Keresés

Részletes keresés

T_Ilona Creative Commons License 2013.05.07 0 0 437
Előzmény: Szeretetláng (434)
jablonka4 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 436

"A bálványimádó bálványaitól nem látja az igazságot, mert jobban szereti bálványait, mint az Istennek való engedelmeséget."

 

Értelek és igazad is van.

De a mában élve, legyünk életszerűek!

Vajon kik és mik ma a bálványok, a "faragott képek",  akiknek az emberek jobban akarnak engedelmeskedni, mint az Istennek?

Talán Szűz Mária meg a szentek?

Ugyan, ezt Te se gondolhatod komolyan.

Előzmény: prszm (433)
T_Ilona Creative Commons License 2013.05.07 0 0 435

Köszönöm szavaidat, mert megszólítanak.

Én különösen szeretem másoknak szavait olvasni és a Lélektől érkezett imáikat felerősíteni, és szólni magam szerint pedig keveset.

Dehát amikor mások ihletett szavaiban megérint a Lélek, akkor tudhatok-e annál többet-szebben-lelkesebben szólni?

 

Megfogadom szavaidat és kérem Isten Lelkét, hogy segítsen szavaimban imádságot szólni.

Előzmény: prszm (418)
Szeretetláng Creative Commons License 2013.05.07 0 0 434

Jézusom, olyan érdekes, ahogyan nézed a testvéremet

Kérlek segíts minket, hogy a Te szemeddel tudjunk nézni

Kérlek segíts, hogy a Lelked tanácsát tudjuk követni

Segíts, hogy tudjunk hallgatni, és beszélni

És a testvérünk, testvéreink megvilágosodásáért, Szűzanya hétfájdalmas könnycseppjeinek áldozatában, egyesülve a szentek imádságában

Amen

 

prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 433

Azt gondolsz, amit akarsz. A bálványimádó bálványaitól nem látja az igazságot, mert jobban szereti bálványait, mint az Istennek való engedelmeséget.

 

2 Móz. 20,3
Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.
2 Móz. 20,4
Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.
2 Móz. 20,5
Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

 

Nem kell elkenni a dolgokat, mintha nem tudnád, hogy sem nem imádni, sem nem tisztelni nem lehet a faragott képeket.

 

Csak Istenhez lehet imádkozni, erre tanította Jézus az apostolait, és nem a engedetlenségre.

Mivel csak Istenhez van megengedve az ima, aki emberekhez, vagy angyalokhoz imádkozik, az saját életében istenné teszi a teremtményt, ezzel idegen isteneket tesz Isten elé.

 

2 Móz. 20,3
Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

Előzmény: jablonka4 (432)
jablonka4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 432

Nem jól látod.

A "bálványimádást" meg nem is értem.

Milyen bálványok vannak napjainkban?

Hősök? Celebek? Pénz? Hatalom?

Lehet. Ezeket egyiket se imádom.

 

A katolikus egyébként nem imádja Máriát, vagy a szenteket, hanem csak kéréssel fordul hozzájuk: imádkozzál érettünk bűnösökért... Nem hiszem, hogy ebbe a kérésbe az Ördög beletolná a mocskos pofáját.

Ne legyél már katofób!

 

Na, jó éjt!:-)

 

Előzmény: prszm (431)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 431

Látom te nem vagy Jézus követője, mert Jézus követői csak Istenhez imádkoztak!

A bálványimádókra jellemző, hogy mindegy nekik kihez imádkoznak.

Előzmény: jablonka4 (429)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 430

Az hogy kihez imádkozzunk az nem mindegy, ha még némelyek úgy gondolják hogy ez mindegy.

 

Jézus nem arra taníttota, a tanítványait, hogy az Atyához imádkozzunk. Akkor miért gondolod, hogy fűhöz, fához lehet imádkozni?

Az Istennek való engedetlenség az bűn!

 

Előzmény: jablonka4 (427)
jablonka4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 429

Én mindenkihez tudok imádkozni, ha az alatt kérést értünk. Ha kell még rimánkodni is. Nem árt.

 

Imádni, a szó igaz értelmében, valakit Istenként dicsőiteni, viszont csak az Istent imádom.

Szerintem elég biblikus gusztus.

Előzmény: prszm (428)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 428

Az apostolok, és maga Jézus is csak, és kizárólag Istenhez imákoztak, és nem teremtett lényekhez!

Azok, akik nem Istenhez imádkoznak, azok imája nem Istenhez megy!

Jablonka4 is imádkozik fűhöz, fához?

 

Előzmény: jablonka4 (426)
jablonka4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 427

"A római katolikusokra jellemző, hogy nem tudnak saját szavaikkal biblia módon imádkozni!"

 

Édes Istenem!

 

Kérlek bocsásd meg nekem, ha időnként a cinizmus bűnös szenvedélyébe esek, amikor azt látom, hogy némely topiktárs

beleszorul a Szentírás két idézete közé, vagy elfeledi azt, amit már Pál is hangoztatott:  „Az oktalan és zabolátlan szőrszálhasogatásokat kerüld, tudva, hogy viszályokat szülnek.” (2 Tim 2,23) .

Amen.

 

Jablonka, a római katolikus

Előzmény: prszm (418)
jablonka4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 426

"A Mária, és minden féle teremtett szellemek felé szóló imák, pedig nem Istenhez mennek, hanem az ördöghöz."

 

Biztos? Ki van ott a központi imaelosztóban?

Előzmény: prszm (418)
jablonka4 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 425

Itt is vagyok, hoppla!

Köszi, ez jól esett!:-)

 

Előzmény: prszm (424)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 424

Istennek van igaza, és annak aki Isten Szavát mondja!

Előzmény: Törölt nick (423)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.06 0 0 423

Senki  "igaza" nem növekszik ha hangosan mondja vagy ismétli.

prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 422

Aki összemossa a hazugságot az igazsággal, az nincs az igazságból.

Együtt imádkozhatsz még a Máriának magát kiadó gonosz szellemmel, meg az ördöggel is a szeretet nevében.

De ez még nem Isten szeretettének jelenléte benned. Amig a bűnt elfogadod jónak, addig nincs benned Isten igazsága!

 

Térjetek meg elközelitett Isten országa!

 

 

Előzmény: magyarpityu (415)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 421

Ján. 14,21
A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.
Ján. 14,22
Monda néki Júdás (nem az Iskáriótes): Uram, mi dolog, hogy nékünk jelented ki magadat, és nem a világnak?
Ján. 14,23
Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.
Ján. 14,24
A ki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, a melyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, a ki küldött engem.

 

Akkor szereted Jézust, ha megtartod parancsait, és nem tisztelsz, és nem imádsz szobrokat, és nem Máriát, és teremtett szellemeket tartod közbenjáróidnak, és nincsenek idegen isteneid. Ha úgy akarsz élni, ahogy ő, akkor élj úgy.

Előzmény: Szeretetláng (412)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 420

Azért köszöntötte az angyal Máriát, mert találkozott vele, és ez nem ima volt, hanem köszöntés.

Az újszövetségben nincs többé áldozat, mert Jézus az egyetlen tökéletes áldozatával tökéletessé tette a szenteket.

 

Zsid. 10,11
És minden pap naponként szolgálatban áll és gyakorta viszi ugyanazokat az áldozatokat, a melyek sohasem képesek eltörölni a bűnöket.
Zsid. 10,12
Ő azonban, egy áldozattal áldozván a bűnökért, mindörökre űle az Istennek jobbjára,
Zsid. 10,13
Várván ímmár, míg lábainak zsámolyául vettetnek az ő ellenségei.
Zsid. 10,14
Mert egyetlenegy áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.
Zsid. 10,15
Bizonyságot tesz pedig erről mi nékünk a Szent Lélek is, mert minekutána előre mondotta:
Zsid. 10,16
Ez az a szövetség, melyet kötök velök ama napok után, mondja az Úr: Adom az én törvényemet az ő szíveikbe, és az ő elméjökbe írom be azokat,
Zsid. 10,17
Azután így szól: És az ő bűneikről és álnokságaikról többé meg nem emlékezem.
Zsid. 10,18
A hol pedig bűnök bocsánata vagyon, ott nincs többé bűnért való áldozat.

 

A krisztusiak nem áldoznak, mert Kriaztus áldozata révén nincs tőbbé bűnért való áldozat.

 

Meg kell térni az okkultizmusból, és a kereszténynek mondott eretnekségekből, valamint az emberi hagyományokból.

 

Segíts Atyám neki, hogy valósággal megtérjen! Ámen.

 

 

Előzmény: Törölt nick (411)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 419

Adjon Isten kegyelmet, hogy megértsétek, hogy szellemben, és Igazságban kell imádni az Atyát, és nem testből, meg nem szellemi bünökkel!

Előzmény: T_Ilona (414)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 418

A római katolikusokra jellemző, hogy nem tudnak saját szavaikkal biblia módon imádkozni!

 

A betanult imák, éppen attól zárják el az embereket, hogy a saját hálájukat, imádásukat, problémáikat megtudják fogalmazni Isten felé! Meg kell tanulni minden Istenben hivőnek, Isten akarata szerint imádkozni. De ha már betanult imát akartok mondani akkor pedig a Jézus adta Mi Atyánkot mondjátok!

 

A Mária, és minden féle teremtett szellemek felé szóló imák, pedig nem Istenhez mennek, hanem az ördöghöz.

Lehet választani bibliai módon imádkozik valaki Istenhez, vagy az ördöghöz imádkozik!

Előzmény: Szeretetláng (412)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 417

A bálványimádás, és Mária imádást egyetlen apostol nem tett.

A tizparancsolat tiltja az idegen istenek tiszteletét, és a bálványimádást.

Nem érted a tutit, meg a frankot? ...

Csak a balga, vagy a szellemi vak vallásos nem látja, és nem érti meg Isten parancsát.

 

 

2 Móz. 20,3
Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.
2 Móz. 20,4
Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.
2 Móz. 20,5
Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.
2 Móz. 20,6
De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

 

A Krisztuskövetők nem gyilkolnak, a katolikus egyházról ez nem mondható el, mert úgy gyilkolta a középkorban a bibliát követő embereket, mint a náci haláltáborok, ők is égetek, ráadásul elevennen.

A katolikus egyház híres a boszorkány pereinek módszereiről: Ha víz fullad akkor nem volt boszorkány, ha nem fullad vízbe akkor boszorkány, és el kellett égetni! Amúgy megjegyzem, hogy erősen kötödsz az okkultizmushoz, és amíg teljesen meg nem térsz, nem fogod meg látni Isten országát!

Előzmény: Törölt nick (410)
prszm Creative Commons License 2013.05.06 0 0 416

Apokrif könyveket a római katolikusok olvasgatnak. A protestánsok nem fogadják el ezeket a könyveket, mert nem Szent Lélek ihletésüek, valamint eretnek gnosztikus tanitásokat tartalmazz több apokrif könyv, amelyekkel szemben már az apostolok is felemelték a szavukat.

A béke, és szeretet börébe bújtatott az eretnekség. A Mária imádás, és a bálvány imádás lázadás istennel szemben!

Előzmény: T_Ilona (407)
magyarpityu Creative Commons License 2013.05.06 0 0 415

Kedves porszem!


Ritka öröm számomra, mikor Krisztusban közös imádsággal egy akarattal figyelhetek Mennyei Atyámra katolikus embertársaimmal, de nehéz kötelesség, ám mégis örömmel teszem, mikor protestáns barátomat intenem kell, hogy tedd félre előítéleteidet, és vedd észre, mostanság milyen szép biblikus imádságok is olvashatók ezen a topicon!


Legfontosabb, hogy elmondjuk egymásnak a Jézus Krisztusról szóló evangéliumi örömüzenetet, mert Isten Igazsága maga Jézus Krisztus személye, Őbenne jelentette ki Mennyei Atyánk a mi életünk egyetlen megoldását, aki teljes, végleges és tökéletes megoldás a számunkra, a mi minden bűneinkre egyszeri és mindenkorra elegendő megváltásunk! De hogyan tegyük ezt, hogy a szó a szívig is eljusson? Ember számára ez lehetetlen! Mi legfeljebb az észbeli meggyőzésig juthatunk el, ha egymásnak bizonyságot teszünk életünkkel, és szavainkkal (ha azokat életvitelünk hitelessé teszi), és ha helyén mondott igékkel Szentlélek áldássá tesz minket, azért hálásak lehetünk, ennyit tehetünk. Ez nem kevés, sőt, nagyon is komoly feladatunk és felelősségünk, de ez nem elegendő, hogy hitre jutassunk másokat! Ám Szentlélek munkálkodik, Ő ébreszt hitet a szívben, Ő érteti meg velünk Isten kijelentését, az Ő munkálkodása teszi élővé és hatóvá az Igét, hogy ne csak hallgassuk, de meg is cselekedjük mindazt, amit Isten Szentlelke a szívünkre helyez! Nem térítünk, csak bizonyságot teszünk arról, akit szeretünk, és szóljuk a Krisztusról valló örömhírt, ami rajtunk is segített! Krisztus erre szólít fel minket, úgy tegyünk tanítvánnyá minden népeket, hogy szóljuk az evangéliumot, intsük és bátorítsuk egymást alkalmas és alkalmatlan időben! Ne győzködjük egymást, de mégis azzal a szándékkal tegyünk bizonyságot, hogy rávegyük egymást Krisztus követésére, tudva, nem mi térítjük meg egymást! Bizonyos vagyok abban, mert ezt tapasztalom, hogy Isten jelenléte a Szentlélek munkálkodása által valóságos és hatékony, mindig célba jut, mert Isten akarata kiteljesedik. Ez az egyetlen realitás, mert Jézus Krisztus az egyetlen út, igazság és élet!


Öröm van a szívemben, mikor együtt imádkozhatok olyan embertársaimmal, akikkel személyesen nem találkozok, de ha találkoznék is velük, valószínűleg legtöbbször nem imádkoznánk együtt, mert vallásunk elválaszt minket! Ők másként élik meg a hitüket, én is másként az enyémet, és amit én Isten szerintinek ismertem meg, az valószínűleg számukra sivár és üres, amiről pedig ők gondolják, hogy Isten tetszésére van, az pedig számomra idegen és utálatos. Mások vagyunk, de Isten ugyanaz! Már ha ugyanazt azt az egyetlen élő Istent imádjuk, aki kijelentette magát egyszülött bűntelen Fiában, a mi urunk Jézus Krisztusban, aki Igéje által velünk van és szól hozzánk, mi pedig gondviselő szeretetében élünk és mozgunk. Ezt pedig felismerhetjük, mert ismerjük azt a halk és szelíd hangot! És ha Krisztus a közös alapunk, akkor együtt imádhatjuk Mennyei Atyánkat! Ezért én örömmel imádkozom mindazt, amit amúgy is szívesen imádkoznék, ha meg tudnám olyan szépen fogalmazni, ahogy itt olykor olvashatom. Olyan jó ilyen imádságban ráismerni, hogy Isten hatalma milyen nagy, szeretete mennyire széles és mély! Ahogyan ezekben az imákban is ráismerek Mennyei Atyám hozzám szóló, engem intő és bátorító szavára:


"Uram, Jézus, te magad vagy a szeretet! Taníts engem az egyetlen leckére, a szeretet gyakorlására. Soha nem felejtem, hogy te a végsőkig elmentél a szeretetben. Atyád és az emberek iránti szeretetből áldoztad fel magadat, megmutatván számunkra, hogy a szeretet nem szavakat kíván, hanem odaadást és hűséget. Úgy akarok élni, ahogy te éltél, s úgy akarok szeretni, ahogyan te szeretsz engem!"


"Isten adjon szíveteknek felismerő képességet, előttetek megnyilvánuló dicsősége vezessen benneteket az igazságra!"


Kérlek, továbbra is maradj meg a hitben, tegyél bizonyságot a benned élő hitről, de tedd ezt úgy, hogy ott ints, ahol inteni kell, ott viszont bátoríts, ahol bátorítani kell! Örvendj tehát, ha olyan imádságot olvasol (bárki írta is azt), amit Te is imádkoznál! (Én ezt teszem, örvendek, ha olyan imádságot olvasok, ami Mennyei Atyámat dicsőíti, és próbálom megszívlelni mindazt, ami tanulságos lehet számomra, és ezekben bátran hagyatkozok Szentlélek segítségére.)


Áldott napot kívánok!

Előzmény: prszm (403)
T_Ilona Creative Commons License 2013.05.06 0 0 414

"Isten adjon szíveteknek felismerő képességet, előttetek megnyilvánuló dicsősége vezessen benneteket az igazságra!”

nilnocere Creative Commons License 2013.05.05 0 0 413

AMEN.

Előzmény: Szeretetláng (412)
Szeretetláng Creative Commons License 2013.05.05 0 0 412

„Uram, Jézus, te magad vagy a szeretet! Taníts engem az egyetlen leckére, a szeretet gyakorlására. Soha nem felejtem, hogy te a végsőkig elmentél a szeretetben. Atyád és az emberek iránti szeretetből áldoztad fel magadat, megmutatván számunkra, hogy a szeretet nem szavakat kíván, hanem odaadást és hűséget. Úgy akarok élni, ahogy te éltél, s úgy akarok szeretni, ahogyan te szeretsz engem!”

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.04 0 0 411

A Biblia szerint éppen az angyal köszönti őt : Üdvözlény Mária kegyelemmel teljes !

Néhol a szentirat az áldozat bemutatására ad tanácsot másutt pedig ellenzi.

Egyik helyen megbüntetni igéri az atyák bünét leszármazottaiban harmad-negyed másutt heted iziglen.Mignem itt a személyes felelösséget adja : Bizony Isten meg nem csufoltatik ezért mindenki azt aratja amit elvetett.

Van ellentmondás is.

Kolleganőm szokott visselődni : Ismerem és betartom a szentiratot : Én felebarátom FELESÉGÉT még soha nem kivántam,a férjét annál inkább dehát a tizparancsolat azt nem tiltja :)))

 

A Biblia mindenképpen válogatást és értelmezést igényel ! ez a munka elkerülhetetlen és kinek-kinek magánügye.

Kérlek Istenem segits a helyes vallás-munkámban ! Ámen !

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.04 0 0 410

Egyikünk sem akkora tálentum hogy rendithetetlen bizonyossággal tudja a frankót :))

Prszm ! talán te vagy a tuti ? :))) aki tudja mi a helyes igeértelmezés ?

Hogy értelmezed ezt az igét : Jósnőt ne hagyjál életben !

Előzmény: prszm (409)
prszm Creative Commons License 2013.05.04 0 0 409

Látom T Ilona teljesen el vagy tévedve.

Többre becsülöd teremtett angyalok hatalmát, mint a teremtő Istenét.

Nyisd ki a szemed, és a fülled, mert olyan dolgokat tesszel, amelyek gyalázzák Isten mindenhatóságát, és az Ő Igéjét!

Engedetlenségedben nincs semmi becsülni való, mivel nem ismered sem Isten akartát sem hatalmát.

Az engedetlenséged bűneiben alszol, és közben pont ezekkel hitegetet magad mennyire hű szolgája vagy a vallásodnak.

De ha ebben az állapotodban kerülsz az Isten itélóő széke elé, akkor oda kerülsz ahova az Isten ellen lázadók kerülnek a pokolba.

Jézus tanítványai nem imádkoznak teremtett lényekhez, csak Istenhez.

 

A sötétséghez való ragaszkodás, és engedtelenségben semmi méltányolni való nincs!

Előzmény: T_Ilona (408)
T_Ilona Creative Commons License 2013.05.04 0 0 408

"SZENT GÁBRIEL arkangyal!

A megtestesülés titkát hordozó szent angyal, Isten hűséges követe!
Nyisd fel fülünket Urunk irgalmas Szívének halk figyelmeztetésére és hívására!
Esedezve kérünk, maradj mindig közelünkben, hogy helyesen értelmezzük, kövessük és engedelmesen fogadjuk Isten szavát!
Segíts megtennünk mindazt, amit Isten tõlünk kíván!
Segíts éber készenlétre, hogy ébren találjon az Úr, ha eljön!
Ámen."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!