Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35826
Mikor állítottam, hogy támogatott lenne?

Egyébként az Aspirin Protectet és az Astrixot nyugodtan támogathatná a TB.
Előzmény: lopikula (35825)
lopikula Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35825
Jaj lelkem ne hülyítsük egymást. Nagyon jól tudod, hogy a fűzfakéreg hatóanyaga, az aszpirin semilyen jogcímen nem finanszírozott a közkalapból.
Előzmény: kheiron (35819)
breien Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35824
Annak finanszírozásába nem illik bele. ( a pénztárak létrehozását tartom elfogadhatatlannak a mostani formájában ) Egy EU.-s tagországban az egészségügyi ellátó rendszer működtetése, finanszírozása a mindenkori kormány feladata, felelőssége. Ezért kell a társadalombiztosítót egyben tartani, a reform abban nyílvánulhat meg, hogy közép és hosszútávon a működés biztonsága érdekében kivenni a költségvetésből ( a politika direkt befolyásolását megszüntetni, biztosítás szakmai alapokon működtetni és társadalmi felügyelet gyakorolja annak működési ellenőrzését. ) Ez, a mindenkori kormányoknak is kedvezőbb lenne, mivel a megtervezett és egyeztetett "reform " lépéseket könnyebben tudná a társadalom felé kommunikálni, érvekkel alátámasztva indokolni a szükséges lépéseket.

Évek óta ezt írom, nem értem mit nem lehet ezen megérteni? (olvass vissza, akkor magad is tapasztalni fogod, hogy az ellátásban soha nem elleneztem a magántőkét. - habár, amit az "egri kórházzal most csinálnak, az párját ritkítja, a korrupció sajnos, nagyon is tetten érhető. magyarázd meg kérlek, hogyan lehetséges az, hogy eddig csak "negatív referenciákat" felmutató céget hoz ki győztesnek a megyei közgyűlés, a "szakmai befektetőkkel" szemben ( a DOTE), vagy hogyan magyarázható "alkotmányos aggályok" felvetése nélkül, hogy az ellátásért felelős "Eger városa" miért is nem kaphatja meg az üzemelteés jogát, az ott dolgozók támogatásával? Nagyon érdekelne, hogy a magyar hatályos joxabályok miként is értékelne egy ennyire átlátszó, valljuk meg politikai befolyásolást bizonyító döntést? Úgy néz ki, hogy Eger város lakóinak és a környező telelpülések állampolgárainak a jogát, pár, korrumpálható "politikusnak" nem igazán nevezhető bűnöző semmibe veheti? Hogyan tudod összeegyeztetni ezt a ma hatályban lévő "Alkotmánnyal"? - úgytom, a "szabad orvosválasztás joga ma még alkotmányos jog Magyarországban?! vagy már ezt is fölülírta a mostani bagázs? Komolyan kérdem, az ellenzék, miért nem tesz ilyenkor semmit?
Előzmény: Tecs (35817)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35823
Köszönöm, azonban én nem vagyok egy zseni, és ez nem álszerénység. Csak felvetettem az én, mint zseni opciót is, hogy erősebb kontrasztba helyezzem a másik opciót, ami szintén szerepel a hozzászólásomban.
(Bővebben... Már többen elmagyarázták, hogy mi a különbség az egészségügyben szolgáltatást végzők (rendelők, kórházak, patikák, stb...) privatizációja és a "pénztárak" vagy mik bevonása között. Volt aki egészen könnyen felfogható példákkal illusztrálva tette ezt. Aki ezek után sem fogta fel, mi a különbség az vagy direkt nem akarja megérteni, azért hogy mindig előhúzhassa az államosítás, kommunizmus, magántőkeellenesség stb... aduásznak hitt tökalsót, vagy hogy is mondjam... mentálisan erős kihívásokkal küszködik. Ezért fejeztem ki a csodálkozásomat, hogy egyesek még mindig itt tartanak, 35000 hozzászólás után, egy szaktopikban.)
Előzmény: Törölt nick (35815)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35822
"Mit nem mondasz... Létezik, hogy a koalíciós partnerek nem értenek egyet valamiben? Nyíltan vitatkoznak, aztán kompromisszumra jutnak? (Egyébként jó hülye kompromisszumra, kétségtelenül). Nos, ez gyalázat. Nem volt mindig így. Voltak szebb idők, amikor a vezetők mertek határozottak lenni. Rákosi pajtással nem nagyon volt érdemes vitatkozni, mert Gulág lett a vége. Kádár elvtársnál sem voltak olyan nagy, igazi viták; az ő idejében a túl okosak már nem Gulágon és nem dutyiban végezték, de jó eséllyel el kellett menniük dolgozni egy igazi munkahelyre -- lőttek a vezető állásnak, a kiváltságoknak. Antall idejében voltak igazi nagy koalíciós viták, tanultuk a demokráciát. A kisstílű Horn már többet szidta saját koalíciós partnerét, mint az ellenzéket."

nem akarom védeni breinent, de szvsz arra gondolhatott, hogy egy többszáz oldalas törvény módosítását nem a szavazás napján juttatjuk el a képviselőkhőz, henem előtte még időben, hogy legalább a frakció szakpolitikusainak (és szakértőinek) legyen ideje átnéznie és véleményt alkotni

nem komcsizni kell a veled egyet nem értőket, hanem demokratikusan gondolkodni és vitatkozni :)
Előzmény: Tecs (35787)
lopikula Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35821
Kiemelt betegséghez kötött jogcím, ami eddig ingyé volt.
Nem kell csövinek(KGY) lenni hozzá.
Előzmény: HAL9000 (35816)
nannyo Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35820
Ez jóó! Eddig azt hittem, csak az elszámolás lehet fiktív, de így, hogy a pohár is lehet az, meg a víz is, így már értem. Már azt hittem, nem tudok magyarul. Kösz!
Előzmény: kheiron (35813)
kheiron Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35819
Az őrölt fűzfakéreg ismereteim szerint keserű por. Az nem akad meg, csak rossz az íze.

No, szóval hogy is néz ki az a fiktív gyógyszer? :-)
Előzmény: lopikula (35818)
lopikula Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35818
Egyébként meg akadjon meg a torkodon víz nélkül, a fűzfakéreg szalicil kristálya TB támogatás nélkül.
Előzmény: kheiron (35813)
Tecs Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35817

Már csak azt kellene kifejtened, hogy az eü. alapellátásban miért alávaló és üldözendő a magántulajdonon alapuló, profitérdekeltségű háziorvosi és patikarendszer. Érdeklődéssel várom. Hátha most az egyszer a kérdésre válaszolsz...

Előzmény: breien (35803)
HAL9000 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35816

Egyéni közgyógykeret.

 

Elszámolási nyilatkozat.

Előzmény: lopikula (35812)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35815

Namost ebben az a jó, hogy , mint olvashattuk, ilyen észlény, mint TE, évezredenként csak 1 /EGY/ születik e......mivilágunkra !!!!

 

Mi, itt, többiek, soha nem fogunk ilyen "logicával" rendelkezni !

És ezt egy pillanat alatt fölfogtuk !

 

 

És ennek, személy szerint, szívből örülök !!! :O)))))

Előzmény: Ezüst Sajó (35810)
lopikula Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35814
Mondá maci.
Nahát.:-))
Előzmény: kheiron (35813)
kheiron Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35813
Hogy, hogy?

Fiktív pohárba öntött fiktív vízzel veszi be a fiktív aszpirint, úgy.

Nahát.
Előzmény: nannyo (35811)
lopikula Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35812
Úgy hogy felírta a doki a TAJ készletére, ami eddig esetleg ingyé volt.
A többit a fantáziádra bízom...
Előzmény: nannyo (35811)
nannyo Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35811
OFF

Mondd , hogy lehet fiktíven gyógyszerfogyasztani ?
Előzmény: lopikula (35809)
Ezüst Sajó Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35810
Nem hiszem el, hogy 35000 hozzászólás után még mindig itt tart a topik, hogy egyesek nem értik, vagy nem akarják érteni, hogy mi a különbség aközött, hogy szolgátatókat működtetünk magántőkével, vagy a az állam által akár kényszerítőeszközök alkalmazásával beszedett 1000 milliárdos nagyságrendű pénz kezeléséhez engedjük oda a magántőkét.
A kettő közötti különbség megértése tényleg ennyire nehéz? Vagy csak én vagyok ennyire überszuperokos faszagyerek, hogy tíz másodperc után megértettem mi a különbség. Bár lehet, hogy kellett hozzá tizenkét másodperc is, már nem emlékszem pontosan. :-)
Előzmény: Tecs (35802)
lopikula Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35809
... fiktív gyógyszerfogyastás kiesése...
Előzmény: lopikula (35808)
lopikula Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35808
Most mi a szarért erőlködsz ennyit?
A gügyüte mondatszerkezeted helyett talán ki kéne mondani, hogy a fiktív gyógyszerfogyasztás súlyos profitkiesést okozott a torta ezen szeletére.
Előzmény: Törölt nick (35805)
hatodikk Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35807

"Nem gond, sokfélék vagyunk, ettől színes a világ."

 

Igen, vannak benne olyanok, akik mindig a szájuk íze szerint értelmezik félre a hozzászólásokat, mint te is.

Előzmény: Tecs (35802)
kheiron Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35806
Talán ha feltűnt volna, hogy breien egy linket adott az "ilyen" magántulajdonra.... :-)))
Előzmény: Tecs (35802)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35805

...hmmmmmmm.............. a patikák most......nagyon n"nagy bajban !!!" vannak..........., úgy sajnálom őket !!!.........Milliárdos veszteségük keletkezett............, tudniillik nem fogyott annyi gyógyszar !!!....mera BETEGEK NEM VETTEK ANNYIT !!!!!

Ezért.....nagyon....nagyon megszívták, kevesebb milliárdot kaszáltak, mint tavaly.

Sürgősen....intézkedni kőne az érdekükben.........., hogy megint elinduljon náluk a magas bevételi spirál............, többek között .........."naggyon alacsony árréssel"!!!!! dogoznak !!!!!   Ezt növelni kőneh.......ugye !!!!!....meghát az a sokkkk gyógyszar...., ami megmarad nekik......ugye.........

 

......szaaaal......naggyon-nagyon....sajnálom őket..........

 

 

Ebben csak az a jó, hogy a fizetésük nem csökkent !

 

 

Előzmény: Tecs (35802)
breien Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35804
A 35 803 hsz-ben, én is komolyan gondoltam, amit ott megfogalmaztam.

"ha így folytatják, az a bíróság Hágában lesz..."
Előzmény: Törölt nick (35801)
breien Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35803
Kedves Tecs.

Mindezt, annak alapján, amit eddig csináltak. Azok tények, sajnálatos tények, ami a legkissebb emberi tulajdonságot, az "empátiát" sem tudta felmutatni.
Már megbocsáss, aki a speciális beteg gyermekek elől veszi el a gyógyulás esélyét, és úgy nyilatkozik, hogy az "asztmás" betegek gyógyítására gyógyszer is van, a jó levegő nem kell" !?
Vagy amit most is csinált, a "gyermekorvosoktól" vette el a támogatást, ami amúgy is alulfinanszírozott! ( több európai országban volt alkalmam megtapasztalni, milyen szinten van az eü. ellátás, azon belül is a gyermekegészségügyi ellátás.

Az, már csak "hab a tortán" amit Pécsen, a Papp profékkal míveltek.

Amit az egészségpénztárakkal kapcsolatban csináltak, azzal az igazi "jellemüket" ( jellemtelenségüket) bizonyították.

Tudod, ezekről érvelni, a bíróságon érdemes. ( ha így folytatják, az a bíróság attól tartok, Hágában lesz, ahol "népírtásért" fogják őket felelősségre vonni. )
Előzmény: Tecs (35802)
Tecs Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35802

"én a vállalkozásomat már a 80-as években a "magántulajdonra" építettem (saját tulajdonú gépekkel, szerszámokkal dolgoztunk, amikor még a gmk-ban eszközhasználati díjért a köztulajdont is használni lehetett volna. )

Viszont, szenttül meg vagyok győződve arról, hogy az
ilyen "magántulajdon" alávaló és üldözendő az egészségügyi alapellátásból."

 


Őszinte beszéd. Szent meggyőződés, megfontolás és ráció helyett.

 

A patikák és a háziorvosi praxisok is az egészségügyi alapellátás részei, magántulajdon-alapon, profitérdekelten működnek, de te ezeket is alávalónak tartod és kiüldöznéd az egészségügyi alapellátásból... Ez nem is a vikkancs, hanem a Munkáspárt programja, mellesleg. Nem gond, sokfélék vagyunk, ettől színes a világ.

Előzmény: breien (35798)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35801
Az a te nagy bajod, hogy nem hiszed el, hogy komolyan mondtam. Pedig de.
Előzmény: breien (35800)
breien Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35800
tündérke.

Látom, hozod a megszokott formádat. Mondd, kérlek tisztelettel, ennyire "sötét" egyedül vagy, esetleg segítenek neked ebben?

Erről beszélünk évek óta. Miért is folyik a"harc" ennyire elkeseredetten, a kórházak működtetési jogáért? A tb-kasszáról nem is beszélve? Pedig a kellő informatikai háttér nélkül, csak a pénzt szórják ki az ablakon. (talán, éppen ezt tudva nem is akarják fejleszteni az informatikát azon a területen sem? )
Előzmény: Törölt nick (35799)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35799
Annyira elkeseredettnek tűnsz. Biztos, hogy egyedül elbírod a válladon ezt a nagy-nagy terhet, amit cipelni látszol? Szerintem érdemes lenne orvoshoz fordulnod, mielőtt ez a hangulat tartósan kárt tesz benned, magadnak, a családodnak, az unokáidnak még sokáig szükségük lesz rád.
Előzmény: breien (35798)
breien Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35798
"A te hited, a társadalmi tulajdon felsőbbrendűségében és a magántulajdon alávalóságában megdöntehetettlen"

Tudod, én a vállalkozásomat már a 80-as években a "magántulajdonra" építettem (saját tulajdonú gépekkel, szerszámokkal dolgoztunk, amikor még a gmk-ban eszközhasználati díjért a köztulajdont is használni lehetett volna. )

Viszont, szenttül meg vagyok győződve arról, hogy az ilyen "magántulajdon" alávaló és üldözendő az egészségügyi alapellátásból.

Legszívesebben mindenhonnal elüldözném őket, mert ők az okai annak, hogy ma Magyarország, a szülőhazám ebbe a kilátástalan helyzetbe került. Ők azok, akik ezzel a gyakrolattal, 1990-re is csődbe vitték az országot. Most is csőd lett annak az eredménye, amint látod, nem azon múlott, hogy milyen "tulajdonban" van. A személyek sokkal fontosabbak ez ezetbern, azok gondolkozás módja. ( ezeknek soha a "büdös életben" nem volt egyetlen egy tisztességes gondolatuk sem. Mindíg a mások kárán gazdakodtak és amint látod, őket ez soha nem zavarta. Velük van nekem gondom, nem is kevés.
Bennük nem bíztam soha, mert amihez ezek hozzányúltak csak a pusztítást hagyták maguk után. Ezért került 2008-ban ebbe a kilátástalan helyzetbe a szülőhazám.
Előzmény: Tecs (35791)
breien Creative Commons License 2008.03.24 0 0 35797
Kedves Tecs.

Ha figyelmesebben olvasnál, akkor magad is rájöttél volna arra, hogy az "ALAPELLÁTÁSRÓL" írtam, hogy társadalombiztosítóként, állami tulajdonban "TÁRSADALMI FELÜGYELET" ( ami nem azonos a mindenkori kormánykoalíciókkal ) kell működtetnie.

Az állam feladata, felelőssége nem kerülhető meg az adott ország egészségügyi ellátásának biztosításánál. ( Látod, még a hollandoknál is az államnak kell a "zsebébe nyúlni" , akkor, amikor az "üzleti biztosítók" veszteségeket felhalmoznak. )
Tudod, ha a közigazgatásban felszámolnánk a "korrupciót" , akkor az állami intézmények, vállalatok is nyereségesen működhetnének. - végsősoron, a MOL is "állami tulajdonban "van
mivel a részvényesek többsége közintézményi tulajdonban van, ugyanez vonatkozik ugye, a távközlésre is? sorolhatnám a példákat napestig, de minek, mivel azt Te is nagyon jól ismered.)

Amit a Csaba László a minap megfogalmazott, " Mo.-on a gazdaság és a politika túlságosan összefonódott, egymásból élnek" arról írogatunk már évek óta ebben a topicban is.
Annakidején, erre írtam "Mo.-on a fiskális politika felélte a gazdaságot, és kényszerpályára állította a monetáris politikát".

Ennek kell véget vetni nálunk, a korrumpálódott személyeket, sürgősen el kell távolítani a közéletből és elkezdeni a reform kidolgozását, egyeztetését az érintettekkel, a társadalommal. jah! ideje lenne annak a hiányolt "Társadalamnak" a főbb szempontjait, ( értékrendjét ) megfogalmazni, hogy legyen már végre egy kiindulási pont, ami alapján érdemes lenne elindulni. Tudod, az az értékrendnélküliség, "zabrálás" ( az állam és az állampolgárok gátlástalan lerablása ) az elmúlt tizennyolc év "eredményei" alapján nem járható út, zsákutcába vezet, szakadékba ( katasztrófába )sodorta az országot.
Előzmény: Tecs (35791)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!