Keresés

Részletes keresés

Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1594
Meseljetek, ki-mit-hogyan sut husvetra??? Nalunk a parom keresere diotorta lesz... Nagy szo am ez, mert alapjaban veve nem szereti a sutiket. Tehat a keplet: Vanessa sut, a csalad örul, Attila meg huzza az orrat, hogy minek sutni?!:DDDD
sznoemi Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1593
Tényleg cseles! :-D

Nem is gondoltam, hogy ekkora jelentősége van annak, hogy milyen a kakaópor. De ezek szerint igen is van. Sok helyen olvastam, hogy a holland kakaóport ajánlják. Azt hiszem ideje szétnézni az üzletekben.

Köszi a tippet a tortalappal kapcsolatosan, meg fogom fogadni. :-D

A csokigalléron is gondolkoztam és én is valami hasonlóra jöttem rá. Ha jól le van hűtve a torta, akkor úgyis szinte azonnal megszilárdul.

Köszönöm a segítséget! :-D
Előzmény: Vanessa_ (1592)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1592
tulajdonkeppen nem az a lenyeg, hogy tul vekony, vagy tul vastag. Illetve azert a tul vekony nem lesz jo.... De az igazi titka az, hogy ne vard meg hogy tulzottan megszilarduljon.
Előzmény: sznoemi (1588)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1591
A feketeerdö kremje egyszeru vanilias tejszinhab, meggybeföttel. Az eredeti tiortalapokat barnakenyerböl(!) kerszitik. Nem tudom ugy milyen lehet, en sosem csinaltam. Egyebkent ha extra fincsire akarod, akkor cslj egy kicsit es a Pkm utolso oldalan talalhato bolyhos meggytorta lapjaival csinald meg, annyi kulönbseggel, hogy egy kanalnyi liszt helyett, tegyel bele masfel kanalnyi kakaoport. Ezzel csak egyetlen gondod fog a kesöbbiekben adodni: Allandoan ezt kell majd sutnöd:) Ha ezt a valtozatot valasztod, akkor viszont a betöltes elött erdemes a lapokat cukorsziruppal lekenned es az sem ront rajta, ha egy kis meggylikört, vagy meggylikör aromat is csempeszel a kihult cukorszirupba. Ha nem lesz vele sikered, akkor adosod vagyok a nyaron egy tortaval:D
Előzmény: sznoemi (1587)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1590

Szia:)

 

Nincs benne negy titok, csak egy kis csalas, meg jo minösegu holland kakaopor. Szoval.... Mivel az akkori unnepelt kedvenc tortaja a dobos es a ludlab, igy a kettöt ötvöztem. Dobos lapok es ludlab krem:))) Csak annyi meg a csavar benne, hogy mig a ludlabnal csak tejszint hasznalunk, itt felereszt vizet hasznaltam. Ettöl is lett ilyen sötet, na meg a sok es jominösegu kakaoportol.

Előzmény: sznoemi (1589)
sznoemi Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1589
Na, még mindig nem tudom befogni a számat :-DDD

Szóval Vanessához szólnék, illetve tőle kérdeznék.
Találtam dobos-torta képet és annak a krémnek a receptjét szeretném elkérni, amivel azt a tortát bevontad, amiről be fogok szúrni egy képet.
Az tetszik, hogy annyira sötét, szinte csokiszerű, de nem vagyok benne biztos, hogy csoki, inkább vajas krémnek nézem. Bár az is lehet, hogy le van öntve csokival.
De ezt addig nem fogom megtudni, amíg el nem árulod a titkot. :-D
Ismét átlapoztam majdnem az egész fórumot ezért a képért és a hajlított dobosodért.


sznoemi Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1588
Illetve tudjátok mit? A csokigallérhoz adjon valaki tippet, mert a múlt hetit nagyon csúnyán eltörtem.
Mennyire legyen vastag? Hajszálvékony vagy pár mm?
sznoemi Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1587
Megkaptam az első torta megrendeléseimet! :-D
Egy dobos és egy feketeerdő
Valamiért a dobostól jobban félek, ezért úgy döntöttem, hogy azt ma ki is próbálom egy mini verzióban.
A feketeerdőhöz csak felverem a tejszínt és kész, de ez macerásabb.
Viszont a feketeerdőhöz találtam több féle receptet, hol csokis a krémje, hol csak sima. Nos, melyikkel is kell csinálni? Vagy legyen fele-fele?
Még nem csináltam soha feketeerdő tortát. :-S
Valakinek bomba biztos receptje van hozzá?
sznoemi Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1586
Fogalmam sincs, hogy miért túrótortát írtam :-DDD
A kötött kalácskán is megakadt a szemem, tök jól néz ki. Na és ha pont te írod, hogy finom, akkor biztos vagyok benne, hogy az is.

Na, de, hogy visszatérjünk a topic nevéhez, megmutatom Gáborom BMW-s tortáját.
Maga a torta semmi kivetnivalót nem hagy maga után, de természetesen valamit el kellett rontanom :-D Eltörtem a csokigallért és összekoszoltam a fehér fondant-ot.
De a lényegen semmi nem változtat, a névnaposnak nagyon ízlett és az öröm az arcán, amikor meglátta feledteti velem ezeket az apróságokat. :-D
Az első kókuszkrém tortám


Előzmény: Vanessa_ (1585)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.24 0 0 1585
Teljesen elfelejtettem, hogy a kötött kalacskak nevre hallgato sutike szuper fincsi a forro malnalekvarral!!!!  En itthon megcsinaltam ugy, hogy vettem fagyott malnat, majd fel kg malnara 15dkg cukrot tettem, es ugy ahogy volt fagyottan elkezdtem fözni. Jo sokat kell kevergetni es jol besuriteni. Sima malnalekvar lesz tulajdonkeppen, de ugy forron azzal a csudaszep kalacskaval, ami kicsit roppanos, kicsit puha, maga a mennyorszag:)
Előzmény: sznoemi (1583)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.24 0 0 1584
Sajttorta:) Egyebkent pedig a legjobb, ha csinalsz egy egyszeru linzertesztat, amivel jo magasan kibeleled a format es abba teszed a sajtkremet. Ebben az esetben ne susd elö!!!
Előzmény: sznoemi (1583)
sznoemi Creative Commons License 2010.03.24 0 0 1583
Az epres nekem is nagyon szimpatikus. Mikor megláttam, meg is indult a nyáltermelődésem :-DDD
Nem látom hátul a nevedet :-( csak ezért kérdeztem.
Szerintem hamarosan ki is próbálom a túrótortát, de ha van egyszerűbb módja a tésztának, azt elolvasnám :-D
Előzmény: Vanessa_ (1582)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.24 0 0 1582

Szia:)

 

 

De en keszitettem az összeset. Csak a mangalicas anyag ami nem az en munkam. Hatul az impresszarional szokott lenni  a nevem, de nem lattam meg a lapot, igy nem tudok most hirtelen mit mondani. A Sajttortak egyebirant isteniek, föleg az epres, de a tesztajat ezerszer egyszerubben is meglehet csinalni. En szitkozodtam rendesen, ahogy a leiras alapjan csinaltam:(

Előzmény: sznoemi (1581)
sznoemi Creative Commons License 2010.03.24 0 0 1581
Végre sikerült egy tortát összehoznom úgy, hogy van tétje. :-D
Éppen a hűtőben pihen, díszítésre várva Gáborom kókuszkrém tortája. Egy ici-picit sem ikrásodott ki a vajkrémem, pedig ismét a margarint porcukorral kikeverést választottam.
Egyébként azt vettem észre, hogy ha vajkrémet csinálok és főzős pudinggal ízesítem, az tutira kicsapja a margarint, annak ellenére, hogy teljesen hideg. Ha viszont a lisztes-tejes főzött krémet alkalmazom, akkor azzal nem mindig van gond. Miért van az, hogy a pudinggal csúnyább a végeredmény?
Arra gyanakszom, hogy talán sokkal nagyobb lehet a nedvességtartalma, mint a sima főzött krémnek. De ehhez nem értek.
Viszont mióta jobban beleástam magam a torta készítésbe rájöttem, hogy ha szép eredményt akarok, akkor le kell számolnom a pudingos megoldással.

Az áprilisi Príma konyhában nem látom Vanessa nevét a végén. Most nem te készítetted az ételeket/sütiket?
sznoemi Creative Commons License 2010.03.23 0 0 1580
Lehet venni motorozós emberke alakú sütőformát (amit találtam is a vaterán és egy kicsit drága, szerintem)
Szétnéztem pár oldalon és úgy látom, hogy előszeretettel használják ezt a formát.
http://www.vanilin.hu/
Ezen az oldalon a formatorták között találsz egy pár motor formájút.
Kicsit nehéznek találom, mert elég aprólékos a díszítése. Ezért lett volna könnyebb, ha márkához ragaszkodik, mert a logot könnyebb megcsinálni.
Nézd meg őket.
Aztán hajrá! :-D
hattyi Creative Commons License 2010.03.23 0 0 1579

Szeret motorozni, motoros találkozókra járunk, van egy MZ 250-es motorja, ami közel húsz éves, azzal szokott babráni.

Nem gondoltam konkrét márkára, csak egy motor alakú, formáju tortáram amit én is szerény körülmények között el tudnák készíteni.

 

Előzmény: sznoemi (1576)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1578

Uppsz, ezt ugrottam véletlenül..

 

Igen, kérem, bár nem most fogom a kókuszost megcsinálni, mert az ünnepelt azt nem szereti :)

Előzmény: ZsuR (1575)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1577
Én csak egy motort készítettem idáig, még nagyon az elején, és csak jelképesen, mert mindenképpen álló motort kellett készíteni (így állt a fogadásban :) ), ehhez sütöttem valami jó stabil muffintésztát, és azt faragtam meg, meg vontam be marcipánnal. Még hasonlított is az eredetire :) és finom is volt, de nem torta a szó hagyományos értelmében.

Ha esetleg oldalnézetből csinálod, akkor meg szinte teljesen mindegy, inkább a krém legyen stabil, hogy ne olvadjon-csússzon szanaszét addig sem, míg a kipufogóval babrálsz.
Előzmény: hattyi (1570)
sznoemi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1576
Engem érdekel! :-D

Ja, a motor formájú tortát jól szó nélkül hagytuk! :-S
Nekem az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy a férjednél ez egy általános motor imádat vagy van esetleg egy márka, ami "csőlátást" okoz? Gondolok itt Kawasaki, Suzuki, Aprilia, Honda vagy esetleg valami hasonló.
Mert ha márkahűség is van, akkor más szempontból is meg lehetne közelíteni a motoros tortát.
Előzmény: ZsuR (1575)
ZsuR Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1575
Van egy kokuszos receptem, amibol nagyon szepen lehet "epiteni" - stabil alap... erdekel?
Előzmény: Törölt nick (1572)
sznoemi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 1574
Köszönöm! :-D
Én általában csokis piskótát szoktam csinálni, mert annak jó tömör a tésztája és bírja a terhelést. De már gondolkoztam rajta, hogy kipróbálom a vajas piskótát is (asszem Vanessa recept).
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.21 0 0 1573
Nagyon szep lett!!! Gratulalok:)
Előzmény: sznoemi (1571)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.21 0 0 1572

Kérdezni szeretném, hogy milyen alapot érdemes sütni tortának? Szeretjük a nemfujtós piskótát..

Nagy valószínűséggel valami marcipánbevonatú tortát fogok sütni anyám szülinapjára, a tölteléket még nem találtam ki....

sznoemi Creative Commons License 2010.03.21 0 0 1571
Hát akkor térjünk vissza az eredeti címhez :-D

A masni egész jól sikerült, a krémem viszont iszonyatosan kiikrásodott. Pedig 1 hét alatt már 2x is sütöttem vajkrémeset és tök szép lett, de ezt most vittem, tehát tétje volt és persze, hogy nem sikerült úgy, ahogy én szeretném :-D
Dédimamám 95 éves lett és neki csináltam.
Szép kor!
Hétvégi újabb próbálkozásom:



hattyi Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1570

Segítség!

 

A férjem születésnapja lesz április végén, nagyon szeret motorozni, tud valaki abban segíteni, hogy hogyan lehet házilag motor formáju tortát készíteni.

Készítet már valaki ilyen tortát.

 

Segítséget szeretnék kérni.

Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.14 0 0 1569
Vagy a tojas volt keves. Ez lehet a masik gond, esetleg a sonka volt zsirosabb. Ehhh eleg sokretu lehet a problema esetenkent:))) Azert örulök, hogy a csokis viszont finom lett:))))
Előzmény: sznoemi (1567)
sznoemi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1568
Köszönöm!
Utána nézek mindenképpen
Előzmény: bnorsi* (1564)
sznoemi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 1567
A múltkor túrógombócot csináltam és az egyik újságban van egy jó pár recept.
Úgy gondoltam, hogy félreteszem a már jól beváltat és kipróbálom az újságból. A sonkás gombóc szétesett főzés közben. Tehát a receptben írt búzadara mennyiség borzasztóan kevés. Hála Istennek kétféle szerepelt a tervemben így nem volt gáz. A másik felébe kevertem még jó sok darát. Azzal nem is volt gond és az a csokitöltelékes lett. Az nagy siker volt :-P
Akinek megvan az a bizonyos PKM és még nem próbálta a csoki töltelékes túrógombócot, főzze meg! Nagyon fincsi!

Köszönöm a jó tanácsot a margarin-vaj témáról, ezt megfogadom!
Lehet, hogy a fondant készítését kihagyom, mert nem mertem addig belevágni, amíg nem kapok választ a kérdésemre. :-D
Előzmény: Vanessa_ (1566)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1566
A csokis kremröl: Ne margarint, hanem vajat olvassz bele. Muködik ugyan margarinnal is, de vajjal ezerszer finomabb es nem csak finomabb, de mivel a vaj viztartalma töredeke a margarinenak, igy a szilardulas is 1000% A 45 fokra: Fogalmam sincs:(( Talan ha beledugod az ujjad es kezmelegnel joval, de nem elviselhetetlenul melegebb, akkor közel vagy a 45 fokhoz. Meg egy jo tanacs: Ne keverj bele tojasfeherjet szerintem.Melyik recept nem sikerult egyebkent? Igazan kivancsiva tettel:)))
Előzmény: sznoemi (1559)
Vanessa_ Creative Commons License 2010.03.12 0 0 1565

Szia:)

 

En keszitem a PKM-ben levö eteleket, igy a fondant is en csinaltam. Nem nagyon ajanlom senkinek, hogy nekilasson. Egy remalom:(((

Előzmény: sznoemi (1559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!