Keresés

Részletes keresés

Inzsellér Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110217

Ha azt akartam volna, hogy a szára is éles legyen, akkor  ilyen kis távolságból a háttér is teljesen éles lett volna, ami qrva zavaró lenne. A másik képpel kapcsolatosan a háttérrel kapcsolatosan teljesen igazad van, azért is mondták rá, hogy unalmas kép. De nyugodtan mond a cifrát!:)

Előzmény: Jahno (110216)
Jahno Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110216

Na, minnyá mondok cifrát. Ha a szára is éles lenne, akkor a bal oldali. Így ebben a formában háttérbe veszve árnyalattal jobban bejönne a jobb oldali, ott viszont a hasonló téma/háttérszín nem tetszetős. Ha már teljesen elmosott, akkor egy zöldessárgáss akármivel jobban mutatna, ahogy a fejét emeli ki az egyhangú háttérből.

Előzmény: Inzsellér (110203)
Inzsellér Creative Commons License 2016.02.25 0 2 110215

Köszönöm fiúk a véleményeteket, úgy látszik, hogy a természetfotósoknak más az ízlésük. Nálam lényegesen jobb természetfotós mondta, a kék kép (Tamron Macro 90/2,8) szép, de unalmas, a másik (Lensbaby 3G) a látszólagos "rendezetlensége" ellenére sokkal izgalmasabb. És én pont másfajta képet akartam készíteni, nem a megszokottat. De lehet, hogy nekünk van elfajzott ízlésünk....

 

 

Jahno Creative Commons License 2016.02.25 0 2 110214

Mellékesen ha berakok egy valamilyen képet, akkor úgyis csak a möhözés menne, hogy mennyire szar, aztán estvan betesz valami teljesen értékelhetetlen izét az iskolai buliról (amit egy érzékenyebb vassal, vagy ésszel vakuzva jobban meg lehet oldani, de hát ugye ez nem technikai sport) akkor abban van élet, meg nem az a lényeg, hogy éles legyen hanem a hangulat és a dokumentáció meg az emlék. Ugyan. Az a kép ha nem trollkodásként volt betéve, akkor itt nagy a baj, mert senki nem merte megmagyarázni, hogy kalap vacak vagy esetleg egy rendes fotográfus meg tudta volna csinálni.

Előzmény: Mercutio_ (110210)
Jahno Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110213

De minek megfejteni?  Fele teljesen baromság lesz, direkt ködösítenek és terelik a témát. Vagy max megint ír egy csomót, amivel nem mond semmit, de mindig froclizik valakit. Ha meg visszaugatok, akkor az nyilván nem tetszetős és ne térjek el a dolgoktól, csak fényképezzünk szeretetből. Aztán ha meg technikaiba megyünk bele, akkor megy az összevissza megfejtés az EVFről és a gépekről, véletlenül kiderül, hogy más jobban ért hozzá esetleg olyat mutat, amit elképzelni sem bírt, akkor szintén csak a besértődés megy és ott tartunk, hogy ez Pentax klub és akadjak már le a témáról? Tök hülyeség.

Előzmény: emyl (110212)
emyl Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110212

továbbra sem a személyeddel, hanem a viselkedéseddel van a problémám, végig erről beszéltem.

 

értem én hogy újra személyeskedésnek minősítve próbálod a véleményemet elbagatellizálni és mások számára semmissé tenni, szval ne csodálkozz ha nem etetlek azzal, hogy egy általad kisajátított és telefosott topikba írok érdemi véleményt... pusztán csak reménykedek benne hogy a régi megszokott hangulatot vissza lehet hozni...

Előzmény: Rőth Sándor (110209)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 0 110211

"Szerintem mindenkinek magánügye, hogy itt vagy privátban közli  véleményét az itt közzétett képről a tulajdonossal"

 

Ok., akkor en ennek szellemeben maradok itt.

Előzmény: Mercutio_ (110210)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110210

Szerintem mindenkinek magánügye, hogy itt vagy privátban közli  véleményét az itt közzétett képről a tulajdonossal.

Egyébként lehet, hogy azért sem itt véleményez valaki, mert nem igényli másokkal a vitát, vagy épp az interakciót, vagy csak a kép készítőjével szeretné megbeszélni a dolgot.

 

"Az lenne a forum lenyege, hogy megbeszeljunk dolgokat, leginkabb a kepeket."

Nem feltétlenül, én pl. nem érzem, hogy a "Pentax Fan Club" topicnév erre utalna, különösen, hogy van bőven képértékelős topic természet- és egyéb témában is, ott sokkal inkább gondolom reálisnak a megmérettetést/véleményezést, hisz hasonló téma köré csoportosul, ahhoz értők/művelők látogatják.

Előzmény: Rőth Sándor (110205)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 1 110209

Latod, tobbszori probalkozasom ellenere sem akarsza fenykepezasrol beszelni, a szemelyemmel vagy elfoglava.

En nagyon szeretek fenykepezni, meg beszelni a fotozasrol. Szeretek ezekrol a kerdesekrol vitatkozni, akar a parazs vita sincs ellenemre, ameddig az vita. A vita a targyrol szol, ervek utkoztetese, amikor egymas becsmerlese, minositese keveredik bele az mar veszekedes. A veszekedest nem szeretem, megvisel. 

A tobbieket sem szorakoztatja, ugyhogy inkabb azt mondom: pa. 

Előzmény: emyl (110207)
emyl Creative Commons License 2016.02.25 -3 0 110207

"De visszaterve a kerdesre, mi a velemenyed a Busznyi kepeirol?"

 

a korábbi munkásságodból kiindulva meg sem kísérlem itt leírni a véleményemet. a címzett megkapta.

úgy is az lenne hogy elmagyarázod h miért gondolom rosszul, majd újra leírod hogy amit már előzőleg.

 

köszi, de nem veszem fel  a kesztyűt

 

(az hogy a stílusomon vagy leakadva, legalább jelzi hogy a mondanivalómmal érdemben nem tudsz mit kezdeni)

Előzmény: Rőth Sándor (110205)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 0 110206

Nekem a homogen tetszik jobban. Ertema szandekot a masikban, hogy be akarod hozni a masik viragot is a kebpe, ha egy "simabb" bokeh-ju objektiv lenne az elkoveto jobban tetszene. A vilagos szalakat "tori" az optika. Ezek a kifejezesek talan nem a legpontosabbak, de talan erheto.

Előzmény: Inzsellér (110203)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 0 110205

A kepek itt jelentek meg a nyilt forumon, en itt irtam le a velemenyem. Az, hogy levelben mit irsz, az itt nem szamit, azzal nem tudunk mit kezdeni. 

Az lenne a forum lenyege, hogy megbeszeljunk dolgokat, leginkabb a kepeket. Persze az is egy velemeny, hogy en csak lokom a suket faszsagokat. De ez nem egy konstruktiv hozzaallas. Mivel ilyen a stilusod, nem veszem fel a kesztyut, inkabb nem reagalok az irasadra.

 

De visszaterve a kerdesre, mi a velemenyed a Busznyi kepeirol?

Előzmény: emyl (110201)
monyesz Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110204

Nekem erre az a koncepcióm, hogy a zavaros sem lenne rossz, ha a zavarosság nem pont az egyik oldalra kerülne, ami miatt hangsúlyossá válik. Persze ha a fotós koncepciója ez volt, az megint más - és gyanítom itt erről van szó.

Előzmény: Inzsellér (110203)
Inzsellér Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110203

Igaz, hogy ezek a képek valószínűleg már voltak, de a vita témájához passzolnak. Melyik kép jobb -illetve bocs, kevésbé rosszabb- a homogén hátterű, vagy a "zavaros"? És itt más véleményére is kíváncsi lennék.

 

Előzmény: Rőth Sándor (110200)
Peti--- Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110202

új lens roadmap jelent meg a Pentax Magyarország hivatalos facebook oldalán:

 

emyl Creative Commons License 2016.02.25 -2 0 110201

a véleményemet elmondtam neki magánban...

 

az itteni, gyakran megfoghatatlan szófosásban egyre inkább elsikkad a lényeg, egyre inkább magánba és zárt topikokba terelődik át a csevegés olyan barátaimmal is, akikkel amúgy innen ismerjük egymást lassan 10 éve... magánban senki nem forgatja ki amit írok, nem erőlteti rám a saját elképzeléseit, nem fanyalog ha nem úgy csináltam valamit ahogy ő csinálná, nincs másféloldalas megfoghatatlan és önmagának ellentmondó üres szövegelés, meg nem próbálják azt sulykolni hogy a technika egy sokadlagos tényező egy olyan terepen ahol a technikán múlik egy csomó minden...

elhiszem hogy sokan arra esküsznek hogy a képet meg kell tervezni, meg koncepció meg előzetes fénymérés meg minden, kár hogy a fotózásnak ez csak egy nagyon aprócska szelete és kurva idegesítőnek tartom amikor valaki ezt nem veszi figyelembe, csak löki a süket faszságokat újra és újra.

 

na ezért tünedeznek el _innen_ a régi gárda tagjai, nem azért mert abbahagyták...

Előzmény: Rőth Sándor (110200)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.25 -1 0 110200

"A tőzike baba, a csillagvirágnál ott van az a jelenség, amit a K-1 topikban írtam, hogy a makró összeszed minden nemkívánatos elemet, ami rontja a képet. A világító fűszálak, a világos avar lerontja az eredményt. "

 

Ezt irtam a Busznyi fotoira. Ez serto, banto, szemelyeskedo megjegyzes, vagy segito kritika?

De ne az en szemelyemrol beszeljunk, az be van itt arazva rendesen, mi a velemenyed a fotokrol?

Hibatlanok, ugy jo, ahogy van? Hasznalna-e neki a rendezettebb kornyezet, vagy sem? Mi a velemenyed?

 

Előzmény: emyl (110198)
emyl Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110198

"nem akarok semmi konfliktus"

 

aha, ha valaki nem ért veled egyet akkor kiikszeled a picsába és lököd tovább a hülyeséget. ügyes.

Előzmény: Rőth Sándor (110194)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110197

Ja és vagy 30 éves. Elavult. A csaj is a már biztos nagymama.

Előzmény: estvan111 (110196)
estvan111 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110196

Ennél van lejjebb is. Félfamentes gyűrött írólap, valami nyesett fadarab, diófapác. Aztán még a repró is hevenyészett, csapnivaló. :)

 

Előzmény: seeman (110192)
simico Creative Commons License 2016.02.25 0 0 110195

Kár etetni...

Előzmény: Mercutio_ (110193)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110194

Szandekosan kerulom a kerdest Busznyival kapcsolatban, nem akarok semmi konfliktust. Egyebkent nem latok osszefuggest a multbeli aktivitas, a jelenlegi passzivitas es a B. termeszetfos tevekenysege kozott.

Előzmény: Mercutio_ (110193)
Mercutio_ Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110193

Az információ az utolsó bekezdésben volt, de tudod ezt te szerintem... 

 

Előzmény: Rőth Sándor (110182)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110191

Tavmerosok, de a lencserendszer a lenyeg.

Előzmény: monyesz (110189)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110190

Azért megnézném FF-en (digiten) mit tud.

Itt találtam 5D MarkII-es képeket vele: http://aisen.ch/asahi-pentax-preset-takumar-58mm-f2-auto-takumar-55mm-f1-8-f2-und-f2-2/

Előzmény: Rőth Sándor (110188)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110189

OK, de azok távmérős vázak voltak. J-8 nem volt SLR-re tudtommal, Contaxot nem tudom.

Előzmény: Rőth Sándor (110188)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110188

Kellemesnek nez ki. A kepszeli lagysag kisebb szenzoron nem latszik, de nem is arra gondoltam. 

A regi Contax gepekre gyartottak 50 milajos Sonnart, arrol masoltak a Jupiter 8-at.

Előzmény: monyesz (110187)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110187

Sanyi, nem mondanám lágynak a képét f2-n sem. Egy lámpa fényénél ennyit tudok mutatni vele

f2-n: https://drive.google.com/file/d/0B_8sWbehBPc-VF9HQ2xBMWZ4OFE/view?usp=sharing

f4-n: https://drive.google.com/file/d/0B_8sWbehBPc-S2hsR3RNVC1FcE0/view?usp=sharing

 

f2-n nagyon jó portréra, van egy lágysága, de semmi taknyolás!

 

Amúgy azért nem csináltak sonnart ilyen rövid gyújtótávolságon, mert az obi vége nagyon közel került a filmsíkhoz. Lehet canon vázakon gondot okoz ez.

Előzmény: Rőth Sándor (110185)
monyesz Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110186

Nem direkt szivatásból de találtam! :)

Előzmény: Zozzantoz (110184)
Rőth Sándor Creative Commons License 2016.02.24 0 0 110185

Ha ez Sonnar rendszeru optika, akkor nagyon kellemes portrera. Nyitva teljesen lagy a kepe, rekeszelve megemberesedik, de nem lesz olyan acelos, mint a muszaki objektivek. Na majd egyszer visszakerem, egyelore jatszal vele.

Előzmény: monyesz (110183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!