"Ne hülyéskedj már, ez csak elnevezési kérdés, ilyen alapon a neolitikus korban nem lehetne Magyarországról beszélni, mert nem éltek akkor magyarok ott, pedig ez a mai Magyarország területe vagy nem lehetne Kőrös kultúráról beszélni, mert nem volt még akkor Kőrös nevű település."
Nem kötekedni akartam. De tényleg nem hülyéskedek és ez nagyon más mint Magyarországra mint területre utalni, végképp mint bármi a Kőrös-kultúra nevével kapcsolatban.
A Német Szövetség az egy bizonyos dolog, Németország meg egy másik dolog. A területük sem egyezik. A Német Szövetséget Németországnak hívni pedig tartom, hogy nagyon félrevezető. Kb. úgy mint ahogy Szlovákiákat meg Romániákat írogatni a középkori térképekre (de tudom, hogy nem volt célod ilyenféle félrevezetés, még mielőtt... :)).
A kifejezés feltételezi egy egységes Németország létét egy olyan korban amikor ilyen még nem volt és egy olyan területtel ami Németországnak nem volt.
Ne hülyéskedj már, ez csak elnevezési kérdés, ilyen alapon a neolitikus korban nem lehetne Magyarországról beszélni, mert nem éltek akkor magyarok ott, pedig ez a mai Magyarország területe vagy nem lehetne Kőrös kultúráról beszélni, mert nem volt még akkor Kőrös nevű település.
Na épp ezért nagyon félrevezető a Német Szövetséget - ami nem volt jobban állam mint az EU vagy a Kisantant... - "Németországnak" nevezni 1815-ben, mikor Németország nem is volt 1871-ig :)
1806-ban Ausztria nemhogy Németországbol (ahova sose tartozott csak mert olyan nem volt) lépett volna ki, de még a Német-Római Császárságnak sem része, Napoleonnak "köszönhetően"?
Még Savoya grófsága van hátra, 1536-ban foglalták el először a franciák, azután elég sokszor, a francia forradalom idején megint elfoglalták és francia terület lett, 1801-ben nemzetközi jogilag is kivált a birodalomból, 1815-ben újra független lett, majd Viktor Emánuel olasz király átadta Nizzát és Savoyát a franciáknak a olasz egység támogatásáért cserébe III. Napóleon francia császárnak 1860-ban.
Belgium kimaradt. Tehát 1714-ig spanyol terület volt, azután osztrák. 1794 és 1814 közt francia terület. 1815-ben egyesítették Hollandiával és ezzel már elvált végleg a német területektől. 1830-tól független állam.
Elzász 1633 és 1681 közt lett francia terület. Először 1633-ban foglalták el a tartományt, 1648-ban a vesztfáliai békében megkapták a Habsburg birtokokat, a többi részt XIV. Lajos mindenféle kétes jogcímeken foglalta el egyenként,
1681-ben Strassburg volt az utolsó amit elfoglalt, ez volt a reunios politika, ezeket a foglalásokat megerősítette a 1697-es Rijswijki és a 1714-es Rastatti béke is. 1815-ben is elismerte francia területnek a párizsi béke.
1870-ben Poroszország visszafoglalta Elzászt és Lotharingia felét és 1871-ben a frankfurti béke elismerte Németország részének Elzász-Lotharingiát. Az első világháború elvesztése után újra francia terület lett 1940-ig, azután német 1945-ig, azóta francia terület.
Lotharingiában az első veszteség még 1552-ben következett be, ekkor II.Henrik elfoglalta ott Metz,Toul és Verdun püspökségek területét.
Lotharingia egész területe először a harmincéves háború idején 1632-ben került francia megszállás alá, 1661-ig tartott. 1661 és 1670 közt újra független, azután 1697-ig francia megszállás alá került.
1702 és 1714 közt újra francia csapatok szállták meg, de jogilag független maradt.
1735-ben Ferenc Lotharingia hercege aki Mária Terézia későbbi magyar királynő férje lett, lemondott a hercegségről a franciák javára, akik cserében elismerték hogy Mária Terézia jogos örököse Habsburg Károly osztrák császárnak.
Az új herceg Leszczynski volt lengyel király lett, XV. Lajos francia király apósa, amikor meghalt 1766-ban, Lotharingia francia terület lett.
A pofátlan francúzok még a Rajna-vidéket is akarták 1918 után, aztán meg a Saart 1945 után. 1815-ben vissza kellett volna tolni őket a Rhone-ig, nem meghagyni a rajnai határt -- tekintve, hogy Napóleon mit művelt 1814-ig bezárólag.
Luxemburg a francia forradalom idején szakadt el a birodalomtól, amikor a franciák megszállták és Franciaországhoz csatolták, 1815-ben önálló nagyhercegség lett, de a Német Szövetség része. 1839-ben a londoni szerződés elismerte teljesen független államnak, de 1842-ben a német vámszövetség tagjai lettek. 1918-ban felmondták a vámuniót és ezzel megszűnt minden jogi kapcsolat.