Keresés

Részletes keresés

Szamigazdi Creative Commons License 2010.03.14 0 0 7823
Sziasztok!
Szamóca 28 napos, nagyon édi pici pocija van. Tegnap elkezdte csinálni a fészkét.A viselkedésében lesz valami változás közvetlenül a szülés előtt? Most még ugyanolyan virgonc, rohangál a lakásban, és a ketrecben sem áll meg. Alig bírtam lefényképezni.
*Babi* Creative Commons License 2010.03.14 0 0 7822

Szeretnénk tudatni a kedves ismerősökkel, hogy Spurcsi vagy teljes nevén Spuri Móki Lányka a mai napon nagylány lett! Ő is csatlakozott a füttyös lányok csapatához. :)

Reggel azt hittem valamilyen kanári szabadult be hozzánk, aztán hamar kiderült, hogy csak Spurcsi "dalolászik".

Nagyon aranyos ahogy füttyög, majd csűri csavarja a dolgot. Reggel óta csak addig volt csend amíg evett.

roli310 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 7821

Szia!

Nem, nekem nem Pétertől valóak a japán mókusaim, hanem vadon befogottak!(made in állatkereskedés)

Igen, én is gondoltam hogy nem lehet megállapítani hogy mikor párzóképes a nőstény japán mókus, de azt nem tudtam hogy csak a saját párjával párzanak.

Ma 8-9naposak a kis csíkosok, megnéztem őket és nagyon aranyosak, 4-en vannak!(mind barna). De hamarosan születik még 2alom, és az utolsó anyamókusom ma lett bepároztatva.

Roli

 

Lászy Creative Commons License 2010.03.12 0 0 7820
Szia!

Nálunk a japán pár egyenlőre benn van a lakásba, a ketrecük 120*70 alapterületű, és 150 magas. Egy pár esetében az az alap, ennél csak nagyobb a jó, mert nagyon mozgékonyak. A csíkos mókik territoriális állatok, egyedül élnek, csak párzáskor fogadják el a másik társaságát. A párban tartás bármekkora voilerben kockázatos. Nekem szabadon a 45 nm-es nappaliban nem tűri meg egymást két mókus. Egy mókus, egy kalitka, és nincs baj. Ritka az olyan eset, ahol békésen megférnek, de akkor is bármikor kitörhet a csetepaté, ami rendszerint az egyik, vagy mindkét fél halálával jár. Nem érdemes kockáztatni.
Előzmény: akszel (7817)
Lászy Creative Commons License 2010.03.12 0 0 7819
Szia!

Roli, a te mókusaid Pétertől vannak, ő pedig tenyésztett japán mókusokat hoz Németországból, nem vadon befogottakat. A japán mókus, ha párban van tartva, nem párzik idegen nősténnyel, mert monogám. Csak az egyedül tartott japán hím párzik idegen nősténnyel. A japán mókusok nem csipognak, hanem egyéb módon jelzik a párjuknak, hogy szeretnének párosodni. A tenyésztő sokszor már csak az akciót és a pocit veszi észre.
Előzmény: roli310 (7818)
roli310 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 7818

Hello!

Az én hím japán mókusom szürkés, a nőstény fekete.

Azt nem tudom, hogy a japánokat is lehet-e úgy pároztatni mint a csíkosokat.  Ha gondolod, elhozhatod megpróbálni de nem garantált a párzás, mert szerintem ha nem is kell összeszokniuk, de azt kéne tudni hogy a nőstény mikor párzóképes.

Azt honnan tudod meg, hogy mikor párzóképes a nőstény?

Én kb 100x100x70cm-es ketrecben tartom őket, könnyen szelidíthetőek(az enyémek valószínűleg vadonfogottak, de hamar mászkáltak rajtam).

Igen, nem tanácsos együtt tartani több csíkos mókust. Lásd: cseter 2tavaji hím csíkos mókusa megölték egymást, és mindkettő elpusztult pedig óriási ketrecben voltak együtt születésüktől fogva! Rá 1napra meg csipogott a nőstény mókusok... :S

Nálam ma 8-9naposak a kismókusok, nagyon aranyosak már láttam őket!

Roli

Előzmény: akszel (7817)
akszel Creative Commons License 2010.03.11 0 0 7817

Szevasz

Nekem is van egy japán nőstény mókusom, most vettem nem rég. A csikosokról azt olvastam, hogy nem nagyon tarthatők párban. Ha mégis akkor is csak volierben.

Mi a tapasztalatod a japánmolusokról, mekkora  ketrcben tartod őket ?

Válalnál páraztatást a himmel ?

Milyen színüek a mókusaid.

Üdv

akszel

Előzmény: roli310 (7757)
Vanesszácska Creative Commons License 2010.03.09 0 0 7816
Sziasztok! már nagyon régen írtam,de am nagyon jól megvagyunk Marcikával, már folyamatosan kiengedjük őt játszik velem és a kezemen szaladgál... egyszerűen imádom!
Lászy Creative Commons License 2010.03.09 0 0 7815
Szia!

Lesz eladó kismókusunk, egy hét múlva születnek, illetve villámrandit is vállalunk Szöszivel, a Sperminátorral.
Előzmény: cseter (7811)
Navorski Creative Commons License 2010.03.09 0 0 7814

igaz ők nem csíkos hátú mókusok,de nagyon aranyosak... és a zene is jó...:)

 

http://href.hu/x/bpxd

Cushman Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7813
Szia!

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom.
Anyósomék most vették meg a tüzelőt jövőre. Azt gondoltam, hogy egy jó nagy rönkből levágok egy darabot, majd üreget formálok bele. Azt ha kibéleli nem fog fázni. Az üreg méretét kell meghatározni, mert ha túl nagy akkor nem tudja "kifűteni", ha kicsi akkor meg szűk lesz neki.
Előzmény: roli310 (7808)
drzkovi Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7812

Sziasztok.

 

Lehet e köze a nöi havi ciklusnak ahoz hogy a feleségemet mindig akkor harapja meg amikor meg van neki illetve ugy gondolom hogy az lehet a baj!?!?!

Van valakinek ezzel valami tapasztalata?

 

UI: fiu a mókus, Alvin:-))

cseter Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7811
Hali mindenkinek.
Nagy szomorúság tört ma ránk, a tavalyi születésű két kis csíkos fiú mókusunk elpusztult.
Szeretnék vásárolni egy szibériai csíkos mókus fiút, a két csíkos lány mellé.
HA VALAKINEK LENNE ELADÓ CSÍKOS FIÚJA, írjon erre a címre:
cserika04@freemail.hu
roli310 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7810

Rendben, akkor nem zargatom őket.

Nem odúba ellett hanem egy üreges fa ágba, olyan mint egy cső és mind két oldala nyitott. Összeszedtem ilyenből jópárat mikor fát vágtunk, de nem gondolta hogy ebbe ellik mert van neki egy kis házikó is betéve, de nem bánom :)

Ilyesmi, csak fából van:

ilyen csak fából
Előzmény: Lászy (7809)
Lászy Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7809
Szia!
Ne nyúlj még bele, még korán van ehhez. Várj még a benyúlással. Ha most belekotorsz, meg is ölheti a kicsiket. Ha meglátod egy kislámpával akkor szerencséd van, ha nem, akkor legalább kéthetes korukig várj, mielőtt az odú tetejét levéve beleshetsz, kézbe venni csak három hetesen lehet őket, korábban nem.
Előzmény: roli310 (7808)
roli310 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7808

Cuhman: Télire jó ha rönkodújuk van a mókusoknak, ha kint tartod, igaz nálam deszkából készült odújuk volt, és nem lett semmi bajuk.Ha viszont kint telelnek akkor fel kell készülni hogy akár 2-3hétig nem látod őket. Én azért havonta megnéztem őket, hogy élnek-e. Általában teljesen ledermedt,hideg állapotban találtam rájuk, meg is ilyedtem hogy elpusztultak, de 1-2perc múlva már kicsit megmozdultak a kezem melegétől.És nálam a perlonvatta bélelés vált be a legjobban, mert egyrészt puhább mint a széna, másrészt sokkal melegebb.

A ketrecet 3oldalról le kell takarni, és a tetejét is a szél és hófúvás miatt.

A víz állandóan befagy, ezért fel kell készülni arra hogy néhány itató tönkre megy, és minden nap langyos van forró vizet kell tenni az itatóba, hogy minél tovább legyen cseppfolyós állapotban, hátha kijön a móki.ű

 

Lászy: Rendben, engem pedig egy fehér kislány érdekel. Most 5naposak a kicsik, szerinted már megleshetem őket hogy hányan vannak?

Egy üreges farönkbe ellett meg az anyamókus, és pont olyan helyre ahol nem látom. Benyúlhatok?Vagy még várjak vele? Olyan hangjuk van mint egy kislibának, eléggé érdekes :)

 

Lászy Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7807
Véleményem szerint ott van az a dudor. A két hátsó lába között a horpasza nem lapos, hanem gömbölyű, és a pocakja is kerekebb. De a biztos majd pár nap múlva lesz, de szerintem várandós...
Előzmény: Szamigazdi (7806)
Szamigazdi Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7806
Lemaradt a kép.
Előzmény: Szamigazdi (7805)
Szamigazdi Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7805
Ennél jobbat nem tudtam csinálni, folyton elugrik.
Előzmény: Lászy (7804)
Lászy Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7804
Szia!

Cukiban valószínű több bébi van megint, és ezért nagyobb a pocija. A fialás elvben a 28-34.nap között várható. Ha tudsz, akkor egy olyan kép kéne a hasijáról, mint Cukinak van, de erről a képről amennyire látszik, van azért egy kis dudor. Volt olyan mókim, amin nem látszott, hogy hasas, mert csak két kicsi volt benne, Cuki is vadul száguldozik egész nap, dúl benne az energia. Opál már idős, ő azért nyugis. Mint az idősebb nők, akik várandósak, ő is nehezebben viseli már a terhesség megpróbáltatásait, mint egy fiatal nő.
Előzmény: Szamigazdi (7802)
Lászy Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7803
Ha gondolod, engem egy barna lány érdekelne.
Előzmény: roli310 (7798)
Szamigazdi Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7802
Sziasztok!
Nagyon cuki pocakjuk van a mókiknak! Szamóca pocija nem nagyon nő. 22 napos de a Ti Cukitoknak nagyobb a pocija. Ezek ma reggel készültek. Nagyon virgonc, rengeteget ugrál, és igényli hogy szabadlábon legyen.Ha lesznek kicsik, mikorra várhatók?
Előzmény: Lászy (7797)
Cushman Creative Commons License 2010.03.08 0 0 7801

Szia!

 

Megbeszélem itthon, de szerintem érdekel minket.

A kinttartás körülményei, feltételei is érdekelnek, jó gazdák szeretnénk lenni!

Előzmény: roli310 (7800)
roli310 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7800

Szia!

Simán átvészelik a telet kint is Én perlonvattával bélelt odút raktam be nekik, és viszonylag korán csipogtak is kint a hideg ellenére.

Csak jó ha nem fúj át a ketrecükön a szél.

Ha érdekel, nekem lesznek kismókusaim 6hét múlva elvihetőek!(most 4naposak)

Roli

Cushman Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7799
Sziasztok!

Szeretnénk egy ilyen kis "jószágot".
Mivel ti már tapasztalt gazdák vagytok lenne hozzátok néhány kérdésem:
Mivel alapvetően vadon élő állatok és nagy a mozgásigényük arra gondoltunk, hogy a kertben csinálnánk egy elég nagy ketrecet neki. Csak az időjárás a kérdés, hogy hogyan viselné, de amennyire utánaolvastam nem lenne gond neki.
Tudtok segíteni beszerzési forrást illetően? Márciusban lenne esedékes a dolog.
roli310 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7798

Lászy! Engem érdekelne egy kislány mókus vérfrissítés miatt!Cserélhetünk is!

Roli

Előzmény: Lászy (7794)
Lászy Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7797
Ja, éppen vakaródzott. De tényleg sokat pihen Opál, és néha már ugrás közben elveszíti az egyensúlyát is. Lehúzza a hasa. :-D
Ő már idős, 6 éves, de még jó formában van az öreglány.
Előzmény: Snickers88 (7795)
MogyiGazdik Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7796
És tényleg. Nagyon szép pocija van az első kettőnek.:)
Előzmény: Lászy (7794)
Snickers88 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7795
Az első képen olyan a kis mókusod, mintha már járni sem tudna, csak gurulna! :D
Előzmény: Lászy (7794)
Lászy Creative Commons License 2010.03.07 0 0 7794
Sziasztok!

Felteszek néhány képet a kismamáimról meg a japókról.
Opál 19. napos, Cuki 16. napos babás, Maja épp most vesztette el a lányságát, fütyül a drágám...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!