Keresés

Részletes keresés

Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 214

Mindenkinek joga van elmondani, amit gondol.

Sajnos neked is.

Előzmény: Törölt nick (211)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 213

Csak jelzem nincs mihez csatlakozni.

Valaki eljut önmaga egy bizonyos gondolati és gondolkozásbéli szintre, vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (211)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 212

Miért nem?

Előzmény: pk1 (209)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 211

Nem is értem miért nem vagytok Országos Haverok ???? Csatlakozz az elméleteihez, úgy minden könnyebb.......

______

Isten csak az emberi gondolkozás és filozófia "állatorvosi lova",

tehát ami minden betegségen átesett és minden betegséget be lehet rajta mutatni.

Előzmény: Sharion (207)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 210

Akinek nem inge, az nem vegye magára.

Az ateizmus egy sajátságos tagadásvallás.

Előzmény: Sharion (207)
pk1 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 209

Fogalmak - azok nem írnak.

Előzmény: Sharion (208)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 208

Fogalmakat.

Előzmény: pk1 (197)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 207

Na ez így elég bullshitesre sikerült.

Előzmény: ErkölcsTan (205)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 206

* Igyekszem a világot olyannak látni, amilyen valójában, és nem olyannak, amilyennek egyesek láttatni akarják.

* A tudománynak, így a lexikonoknak sem feladata hazudni , csusztatásokat végezni, vagy embereket tévedésben hagyni, mert egyesek megsértődhetnek.

* Aki vallásellensséget emleget velem kapcsolatosan, a józan ész és a logika ellenes. Aki ateistának tart, az súllyosan téved.

* Egyik Istenben sem hiszek, mert hinni csak a nem létező, vagy bizonytalan dolgokban szoktak az emberek. A biztosat tudják. Ezért logikus kutató, elemző és rendszerező munkával definiáltam az Általános Isten fogalmát és ezt tudományos ténynek tekintem. Tehát Istentudó vagyok.-ez egy új kategória

* Az istenhit álláspontom szerint egy hatalmas butaság, hülyeség, de harcba szállnék, ha bárkit meg kívánnának fosztani a butatsághoz, vagy a hülyeséghez való jogától.

* A vallásom Einsten által említettel azonos: "Én egy mélységesen vallásos hitetlen vagyok; ez egy új vallásféle." Levél Hans Muehsamhoz (1954. március 30.); Einstein Archívum 38-434

* Továbbá ebben is egyetértek vele:"A vallás és a tudomány közötti ellentétek jelenlegi legfőbb forrása az emberarcú Istenről alkotott felfogásból ered." Albert Einstein A „Science and Religion" (Tudomány és vallás) c. közleményből

* A tudás nem hagy helyett a hitnek egyazon dolgok tekintetében. Amit valaki tud, abban már nem hihet.

ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 205

A tudásnak bizony súlya van.

El kell tudni viselni.

Aki nem tudja elviselni a tudás súlyát, az inkább csak higgyen.

No-religion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 204

Ez lesz ennek a topicnak a sorsa....

Előzmény: ErkölcsTan (202)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 203

Isten csak az emberi gondolkozás és filozófia

"állatorvosi lova",

tehát ami minden betegségen átesett és minden betegséget be lehet rajta mutatni.

ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 202

Ki hülyeséget emel más ellen, az hülyeség által vész el.

Nemhivő Creative Commons License 2018.10.19 -2 0 201

Ki kell jelenteni: ez a topic a valóságtól teljesen elrugaszkodott valakinek az agymenése. Mégpedig azért, mert

a világ szerencsére nem fekete-fehér. Márpedig ezek a reklám propagndák azt feltételezik a világ két részből

áll: vannak a hívők, és akik nem azok, de mind az istennel foglalkozik. Ez egy őrült elme veszélyes világképe

Természetesen szabad országokról beszélek, és nem egy klerikális, vagy antiklerikális diktatúrákról.

No-religion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 200

Te tényleg klinikai eset vagy. A vallások entitásait egy evilági létező anyagi tárggyal azonosnak említeni...

Előzmény: ErkölcsTan (199)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 199

No-religion Creative Commons License 2018.10.19 -2 0 198

Az ateisták meg nagyon is Isteneznek. Isten a gondokozásuk középpontjában van.

Az antialkoholisták is örökösen azt sorolják, aznap éppen mit nem isznak ugye ?

Akinek ilyen elképzelései vannak a világról, az gyakorlatilag megőrült !!

Előzmény: ErkölcsTan (196)
pk1 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 197

Mit értesz "ezek" alatt?

Előzmény: Sharion (183)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 196

Ateista logikátlanság, dogma és annak cáfolata:

"Az ateizmus olyan mint a nem-bélyeggyűjtés. Tehát ezért nem lehetnek dogmái":

Az is egy ateista dogma hogy az ateizmus, csak valaminek a nem művelése lenne. Mert akkor ugyebár azonos logikai elven, Zeusz nem-tagadása egyenlő lehetne a teizmussal. Továbbá a nem-bélyeggyűjtés behelyettesítve ugyebár nem-Istenezést jelent. Az ateisták meg nagyon is Isteneznek. Isten a gondokozásuk középpontjában van.

Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 195

Nincs erőszakos vallás, vagy erőszakos ideológia, csak erőszakos emberek vannak, akik a vallást és bármit képesek felhasználni hatalmi-politikai céljaikhoz. A teológia, mint bármi más bármikor a hatalom foglya lehet, és akkor nem az igazság szerint fognak dönteni, hanem hatalmi érdekek szerint, mint a középkorban.

A tudomány is beleshet a dogmatizmus csapdájába, ha csak a világ egy részét vizsgálja. Nem fog képet kapni az egészről, mert az a rész egy  teljesen más irányba is elviheti, minden relatív benne, nincs abszolút viszonyítási pontja.

Mi van azokkal, akik nem "tudják", hogy a vallásuk nem valóságos, de ragaszkodnak hozzá és jó emberek? Mit mondanál nekik? Hogy: -Nézzétek meg a sunyi többséget, ők rájöttek, hogy a vallásotok nem valódi!

Előzmény: ErkölcsTan (193)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 194

de .... :-)

de ez inkább emberszeretetből fakadó humor .... meg egy paradoxon is.

Azzal verek át sokszor embereket, hogy nem verem át őket. :-)

Tehát én mindig leleplezem magam.

Előzmény: Sharion (192)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 193

Az elmúlt kb 2 évtized alatt viszont sokkal jobban "megutáltam" az ateistákat (megrőkönyödtem a viselkedésükön), mint az úgynevezett vallásosakat. Tisztelet mindkét oldalon a kivételeknek persze.

Sajnos , vagy nem sajnos, azt kell vallanom, hogy amíg a vallásosak végül is azért nagyjából tudják a legtöbben, hogy a vallásuk az inkább csak egy félig meddig valóságra alapuló játék. Az ateistáknak túl nagy a burájuk és mint régen a vallásosak, most ők követelik maguknak a tudományt a logikát. Persze ez valamennyire jogos, hatás ellenhatás elv ... de ideje lenne már kinőni ezt az emberiségnek.

Az ateizmus és a teizmus fölött is eljárt már az idő. Kinövi mindkét butaságát az emberiség.

Előzmény: Sharion (185)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 192

Te nem versz át senkit?

Előzmény: ErkölcsTan (191)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 191

Egyébként nem olyan jó ám a sok és nagy tudás. A vallások kialakulásáról is túl sokat tudok. A judeokeresztény bibliáról is. Komolyan jobb volt nem tudni. Jobb volt élni a mesékben és nem tudni, hogy mekkora átverések.

... de ugyan ez van más dolgokkal is. Az ateizmus is egy átverés....

... a kommunizmus  is....

... a hazaszeretetből való katonai sorozás is .....

... a bankok is .....

... a két torony lerombolása usa-ban ....

Van egy hozzám hasonló túl sokat tudó barátom/ismerősöm és ő már csak az elmúlást várja. Még gyereket sem akart. Erre a világra? Kérdéssel és felvetéssel. (Nekünk van egy kislányunk)

Előzmény: Sharion (188)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 190

Igen bocs, hamarabb elküldtem.

Előzmény: ErkölcsTan (189)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 189

Közben én is írtam és szerintem meg is adtam rá a választ.

Előzmény: Sharion (188)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 188

Megértelek, de aki szabadgondolkodó szeretne lenni, annak sok mindent kellene tudnia. :)

Előzmény: ErkölcsTan (186)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 187

A szabadgondolkodónak nem a kételkedés a legfőbb ismérve, az inkább a szkeptikusoké. A szabadgondolkodó kicsit olyan mint én. Egyik hétvégén elmegy Szkeptikus konferenciára és aztán a következőn meg Ufó és para-kutató összejövetelre. Tehát a szabadgondolkodó megvizsgálja a dolgokat ilyen olyan és amolyan szemszögekből is. Aztán csak ezek után agyal rajta. Sok mindent nem feltétlenül értünk, de nem mondjuk rá egyből, hogy baromság, csak mert egyből nem értjük, hanem inkább betesszük valahova és majd meglátjuk, hogy mi is. Para-kutatóként is sok olyan dolgot megvizsgáltam, amivel mások nem is foglalkoznának. Szóval kíváncsi emberfajták vagyunk. Bár sokáig vallottam magamat szabadgondolkodónak, az ateisták mivel ezt is próbálták lenyúlni és beintegrálni az ateizmus alá, már inkább az sem vagyok.

Előzmény: Sharion (184)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 186

Ezeket kérlek itt inkább hagyd ki, mert nem szeretem sem ZombiJézuskát sem Jahvét.

Több éven keresztül voltam a Valláskritika Virtus főszerkesztője és megérted remélem, nálam ez szakmai ártalom.

Magam sem megyek be sem templomokba sem vallásosak témáiba és ott kezdek el olyanokat írogatni, ami nem nagyon oda való. Köszönöm.

Előzmény: Sharion (185)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 -1 0 185

"Abban az időben szólván Jézus, monda: Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és az értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted."

Előzmény: ErkölcsTan (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!