Keresés

Részletes keresés

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34601

Szia!

:-).Örülök,hogy te is így látod.

Előzmény: japipapi (34595)
Deryan Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34600

Legfeljebb egy kicsit zsírosabb és a tejmirigyeiből folyik a tej, amikor nyúzod.

Előzmény: Mathias23 (34599)
Mathias23 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34599

Sziasztok! Ma fialt anyanyulat holnap levághatom? Nem lesz más íze a húsának? Megette a piciket.

Mathias23 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34598
Előzmény: szendiszundi76 (34592)
N.Jani Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34597

Ez a mixo-történet nagyon érdekes, illetve bonyolult a vírus kefejlesztő szándék(á)tól a vakcina kifejlesztéséig! :-D

N.Jani Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34596

;-)

Előzmény: Mészáros Barna (34594)
japipapi Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34595

Szia Barna!

Úgy érzem igazad van az adagok illetően. Gondolom, a javallat 0,5 ml, átlag. Nagyom pontosan én sem szoktam adagolni, a 2 hetesnek (akkor oltok először) kevesebbet adok, a tenyészt 0,5 ml.  Így, a 20 adagos Myxovac elég 30-40 2-3-4 hetes nyusziknak. Örülök, hogy megerősítést nyertem Tőled, eddig nem mertem előhozakodni így témához, de tapasztalatom azonos a tiéddel.

Előzmény: Mészáros Barna (34594)
Mészáros Barna Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34594

Szia!Értem a gondolatodat,de egyrészt nem erősödik fel a vírus!

Másrészt gondolj bele hogy ha  a 0.5 ml legyengített vírus nem hozza elő a tüneteket/Az esetek többségében de ha elő is jön az nem fertőz/akkor az az adag amit egy szúnyog "olt"be egy nyúlba az milyen kicsike attól tuti nem lesz sem beteg sem védett a myxo. ellen.

A nyúl a sima vírustól  betegedik meg ami sajnos van és csak oltással lehet védekezni szerintem a leghatékonyabban és 100%os an.

(csak zárójelben jegyzem meg ,lehet már írtam ezt ,hogy én a 4 heteseknek csak 0,2-0,3 ml -t adok hiába 0,5 az előírás mert irreálisnak tartom azt ,hogy egy( 10 kg os) német óriásnak meg egy (40-50 dkg os ) nyúlnak ugyanakkora adagot adjak.   Ezt csak én gondolom így!!!!!!!!!!Nem kell ezt követni ,de nekem így sem betegedtek le !),és így olcsóbb is,de még egyszer mondom nem az ár miatt oltom így őket!)

 

Előzmény: vadtas (34589)
japipapi Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34593

Nem barátod a google? :-)

 

Előzmény: szendiszundi76 (34592)
szendiszundi76 Creative Commons License 2014.04.26 0 0 34592

Őnetetető rajzot vagy képet ki tudna fel rakni?

 

Chezulu Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34591

Szia!

Nem vagyok vírusszakértő ezért nem értem miért, mitől erősödne fel a legyengített vírus?

Viszont emlékszem, hogy tavaly eljátszottunk ezzel a gondolattal és kijött egy olyan véglet, hogy akár a szúnyog mint gyengített vírushordozó megoldaná a vakcinázást a környéken. :) 

Előzmény: vadtas (34589)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34590

"a vírus felerősödik és erősebben fertőz." Nem! Ez a tévedés.

Előzmény: vadtas (34589)
vadtas Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34589

Amit irtam arra értettem hogy a betegség megjelenése előtt is élt szúnyog meg nyúl békében egymás mellett mert nem volt fertőzés amit terjeszthettek volna a szunyogok. Ma van myxo amit szunyog terjeszt de csak akkor ha előtte fertőzőtt egyedből szívott vért, namármost ha valaki olt gyengített vírussal, és odatéved egy szúnyog meg is csapolja a fertőzött vért onnan már mire máshová ér a vírus felerősödik és erősebben fertőz.

Előzmény: Mészáros Barna (34585)
vadtas Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34588

A legyengített vakcinától a te nyulaid immunissá válnak, mert akkora fertőzést jobb esetben nem kapnak, hogy kialakuljon a betegség, és az immunrendszere elbánik a virussal ami bekerült a szervezetébe. És mivel fel van készülve ezáltal az immunrendszere erre a vírusra ezért a normál vírusok ellen is hatékonyan fel tud lépni.

 

Csak erről elfelejtettek szolni a szunyogoknak, akik ugyanúgy a fertőzött vért szívják ki a beoltott nyuladból, és mivel a szúnyog immunrendszere nem lép fel a vírus ellen ugynevezett köztes gazdaként van jelen, és ez idő alatt a vírus megerősödik, és onnantol kezdve uj nyulakat fertőzhet meg. Pl a szomszédét. ... ;)

Előzmény: Ladybee (34583)
vadtas Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34587

Szia nem akarok kötekedni, de te ezt irtad:

"Ez nem himlő vírus, hanem Myxomatozis vírus!"

Aztán utána raktál egy linket:

 http://nyulak.freewb.hu/myxomatozis

 

A linked 5. bekezdésének első mondata:

" A vírus a Poxvírusok családjába tartozó himlővírus."

 

Ui: Tényleg nem akartam kötekedni, de erre az üzenetre már kényszerítettek, pedig nem akartam már ráírni semmit. :-)

Előzmény: japipapi (34582)
Lettikozmi Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34586

Sziasztok!

Annyit szólnék hozzá a témához,hogy tavaly nyáron volt egy myxos nyuszink,aki szerencsésen túlélte. Az állatorvos azt mondta ez ráhúzódhat belő szervekre ezért nem biztos hogy termékeny lesz. Nos idén egy gyönyörű 10-es alommal ajándékozott meg minket,akiket szépen fel is nevelt.

Mészáros Barna Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34585

Szia!Nem megbántásból írom ,de nagyon nagy hülyeségeket írsz! Olvass utána a dolgoknak...(És javaslom hogy olts mert ha nálam megjelent tavaly a vírus akkor nagy valószínűséggel nálad is megfog sőt Kabán egy idős bácsival találkoztam a piacon aki mondta hogy nála állítólag 100 nál több nyulat vitt el a myxomatózis és nem győzte a lyukakat ásni mivel a nagyja választási volt ,így még levágni sem tudta őket sajnos.

A kutyának egyébként  elég lenne 2 évente az oltás /ezt több állatorvos is alátámasztotta/,de a pénz a fontos...!

Bocs de ezt nem értem "A betegség behurcolása előtt is volt szunyog is meg nyul is, az evolúció nem pár év alatt hoz létre ilyen lényeket"


Félre ne érts!!!/Voltak már itt viták és nem hiányzik/

 

Előzmény: vadtas (34577)
japipapi Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34584

Szia!

Hát, igen. Gondoltam én is, hogy a delikvensünk csak szívat, mert aki tud írni, akkor olvasni is tud, feltételeztem, hogy van fogalma a nyulakról, de, hogy ennyi hajmeresztő baromságokat leírt? Na, mindegy, bekaptam. :-)

Előzmény: Ladybee (34583)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34583

"Pont a vakcinázással te fertözöd le az állományod" Amikor az ember ilyet olvas, ilyen orbitális marhaságot, meg a többit, amivel hülyíted a fórumot felvetődik a kérdés, hogy komolyan gondolod, vagy csak játszadozol. Az a baj, hogy lesznek, akik elhiszik.

Előzmény: vadtas (34577)
japipapi Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34582

Szia!

Ez nem himlő vírus, hanem Myxomatozis vírus! http://nyulak.freewb.hu/myxomatozis

Ezek csak a nyulakat öli.  Külső jelei valóban, gennyes, göbös gócok alakulnak ki......................., de nem írok regényt, a linken olvasható, és máshol is.

Valóban előfordul, hogy erősebb szervezetű nyúl kiheveri, de ritka. Hobbi tartásnál sem érdemes kísérletezgetni, nagy gazdaságban pedig egyebesen gazdaságtalan.

Nem vagyok orvos, hanem több évtizedes nyúltartó. Vallom, mindenképpen elsődleges a megelőzés, a Myxomatózis ellen csak a Myxovac szérum hatásos. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (34581)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34581

Hát Isten mentsen meg engem attól, hogy új vitát generáljak itt a fórumon.

De amennyire én tudom a mixomatózis (gondolom mégsem a veszettségről vitáztok)

egy himlő okozta vírus okozta megbetegedés. (És többnyire az elvakart  sebek duzzanatok okozta bakeriális

felülfertőzés és ennek szövődménye , pld a tüdőgyulladás okozza az állat halálát. Esetleg hogy a duzzanatoktól nem tud se enni, se inni.)

Olvastam a neten olyan eseteket, hogy az elkülönített nyúl valamiképp túlélte a fertőzést, és ezután viszont már ebben sosem betegedett meg.

 (Érdekes kísérlet lenne hogy a megbetegedett nyúl túlélési esélyein növelné e az, ha nem tudna vakarózni, és így baktériummal felülfertőződni.

Bár ha nem szerencsés helyen kijövő duzzanatoktól  még így is éhen-szomjan halhat, vagy megfulladhat). (Csak gondolatkísérlet)

 

De amit ki akartam emelni: az alapbetegséget és a duzzanatokat kiváltó himlő vírus nagyon gyakori és elterjedt más állatokban is:

szinte minden ember átesik rajta, de hordozhatják (tünetmentesen vagy ellenállóvá válva) más emlős állatok is.

   Arra akarok kijukadni, hogy ezt  a betegséget nem lehetne kiírtani azzal, hogy pld minden nyulat beoltunk pld. 10 éven keresztül, hogy így majd ektűnik a vírus

mert a himlő nem csak a nyulakban, de más emlős állatokban túlél, és újra visszatér.

 

Ehhez inkább a himlőnek ellenálló immunrendszerű nyulakat kellene kinemesíteni.

De nyilván nem ezek a nemesítés elsődleges szempontjai, hanem a húshozam, a jó takarmányértékesítés stb.

Előzmény: vadtas (34577)
Chani2 Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34580

Nem akarok nagyon belepofázni, de mint ex ántsz-es, azt kell, hogy mondjam, hogy nem egy egész életre szól a veszettség elleni oltás, hanem ismételni kell. A spórolós vadászok szoktak kamu harapásokkal megjelenni nálunk, hogy őket megkapta egy kutya-macska stb. így ingyen jutnak hozzá a nem túl olcsó oltáshoz.

Ezt az oltás típust ismételni kell, mert néhány éven belül elmúlik a hatása, illetve rohamosan csökken. A kutyáknál lévő oltáshoz max. annyit tennék hozzá, hogy maguk az állatorvosok szerint is elég lenne 2 évente ismételni, de valami miatt így maradt a dolog.

Előzmény: vadtas (34579)
vadtas Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34579

Én sem akarok vitatkozni senkivel, maradjunk annyiban hogy e téren nem egyezik az álláspontunk. Azért az ember meg a nyul között kicsit tegyünk különbséget. Ha már a veszettségnél járunk, az ember egymás után kap pár injekciót 1-2 hét szünettel, és utána míg él nem kell emiatt aggodnia,mert egy életre védelmet nyujt, a kutyát meg évente oltják, ezeknél miért nem tudják egy életre kialakítani a védettséget? Ügyelnek rá hogy meg ne penészedjen a pénzed a zsebedbe! Évente fix kiadásokat tesznek kötelezővé, hogy nehogy már boldoguljon a paraszt, már elnézést a kifejezésért. Elég csak a kutyaoltásra, meg ujabban a csipre gondolni. Na annak aztán nagy haszna volt! De hogy ne ragozzam csak egy példa: Évente kell az 1 évnél idősebb marhákból vért venni, és azt megvizsgáltatni a laborban, hogy az állományod továbbra is hármasmentes maradjon, de kérdem én MINEK! mikor nem tejre megyek, hanem vágóállat előállítására? Azt meg a vágás előtt jó alaposan megvizsgálják, de mindenki tudja, hogy ha netán benn lenne a betegség akkor nem csak 1 lesz beteg, hanem egyből az összes! Mindből vért vesznek, és elküldi az orvos a laborba, és nyom nekik egy tbc injekciot is. Csak gondolj bele ez marhánként 8 ezer a vérvétel 2 a tbc inekció és betegségenként tán 3 ezer a vérvizsgálat de még erröl nem kaptam meg a csekket, tavaly ennyi volt, és 3 vagy 4 betegségre nézik, így minimum 22 ezer vizsgálattal együtt! És nem elég 1böl vizsgálni egy zárt tenyészetben, ahová max az inszeminátor látogat el néha, az meg bevizsgált spermát hoz. Na ez is lehuzás, és kész röhej. Hát ha 1 helyröl esznek, nyalják magukat, logikus, h pl a brucellozis nem áll meg csak az egyiknél. Pl vannak az Aids-es betegek, csak emberrel terjed, nincs ellenszere, mégse tudják megfékezni! Zárják be ezeket az embereket egy olyan helyre ahonnan nem tudnak érintkezni egészséges társaikkal, és kész. Ma már fejlett a technika ha akar valamit net és videotelo és kész. Emberek ezreit mégsem mészárolhatják le emiatt. Pedig akkor nem lenne aki terjesssze a betegséget! Egyszer majd mutálódik a vírus, más állat is képes lesz terjeszteni, és onnan már meg is lesz oldva a föld túlnépesedési gondja. A nyulnál is addig míg a gyogyszeriparnak nem lesz érdeke az hogy 1 életre védett legyen myxo ellen addig csak ezt a kis szérumot adja a nagyközönségnek, mert jövőre is akar ebböl sok pénzt beszedni! Nem olyan hülye, hogy magának keresztbe tegyen. Ez teljesen olyan mint a tervezett elavulás, pl megveszel egy tv-t, birja pl 2 évig, és utána kuka mert többe kerül megjavítattni mint venni egy ujat! és így a gyártónak holnap is meg 2 év mulva is lesz munkája, nem fog éhen halni. Ez csak logika! De ez az én álláspontom, mindenkinek szive joga mást gondolni!

japipapi Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34578

Szia!

Ne is haragudj, nem akarok vitatkozni Veled, mert egyáltalán nem érted a gyengített vírussal okozta védelmet! Te is kaptál kötelező gyengített vírust! (diperte) Akkor Te is vírus hordozó vagy? Nem tudom milyen korosztály vagy, van e gyermeked vagy sem, de egy biztos, Magyarországon még létezik a kötelező védő oltási rendszer. Sőt, ha van kutyád azt is kötelező veszettség ellen oltatni évente! 

Nézz utána a fogalmakról és ne közölj félrevezető információkat. 

Előzmény: vadtas (34577)
vadtas Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34577

Írod, hogy te mindig oltassz a szomszéd meg nem, és neki döglenek a nyulai. Ahogy irtad a szúnyog csak hordozó, és elég ha egy fertőzött egyedből szív vért, onnantol kezdve fertőzi a nem oltott nyulakat. Pont a vakcinázással te fertözöd le az állományod, és ezzel arra kényszeríted a szomszédot is h ö is ezt tegye, csak lehet neki nem olyan vastag a tárcája hogy csak ugy oltogasson. Ott nálad nem is kérdés oltanék mint a hülye mert elég ha 1 szunyogamazon áttévedne hozzám már fertőz, és kész a baj. Pont te fertőzöd le a saját és a szomszéd állományát is, mert nálad a szunyogok biztos lelnek olyan nyulat ami fertőzőtt, mert mind oltva van. Magam részemről én kötelezővé tenném a védelmet, addig amíg eltűnne e "fenevad"  Hogy tünne el mikor pont te gondoskodsz arrol hogy fennmaradjon, azzal, hogy oltassz! elég ha ősszel a te állományodbol szivornyázik egy szúnyog áttelel, és tavasszal ujra fertőz! Ezt csak ugy lehetne eltüntetni, ha a fertőzött egyedeket egytöl egyig levágnád, és egy évig szunyogmentesen tartanád a maradékot! és közben mivel a szunyogoknál generáciováltás történik kihalnak a fertöző egyedek! Onnantol csak egészséges nyulbol szivogatna egészséges szúnyog, és nem fertőzne. A betegség behurcolása előtt is volt szunyog is meg nyul is, az evolúció nem pár év alatt hoz létre ilyen lényeket! Ez így logikus, amíg oltanak az emberek, addig biztosítják a vírus számára a gazdatestet, lehet a tied nem döglik bele de hordozo lesz! 

Előzmény: japipapi (34574)
japipapi Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34576
japipapi Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34575

Szia!

Csinálj!

Hozzá valók:

 kieszed, a doboz jó itatónak.

 meg iszod, napi tartálynak tökéletes önitatóhoz. Töltsd fel, fordítsd fel, tegyél alá egy ásványvizes kupakot félig, rögzítsd és kész. Egy forintos sem kerül bele. 

Előzmény: Chani2 (34568)
japipapi Creative Commons License 2014.04.25 0 0 34574

Szia!

A nyúltartók között vannak laikusok, szakemberek de többnyire egyetértés van köztük, hogy a myxózis a nyulaknak halálos kór, védelem nélkül. Írod: "................. csatornaparton lakik ahol a nádas tele van szúnyoggal még az sem oltja a nyulait................" Kicsit tévedésben vagy. A szúnyog "csak" hordozza a vírust, ha élőhelyén nem került be a vírus, nem fogja hordozni, de Murphy törvényeit nem szabad figyelmen kívül hagyni. Ha nincs prevenció, biztosan be fog ütni a crak előbb, utóbb.

Én oltok, -a törzs állományt mindenképpen-, május végén már oltom a 3 heteseket is. Évente átlagosan 100-150 nyulam kerül a konyhába, 1-3 veszteségem szokott előfordulni. Inkább fizetek 3500,-Ft-ot 20 adagra, mint sem reszkírozzak és esetleg fertőzzek más nyulait is. Sajnos vannak, akik különféle okokra hivatkozva nem oltanak, hullanak is állományaik.  Közvetlen szomszédom sem olt, rettenetes, gusztustalannak sokszor nyulai egy darabig, azután ás. Én szoktam adni Neki évente nyulat, de mindig kinyírja őket.

Myxovacon kívül mást nem adok, semmiféle gyógyszert, semmi tápot, tisztán tartom őket, nálam ez a prevenció.

valoszínű, hogy a többi is hordozo lett idöközben, magyarul a vírus már benne lappang" Nem. Miért lenne így? Az a vírus gazda, amelyik beteg! Ha abból szíja vérét a szúnyog, viszi több a vírust, így terjed. A gyengített vírussal "fertőzött" nyuszi immunrendszere feltud készülni a védelemre, egy évig tökéletes a védelem, de csak ő, utódjaik védtelenek születésük után 3 héttől kezdve. 

Rengeteget beszéltünk már e témáról, de hát mindig van, aki kockáztat. Magam részemről én kötelezővé tenném a védelmet, addig amíg eltűnne e "fenevad" . Ezt a vírust köszönhetjük a franciának, csak úgy, mint Trianont. :-(

 

Előzmény: vadtas (34557)
Tervisk Creative Commons License 2014.04.24 0 0 34573

nincs vki Dunakeszi és vonzáskörzetében,aki tudna ötletet adni olcsó táp beszerzésre,mert a bábolnás ezek szerint itt is el van szállva?

lente03 Creative Commons License 2014.04.24 0 0 34572
Előzmény: zacsi76 (25466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!