"A tőzike baba, a csillagvirágnál ott van az a jelenség, amit a K-1 topikban írtam, hogy a makró összeszed minden nemkívánatos elemet, ami rontja a képet. A világító fűszálak, a világos avar lerontja az eredményt. "

 

Ezt irtam a Busznyi fotoira. Ez serto, banto, szemelyeskedo megjegyzes, vagy segito kritika?

De ne az en szemelyemrol beszeljunk, az be van itt arazva rendesen, mi a velemenyed a fotokrol?

Hibatlanok, ugy jo, ahogy van? Hasznalna-e neki a rendezettebb kornyezet, vagy sem? Mi a velemenyed?

 

Előzmény: emyl (110198)
emyl Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110198

"nem akarok semmi konfliktus"

 

aha, ha valaki nem ért veled egyet akkor kiikszeled a picsába és lököd tovább a hülyeséget. ügyes.

Előzmény: Rőth Sándor (110194)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110197

Ja és vagy 30 éves. Elavult. A csaj is a már biztos nagymama.

Előzmény: estvan111 (110196)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110196

Ennél van lejjebb is. Félfamentes gyűrött írólap, valami nyesett fadarab, diófapác. Aztán még a repró is hevenyészett, csapnivaló. :)

 

Előzmény: seeman (110192)
simico Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110195

Kár etetni...

Előzmény: Mercutio_ (110193)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110194

Szandekosan kerulom a kerdest Busznyival kapcsolatban, nem akarok semmi konfliktust. Egyebkent nem latok osszefuggest a multbeli aktivitas, a jelenlegi passzivitas es a B. termeszetfos tevekenysege kozott.

Előzmény: Mercutio_ (110193)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110193

Az információ az utolsó bekezdésben volt, de tudod ezt te szerintem... 

 

Előzmény: Rőth Sándor (110182)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110191

Tavmerosok, de a lencserendszer a lenyeg.

Előzmény: monyesz (110189)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110190

Azért megnézném FF-en (digiten) mit tud.

Itt találtam 5D MarkII-es képeket vele: http://aisen.ch/asahi-pentax-preset-takumar-58mm-f2-auto-takumar-55mm-f1-8-f2-und-f2-2/

Előzmény: Rőth Sándor (110188)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110189

OK, de azok távmérős vázak voltak. J-8 nem volt SLR-re tudtommal, Contaxot nem tudom.

Előzmény: Rőth Sándor (110188)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110188

Kellemesnek nez ki. A kepszeli lagysag kisebb szenzoron nem latszik, de nem is arra gondoltam. 

A regi Contax gepekre gyartottak 50 milajos Sonnart, arrol masoltak a Jupiter 8-at.

Előzmény: monyesz (110187)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110187

Sanyi, nem mondanám lágynak a képét f2-n sem. Egy lámpa fényénél ennyit tudok mutatni vele

f2-n: https://drive.google.com/file/d/0B_8sWbehBPc-VF9HQ2xBMWZ4OFE/view?usp=sharing

f4-n: https://drive.google.com/file/d/0B_8sWbehBPc-S2hsR3RNVC1FcE0/view?usp=sharing

 

f2-n nagyon jó portréra, van egy lágysága, de semmi taknyolás!

 

Amúgy azért nem csináltak sonnart ilyen rövid gyújtótávolságon, mert az obi vége nagyon közel került a filmsíkhoz. Lehet canon vázakon gondot okoz ez.

Előzmény: Rőth Sándor (110185)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110186

Nem direkt szivatásból de találtam! :)

Előzmény: Zozzantoz (110184)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110185

Ha ez Sonnar rendszeru optika, akkor nagyon kellemes portrera. Nyitva teljesen lagy a kepe, rekeszelve megemberesedik, de nem lesz olyan acelos, mint a muszaki objektivek. Na majd egyszer visszakerem, egyelore jatszal vele.

Előzmény: monyesz (110183)
Zozzantoz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110184

Neszivass hogy találtál egyet!!!

Előzmény: monyesz (110183)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110183

Ha nem is '54-ben, de '57-58-ban erről írhattak:

 

 

Egy sonnar Takumar előadásban. Jól viselte a K-3, nem tiltakozott, hogy egy majd 60 éves lencsét fel mertem rakni rá. :)

Más nem mert SLR-re ilyet tervezni (hasonlóan az 58/2.4 heliarhoz)!

Előzmény: Rőth Sándor (110182)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110182

"Attól, hogy néhányan ritkán írnak, még nem biztos, hogy most kezdték akár a fotózást, akár a fórumozást.

 

A mostani "hangoló" emberek előtt is - sőt - volt élet a topicban és az ehhez hasonló köröket már megfutották az akkoriban írogatók."

 

Biztosan volt elet, valahogy el kellett jutni a 110 ezer hozzaszolasig. Azt en nem firtattam, hogy regen fotoztak-e, a regen forumozok. Biztosan igen, csak nem tudom mit akarsz ezzel mondani? Akkor most mi legyen? Mit kezdjunk ezzel az informacioval?

 

Rendszeresen megveszem a B+W fotomagazint, havonta megjelenik, megis vannak benne cikkek, informaciok, nem azt irjak, mi mar errol irtunk 1954-ben.

Előzmény: Mercutio_ (110180)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110181

hangoló = hangadó 

Előzmény: Mercutio_ (110180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!