Ha azt akartam volna, hogy a szára is éles legyen, akkor ilyen kis távolságból a háttér is teljesen éles lett volna, ami qrva zavaró lenne. A másik képpel kapcsolatosan a háttérrel kapcsolatosan teljesen igazad van, azért is mondták rá, hogy unalmas kép. De nyugodtan mond a cifrát!:)
Na, minnyá mondok cifrát. Ha a szára is éles lenne, akkor a bal oldali. Így ebben a formában háttérbe veszve árnyalattal jobban bejönne a jobb oldali, ott viszont a hasonló téma/háttérszín nem tetszetős. Ha már teljesen elmosott, akkor egy zöldessárgáss akármivel jobban mutatna, ahogy a fejét emeli ki az egyhangú háttérből.
Köszönöm fiúk a véleményeteket, úgy látszik, hogy a természetfotósoknak más az ízlésük. Nálam lényegesen jobb természetfotós mondta, a kék kép (Tamron Macro 90/2,8) szép, de unalmas, a másik (Lensbaby 3G) a látszólagos "rendezetlensége" ellenére sokkal izgalmasabb. És én pont másfajta képet akartam készíteni, nem a megszokottat. De lehet, hogy nekünk van elfajzott ízlésünk....
Mellékesen ha berakok egy valamilyen képet, akkor úgyis csak a möhözés menne, hogy mennyire szar, aztán estvan betesz valami teljesen értékelhetetlen izét az iskolai buliról (amit egy érzékenyebb vassal, vagy ésszel vakuzva jobban meg lehet oldani, de hát ugye ez nem technikai sport) akkor abban van élet, meg nem az a lényeg, hogy éles legyen hanem a hangulat és a dokumentáció meg az emlék. Ugyan. Az a kép ha nem trollkodásként volt betéve, akkor itt nagy a baj, mert senki nem merte megmagyarázni, hogy kalap vacak vagy esetleg egy rendes fotográfus meg tudta volna csinálni.
De minek megfejteni? Fele teljesen baromság lesz, direkt ködösítenek és terelik a témát. Vagy max megint ír egy csomót, amivel nem mond semmit, de mindig froclizik valakit. Ha meg visszaugatok, akkor az nyilván nem tetszetős és ne térjek el a dolgoktól, csak fényképezzünk szeretetből. Aztán ha meg technikaiba megyünk bele, akkor megy az összevissza megfejtés az EVFről és a gépekről, véletlenül kiderül, hogy más jobban ért hozzá esetleg olyat mutat, amit elképzelni sem bírt, akkor szintén csak a besértődés megy és ott tartunk, hogy ez Pentax klub és akadjak már le a témáról? Tök hülyeség.
továbbra sem a személyeddel, hanem a viselkedéseddel van a problémám, végig erről beszéltem.
értem én hogy újra személyeskedésnek minősítve próbálod a véleményemet elbagatellizálni és mások számára semmissé tenni, szval ne csodálkozz ha nem etetlek azzal, hogy egy általad kisajátított és telefosott topikba írok érdemi véleményt... pusztán csak reménykedek benne hogy a régi megszokott hangulatot vissza lehet hozni...
Szerintem mindenkinek magánügye, hogy itt vagy privátban közli véleményét az itt közzétett képről a tulajdonossal.
Egyébként lehet, hogy azért sem itt véleményez valaki, mert nem igényli másokkal a vitát, vagy épp az interakciót, vagy csak a kép készítőjével szeretné megbeszélni a dolgot.
"Az lenne a forum lenyege, hogy megbeszeljunk dolgokat, leginkabb a kepeket."
Nem feltétlenül, én pl. nem érzem, hogy a "Pentax Fan Club" topicnév erre utalna, különösen, hogy van bőven képértékelős topic természet- és egyéb témában is, ott sokkal inkább gondolom reálisnak a megmérettetést/véleményezést, hisz hasonló téma köré csoportosul, ahhoz értők/művelők látogatják.
Latod, tobbszori probalkozasom ellenere sem akarsza fenykepezasrol beszelni, a szemelyemmel vagy elfoglava.
En nagyon szeretek fenykepezni, meg beszelni a fotozasrol. Szeretek ezekrol a kerdesekrol vitatkozni, akar a parazs vita sincs ellenemre, ameddig az vita. A vita a targyrol szol, ervek utkoztetese, amikor egymas becsmerlese, minositese keveredik bele az mar veszekedes. A veszekedest nem szeretem, megvisel.
A tobbieket sem szorakoztatja, ugyhogy inkabb azt mondom: pa.
Nekem a homogen tetszik jobban. Ertema szandekot a masikban, hogy be akarod hozni a masik viragot is a kebpe, ha egy "simabb" bokeh-ju objektiv lenne az elkoveto jobban tetszene. A vilagos szalakat "tori" az optika. Ezek a kifejezesek talan nem a legpontosabbak, de talan erheto.
A kepek itt jelentek meg a nyilt forumon, en itt irtam le a velemenyem. Az, hogy levelben mit irsz, az itt nem szamit, azzal nem tudunk mit kezdeni.
Az lenne a forum lenyege, hogy megbeszeljunk dolgokat, leginkabb a kepeket. Persze az is egy velemeny, hogy en csak lokom a suket faszsagokat. De ez nem egy konstruktiv hozzaallas. Mivel ilyen a stilusod, nem veszem fel a kesztyut, inkabb nem reagalok az irasadra.
De visszaterve a kerdesre, mi a velemenyed a Busznyi kepeirol?
Nekem erre az a koncepcióm, hogy a zavaros sem lenne rossz, ha a zavarosság nem pont az egyik oldalra kerülne, ami miatt hangsúlyossá válik. Persze ha a fotós koncepciója ez volt, az megint más - és gyanítom itt erről van szó.
Igaz, hogy ezek a képek valószínűleg már voltak, de a vita témájához passzolnak. Melyik kép jobb -illetve bocs, kevésbé rosszabb- a homogén hátterű, vagy a "zavaros"? És itt más véleményére is kíváncsi lennék.
az itteni, gyakran megfoghatatlan szófosásban egyre inkább elsikkad a lényeg, egyre inkább magánba és zárt topikokba terelődik át a csevegés olyan barátaimmal is, akikkel amúgy innen ismerjük egymást lassan 10 éve... magánban senki nem forgatja ki amit írok, nem erőlteti rám a saját elképzeléseit, nem fanyalog ha nem úgy csináltam valamit ahogy ő csinálná, nincs másféloldalas megfoghatatlan és önmagának ellentmondó üres szövegelés, meg nem próbálják azt sulykolni hogy a technika egy sokadlagos tényező egy olyan terepen ahol a technikán múlik egy csomó minden...
elhiszem hogy sokan arra esküsznek hogy a képet meg kell tervezni, meg koncepció meg előzetes fénymérés meg minden, kár hogy a fotózásnak ez csak egy nagyon aprócska szelete és kurva idegesítőnek tartom amikor valaki ezt nem veszi figyelembe, csak löki a süket faszságokat újra és újra.
na ezért tünedeznek el _innen_ a régi gárda tagjai, nem azért mert abbahagyták...
"A tőzike baba, a csillagvirágnál ott van az a jelenség, amit a K-1 topikban írtam, hogy a makró összeszed minden nemkívánatos elemet, ami rontja a képet. A világító fűszálak, a világos avar lerontja az eredményt. "
Ezt irtam a Busznyi fotoira. Ez serto, banto, szemelyeskedo megjegyzes, vagy segito kritika?
De ne az en szemelyemrol beszeljunk, az be van itt arazva rendesen, mi a velemenyed a fotokrol?
Hibatlanok, ugy jo, ahogy van? Hasznalna-e neki a rendezettebb kornyezet, vagy sem? Mi a velemenyed?
Szandekosan kerulom a kerdest Busznyival kapcsolatban, nem akarok semmi konfliktust. Egyebkent nem latok osszefuggest a multbeli aktivitas, a jelenlegi passzivitas es a B. termeszetfos tevekenysege kozott.
Ha ez Sonnar rendszeru optika, akkor nagyon kellemes portrera. Nyitva teljesen lagy a kepe, rekeszelve megemberesedik, de nem lesz olyan acelos, mint a muszaki objektivek. Na majd egyszer visszakerem, egyelore jatszal vele.