Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.08 0 0 7532

Ezt az elméletet át lehet vinni egy bérből élő dolgozó emberre is. Keresel 120eFt-ot, amit a munkáltató átutal a folyószámládra és ahhoz hogy hozzájuss a pénzedhez, évente 30-70eFt-ba kerül. Ez ugyanolyan lehúzás, mint ha a Wizz valaki pontokkal trükközik. Azzal a banknak még jót is tesznek, legfeljebb az eladó üzletet károsítja, de azokat sem kell sajnálni. Egyrészt nem hiszem hogy ebbe fognak belerokkanni és pont nem fogom sajnálni azt a céget (pl Euronics), aki a kevésbé hozzáértő készpénzes vevőre rásózza a személyi kölcsönt rossz feltételekkel, vagy említhetném a régi készülék beszámításos lehúzását.

Előzmény: szocske_ (7519)
jet set Creative Commons License 2013.12.08 0 0 7531

Nagy különbség nincs, kevés olyan hely van, ahol csak az egyiket fogadnák el, légitársaságok meg elfogadják a Visa kártyát.

Előzmény: bakibaby (7528)
halilali1 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 7530

azért nehogy már olyan jól érezzük magunkat Jokeresek

jól hangzik ez a dupla pontos HÉT

ravaszul, sunyi módon el van rejtve mintegy zárójelben ez az aprócska

figyelmet sem érdemlő félmondat bytheway

ez is az általános részvételi feltételek legvégére odabiggyesztve:

 

 

 

"A duplázó akció teljes időszakára meghatározott vásárlás visszatérítési prémiumot (vagyis a duplázás után járó összeget, amely maximum 5 000 forint

lehet) a Bank utólag, egy összegben, az akció lezárását követően, 2014. január  15-én  írja  jóvá..."

 

Persze aki a kicsit nem becsüli ...  :-)

Előzmény: halilali1 (7498)
bakibaby Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7529

helyesen: "vagy egy "mezei" felhasználó számára...

 

phardon...

Előzmény: bakibaby (7528)
bakibaby Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7528

Sziasztok,

 

CIB.

Megkapom az új bankkártyát postán. Látom, hogy "csak" egy évig érvényes (2014 dec).

Felhívom őket, válasz: "kivezetésre kerül az EC/MC kártyatípus, helyette VISA lesz.

 

Kérdésem: van ennek jelentősége, van egy "mezei" felhasználó számára tök mind1?

 

Köszönöm előre is!

 

Egy laikus,

bb

 

áim Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7527

Köszi!

Előzmény: kivi000 (7526)
kivi000 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7526

Paypal: vásárlás lesz, jár a pont.

Előzmény: áim (7525)
áim Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7525

Én is ezen gondolkodtam el az este :(

 

Ki kellene találni valami olyat, ami nem gáz az üzletnek sem, de hozza a pontokat.

 

Ismerek valakit, aki az apja elektronikai üzletében csinálja rendszeresen, hogy a vásárló kp fizet, ő meg lehúzza a kártyát, de nekem ehhez hiányzik a családi háttér.

 

Azért ha eszetekbe jut valami olyan megoldás, ami korrekt minden szempontból, ne késlekedjetek megosztani :)!

 

 

 

 

Másik téma: ha a hitelkártyát kötöm össze a paypal-lel, akkor azt vásárlásnak fogja tekinteni, vagy készpénzfelvételnek?

Előzmény: szocske_ (7519)
geodo1 Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7524

félek ez híú remény. :)) még ebben a topikban is írta nemrég valaki, hogy kicsúszott és fizethet, mint a katonatiszt jól.. :)

Előzmény: Törölt nick (7523)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7523

Elmaradt kamat, amit nem szedhet be a trükközőkön (hitelkártya esetén)? Persze, nincs nagyon olyan idióta remélem, aki a "díjmentes" időszakban nem fizeti vissza, amit vissza kell, de ha visszatérítés van, esély sincs azokat a kamatokat bevasalni. 

Előzmény: szocske_ (7522)
szocske_ Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7522

a légitársaságot lehet, nem tudom kap-e a banktól bármi kompenzációt a pontokból vett jegyekért.

de a bankot miért??? fizet kártyával, a bank megkapja a szokásos jutalékát és jóváírja a pontokat.

Ahhoz a banknak már semmi köze, hogy a kereskedő utólag visszautalja a termék árát.

Ha ezzel megkárosítja a bankot, akkor a normál hitelkártyás vásárlással is ezt tenné.

Azt pedig nem hinném, hogy a bank egy fillért is bukik a hitelkártyát okosan használó ügyfeleken, hiába ad mondjuk átlag 2% visszatérítést, szerintem ezt bőven fedezi a kártyás vásárlás kereskedő által fizetett jutaléka.

Előzmény: Törölt nick (7520)
sygma Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7521

Sziasztok!

 

Az MCC kódot hogyan lehet kideríteni a vásárlás helyén? Rajta van a POS terminál valamelyik bizonylatán, vagy elő kell szedniük a szerződést, és azon szerepel?

 

-Sygma

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7520

+1, de igazából a légitársaságot is megkárosítja, akárcsak a bankot IS - ami mondjuk jelen esetben nem baj, sőt, húzzátok csak le szépen őket, amennyire lehet. 

Előzmény: szocske_ (7519)
szocske_ Creative Commons License 2013.12.07 0 0 7519

Ráadásul szerintem ezzel nem igazán a bankod és a légitársaságod károsítod meg, hanem az üzletet, ahol csalsz.

A kártyás fizetésért komoly jutalékot levon a bank az üzlettől, abből megvan a saját hasznuk mellett a neked adott visszatérítés is, ezen kívül még az utalás is pénzbe kerül a cégnek.

 

Vásárolsz mondjuk 100 ezer forintért, majd visszalépsz.

A cég a forgalmától függően fizet 4-6% jutalékot a kártyás fizetésért, ami bőven fedezi a te visszatérítésed és a bank hasznát.

Aztán visszalépsz, bankszámlacsomagtól függ, de a tranzakciós adónak köszönhetőn simán akár 0,5%-ba is kerülhet a cégnek az utalás.

 

Tehát a 100 ezres költéseden pl. az edigital bukott 5000-et, miközben nem keresett rajtad semmit.

Ezt persze majd behozza a többi ügyfélnek eladott termékeken, így miattad mindenki mindent picivel drágábban vásárolhat.

Olyan, mintha ellopnál egy 5000 Ft-os terméket egy boltból, a bolt ezt a veszteséget is behozza máshol.

Persze ez aprópénz a teljes forgalmukhoz képest, mégis olyan, mint az adócsalás.

Ha nem lennének adócsalók, mindenki kevesebbet adózna.

 

Mondjuk felfoghatod úgy is, hogy harcolsz az államadósság ellen, hiszen a kártyás fizetésből és az utalásból is megy az államnak a tranzakciós adó :)

Előzmény: Törölt nick (7514)
halilali1 Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7518

Ma vásároltam 223.000,- ft-ért Citi Life-fal, paypass-szal és nem kért PIN-t.

Szerintetek ez mennyire normális. Az, hogy a vásárlásról sokszor órákkal később

kapok sms-t azon már nem is bosszankodom, a paypass-szos vásárlásról meg néha

egyáltalán nem. Erről sem kaptam.........

áim Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7517

Ma is tanultam valamit :)

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (7510)
gambl-R Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7516

Miért, a "szellemi" munka, talán nem munka? :-)

Előzmény: mynameisbundyalbundy (7511)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7515

A kettő nem zárja ki egymást.

Előzmény: mynameisbundyalbundy (7511)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7514

Egyetértek. Lehet hogy sokan csinálják, de akkor se becsületes. Inkább repülök kevesebbet, de nem károsítom meg a bankom és a légitársaságom.

Előzmény: mynameisbundyalbundy (7511)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7513

részemről is: +1

Előzmény: mynameisbundyalbundy (7511)
geodo1 Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7512

+1

Előzmény: mynameisbundyalbundy (7511)
mynameisbundyalbundy Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7511
Valaki meg dolgozik.
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7510

Bármelyikben ahol lehet kártyával fizetni, a három napos pénzvisszafizetést törvény szabályozza, mindenhol visszaveszik. edigital, electropark,

"A vásárló, az áru átvételét követő 8 munkanapon belül, indoklás nélkül elállhat a vásárlástól" (részletek a 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről)

 

Nyáron az utazásnál is játszottunk, az előleget kártyával fizettük, majd a többi részét amit már nem lehetett volna csak utalással, ott kártyával befoglaltunk egy jóval drágább utat, aminek a különbözetét másnap visszafizették. Volt, hogy felhívtam a gázszolgáltatóm, hogy szeretném az esetleges elmaradásom befizetni, majd túlfizetni, amit két nap múlva visszamódosítottam és ők is visszautalták (T-Com). Van még néhány trükk amivel lehet kártyás forgalmat csinálni, az mind hozza a pontokat.

Előzmény: áim (7509)
áim Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7509

Ha nem nagy kérés leírod (akár priviben), hogy ezt melyik webshopban lehet megcsinálni? 

Magamtól eszembe nem jutott volna :)

 

Azt olvastam, hogy a régi szép időkben lehetett értékpapírt venni-eladni, és ezzel pontot gyűjteni, de azt hittem más "okosság" nincs.

Előzmény: Törölt nick (7508)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7508

Három napon, de mivel neten rendelem gyakorlatilag az SMS érkezésekor már hívom is őket, hogy bocsi mégse és általában másnap vissza is utalják. Szerencsés esetben a hétvégén akár kétszer is meg lehet csinálni, de ennyire még nem voltam pofátlan. Legfeljebb két havona, ha lehet duplára időzítve és ugyanonnan két évig ne rendelj. Az évi hat alkalommal számolva fele a duplában nagyjából 50k pont, ez még nem olyan feltűnő, főleg hogy kettőnké a számla.

Előzmény: taesho (7507)
taesho Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7507

És ilyenkor 8 napon belül visszaviszed, hogy bocs, mégse? :)

Előzmény: Törölt nick (7506)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7506

Telekomon regisztrlni kell, csak utána lehet kártyával fizetni. szerencsémre van a közelben T-pont ahol be tudom fizetni, csak néha sorban kell állni. :( A dupla hétvégére remélem megcsinálják, ha nem akkor kénytelen leszek megint két plazmát venni. :)

Előzmény: lesaux (7505)
lesaux Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7505

Bár ez lehet, hogy azért történt, mert a telekomos oldalon a múltkor regisztráltam a kártyámat. Legalábbis a kapott e-mailben az szerepel, hogy Fizetés történt a Magyar Telekom Fizetés oldalain az alábbi adatokkal:Kártyanév Wizz-kártya

Kártya állapota Regisztrált

 

Úgyhogy a tököm tudja. De most működik.

Előzmény: lesaux (7504)
lesaux Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7504

Nekem lehet, hogy azért dobott errort, mert time-outolt. Utána viszont azt tapasztalta a rendszer, hogy már kattintottam a Kifizetem gombra, emiatt nem lehetett újra megpróbálni.

 

Fent azt írja:

Technikai okok miatt, átmenetileg a Telekom Gyorsfizetés nem működik. Kérjük a számláik befizetésére használják a többi Távszámlában elérhető vagy Távszámlán kívüli fizetési megoldásokat.

 

Most rámentem egy t-mobile-os számlára, és bár a Gyorsfizetés tényleg nem volt aktív, a meglévő bankkártyát kiválasztva már a távszámlás oldalon ki tudtam egyenlíteni a számlát.

Előzmény: taesho (7503)
taesho Creative Commons License 2013.12.06 0 0 7503

Jé, tényleg átdob telekom oldalra. És akkor itt hiába próbálnék fizetni nem sikerülne?

 

Igazából én november 17 óta nem fizettem számlát mert nem jött, így ezt nem vettem észre. :) Amivel most ki tudtam próbálni az egy t-mobil számla, ami amúgy már telekom oldalán ki van fizetve, csak távszámlában is megkapom. Mondjuk miután átdobott a T oldalára nem csináltam inkább semmit. 

 

Vagy már megjavították ami hibáról ti beszéltetek? Szóval ha legközelebb jön számla már fizethetem így vajon, vagy nem tudjátok?

Előzmény: lesaux (7501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!