Keresés

Részletes keresés

hunserv Creative Commons License 2004.04.22 0 0 96
Naigen... Egyszer láttam .22LR nyomjelzőset is :) oooh, de fáj a szívem, hogy nem lehet itthon.
Sajna .22SWC-t európában nem láttam.
Juteszembe, Fegyvertörvényben vagy rendeletben ha jólemlékszem tiltva vala a nyomjelzős viszont az újabban meg nincs... hehe, ha nem is lesz, akkor tuti hozok egy adag nyomjelzős 9mm-est meg .22est sok értelme nincs, de sötétben/szürköletben olyan szép!
Itthon Tiltva van a SABOT (leválóköpenyes)az a fajta, ami shotgunba való? Belga ismerős azzal vadászik. baró, 100m ig tutipontos, kezdőseb 600m/sec fölött van... Nem néztem utána, így csak 1 dobozzal mertem hozni. Az itthoniak nem is láttak ilyt, de nagyon megtetszett nekik...
Előzmény: gvass1 (95)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 95
"Miért, szerintem azok pláne nem veszik, akiknek engedélyezett .22esük van... "

Pontositok:
akinek engedelye van eles maroklofegyverre, az altalaban nem vesz flobertet.

Node ugye, amiylen keves engedelyes maroklofegyvertarto van...

Gyari .22 LR SWC: en is csak jenki ujsagban lattam, itthon meg sosem (mar csak ezert sem probaltam ki:-)).

Előzmény: hunserv (94)
hunserv Creative Commons License 2004.04.22 0 0 94
Miért, szerintem azok pláne nem veszik, akiknek engedélyezett .22esük van... Annyi pénzért inkább kiborítom minden egyes .22LRből a fele lőport.
Kár, hogy ily méregáron adják a flóbit, bohóckodni jó lett volna.
Gyári .22LR SWC-t nem láttam. Tudsz konkrétat mondani/mutatni? Én kipróbálnám. De ha drága, inkább átbirizgálom magamnak az olcsót, Eddig csak egyszer tettem, 30db-al, aztán MCM-el 25m-re ellőttem őket, de bejött.
Előzmény: gvass1 (93)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 93
"Aztamindenit, annyiért már 9mm Luger-t veszek"

Hja kerem, altalaban nem is azok vesznek flobertet, akiknek van engedelye eles 9 mm-esre:-))

"22LR WADCUTTERhez mitszólsz?"

Van olyan gyari is. Bar az inkabb SWC formaju, de _allitolag_ mukodik ontoltobol. Nem tudom, meg nem probaltam.

Előzmény: hunserv (92)
hunserv Creative Commons License 2004.04.22 0 0 92
Aztamindenit, annyiért már 9mm Luger-t veszek...
Akkor majd ha csendben akarok lőni, maradok a lőportöltet csökkentésénél...

Ja, Gvass, Ha már kézzel töltöd csöre egyesével... .22LR WADCUTTERhez mitszólsz? Gyönyörű lyukat csinál, csak az öntöltö/ismétlő nem eszi meg másmérete miatt...
Kísérletképp "WADCUTTERESÍTETTEM" pár .22-est, és nem is romlott a szóráskép, szép 9 - 10 eseeket lőttem velük. Legközelebb pusekba, 50m-re is kipróbálom, meg pisztolyból is :)

Előzmény: gvass1 (90)
hunserv Creative Commons License 2004.04.22 0 0 91
Igen kedvesdrága GVASS, tudom :)
Direkt a TE kedvedért írtam oda, hogy NÉVLEGES méretek, meg hogy gyakorlatilag megfelel a másiknak!!!
Különben meg igazán írhattál volna TŰRÉSből adódó eltérések-et a "fémmegmunkálás egyenetlensége" helyett, sokkal elegánsabb (és szakszerűbb) lett volna.
:)
Előzmény: gvass1 (88)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 90
"Ha már a flobertnél járunk... Jah, teljesen zárt csőből 7.5J fölött produkál..."

ja,
puskabol akar 35-40 joule-t is.
Az MCM 6"-es csovebol colos deszkat ugy atuti, mint a sicc.
Viszont kezzel kell totleni es uriteni:-))

"Megmondaná valaki, milyen áron van mostanság? Úgy tudom, hogy lényegesen drágább, mint az átlag .22LR (az alatt 7-14 forintost értek)"

Fegyverbolttol, gyartotol fuggoen 25-45 ft/db kozott.

Előzmény: hunserv (89)
hunserv Creative Commons License 2004.04.22 0 0 89
Ha már a flobertnél járunk... Jah, teljesen zárt csőből 7.5J fölött produkál...
Megmondaná valaki, milyen áron van mostanság? Úgy tudom, hogy lényegesen drágább, mint az átlag .22LR (az alatt 7-14 forintost értek)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 88
"Pindurit más a hivatalos méret, ha jóltudom hangyafsznyit kisebb. "

Ja, de ezeket a meretkulonbsegeket amugy is kiegyenliti a femmegmunkalas egyenetlensege, ugysincs ket egyforma .22 LR huvely, gyartonkent kicsit mas. a Lenyeg, hogy csereszabatosak legyenek.

Előzmény: hunserv (87)
hunserv Creative Commons License 2004.04.22 0 0 87
Pindurit más a hivatalos méret, ha jóltudom hangyafsznyit kisebb.

6mm FLobert NÉVLEGES méretek:
(inchben)

Lovedékátmérő: .220 Hüvelyátmérő: .224 Hüvelyhossz: .244 Perem: .267

Tehát gyakorlatilag megegyezik a .22 LR-el kivéve a hüvelyhosszat természetesen

Előzmény: STEVE.5 (85)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 86
"van ilyen pontos adatod a 6 mm-es Flóbertről is? Érdekelne!"

Pont ugyanaz, mint a .22 LR-e, csak eppen a huvelyhossz 15 mm helyett csak kb. 6-7 mm (gyartotol fugg).

A .22 Short es LR kaliberu fegyverekbol a 6 mm flobert kiloheto. Kellemesen csondes, es a 7,5 J-hoz kepest meglepoen eros lesz.

Előzmény: STEVE.5 (85)
STEVE.5 Creative Commons License 2004.04.22 0 0 85
Hello Hunserv!
".22LR Lovedekatmero .223 Huvelyatmero .225 talp atmero .271"
- van ilyen pontos adatod a 6 mm-es Flóbertről is? Érdekelne!
Előzmény: hunserv (68)
hunserv Creative Commons License 2004.04.20 0 0 84
Igen Gvass, bocs, csak nem látok a dühtől...

Ki csatlakozik hozzám egy kis ámokfutásra???
Pisztolyomhoz van 4 táram, egyenként 18 9mm-es befogadására alkalmas....
valy' mennyit tudnék alkotni a tisztelt háznál???

rohadtéletbe, minéltöbbször olvasom, annálszarabbnak tűnik ez a törv...

csináljunkforradalmat :)

vagy legalább LOBBIZZUNK vagy mi... csak mondja meg valaki hogy kell... :)

Előzmény: gvass1 (83)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 83
"akkor egy ütőszeg/csavar/kakas/rugó vásárlásnál is engedély kel basszákmeg, merthogy ide nincs ám lőfegyverfődarab írva, csak lőfegyverdarab..."

hi,
rosszul olvasod.
Olvasd el az altalam beidezett lofegyver fodarab deifiniciot!

Előzmény: hunserv (81)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 82
"Ugy ertettem, mely soratol lesz az az uj torvenynek.... "

Azert nem artana, ha elolvasnad az egeszet!

de, tessek:
az ures torveny is ekeppen rendelkezik:
"30. tuzfegyver fodarab (lofegyverdarab): fegyvercso, váltócso, betétcso,
zár, forgódob és az ezeket egybefoglaló tokszerkezet. A tuzfegyver fodarab
abba a tuzfegyver kategóriába tartozik, amelyre felszerelték vagy amelyhez
gyártották. "
"3. § (1) Hatósági engedély (a továbbiakban: engedély) szükséges: a
lofegyver, a lofegyverdarab (a továbbiakban együtt: lofegyver),
...megszerzéséhez, tartásához,"

Előzmény: hunserv (80)
hunserv Creative Commons License 2004.04.20 0 0 81
Erregondoltál GVASS???:

"".........Hatósági engedély szükséges:
a.
az "A", "B", "C" vagy "D" kategóriába tartozó tűzfegyver, a lőfegyverdarab, az e törvény alapján lőfegyvernek minősülő légfegyver, a lőszer és a hangtompító megszerzéséhez, tartásához, az ország területére történő behozatalához, az ország területéről történő kiviteléhez, az ország területén történő átszállításhoz; ..........""

Kurvaanyyukat!!!! akkor egy ütőszeg/csavar/kakas/rugó vásárlásnál is engedély kel basszákmeg, merthogy ide nincs ám lőfegyverfődarab írva, csak lőfegyverdarab...

hunserv Creative Commons License 2004.04.20 0 0 80
Ugy ertettem, mely soratol lesz az az uj torvenynek....

Naptarat nem neztem, persze, bocsi. :)
Pedig pont holnap megyek kervenyt beadni, hogy vehessek egy CZ KADET-et, amihez később (1hét mulva) bemutatom a váltócsövit (9mm)

Előzmény: gvass1 (79)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 79
"MÁS: Váltóka mitől lesz az??? "

A torvenytol:-))
Nem is a logikatol, mit kepzelsz?

"belinkelnéd az ELFOGADOTT nyavaját? "

http://www.mkogy.hu/irom37/9115/09115.htm
Azonban ehhez meg hozza kell olvasni az ELFOGADOTT modositokat, mert az lett a veglegesen elfogadott szoveg!!!
Tobb ponton modosult, a lenyegesebbek:
- paintball marker 15 J-ig NEM LOfegyver
- a flobertekre vonatkozo szabalyok kikerultek, helyettuk annyi van, hogy a kormany kap ra felhatalmazast
- allatolo keszulek nem csak vagohidon alkalmazhato
- muzealis fegyver (NEM LOfegyver) kategoriaba (az eloltoltosokon tul) a korszeru kozp., perem, elektro gyujtasu loszerrel nem uzemeltetheto tuzfegyverek kerultek.
(Es itt is latszik, hogy olyan jol korbedefinialtak magukat, hogy a kigyo a sajat farkaba harap!)

"egyébként fogadhatnánk, hogy pl május másodikán mit szólnának a váltóhoz a rendőrségen. Szerintem simán beírnák :)"

Majus 2 az Vasarnap, igy kotve hiszem.:-)) De a jardon is oriasi a tajekozatlansag, imho majusban kitor az anarchia!

Előzmény: hunserv (78)
hunserv Creative Commons License 2004.04.20 0 0 78
Gvass: ja, mc nálam is pofázott vissza... annyira, hogy elszállt az első irányzék :) hehe, nemértem, hogy miért pont akkor, de eltört benne egy stift... ja, meg a hüvelyvonó is megsínylette, szabadtéren lőttem pont akkor, de csöngött a fülem utána rendesen...

MÁS: Váltóka mitől lesz az???

belinkelnéd az ELFOGADOTT nyavaját?

egyébként fogadhatnánk, hogy pl május másodikán mit szólnának a váltóhoz a rendőrségen. Szerintem simán beírnák :)

Előzmény: gvass1 (77)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 77
"Gvass: néha? Én nagyonbátortalan voltam e téren (forgóval inkább kisérleteznék) szerintem max a subsonic .22LR-t lehetne WMR toltenyurbol kinyomni, egy fullos biztos megsinylené. "

Mi meg voltunk mar iylen batrak is, igy tapasznyalatbol beszelek.
Vedoszemuveg egyebkent is kotelezo.

Nekem is robbant mar arcomba nem is 1x MCM-bol .22 LR huvelyfenek.

MAS!

VALTOKESZLET:
az uj - tegnap elfogadott - fegyvertorveny rendelkezesei alapjan majus 1-tol oylant nem vehetsz, csak engedelyre, mert lofegyvernek minosul.

Előzmény: hunserv (73)
Zaku Creative Commons License 2004.04.20 0 0 76
Hali !

Engem elviekben érdekelne a két tár. Ha még aktuális, rászletesebb paramétereket (átvétel módja, helye, ár) magánban elküldhetnéd.

Üdv
Gábor

Előzmény: Player11 (69)
hunserv Creative Commons License 2004.04.20 0 0 75
Ja, én a váltókával várok május1ig, németektől olcsóbban megkapom.
De van még egy alternatíva, egy IPSC-zős emberkének állítólag barominagy kedvezménye van, ő aztmnodotta 140ért tud váltót, újat!!! Hát, mielőtt németekhez megyek őrá is rákérdek... hátha nem csak arcoskodott :)

Ja, itthoni bolti váltócuccal az a bibi, hogy tár nélkül akarják adni (tehát +2db .40S&W tár akkor +20 ropi legalább)
Szóval boltban itthon tuti nem veszek.

Ez olyan, mint a tár, kint 8e ért vettem a 9-es expert tárat, míg itthon a boltban 14e...

Előzmény: Player11 (74)
Player11 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 74
Nem sajnos. egy 0.40-es váltókát én is vennék csak abótba kb 200e.
Előzmény: hunserv (72)
hunserv Creative Commons License 2004.04.19 0 0 73
Gvass: néha? Én nagyonbátortalan voltam e téren (forgóval inkább kisérleteznék) szerintem max a subsonic .22LR-t lehetne WMR toltenyurbol kinyomni, egy fullos biztos megsinylené. De öntöltővel még azt sem próbálnám...

TOZ8 mennyire ismerős? ugyebár azon a hüvelyvonó hornyait oldalról fúrták, ezért is van pl bal oldalon egy pici lukacska rajta... Na, egy gyári .22LR nek leszakadt a talpa amikor toznyóccal lőttem, a hüvelykujjam meg pont ott volt a luk fölött... Láttátok volna azt a sok beleégett lőporszemcsét... és akkor még mákos voltam, egy fickónak majdnem a szeme bánta... Pusekkal semmi gond nem volt egyébként, nem eggyel történt már ily, de ha pl egy WMR töltényűrben csettintek el .22LR-t szerintem ennél durvább dolgok is megeshetnek.

Előzmény: gvass1 (70)
hunserv Creative Commons License 2004.04.19 0 0 72
Player11 valami használt USP váltócuccot nemtucc eladót? érdekelne! Tár sajna nekem nemjó, itt is tártölcsér figyel :)
Előzmény: Player11 (69)
fazekaslaci2 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 71
Fegyvere válogatja..
Előzmény: gvass1 (70)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 70
"Egeszen biztos vagy abban, hogy a .22 wmr bol kiloheto a LR ??? Probaltad mar talan?"

hi,
neha mukodik, neha el sem sul (ugye kijebb ut az utoszeg), ez utobbi esetben neha szetszakad a .22 LR huvely es jol arconcsap.

Előzmény: hunserv (68)
Player11 Creative Commons License 2004.04.18 0 0 69
Hi !
Van két eladó (15db-os)táram HK USP 9X19-hez.
A standard fekete tárak hibátlanok, csak a tártölcsér felszerelése után már nem passzolnak a fegyverhez.
Keresek viszont Walther GSP 0.22-hez tárat.
Aki tud valamit írjon ! Kösz!
hunserv Creative Commons License 2004.04.18 0 0 68
Kedves Fazekaslaci...
Egeszen biztos vagy abban, hogy a .22 wmr bol kiloheto a LR ??? Probaltad mar talan? En nem lennek oly bator, hogy megtegyem...

.22WMR lovedekatmero .224 Huvelyatmero .242 talp atmero .294

.22LR Lovedekatmero .223 Huvelyatmero .225 talp atmero .271

inchben persze... ja, taplatmerok nem lenyegesek...

Szoval en nem jaccadoznek WMR toltenyurubol kisebbek kilovesevel... Egyebkent sok Gyarto is kifejezetten felhivja a figyelmet, hogy a .22WMR NEM kompatibilis a tobbi .22-es peremgyuszival...

De javitsatok ki, ha tevedeK...

Előzmény: fazekaslaci2 (66)
don_kihote Creative Commons License 2004.04.16 0 0 67
Ugyan már Gvass, ne bosszankodj!

A kapanyelet is át lehet alakítani és a szomszédot is agyonüti a villám!

:o)))))

Előzmény: gvass1 (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!